Facebook kuria Flipboard stiliaus naujienų skaityklę

Google pranešus apie savo RSS teikiamos paslaugos Google Reader pabaigą, eilė programuotojų ir kitų naujienų ar socialinių tinklų paslaugų teikėjų sukruto, norėdami užpildyti greitai rinkoje atsirasiančią, šio pasitraukimo sukeltą, spragą.

Paskutiniu metu, labai populiarios tapo naujienų skaitymo aplikacijos, surenkančios naujienas iš įvairių šaltinių ir ,dažnai, turinį parenkančios pagal konkretaus žmogaus interesus (remdamosios įvairiais to žmogaus socialiniais saitais ar informacija įvairiuose socialiniuose tinkluose). Viena populiaresnių tokių aplikacijų yra Flipboard, kitą populiarią šio tipo aplikaciją - „Pulse“, šiais metais už beveik 90 mln. JAV$, įsigijo Linkedin korporacija.

Wall Street Journal praneša, kad Facebook programuotojai dirba ties nauja paslauga, kuri Facebook kompanijos viduje vadinama „Reader“, kūrimu. Tai nėra visiškai nauja idėja, nes Facebook jau apie metus puoselėja mintį sukurti socialiniu pagrindu renkamų naujienų aplikaciją tapsiančią „geriausiu, kiekvieno asmeniniams interesams pritaikytu laikraščiu pasaulyje“. Sakoma kad Facebook CEO Mark Zuckerberg asmeniškai kuruoja šį projektą.

Visai neseniai Facebook įdiegė Twitter’io stiliaus # (angl. hash) ženklu pažymėtų žodžių, tampančių straipsnių ar žinučių etiketėmis ir leidžiančių greičiau surasti atitinkančius įrašus, naudojimą.

Tiesa pasakius, Facebook praktika rodo, kad tai nėra kompanija gebanti geriausiai surinkti ir parinkti naujienas bei pritaikyti jas kiekvieno asmeniniams interesams (tai rodo ir Facebook aplikacija „Poke“ - Snapchat aplikacijos kopija), todėl konkurencinė kova bus arši.

Žymos
Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas, didelę savo laisvalaikio dalį skiriantis straipsnių „Mac Arena“ rašymui.

Komentarų: 8 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

 1. Pamirsai pamineti Google Currents programele https://itunes.apple.com/es/app/google-currents/id459182288?mt=8 analogas Flipboard
  Ankciau as ir naudojau Flipboard, bet paskutiniu metu tik googles naudoju, del to kad ji patogesne ir greiciau veikianti. Uzsikrauna naujienos greiciau ir iskarto gali perskaityti visa naujiena, tai yra nereikia kaip Flipboard laukti kol uzsikraus kazkokia naujiena dazniausiai visas puslapis su visom reklamom ar pasaliniais dalykais. Matai kurias jau skaitei ir t.t.

  • Tai tų visokių skaityklių yra visa armija: Feedly, Taptu, Pulp....

   Aš kažkada buvau įdiegęs Google Currents, tačiau man ji pasirodė visiškai nepatogi, „medinė“ aplikacija su standartine ir neskoninga vartotojo sąsaja, jau nekalbant apie poreikį „swipe'inti“ į šibą norint pereiti į kitą straipsnio puslapį.

   Atsiradus Flipboard kartais naudoju ją, daugiau peržvelgti ką rašo kiti - mano neprenumeruojami šaltiniai, be to dabartinės, bent jau mano interesų rate esančios, svetainės - savo turinį labiau pritaikiusios Flipboard'ui nei Currents.

   Kita esminė Curents man nepatikimo priežastis yra ta, kad Currents labiau koncentruojasi į naujienos skelbėją/šaltinį, tuo tarpu Flipboard į istorijas ir kategorijas. Pvz man visai neįdomu skaityti WSJ naujienas ar knaisiotis jose ieškant sau įdomių temų, man kur kas įdomiau skaityti mane dominančią temą ir nesukti sau galvos dėl to parašė ją WSJ ar NYT.

   Tiesa, šneku apie iOS versijas, nors nemanau, kad Google Android versijoje padariusi ką nors patogiau, geriau ar koncentruojasi labiau į temą nei į publikaciją.

   Kaip ten bebūtų - pagrindinės naujienų skaitymo programos man yra RSS skaityklės.

   • As naudoju ant iPad ir Android, tai jos man identiskos. Gal tu seniai naudojai nes kiek matau ios antra versija siais metais tepasirode.
    Man tai malonesne sasaja, jokia medine gal tu sena versija naudojai.
    Nezinau ka tu turejai omeny „swipe’inti“ į šibą, bet tai labai paprasta: braukai i sonus jei nori pereiti i kita straipsni arba atsidarai taba kur pasirenki koki staripsni nori, kai Flipboard reikedavo iseiti ir tada renkiesi straipsni, na o po straipsniu santrauka vaikstai kaip ir Flipboard tik google matai iskert keleta ir matai kuriuos skaitei.
    Na man didziausias pliusas tai, kad gali perskaityti visa straipsni su visom nuotraukom ir be jokiu pasaliniu ikonoliu ar meniu. Flipboard tai parodo paveiksleli ar dar dededa keleta zodziu o jei nori perskaityti turi laukti kol uzsikraus visas straipsnis su visom reklamom ir t.t. kartais truksta kantrybe laukti :)

    • „swipe’inti“ į šibą - turėjo būti swipe'inti į šoną (braukti pirštu į šoną).
     Nepamenu, gal prieš metus bandžiau. Mano poreikių neatitinka nei viena, nei kita, paprasčiausiai Flipboard'o straipsnių parinkimas pagal temą, o ne pagal tai kas rašo - labiau tinka... bet kaip ir minėjau, gana retai naudoju ir ją.
     Man Flipboard'as krauna greitai, bet sutinku, kad daugelyje užsienio šalių, kuriose vartotojai tik pasvajoti gali apie lietuviškus interneto greičius, tai gali jaustis.

 2. Aš gi jau rašiau, kad specialiai parinkau puslapį, kuris nėra pritaikytas.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų