30-osios 2025 metų savaitės naujienų ir gandų, skirtų „Apple“ entuziastams bei kompanijos įrangos naudotojams, apžvalga.
- „Apple“ padavė žinomą „Apple“ gandų skleidėją ir informacijos nutekintoją Jon Prosser ir jo kolegą Michael Ramacciotti į teismą dėl įtariamo pavogus komercines paslaptis iš kuriamo „iPhone“. Įtariama, kad Ramacciotti prisijungė prie „Apple“ inžinieriui priklausančio telefono ir pasidalijo neišleista „iOS 26“ operacine sistema su Prosser, kuris informaciją įrašė ir paskleidė. Prosser kaltinimus neigia, teigdamas, kad nežinojo, kaip informacija buvo gauta.
- „Apple“ istorija:
1994 m. liepos 18 d. „Apple“ pristatė „Quadra“, „LC“ ir „Performa 630“ „Macintosh“ kompiuterius, skirtus multimedijos reikmėms ir kainuojančius mažiau nei 2000 USD. Šie „Mac“ kompiuteriai su CD-ROM įrenginiu, „QuickTime 2.0“ ir ryšio lizdu buvo pigesni nei ankstesni modeliai. „Quadra“, kuriame buvo įdiegtas „Motorola 68040“ procesorius, buvo galingiausias, o „LC“ ir „Performa“, kuriuose buvo „Motorola 68LC040“ procesorius, buvo pritaikyti švietimui ir naudojimui namuose. Naujus 630 serijos „Mac“ kompiuterius pirkėjai galėjo sukonfigūruoti už mažiau nei 2000 USD (atsižvelgiant į infliaciją dabar tai būtų maždaug 4300 USD). Tokia suma už padorų multimedijos kompiuterį ir šiandien skamba pernelyg brangiai, o 1994 m. šių naujųjų „Mac“ kaina atrodė kaip visiška nesąmonė. Tačiau, ankstesni aukščiausios klasės „Mac“ kompiuteriai – „Quadra 700“ ir „Quadra 900“ – kainavo nuo 6 000 iki 8 500 USD, kas perskaičiavus jų kainas į 2024 m. vertes – būtų nuo 13 000 iki 18 400 USD.
2004 m. liepos 19 d. „Apple“ išleido ketvirtos kartos „iPod“ su nauja „Click Wheel“ sąsaja ir patobulinta baterija. Nors įrenginyje trūko kai kurių labai lauktų funkcijų, tokių kaip spalvotas ekranas ir „Bluetooth“, naujasis „iPod“ buvo pigesnis ir leido USB 2.0 naudoti įkrovimui.
2007 m. liepos 20 d., praėjus vos mėnesiui nuo pirmojo „iPhone“ pasirodymo, naujajai platformai buvo sukompiliuota ir išleista pirmoji trečiosios šalies kūrėjų programėlė. „Hello World“ programėlė labiau tarnauja kaip koncepcijos įrodymas nei rimtas įrankis. Tačiau ji aiškiai parodė, kad trečiųjų šalių programėlės taps kertiniu naujosios „iPhone“ ekonomikos akmeniu.
1997 m. liepos 22 d. „Apple“ pristatė pirmąjį didelį „Macintosh“ operacinės sistemos atnaujinimą per šešerius metus. „Mac OS 8“ išleidimas buvo milžiniškas įvykis. - Anot Instant Digital, „iPhone 17 Air“, kurio pasirodymo tikimasi šį rudenį, turės apie 2800 mAh talpos bateriją. Tai gerokai mažiau nei, manoma, turės kiti „iPhone 17“ serijos modeliai. Siekdama tai sušvelninti, „iOS 26“ „Apple“ pristatys adaptyvų maitinimo režimą ir naują priedą – dėklą su akumuliatoriumi.
- JK planuoja įvesti naujus reglamentus ir potencialias baudas „Apple“ ir „Google“, suteikdama joms „strateginio rinkos pranašumo“ statusą. Šis žingsnis, panašus į ES Skaitmeninių rinkų aktą, siekia padidinti konkurenciją ir apsaugoti vartotojus. Tikimasi, kad nauji reglamentai bus pristatyti JAV prezidento Donald Trump vizito JK metu liepos pabaigoje.
- Po ES atlikto antikonkurencinės praktikos tyrimo „Corning“ (GLW) sutiko atsisakyti išskirtinių prekybos sąlygų ir tiekimo reikalavimų savo sutartyse su gamintojais. Susitarimas, taikomas „Corning“ „Alkali-AS Glass“ ir „Clear Glass Ceramics“ gaminiams, skirtas skatinti konkurenciją ir užkirsti kelią būsimiems ginčams. „Apple“ gaminiams, kuriuose naudojama specializuota „Gorilla Glass“ formulė, šie pakeitimai netaikomi.
- „Financial Times“ praneša, kad Didžiosios Britanijos vyriausybė greičiausiai atsisakys planų priversti „Apple“ suteikti prieigą prie užšifruotų vartotojų duomenų „iCloud“ saugykloje.
Anksčiau tapo žinoma, kad valdžia slapta reikalavo, jog „Apple“ sukurtų „spragą“ prieigai prie užšifruoto turinio „iCloud“ saugykloje, motyvuodama būtinybe kovoti su sunkiais nusikaltimais, tokiais kaip terorizmas ir vaikų išnaudojimas. „Apple“ atsisakė įgyvendinti tokias priemones šalyje ir pateikė ieškinį, siekdama užginčyti šį reikalavimą.
Pasak leidinio, spaudžiama JAV vyriausybės, įskaitant prezidentą, viceprezidentą ir nacionalinės žvalgybos direktorių, JK gali persvarstyti savo poziciją. Amerikos valdžia šį reikalavimą laiko nepriimtinu, nes jis kelia grėsmę technologiniam bendradarbiavimui tarp šalių, įskaitant projektus dirbtinio intelekto ir duomenų dalijimosi srityje.
Didžiosios Britanijos vidaus reikalų ministerija „prastai išsprendė“ šį klausimą, ir dabar valdžia atsidūrė keblioje padėtyje. Ir nors diskusijos su teisininkais šiuo klausimu tęsėsi dar liepos mėnesį – tikimybė, kad reikalavimo bus atsisakyta tampa vis didesnė. - Trečiadienį „Acapulco“ grįžo į „Apple TV+“ su ketvirtuoju ir paskutiniu sezonu. Nors dvikalbiai serialai retai sulaukia aukštų vertinimų, ši komedija sulaukė didelio kritikų pagyrimo. Kadangi „Apple“ labiau linkusi atšaukti nepakankamai sėkmingus serialus, „Acapulco“ tęsimas taip ilgai reiškia, kad jis rado savo auditoriją. Jis neabejotinai sulaukia aukščiausių žiūrovų įvertinimų.
- Įsilaužėliai išnaudoja „Microsoft SharePoint“ serverių pažeidžiamumą, kuris gali sukelti duomenų vagystes, slaptažodžių išgavimą ir prisijungimo duomenų pakartotinį naudojimą. Šios atakos, paveikiančios vietinius „SharePoint“ serverius, kelia didelę grėsmę įmonių tinklams, ypač tiems, kurie naudoja „Outlook“ ir „OneDrive“. Nors „Microsoft“ išleido pataisymus, serverių administratoriai ir galutiniai vartotojai turi būti budrūs, kad išvengtų tolesnių pažeidimų.
Kadangi ataka paveikia įmonės serverį, o ne sistemą, „Mac“ ir kitų kompiuterių naudotojų asmeninės sistemos nebus tiesiogiai paveiktos. Netiesioginės problemos, susijusios su jų naudojamais serveriais, yra kitas klausimas. - Būsimas „Apple“ „iPad Pro“ modelis gali įtikti tiek horizontaliame, tiek portreto režimo gerbėjams, nes jame bus dvi priekinės kameros. „Bloomberg“ žurnalisto Mark Gurman pranešime teigiama, kad „Apple“ prie praėjusiais metais pristatytos ilgojoje įrenginio kraštinėje įmontuotos kameros įdiegs dar vieną įrenginio viršuje.
- Būsima „iOS 26“ versija leis transliuoti vaizdo įrašus iš „iPhone“ į „CarPlay“ ekraną, bet tik tada, kai automobilis stovės. Ryšį palaikys „AirPlay“, o atkūrimas automatiškai sustos, jei telefonas aptiks, kad transporto priemonė juda.
- Kalbama, kad 2026 m. „Apple“ planuoja „iPhone Fold“ pristatyti naują daugiaužduotinę sąsają, optimizuotą naudojimui dviejų ekranų sistemoje. Sistema pritaikys „iOS 27“, kad palaikytų programų sąveiką tiek vidiniame, tiek išoriniame ekranuose. Naudotojai gali tikėtis perkurtų sistemos programų, kurios veiks skirtingai, priklausomai nuo to, kurį ekraną jie naudoja.
- Tim Cook pirmadienį pranešė, kad Kansas City prasidėjo ketvirtojo „Ted Lasso“ serialo sezono filmavimas.
- Pirmadienį „Apple“ išleido kandidates būti galutinėmis „iOS“ 18.6, „iPadOS“ 18.6, „macOS“ 15.6, „watchOS“ 11.6, „tvOS“ 18.6 ir „visionOS“ 2.6 operacinių sistemų versijas skirtas kūrėjams.
- „Google“ pristato galimybę lengvai perjungti asmeninį ir darbo profilius „Chrome“ naršyklėje, skirtoje „iOS“ sistemai, o duomenys tarp jų saugomi atskirai. Naujoji parinktis yra „Google“ įmonių programinės įrangos paketo dalis ir neleidžia ne įmonių vartotojams laisvai perjungti dviejų „Google“ paskyrų naršyklėje.
Įmonės, kurios diegia „Chrome Enterprise“, gali leisti darbuotojams prisijungti prie valdomų „Google“ paskyrų „iOS“ sistemoje ir laisvai perjungti asmenines ir darbo paskyras „Chrome“ naršyklėje. Kaip ir darbalaukyje, vartotojai perjungia palietę savo paskyros piktogramą ir pasirinkę kitą profilį, su kuriuo norima naršyti. Naršymo duomenys, įskaitant skirtukus, istoriją ir slaptažodžius, bus saugomi atskirai abiejose paskyrose, o IT administratoriai galės pasiekti saugumo ataskaitas ir apriboti naršymą tam tikrose svetainėse, naudodami darbo profilį.
„Android“ neturi tiesioginio šios funkcijos analogo, tačiau palaiko viso įrenginio darbo profilius, apimančius visą „Google“ programų rinkinį, įskaitant „Chrome“. Tai pateikiama kaip kita „Chrome“ programos versija, todėl, skirtingai nei „iOS“, „Android“ naudotojai negali perjungti darbo profilio pačioje „Chrome“. „Chrome“ naudotojai negali laisvai perjungti ne įmonės „Google“ paskyrų nė vienoje mobiliojoje operacinėje sistemoje, nors tokia parinktis yra naršyklės darbalaukio versijose. - Pirmadienį „Apple“ per klaidą, trumpam, paviešino „macOS 26 Tahoe“ viešą beta versiją. Viešųjų beta versijų testuotojai ir kūrėjai, pasirinkę „macOS Sequoia 15“ kūrėjų beta versiją arba „macOS Sequoia 15“ viešąją beta versiją, vietoj jos gavo viešąją „macOS Tahoe“ beta versiją. „Apple“ platinamos beta versijos numeris yra 25A5316i, kuris yra naujesnis nei trečiosios „macOS Tahoe“ kūrėjų beta versijos numeris 25A5306g. Klaidą „Apple“ pastebėjo ir vieša „macOS Tahoe“ beta netrukus tapo nepasiekiama.
Tačiau ketvirtadienį „Apple“ išleido visiems viešos beta versijos testuotojams skirtas viešąsias savo naujųjų 26-tųjų operacinių sistemų beta versijas.
Suprantu, kad smalsu, bet nepatarčiau, ypač pirmųjų beta versijų, diegti į savo įrenginius naudojamus kasdien. O jei įdiegėte – nenustebkite, kad kai kurios aplikacijos neveiks ar veiks prastai, įrenginio akumuliatorius gali „laikyti“ trumpiau, pats įrenginys gali labiau kaisti arba apskritai parodyti špygą. Radę klaidų nepamirškite apie jas informuoti Apple ir turėkite omenyje, kad beta versijos turi klaidų, todėl privatumo pažeidimo pavojus yra didesnis, nei naudojant stabilią operacinės sistemos versiją. - „Apple Retail“ plečiasi Saudo Arabijos Karalystėje, pristatydama internetinę „Apple Store“ parduotuvę ir programėlę „Apple Store“. Tai pirmas kartas, kai „Apple“ teiks tiesioginę pagalbą arabų kalba. Internetinė parduotuvė suteiks suasmenintą apsipirkimo patirtį, įskaitant „Mac“ kompiuterių konfigūravimo pagal užsakymą parinktis, nemokamą graviravimą arabų ir anglų kalbomis bei įvairias mažmeninės prekybos paslaugas, tokias kaip suasmeninta pagalba, „Pirk dabar, mokėk vėliau“ ir „AppleCare+“.
- Sklando nemažai gandų apie tariamus „Apple“ ketinimus įsigyti dirbtinio intelekto paieškos bendrovę, tokią kaip „Perplexity“, kad pasivytų dirbtinio intelekto lenktynėse. Ir nors daugelis, regis, sutinka, kad tai būtų bent dalinis „Apple“ problemų sprendimas, „Morgan Stanley“ tuo netiki.
„Morgan Stanley“ mano, kad „Apple“ neturėtų įsigyti dirbtinio intelekto paieškos sistemos, nes neketina konkuruoti paieškos rinkoje. Nepaisant „Apple“ sunkumų dirbtinio intelekto srityje, „Morgan Stanley“ tikisi, kad „Apple“ 2025 m. trečiojo fiskalinio ketvirčio pajamų ataskaitoje, kuri turi būti paskelbta liepos 31 d., bus pateikti geri įrangos ir paslaugų rezultatai. - Praėjo dveji metai nuo „Apple Intelligence“ išleidimo, o „Apple“ kalbos modelis sulaukė daug neapykantos. Naudotojai tikrai turi priežasčių skųstis: neuroninis tinklas palaiko tik kelias pasaulio kalbas ir gali daug mažiau, nei norėtume. Konkurentai dažnai siūlo natūralesnę ir pažangesnę patirtį.
Tačiau yra vienas niuansas – privatumas. Pagal šį parametrą joks masinis neuroninis tinklas negali prilygti „Apple Intelligence“. Štai sritys, kuriose dirbtinis intelektas rūpinasi jūsų asmeniniais duomenimis:- Vietinis apdorojimas. Ne veltui „Apple“ taip griežtai apribojo suderinamus „iPhone“ ir „iPad“ modelius – kalbos modelis veikia tiesiogiai įrenginyje ir neperduoda duomenų į įmonės serverius. Todėl užklausos ir sugeneruotas turinys lieka mūsų. Šio požiūrio trūkumas yra aparatinės įrangos poreikis. Reikia bent 8 GB RAM ir galingo lusto.
- Debesų kompiuterija. „iOS 18“ skaičiavimai „debesyse“ neveikė visai, tačiau „iOS 26“ jie pradėti naudoti. „Apple“ sukūrė specialią „Private Cloud Compute“ sistemą, kuri išsaugo mūsų privatumą net ir sąveikaujant su debesimi. Tačiau dirbtinis intelektas to nenaudoja kiekvieną kartą, o tik tada, kai negali apsieiti be debesijos.
- Integruotas „ChatGPT“. Paprasčiausia priežastis, kodėl „Apple Intelligence“ yra geresnė už „ChatGPT“, yra ta, kad pirmasis tiesiog apima antrąjį ir šiek tiek daugiau. „Apple“ pareikalavo iš „OpenAI“ specialių garantijų, kad „iPhone“ naudotojų duomenys nebus naudojami „ChatGPT“ apmokymui.
- „iOS 26“ versijoje esančioje „Messages“ programėlėje yra keletas naujų funkcijų, viena kurių, tikėtina, leis daug paprasčiau nukopijuoti dalį teksto iš pranešimo burbulų. Palietus ir palaikius bet kurį pranešimo burbulą, šalia įprastų kopijavimo ir reagavimo parinkčių „iOS 26“ atsiranda nauja parinktis „Pažymėti“, pagaliau išsprendžianti vieną iš labiausiai erzinančių problemų „Messages“ aplikacijoje.
Funkcija „Pasirinkti“ leidžia paryškinti konkrečias teksto dalis pranešime, o ne kopijuoti visą pranešimą. Tiesiog palietus ir palaikius bet kurį pranešimo burbulą ir kontekstiniame meniu pasirinkus „Pažymėti“ („Select“) galima pažymėti reikiamą teksto dalį. Ši funkcija veikia visų tipų pranešimuose, įskaitant tekstinius SMS pranešimus ir „iMessages“. Tiesą sakant keista, kad ši galimybė nebuvo įdiegta nuo pirmosios „Messages“ versijos. - „Apple TV+“ komedijų mėgėjams tampa vis geresnė ir nerodo jokių lėtėjimo ženklų. Naujausia žinia: paskelbta trečiojo „Maya Rudolph“ serialo „Loot“ sezono išleidimo data – spalio 15 d.
- „Apple“ perspėjo Irano „iPhone“ naudotojus, kad jiems gresia kibernetinis šnipinėjimas prieš kelis mėnesius iki Irano ir Izraelio konflikto.
Saugumo tyrėjai ir žmogaus teisių organizacijos atskleidžia atvejų, kai iraniečių išmanieji telefonai buvo atakuojami šnipinėjimo programomis. Kaip nustatė Teksaso „Miaan Group“ ir Švedijos „DarkCell“, dešimtys išmaniųjų telefonų buvo atakuoti kenkėjiškų programų anksčiau 2025 m. Išpuoliai paskatino „Apple“ atsaką, kuri perspėjo į rizikos grupę patenkančius „iPhone“ savininkus, kad jie gali tapti kenkėjiškų programų atakų taikiniais. - „Apple“ išleido „XProtect“ atnaujinimą visoms palaikomoms „macOS“ versijoms, atnaujindama ją iki 5308 versijos. Prieš tai buvusios versijos numeris buvo 5305. Kaip įprasta, „Apple“ neatskleidžia informacijos apie tai, kokias saugumo problemas šis atnaujinimas gali pridėti ar pakeisti.
Ši versija prideda dvi naujas aptikimo taisykles, skirtas MACOS.ODYSSEY.SO.A ir MACOS.ODYSSEY.DRP.A. - Šveicarijos robotikos inžinieriaus Ken Pillonel sukurtas naujas dėklas „iPhone“ telefonuose su „Lightning“ jungtimi leidžia turėti USB-C prievadą, suteikiantį visas USB-C funkcijas, įskaitant greitą įkrovimą ir duomenų perdavimą. Dėklas, parduodamas su prekės ženklu „Obsoless“, suderinamas su 20 „iPhone“ modelių ir palaiko „MagSafe“ bei belaidį įkrovimą. Nors jis išsprendžia perėjimo nuo „Lightning“ prie USB-C nepatogumus, jis nepalaiko priedų, kurie maitinami iš „iPhone“. Atrodo baisiai, bet gal kai kuriems senesnių „iPhone“ modelių naudotojams tai sprendimas.
- Nuo trečiadienio „Apple News+ Audio“ geografija išsiplėtė ir paslauga dabar prieinama JAV, JK, Kanadoje ir Australijoje. „Apple News Audio“ kompanija pristatė 2020 m. ir iki šiol ji buvo prieinama tik „Apple News“ prenumeratoriams Jungtinėse Valstijose.
- Spalio 24 d. „Apple TV+“ pasirodys dokumentinis filmas pavadinimu „Stiller & Meara: Nothing is Lost“. „Severance“ režisieriaus Ben Stiller režisuotame dokumentiniame filme nagrinėjamas jo tėvų, komedijos ikonų Jerry Stiller ir Anne Meara, gyvenimas, karjera bei jų ilgalaikė įtaka Amerikos kultūrai.
- „Apple“ išleido 224-tą „Safari Technology Preview“ naršyklės versiją.
- „Sonos“ paskyrė laikinąjį generalinį direktorių Tom Conrad nuolatiniu generaliniu direktoriumi. Buvęs „Apple“ vartotojo sąsajos dizaineris Conrad vadovavo bendrovei nuo sausio mėnesio, perimdamas vairą svarbiu išmaniųjų garsiakalbių gamintojos perėjimo laikotarpiu.
- „Apple“ paskelbė, kad šeštadienį, liepos 26 d., Osakos centre, Japonijoje, atidarys naują mažmeninės prekybos parduotuvę.
- BMW patvirtino, kad jokiuose būsimuose automobiliuose nebepalaikys „Apple“ naujos kartos „CarPlay Ultra“ platformos. Anksčiau, kompanija sakė, kad vysto savo „iDrive“ ir yra pasirengusi integruoti į ją naujas „Apple“ ekosistemos funkcijas. Tačiau, dabar savo nuomonę pakeitė.
- Ketvirtadienį „Apple“ pasidalijo trumpu žvilgsniu į naują veiksmo kupiną dramos serialą „The Last Frontier“, kurį sukūrė bendrakūrėjai Jona Bokenkamp („The Blacklist“) ir Richard D'Ovidio („The Call“), o pagrindinį vaidmenį atliko Jason Clarke („Zero Dark Thirty“).
„The Last Frontier“ pasakoja apie Frank Remnick (Clarke), vienintelį JAV maršalą, atsakingą už tylias, atšiaurias Aliaskos dykynes. Remnick jurisdikcija apsiverčia aukštyn kojomis, kai atokioje dykynėje sudužo kalėjimų transportinis lėktuvas iš kurio išsilaisvino dešimtys smurtaujančių kalinių. Įpareigotas saugoti miestą, kurį jis prisiekė saugoti, jis pradeda įtarti, kad katastrofa nebuvo nelaimingas atsitikimas, o pirmas žingsnis gerai parengto plano, turinčio toli siekiančių ir pražūtingų pasekmių.
Serialas su dviem pirmais epizodais startuoja spalio 10 d. ir vėliau bus rodoma po vieną epizodą kiekvieną penktadienį iki gruodžio 5 d. - „Apple“ Saudo Arabijoje pristatė firminį fono paveikslėlių tinkinimo įrankį, skirtą „iPhone“, „iPad“ ir „Mac“ įrenginiams. Jis sutampa su internetinės parduotuvės atidarymu JAE, tačiau yra prieinamas visiems. Įvairovė nėra labai didelė: galite keisti „Apple“ logotipo ir fono spalvą. Tačiau yra daug tinkinimo parinkčių. Viskas veikia tiesiai naršyklėje. Pasirinkite norimą stilių ir atsisiųskite jį į savo įrenginį.
- Žaidimas „Dead Island 2“ dabar prieinamas „Mac“ naudotojams per „Mac App Store“. Šis žaidimas pirmą kartą pasirodė 2023 m. balandžio 21 d. „PlayStation“, „Xbox“ ir „Windows“ kompiuteriams per „Epic Games Store“. Vėliau, 2024 m. balandžio 22 d., jis tap prieinamas „Steam“ platformoje.
Naujoji „Mac“ versija, išleista 2025 m. liepos 24 d., yra „Apple“ didėjančių pastangų perkelti AAA žaidimus į „macOS“, įskaitant visišką „Apple Silicon“ palaikymą, dalis. „Dead Island 2“ „Mac“ yra „Ultimate Edition“ ir yra prieinamas kaip universali programėlė atsisiunčiama iš „Mac App Store“. Jis palaiko „MetalFX“ raiškos didinimą ir naudoja aparatinės įrangos spartinimą M1, M2 ir M3 lustuose. Šiuo metu nepalaikomas kryžminis žaidimas su „Windows“ ar konsolės naudotojais.
„Dead Island 2“ galima naudoti tik „Mac“ kompiuteriuose su „Apple Silicon“ lustais. Jam reikalinga „macOS 13.0“ arba naujesnė versija, o žaidimas optimizuotas kompiuteriams su M1, M2 ir M3 lustais. Žaidimas prisijungia prie kitų neseniai išleistų žinomų „Mac“ žaidimų, tokių kaip „Resident Evil Village“, „No Man's Sky“ ir „Death Stranding“. Šiuos žaidimus „Apple“ reklamavo neseniai vykusiuose WWDC renginiuose kaip platesnės strategijos, kuria siekiama įteisinti „macOS“ kaip perspektyvią žaidimų platformą, dalį.
Kūrėjai vis dažniau perkelia žaidimus į „Mac“ naudodami „Apple Game Porting Toolkit“ kartu su naujais „Xcode“ ir „Metal 3“ įrankiais. Šios pastangos atitinka ilgalaikį bendrovės siekį suvienodinti „iPhone“, „iPad“ ir „Mac“ našumą naudojant „Apple Silicon“.
„Dead Island 2“ jau galima įsigyti „Mac App Store“ už 69,99 €.
Apytikslis skaitymo laikas (neskaičiuojant vaizdo įrašų žiūrėjimo) – 10 minučių.