14-osios 2025 metų savaitės naujienų ir gandų, skirtų „Apple“ entuziastams bei kompanijos įrangos naudotojams, apžvalga.
- Praėjusios savaitės penktadienį „Google“ išleido savo „Google Maps“ aplikacijos atnaujinimą, kuris leidžia europiečiams šią aplikaciją nustatyti kaip numatytąją žemėlapių aplikaciją „iOS“. Tiesa, galimybė pasirinkti kitą numatytąją navigacijos aplikaciją atsiras tik įdiegus „iOS“ 18.4. Numatytąją aplikaciją pakeisti galima „Nustatymų“ aplikacijoje: „Programos“ » „Numatytosios programos“.
- Reddit naudotojas „Minimalist Nerd“ Vietnamui skirtame „Apple“ puslapyje „Facebook“ socialiniame tinkle rado užuominą į piktogramų pokyčius „iOS 19“. Pagrindinis pokytis yra tas, kad aplikacijų piktogramos yra apvalios.
- Internetinės „Apple“ svetainės „Mac“ skyriuje atsirado nauja prekė - „Lumon Terminal Pro“ – stalinį kompiuterį, kuriame „Lumon“ atskirti darbuotojai atlieka savo paslaptingą duomenų patikslinimo darbą. Žinoma, tai „Apple TV+“ serialo „Severance“ reklama ir terminalas neparduodamas. Praėjusią savaitę baigėsi antrasis „Severance“ sezonas, kuris pasakoja apie „Lumon Industries“ darbuotojų grupę, kurių darbo asmenybės („innie“) yra mediciniškai atskirtos nuo išorinio „aš“ („outies“), todėl jie gyvena skirtingose sąmonės būsenose, priklausomai nuo to kur jie yra – darbe, ar už jo ribų.
- Mark Gurman rašo, kad „Apple“ kuria naujo, labiau ergonomiško dizaino „Magic Mouse 3“, kurioje bus pakeista ir įkrovimui naudojamos jungties vieta. Nors nebuvo atskleistos jokios konkrečios naujos „Magic Mouse“ dizaino detalės, galbūt „Apple“ pasisems įkvėpimo iš populiarių alternatyvų skirtų „Mac“, tokių kaip puiki „Logitech“ pelė „MX Master 3S“. Ši pelė pasižymi ergonomišku dizainu su nykščio atrama, priekyje esančiu USB-C įkrovimo prievadu leidžiančiu pele naudotis ir ją įkraunant, tiksliu sekimu, dviem slinkties ratukais ir kt.
- Sekmadienį savo „Power On“ informaciniame biuletenyje Gurman teigė, kad naujieji „iPad Pro“ modeliai perėjo į „išplėstinį testavimo“ etapą, ir jis tikisi, kad masinė įrenginių gamyba prasidės antroje šių metų pusėje. Jei bus laikomasi šio termino, naujieji „iPad Pro“ modeliai galėtų būti pristatyti maždaug spalį, kaip ir modeliai debiutavę 2018 ir 2022 m.
Paskutinį kartą „Apple“ naujus „iPad Pro“ modelius išleido 2024 m. gegužės mėn. Tai buvo dideli metai „iPad Pro“, kuris gavo pirmąjį OLED ekraną, buvo plonesni ir lengvesni, turėjo M4 lustą, palaikė naująjį „Apple Pencil Pro“ ir t.t. Šiais metais „iPad Pro“ atnaujinimas, greičiausiai, bus ne toks gausus naujovių, nes be M5 lusto didelių atnaujinimų neskelbiama. Gurman taip pat tikisi, kad vėliau šiais metais pasirodys ir nauji „MacBook Pro“ modeliai su M5 lustais, tačiau jokių kitų didelių pokyčių nesitikima.
Anksčiau pasirodę gandai teigė, kad kitais metais „MacBook Pro“ bus visiškai pertvarkytas su OLED ekranu ir plonesniu dizainu, todėl, jei neskubu, gal vertėtų apsvarstyti galimybę palaukti iki 2026 m. pabaigos, jei įmanoma, ir tada nusipirkti naują „MacBook Pro“ su M6 lustu, nauju dizainu ir integruotu mobiliojo ryšio modemu. Pastarųjų metų „Apple“ strategija rodo kompanijos ambicijas sumažinti priklausomybę nuo „Qualcomm“ ir pasiūlyti vartotojams patogesnius ir universalesnius „Mac“ kompiuterius. Integruotas mobiliojo ryšio modemas galėtų pakeisti „MacBook“ naudojimo būdą, suteikdamas nuolatinį ryšį ir galimybę dalintis internetu su kitais įrenginiais. Ateityje šie modemai galėtų tapti pagrindine „Apple“ SoC lustų dalimi, atskiriant „Apple“ nuo konkurentų. - Keli šaltiniai teigia, kad „iOS 19“ pristatys naują dizainą su skaidresniais mygtukais, meniu, pranešimų langais ir kt., o dabar yra dar vienas požymis, rodantis į „stiklinę“ sąsajos išvaizdą. „Bloomberg“ atstovas Mark Gurman teigia, kad naujasis dizaino projektas kompanijos viduje vadinamas kodiniu pavadinimu „Soliariumas“. Šis kodinis pavadinimas sustiprina gandų teisingumą, kad „iOS 19“ turės „stiklinę“ išvaizdą su permatomomis sąsajomis. Tikimasi, kad naujasis dizainas bus panašus į „visionOS“, skirtos „Apple Vision Pro“, sąsają.
- Remiantis „Bloomberg“ žurnalisto Mark Gurman pranešimu, „Apple“ kuria naują „Sveikatos“ programėlės versiją, kurioje veiks dirbtinio intelekto (DI) treneris, galintis patarti, kaip pagerinti savo sveikatą.
Pirmą kartą apie kažką panašaus Gurman rašė dar 2023 m., tačiau dabar, anot žurnalisto, „trenerio“ kūrimas pasistūmėjo į priekį ir nauja funkcija gali pasirodyti jau 2026 m. pavasarį arba vasarą, su „iOS“ 19.4 leidimu. DI trenerio patarimai būtų pagrįsti duomenimis iš visų naudotojų medicinos prietaisų. „Treneris“ šiuo metu mokomas naudojant kompanijos gydytojų duomenis, bet „Apple“ siekia pritraukti papildomų gydytojų, kurie įrašytų su sveikata susijusius vaizdo įrašus. - „Bloomberg“ praneša, kad „Apple“ Prancūzijos Konkurencijos institucijos už savo programų sekimo skaidrumo (ATT) sistemos įgyvendinimą buvo nubausta 150 milijonų eurų bauda.
Prancūzijos reguliuotojas padarė išvadą, kad „Apple“ įgyvendintas ATT funkcionalumas sukuria prielaidą dominavimo rinkoje piktnaudžiavimui, nes sistema nereikalingai apsunkino procesą, leidžiantį vartotojams atsisakyti sekimo, ir nesąžiningai diskriminavo trečiųjų šalių kūrėjus ir reklamos paslaugų teikėjus. 2021 m. su „iOS“ 14.5 pristatytas ATT sistema reikalauja, kad programėlės paprašytų vartotojo sutikimo naudojant iššokantį langą prieš pradėdamos sekti veiklą kitose programėlėse ir svetainėse. Jei vartotojai atsisako, programėlei užkertamas kelias pasiekti Reklamos identifikatorių (IDFA), kuris paprastai naudojamas personalizuotoms reklamoms rodyti.
Prancūzijos reguliuotojas pabrėžė, kad ne pats ATT framework'as yra antikonkurencinis, bet to kaip jis yra įdiegtas rezultatas nėra neutralus. - Nuo tada, kai pirmą kartą pasirodė „Apple TV+“, daugelis stebėjosi, kodėl „iPhone“ gamintojas yra suinteresuotas valdyti savo Holivudo studiją ir srautinio perdavimo paslaugas. Net „Netflix“ generalinis direktorius yra priblokštas. Tačiau naujoje diagramoje rodančioje „Apple TV+“ prenumeratos ir „Apple TV“ gaminio nuosavybės sąsajas, gali būti tam tikrų užuominų.
Kiek Apple TV įrenginių turi prenumeruojantys
tv+
Šaltinis: CIRP - Remiantis „The Wall Street Journal“ pranešimu, „SpaceX“ ir „Apple“ susikirto dėl „Apple“ planų plėsti palydovinio ryšio aprėptį. Elon Musk pyktį sukėlė poreikis konkuruoti su „Apple“ dėl palydovinio ryšio kanalų, kurių kiekis yra ribotas. „SpaceX“ siekia blokuoti „Apple“ planus plėsti „iPhone“ palydovinio susirašinėjimo paslaugas, spausdama Federalinę ryšių komisiją (FCC) įsikišti. Elon Musk artimi ryšiai su politiniais veikėjais, įskaitant Baltuosius rūmus ir FCC pirmininką, kelia susirūpinimą dėl galimo FCC šališkumo „SpaceX“ naudai šioje palydovinio ryšio kanalų kovoje.
„Apple“, bendradarbiaudama su „Globalstar“, investavo dideles sumas į palydovinio ryšio plėtrą. Tačiau, didėjant paslaugų naudojimui, „Apple“ reikia didesnio pralaidumo. „SpaceX“, konkuruodama dėl tų pačių radijo dažnių, paprašė FCC atidėti „Apple“ plėtros procesą. „SpaceX“ teigia, kad dažniai naudojami „Apple“ yra išnaudojami nepakankamai, ir siekia, kad FCC atmestų „Globalstar“ paraišką dėl papildomo spektro naudojimo. Nors abi kompanijos diskutavo apie bendradarbiavimą, „Apple“ kol kas pirmenybę teikia „Globalstar“ partnerystei, nors „T-Mobile“ mobilaus ryšio naudotojams leido naudoti palydovinio mobiliojo ryšio paslaugą, kuri naudoja „Starlink“. - Šiek tiek istorijos: 2010 metų kovo 31 d. pasaulis iš ankstyvųjų apžvalgų, per atstumą galėjo susipažinti su pirmųjų „iPad“ galimybėmis ir išgirsti pirmąsias nuomones. Prekiauti pirmaisiais „iPad“ kompanija pradėjo 2010 m. balandžio 3 d.
Balandžio 1-oji „Apple“ yra svarbi data, nes – 1976 m. balandžio 1 d. Steve Jobs, Steve Wozniak ir Ronald Wayne įkūrė „Apple“, tačiau oficialiai korporacija ji tapo 1977 sausio 3 d. - Pirmadienį, anksčiau žadėto laiko, „Apple“ išleido „iOS“ ir „iPadOS“ 18.4 su „Apple Intelligence“ palaikymu europiečiams, „macOS Sequoia“ 15.4 ir „watchOS“ 11.4 („Apple Watch“ operacinės atnaujinimą „Apple“ tuojau pat po išleidimo atšaukė, bet vėl jį grąžino antradienį), „tvOS“ 18.4, „visionOS“ 2.4 ir “HomePod“ 18.4 versijas bei „AirPod 4“ ir „AirPods Pro 2“ ausinėms skirtus aparatinės-programinės įrangos atnaujinimus. „Apple buvo išleidusi ir „AirPods Max“ ausinėms skirtą atnaujinimą 7E99, kurį praėjus kelioms valandoms po išleidimo atšaukė dėl klaidos „iOS“ 18.4. Tačiau, trečiadienį atnaujinimą vėl išleido, bet jau kitu numeriu – 7E101.
Kompanija taip pat nepamiršo jos įrenginiuose naudojančių senesnes operacines sistemas ir išleido „iOS“ 16.7.11, „iPadOS“ 16.7.11, „iPadOS“ 15.8.4 skirtą „iPadAir 2“ ir ketvirtos kartos „iPad mini“, „iOS“ 15.8.4, „iPadOS“ 15.8.4, „macOS Sonoma“ 14.7.5 ir „macOS Ventura“ 13.7.5 operacinių sistemų atnaujinimus.
Be funkcijų atnaujinimo, „iOS“ 18.4, „iPadOS“ 18.4 ir „macOS Sequoia“ 15.4 ištaiso daugiau nei 50 saugos klaidų ir spragų. „Apple“ taip pat atnaujino ir kūrėjams skirtą „Xcode“ išleisdama 16.3 aplikacijos versiją.
Pati kompanija, viduje jau pradėjo „iOS“ 18.6 testavimą.
P.S. Dar gyvenime man nėra tekę matyti, kad operacinės sistemos atnaujinimo atsisiuntimo laiko trukmės indikatorius rodytų 7 valandas. Matyt Europa ir likusi pasaulio dalis stvėrėsi savo įrenginių operacinių sistemų atnaujinimo iš pagrindų. - Kalbant apie iš atnaujinimų sąrašo dingusį „watchOS“ 11.4 naujinimą – gali būti, kad atnaujinimų sąraše jis atsidūrė per klaidą ir kompanija neplanavo išleisti, bent jau šiuo metu, naujos „Apple Watch“ skirtos operacinės sistemos versijos. Atnaujinimo aprašyme, kuris iš svetainės buvo pašalintas kovo 31 dieną, buvo rašoma, kad jis įrenginyje įdiegs naujas emoji piktogramas bei kelis klaidų ištaisymus. Kaip ten bebūtų, manau vėliau ar anksčiau, bet šis atnaujinimas pasirodys.
- „Apple“ išleidus „iOS“ 18.4 atnaujinimą rusai susijaudino, kad nėra atnaujinimo aprašymo rusų kalba ir svarsto ką tai galėtų reikšti. Prieš kurį laiką „Apple“ nutraukė savo „Apple TV+“ filmų dubliavimą į rusų kalbą, vėliau apskritai pradėjo šalinti filmus iš Rusijos rinkai skirtos „Apple TV“ aplikacijos. Dabar, tai jog nebeliko ir atnaujinimo aprašymo rusų kalba rusus privertė sunerimti ar tik nebus taip, kad kai pasirodys „iOS 19“, nebeliks ir naudotojo sąsajos rusų kalba.
- „Macrumors“ rašo, kad „iOS 19“ nepalaikys „iPhone XR“, „iPhone XS“ ir „iPhone XS Max“, kuriuose įdiegtas „A12 Bionic“ lustas.
- Praėjusių metų pabaigoje „Apple“ pridėjo „iPhone“ saugos funkciją, kuri turėtų apsunkinti vagių naudojimąsi vogtais telefonais. Ji taip pat sukėlė problemų teisėsaugai, o dabar ta pati funkcija gali atsirasti ir „Android“. Funkcija vadinama „inactivity reboot“ (perkrovimu kai neaktyvus) „iPhone“ reiškia, kad įrenginys bus automatiškai paleistas iš naujo po trijų neaktyvumo (nenaudojimo) dienų.
„Android“ sistemoje tai gali būti lygiai taip pat, nes „Android Authority“ rakinėdama „Google Play“ paslaugų programą rado nuorodą į „inactivity reboot“. Be to, kad funkcija dalijasi pavadinimu su „Apple“, ji veikia taip pat, o kodo eilutė nurodo, kad įrenginys bus paleistas iš naujo, jei išbus užrakintas tris dienas. Ar žinote, kad net įgalinę „Apple Intelligence“ savo „iOS“ įrenginiuose ir vartotojo sąsajos kalbą pakeitę į anglų ar kitą dirbtinio „Apple“ intelekto palaikomą, vis tiek kai kurias aplikacijas galite naudoti lietuvių kalba. Ne visos, bet nemažai ir pačios „Apple“ aplikacijų, tokių kaip „Mail“ (veikia ir laiškų kategorizavimas lietuvių kalba, jei naudojate), „Safari“, „Files“, „Find My“, „Journal“, „Phone“, „Messages“, „Passwords“ ir t.t. naudotojo sąsajos kalbą galima pakeisti į lietuvių ir taip (dalinai) nušauti du zuikius ir „Apple Intelligence“ turėti ir lietuvių kalbą, kai kuriose aplikacijose. Tiesa, pati naudotojo sąsaja išliks toje kalboje, kurią nurodyta naudoti su „Apple Intelligence“, bet jei trūksta lietuvių kalbos – tai galimybė, bent dalinai, ją susigrąžinti.
Aplikacijos kalbą pakeisti galima Settings aplikacijos lango apačioje pasirinkus Apps, tada pasirinkus pageidaujamą aplikaciją ir jei jos nuostatose yra punktas Language – paspauskite ant jo ir pasirinkite Lietuvių jei tokia parinktis yra. Jei vieną iš sistemos kalbų esate pasirinkę lietuvių kalbą – ji bus šalia numatytosios sistemos naudojamos kalbos – lango viršuje.
- Dabar keliaujantiems į Pietų Korėją, kaip ir tos šalies gyventojams, bus lengviau rasti vienus kitiems, nes „Apple“ Pietų Korėjos teritorijoje įgalino „Find My“ paslaugos veikimą.
- Kai kurie „iOS“ 18.4 įdiegę naudotojai „Reddit“ ir „Apple“ forume skundžiasi, kad atnaujinus operacinę sistemą jų įrenginiuose vėl atsirado seniai iš įrenginio ištrintos aplikacijos. Nėra aišku kuo vadovaudamasi „iOS“ 18.4 nusprendė kam ir kokias aplikacijas grąžinti. Tačiau, besiskundžiantys rašo, kad į įrenginius grįžo prieš kelis mėnesius ar net metus ir jie apie jas jau seniai pamiršo. Taip pat nėra žinoma, kaip stipriai ši problema paplitus, bet puiki proga peržiūrėti turimų aplikacijų sąrašą ir nereikalingas ištrinti.
- Ilgai laukti nereikėjo. Antradienį Europos Komisija pristatė naują vidaus saugumo strategiją „ProtectEU“, kuria siekiama sustiprinti ES gebėjimą užtikrinti piliečių saugumą. Strategija apima planą, kaip teisėtai ir veiksmingai gauti teisėsaugos institucijoms duomenis, įskaitant šifruotus. Nauji pasiūlymai siekia sukurti patikimesnius teisinius įrankius, didinti informacijos mainus ir glaudesnį bendradarbiavimą tarp valstybių narių. Nepaisant platformų, tokių kaip „Signal“, grasinimų pašalinti produktus šalyse, kuriose reikalaujama pašalinti šifravimo apsaugą, ES siekia teisėtai prieiti prie šifruotų duomenų, užtikrindama kibernetinį saugumą ir pagrindines teises.
Strategija taip pat numato sustiprinti „Europol“ vaidmenį, paverčiant ją tikra operatyvine policijos agentūra, galinčia veiksmingiau remti valstybes nares tiriant didelio masto tarpvalstybinius nusikaltimus, keliančius rimtą grėsmę ES vidaus saugumui. Tai siekiama „Europol“ padaryti panašesnę į tokias agentūras kaip FTB. Tačiau, atsižvelgiant į tai, kad ES sudaro 27 suverenios valstybės, kyla iššūkių įgyvendinant nuoseklią bendradarbiavimo ir saugumo strategiją. Privatumo aktyvistai griežtai kritikuoja šią iniciatyvą, perspėdami, kad tokie veiksmai kelia grėsmę milijonų žmonių saugumui ir privatumui. - „Apple“ iš „App Store“ pašalino dvi VPN aplikacijas – „Thunder VPN“ ir „Snap VPN“, kai pasirodė pranešimų apie jų sąsajas su Kinijos įmone, turinčia tariamų karinių ryšių. Tyrimuose, kuriuos atliko „Tech Transparency Project“ ir „Financial Times“, teigiama, kad šios programėlės kartu su trimis kitomis – „Turbo VPN“, „VPN Proxy Master“ ir „Signal Secure VPN“ (nesusijusi su „Signal Messaging“ programėle) yra prijungtos prie „Qihoo 360“ – bendrovės, kuriai JAV paskelbė sankcijas dar 2020 m.
- D. Trump administracija paskyrė „Apple“ teisininką naujuoju Nacionalinės darbo santykių tarybos (National Labor Relations Board – NLRB) generaliniu patarėju. Dėl šio paskyrimo buvo neribotam laikui atidėtos dvi skundų prieš Apple bylos, o tai kelia susirūpinimą dėl darbo skundų ir darbuotojų teisių ateities.
Anksčiau NLRB nustatė, kad „Apple“ priverstinai tardė darbuotojus dėl jų narystės sąjungoje. Federalinė agentūra taip pat apkaltino „Apple“ neteisėtai apribojus darbuotojų naudojimąsi socialiniais tinklais. Ji taip pat nagrinėjo daugybę skundų, įskaitant vieną iš Janneke Parrish, kuri teigia, kad „Apple“ ją atleido už judėjimo #AppleToo organizavimą. Jos ir buvusios „Apple“ inžinierės Cher Scarlett atvejų tyrimas dabar sustabdyti. - Šią savaitę Kalifornijoje pateiktame ieškinyje „Apple“ kaltinama pažeidusi valstijos melagingos reklamos įstatymą ir kitus vartotojų apsaugos įstatymus, tyčia klaidinant klientus ir verčiant juos manyti, kad jie nuolat perka skaitmenines el. knygas „Apple Books“ aplikacijoje, kai vietoje to jie iš tikro įsigyja tik atšaukiamas knygų licencijas.
Kolektyviniame skunde teigiama, kad „Apple“ privalo iš „Apple Books“ išimti skaitmeninę arba garsinę knygą, jei ir kai prarandama to turinio licencija, todėl turinys tampa nepasiekiamas kompanijos elektroninėje knygų parduotuvėje. Dėl to skunde teigiama, kad kai kurie klientai netikėtai pastebėjo, kad jų anksčiau įsigytų skaitmeninių knygų nebegalima iš naujo atsisiųsti, nors jie už jas sumokėjo. „Apple“ pašalina knygas be įspėjimo ir negrąžindama pinigų, priduriama skunde.
Ieškinys antradienį buvo pateiktas JAV San Chosė apygardos teismui. Ieškovai reikalauja iki 5 milijardų JAV dolerių žalos atlyginimo, o nukentėjusiais siūloma laikyti visus asmenis, kurie įsigiję skaitmeninę ar garsinę knygą iš „Apple Books“ parduotuvės per numatomą ieškinyje laikotarpį. Bylai dar turi būti paskirtas teisėjas ir reikia sulaukti ar kolektyvinis ieškinys bus patvirtintas bei bus pradėtas nagrinėti teisme. - „Apple“ trečiadienį išplatino pirmąsias kūrėjams skirtas „macOS Sequoia“ 15.5, „iOS“ 18.5, „iPadOS“ 18.5, „watchOS“ 11.5, „visionOS“ 2.5 ir „tvOS“ 18.5 beta versijas.
Iš labiausiai pastebimų pokyčių naujoje „iOS“ beta versijoje – galimybė pakeisti laiškų rodymą į sąrašo režimą ir iš/įjungti kontaktų nuotraukų rodymą šalia laiškų tiesiogiai „Mail“ programėlėje – paspaudus ant trijų taškų piktogramos esančios ekrano dešinėje-viršuje. - Balandžio 2 dieną, „Apple“ CEO Tim Cook pardavė 108 136 „Apple“ akcijas (AAPL) už jas gaudamas maždaug 24 mln. USD sumą. Šis sandoris užregistruotas JAV Vertybinių popierių komisijoje.
- Pasibaigus „Severance“ sezonui, „Apple TV+“ debiutavo du nauji stiprūs, prenumeratorius sudominę serialai: „The Studio“ ir „Dope Thief“. Tačiau, kitą savaitę pasirodys dar vienas naujas serialas – „Your Friends & Neighbors“.
- JAV prezidentas Donald Trump paskelbė naujus muitų tarifus visoms prekėms įvežamoms į JAV. Naujas muitų tarifas prekėms įvežamoms iš ES – 20%, Kinijos – 34%, Vietnamo — 46%, Taivanio — 32%, Indijos — 26%, Pietų – 25% ir Indonezijos — 32%. Nauji muitų tarifai taikomi ir technikos gamintojams, tokiems kaip „Apple“, kuri importuoja produktus ir komponentus iš aukščiau paminėtų šalių. „Apple“ teks arba pačiai padengti muitų mokesčius ir taip sumažinti savo pelną, arba papildomus kaštus perkelti ant pirkėjų pečių pabranginant savo įrenginius.
Tiesa, yra tikimybė, kad Cook pavyks susitarti su JAV vyriausybe dėl išimčių „Apple“. Taip jau buvo nutikę pirmo Trump prezidentavimo laikotarpiu, kai „Apple“ pavyko išsikovoti išimtis daugeliui jos produktų, tokių kaip „Apple Watch“ ir „iPhone“.
Naujuose JAV muitų tarifuose numatyta išimtis, bet ji taikoma tik puslaidininkiams. Kas reiškia, kad „Nvidia“ (NVDA) savo vaizdo plokštėse naudojanti TSMC lustus neturės mokėti 32% muito už juos.
„Apple“, kaip ir kitos kompanijos, kol kas šių pokyčių nekomentavo, tačiau jos akcijų kainos (AAPL), kaip ir visos JAV rinkos, paskelbus muitų tarifus ženkliai smuktelėjo.
Po to, kai Donald Trump paskelbė didžiulius tarifus Amerikos pasaulinės prekybos partneriams, Europos rinkos ketvirtadienį atsidarė nuosmukiu, o sandoriai Azijoje ir JAV smarkiai sumažėjo. Londone FTSE 100 (FTSE) krito 1,3%, Vokietijos Dax (DAX) – 1,6%, o Prancūzijos CAC – 1,8%. Per naktį Japonijos „Nikkei“ (NIKKEI) ir „Topix“ (TOPIX) smuko atitinkamai 3,3% ir 3,5%, po to, kai JAV prezidentas šaliai pritaikė 24% tarifą. Honkongo „Hang Seng“ smuko 1,9%, o Vietnamo akcijų rinka, kuriai taikomi 50% tarifai – smuko 6,7%.
Trijose pagrindinėse rinkose labiausiai nukentėjo į technologijas orientuotos „Nasdaq“ (NASDAQ) ateities sandoriai, jie smuko 3,5%, o tokių kompanijų kaip „Apple“ (AAPL), kuri vis dar turi nemažai interesų Kinijoje, akcijos smuko 7%. Panašiai ir „Nike“ (NIKE) – 7,3%., dirbtinio intelekto lustų gamintoja „Nvidia“ (NVDA) – 5,6%., o „Tesla“ (TSLA) – daugiau nei 8%. - Kai kurie naudotojai skundžiasi, kad „iPhone“ įdiegus „iOS“ 18.4 jiems vis tiek nepavyksta įgalinti „Apple Intelligence“, net ir pakeitus „Siri“ bei operacinės sistemos kalbas į tas, kurias palaiko dirbtinis „Apple“ intelektas. Priežastis gali būti ta, kad įrenginys yra skirtas Kinijos rinkai, kurioje „Apple Intelligence“ funkcionalumas vis dar yra neprieinamas. Jei susiduriate su tokia problema, patikrinkite ar jūsų įrenginio modelio numeryje nėra raidžių CH/A. Jei šios raidės yra – „iPhone“ skirtas Kinijos rinkai ir „Apple Intelligence“, bent jau kol kas, jame neveiks. Ta pati situacija ir su Kinijai skirtais „iPad“ bei „Mac“.
- „Apple“ atnaujino savo „Pages“, „Numbers“ ir „Keynote“ aplikacijas, kurios dabar palaiko „Apple Intelligence“. Kompanija taip pat išleido 216-tą „Safari Technology Preview“ naršyklės versiją.
Patarimai Savaitės naujienos Android Apple TV Atnaujinimai Europa iBooks Magic Mouse Mokesčiai Pelė Privatumas Statistika Teismas