Kas Jailbreak’ina iPhone?

Temos: iOS, Statistika

Nors aš nesu Jailbreak šalininkas, bet nesu ir priešininkas, kiekvienas su savo įrenginiu gali daryti ką tik nori. Tiesa, erzina, kai koks nors „pilietis“ pradeda kalbėti, kad Apple Š, nes tas neveikia, šitas neveikia - bandai padėti išspręsti problemą ir pasirodo, kad telefonas Jailbreak’intas ir ten „velniai žino“ ko pridaryta.

Matyt, kiekvienas Jailbreak’inantis savo iPhone turi savų priežasčių - vieni Jailbreak pagalba nori atrakinti, pigiau įsigytus ir todėl prie kokio nors konkretaus tinklo pririštus iPhone, kiti ieško didesnio funkcionalumo, tretiems tai kaip savaime suprantamas dalykas, nes už programėles moka tik „kvailiai“ (šita Jailbreak’intojų dalis man pati keisčiausia - įsigijus tūkstančius kainuojantį telefoną jį gadinti stengiantis sutaupyti porą šimtų litų ir paskui forumus užtvindyti klausimais ir pretenzijomis, kad tai tas neveikia tai šitas…).

Kovo mėnesio statistiniais duomenimis, 14 051 500 Apple įrenginių su iOS 6 yra Jailbreak’inti. Cydia, Jailbreak aplikacija, kas mėnesį įdiegiama daugiau nei 23 milijonuose naujų įrenginių (Cydia statistika nepateikia iOS versijų).

Nors skaičiai atrodo nemaži, tačiau bendroje iOS įrenginių armijoje, jie neatrodo reikšmingi. Sprendžiant iš to, kad Apple, yra pardavusi virš 500 milijonų iOS prietaisų, vos 5% jų yra „už Apple kontrolės ribų“. Tačiau, pirmąją dieną, kai iOS 6 Jailbreak buvo paskelbtas ir prieinamas viešai - virš 270 000 vartotojų jį atsisiuntė. Tiesą sakant, „nulaužę“ savo iPrietaisą su Evasi0n, Jailbrak'eriai taip godžiai puolė siųstis nulaužtas ar į App Store nepatekusias iPhone, iPod ar iPad programėles, kad vienas populiaresnių serverių, kuriame laikmos tos programėlės, smigo“ neatlaikęs tokios užklausų lavinos ir.

Tai rodo, kad žmonės nori turėti galimybę daryti su iPhone daugiau, nei kad Apple jiems leidžia.

Kas gi tas statistinis Jailbreak’intojas?

Vienas Reddit svetainės vartotojas, padarė vartotojų, kurių iOS prietaisai yra Jailbreak’inti, apklausą. Nors tai, palyginti, maža grupė žmonių, bet apklausos rezultatai leidžia šiek tiek labiau pažinti Jailbreak’intoją.

Į klausimą: „Kaip įvertintumėte savo, kaip iPrietaiso vartotojo įgūdžius?“: 7% vartortojų atsakė - pradinukas, 25% - vidutiniškai, 50% - patyręs, 10% - programuotojas/programėlų kūrėjas, 3% - hakeris/programišius, 5% - tarp vidutinio ir patyrusio.

„Ar pereitumėte prie Android ar kitos OS versijos, jei Jailbreak’as būtų negalimas?“ 29% apklaustųjų atsakė - taip, 35% - ne ir 36% - nežino ar pakeistų iOS į kitą operacinę sistemą.

Reddit svetainės lankytojų Jailbreak'inusių savo prietaisus statistiniai duomenys:
JB-Statistika JB-Statistika JB-Statistika

 

Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas, didelę savo laisvalaikio dalį skiriantis straipsnių „Mac Arena“ rašymui.

Komentarų: 11 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

 1. Nu super, ką galiu daugiau pasakyti apie ši straipsnį :)

 2. Na truputi galiu pataisyti EvasiOn nebuvo uzluzes, jie net nelaike savo failu savam serveryje. Luzinejo Cydia, nes ten buvo didziausi kruviai ir tai truko kazkur 3-4 dienos

 3. Straipsnis - super. Tik, manau, kad reikėtų labiau šviesti jaunuolius, kurie laužiasi vien dėl chaliavos. Visų pirma tai amoralu. Antra - negi dėl 1$ arba € apsimoka aukoti stabilumą?

  • Manau, kad didesnė dalis taip darančių puikiai supranta to pasekmes, tik labai žmogiška tikėti jog "visos nelaimės nutinka kitiems" ir gana lietuviška galvoti, kad "jos nutinka nes tie durniukai nemoka nieko, o vat Aš - viską žinau".
   Dėl vagiliško mentaliteto, tai aš jau praradau viltį, kad galima tuos žmones perauklėti. Kita vertus, čia ne mano, o tų žmonių tėvų darbas. Jei kiekvienas savo šeimoje auginsime ateitį - suvokiančią, kad vogti - nesvarbu ką ar programėlę, ar automobilį - yra vogti, tada ir bendras vaizdas visuomenėje bus geresnis.

   • Labai teisingai pastebėta, Ramūnai, dėl tėvų auklėjimo. Mano bachūrs jau nuo 5 metų žinojo (dabar jam beveik 8), kad jei nori į tėčio iPad ar kompiuterį parsisiųsti žaidimą, tai turi pasiklausti kiek jis kainuoja, tada atsinešti močiučių dovanotus pinigėlius ir paduoti tėčiui, kad jis sumokėtų dėdėms, kurie tą žaidimą sukūrė.

 4. Buvau matyti vienas is pirmųjų, kuris Lietuvoj nusilaužė AT&T iPhone. Kitaip buvo neįmanoma, nes jis neveikdavo su kitais tinklais ir nusipirkti nerištą irgi nebuvo galimybės. Dabar, kai nerištų iPhon'ų gali gauti ant kiekvieno kampo, visiškai nebematau prasmės juos laužti. Stabilumas konkrečiai nukenčia. Kai tik išėjo čia minimas evasion, neiškentė mano hackeriška dvasia ir vardan "sportinio intereso" aš tą patį vakarą "padariau" savo iPhone. Po to iškenčiau gal tris dienas su kažkokiu neprognozuojamu telefonu ir padariau švarų restore. O kas liečia programėles, tai čia jau, nesupykit kas nors, bet tai tas pats, kaip nusipirkti prabangią mašiną ir ten susidėti dujas. A, ir dar naktį važiuoti į degalinę užsipilti dujų, kad tik kas nepamatytų :) Svarbu dieną aš esu su "krūta" mašina, nesvarbu, kad išlaikymui pinigų trūksta :). Man apskritai nesuprantamas mentalitetas, kai gaila sumokėti žmonėms už jų darbą, juolab, kad teprašoma mažiau nei kainuoja pietūs.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų