Gandai: ko galima tikėtis iš iOS 13, naujų iPhone ir iPad

Temos: iOS, iPad, iPhone

„Apple“ kiekvienais metais išleidžia naujas „iOS“ operacinės sistemos versijas. Reikia tikėtis, kad ir šiais metais išvysime naują, „Apple“ mobiliems įrenginiams skirtą „iOS 13“ operacinės sistemos versiją.

Kartą metuose „Apple“ pristato naują, kompanijos sukurtiems mobiliems įrenginiams skirtą „iOS“ operacinės sistemos versiją. Jei nenutiks koks Armagedonas, šiais metais birželio mėnesį vyksiančios WWDC konferencijos metu „Apple“ pristatys naują „iPhone“ ir „iPad“ skirtą operacinės sistemos versiją. Tada bus jos beta testavimo laikotarpis ir galiausiai (reikia manyti rugsėjo mėnesį), prieš pat naujiesiems „iPhone“ nugulant parduotuvių lentynose, išeis galutinė „iOS 13“ versija.

Niekas tiksliai nežino kokios naujos funkcijos, galimybės bus įdiegtos šioje „iOS“ versijoje ir kaip pasikeis jos išvaizda. Tačiau, gandai mūsų ausų būgnelius pasiekia įprastai anksčiau net nei pati „Apple“ suformuoja galutinę nuomonę.

Kol kas yra pagrindo manyti, kad „iOS 13“ atsiras tamsi tema. Nors šios temos užuomazgų yra jau ir dabartinėje „iOS“ versijoje — ji nėra pilnavertė. Tamsi naudotojo aplinkos tema jau įdiegta „Mac“ kompiuteriams skirtoje „macOS“ operacinėje sistemoje. Manau „Apple“ žengs gana logišku keliu — suteikti „tamsos mėgėjams“ galimybę naudoti „Dark Mode“ ir „iOS“ įrenginiuose.

Keli „Apple“ veiklą analizuojantys analitikai mano, kad „iOS 13“ kompanija patobulins ir „CarPlay“ veikimą. Tačiau, tai ir viskas ką jie gali pasakyti apie tai ir sunku pasakyti kuo remdamiesi jie tai teigia. Aišku viena, ir manau su manimi sutiks daugelis savo automobiliuose naudojantys „CarPlay“, tobulinti šioje sistemoje tikrai dar yra ką.

Vienas paragrafas „Bloomberg“ paskelbtame bandyme nuspėti ateitį yra dedikuotas „iPhone“. Tačiau jame yra minimos kelios naujos funkcijos skirtos „iPad“: naujas „Home“ ekranas, paprasta galimybė pereiti prie kitų tos pačios aplikacijos failų (panašiai kaip interneto naršyklėje galima pereiti prie atidarytų svetainių) ir patobulintas failų valdymas.

Šie „iPad“ skirti patobulinimai tikrai padėtų šio „Apple“ planšetinio kompiuterio naudotojams. „iPad“ ekrano dizainas beveik toks pats kaip „iPhone“ yra ne kas kita kaip erdvės švaistymas. „Apple“ jau kuris laikas „iPad“ pristato kaip įrenginį galintį pakeisti kompiuterį. Šie kompanijos teiginiai ypač sustiprėjo pasirodžius „iPad Pro“. Tačiau, mano galva jis nepakeis kompiuterio tol kol „iOS“ neatsiras patogaus failų valdymo, normalaus „multitasking’o“, jis netaps lygiavertis kompiuterio konkurentas.

Kalbant apie ateities gandus susijusius su „iPhone“. Ateitį numatančių ekspertų manymu, ir man atrodo tai gana logiškas „matymas“ — šiais metais pasirodysiantys „Apple“ telefonai nebeturės Lightning jungties, o vietoje jos bus įdiegta USB-C. Šis pakeitimas įrenginius leis krauti universaliais USB-C laidais.

Žinoma, naujuosiuose šį rudenį pasirodysiančiuose „iPhone“ bus įdiegti: galingesnis procesorius, atnaujintas „Face ID“ jutiklis. Kas link „iPhone“ išvaizdos, „žinovai“ teigia, kad šioje sferoje daug pokyčių nebus ir naujieji telefonai savo išvaizda primins 2018-ųjų modelius.

Daugiau pokyčių ekspertai numato 2020 metais pasirodysiančiuose „iPhone“ ir vienas jų 5G standarto palaikymas. Kita 2020 metams numatoma naujovė yra patobulinta 3D kamera, kurios pagalba bus galima skenuoti aplinką ir kurti aplinkoje esančių objektų trimačius modelius. Dabartiniuose „iPhone“ modeliuose naudojamas gerokai paprastesnis 3D skenavimo modulis leidžiantis skenuoti veidą atstumu nuo 25 iki 50 cm. Kalbama, kad šioje sistemoje bus naudojamas ne taškinis skeneris, kaip yra dabar, o lazerinis, kurio dėka bus galima kokybiškai skenuoti toliau esančius objektus ir sukurti tikslų 3D modelį be skylių taškų debesyje.

Manoma, kad 2019 metais „Apple“ išleis tris „iPhone“ modelius — sekančios kartos „iPhone XS“, „iPhone XS Max“ ir „iPhone XR“. Brangiausias modelis turės trigubos optikos kameros sistemą, o likusiuose dviejuose kiek patobulinti foto jutikliai.

Negalima atmesti ir galimybės jog „Apple“ patobulins 3D lazerių sistemą naujuose, dar pasirodysiančiuose „iPad Pro“, kurie gali pasirodyti 2020 metų pavasarį. 2019 metais naujų „iPad Pro“ tikėtis neverta, teigia ekspertai.

2019 metų pavasarį „Apple“ išleis atnaujintą 10 colių ekrano įstrižainę turinčio „iPad“ versiją, kurioje beje išliks Lightning jungtis. Kompanija taip pat kuria naują „iPad mini“, kuris nebuvo atnaujintas nuo 2015 metų.

Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas, didelę savo laisvalaikio dalį skiriantis straipsnių „Mac Arena“ rašymui.

Komentarų: 15 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

 1. Jau dabar galime neabejoti, kad apple specialistai pranoks patys save, o svarbiausiu naujų modelių atirbutų taps net niolika kartų didesnė kaina. Dar vienas ypatingas atributas – nors baterija taps vos 19 mAh talpesnė, jis veiks net 18 min. ilgiau!

 2. Bet nesakykit, pofik ta kaina, kai dirbantis žmogus esi. Ypač, kai savo perspektyvoj telefoną keičiu kas 2 metai. Tai per savo asmeninę patirtį sumoki daug, bet jei iPhoną taip padoriai saugai, ekrano nesulupi. Galutiniam rezultate gali parduot už daug. Kažkiek dasimeti ir vuolia, turi naują modelį. Įpatingai aš kažkaip pripratęs imti su operatoriaus prisirišimu, tai 2 metus kas 30 eur mokėti - niekas. Ir galit nesakyt, bet Applo kokybė yra visai kita palyginus su jo Kinišku analogu HUAWEI ar Meizu anie bandomi kopijuot, bet nedadaryti kaip visad, plius po metų nuvertėja tiek, kad kainuoja kaip sulčių pakelis ir dar bet kam neparduosi. Dar šiek tiek į šoną nuo temos, pastebėkit, kad pasirodžius Apple kokiai tendencijai, kaip ekrano Kuprelė, AirPod visi šaukia, kas čia per šūdas, paskui žiūri vos ne kiekvienas gamintojas kopijuoja ir bando pasiūlyt identiškai tą patį. :D

  • Perki XS uz 1300, po dvieju metu parduodi uz 600e, pofik biski dasimeti. Kas cia dirbanciam. Dar masina ant paskolos pasiemi, buta, garaza. Kas cia yra 1000e moki paskola, dar 3000e lieka is algos. Kas cia mums milijonieriu vaikams. Nemokesiu as, sumokes babule is pensijos. As ir taip galvoju :)

   Po dvieju metu, iphone nuverti dvigubai. Tad mano skaiciavimais, mazesni nuostoliai gaunasi perkant pigesniu gamintoju irenginius. Nu bet cia aisku.... kiek ta babule pensijos gauna viskas priklauso dar :D

  • Na kaina turi didelę reikšmę man, nors ir nesiskundžiu pajamomis, bet negaliu ir girtis. Pirkau 7+ kai išėjo X'as. Tada berods jau kainavo 679€ ar kažkas panašaus plius ~150€ nuolaidą gavau naujam telefonui iDeal'e. Tai gavosi beveik 500€ naujas. Va tada tikrai nesiskundžiu nei kaina, nei dar kažkuom. O telefonas tarnaus 3-4 m. (jei netyčia nesukulsiu, bet ir skilęs ekranas manęs negąsdina jei jis toliau funkcionuoja). Nejaučiu poreikio naujintis kasmet ar kas du jei telefonas atlieka tas funkcijas kurias turi atlikti. :)

   Uždirbčiau 10k €/mėn. gal tada ir kitaip galvočiau.

  • Nesuprantu koks skirtumas kas nuo ko ir ka kopijuoja. Tavo mineta Kuprelė, tai jau atgyvena, metu net nereikejo kaip visi suprato kad tai ne tik negrazu, bet ir nepraktiska. Jau visi gamintojai atsisako tos Kuprelės.
   Kas liecia kainas tu pasiziurek Xiaomi Mi8 kuris panasiu harakteristiku kaip iphone o kainuoja siuo metu apie 350€ 3-4 kartus pigiau nei iphone.
   Iki dabar dar nesuprantu kodel iphone su Amoled ekranais iki siol dar nemoka rodyti kazkokia informacija isjuntame ekranelyje.

   • Ne visada kaina yra pirkti ar nepirkti lemiantis kriterijus. Atėję į parduotuvę gi neperkame bet kokios mėsos, žalumynų, kojinių ar pagaliau automobilio vien todėl, kad jie pigesni. Pasirenkame tuos, kurie mums atrodo geresni, tinkamesni, skanesni, sveikesni, patogesni, šiltesni ar tiesiog labiau patinka. Tai, kad mėsa yra mėsa, o kojinės tiesiog kojinės, o automobilis — susisiekimo priemonė ir iš taško A į tašką B atvažiuosi ir su 5000€ kainuojančiu automobiliu (tikriausiai) pasirenkant konkretų daiktą neretai nėra labiausiai apsisprendimą lemiantis rodiklis.
    Telefonas labai asmeninis daiktas. Jį (beveik) visada turime su savimi, dedame prie veido. Tas pats ir su ekosistema. Pavyzdžiui savo kasdieninėje veikloje niekaip nematau „Android“ telefono. Tegul jis daro ir daugiau nei „iPhone“ ir kainuoja 3€ — jei jis neveikia puikiai kartu su mano „Mac“ kompiuteriais, „Apple Watch“ ir kitais „iOS“ įrenginiais ir ekosistema, kurioje visi tie įrenginiai yra — jis man paprasčiausiai nėra tinkamas.

    Kas link informacijos rodymo išjungtame ekrane ir panašių dalykų — ne viskas yra „nemoka“. Kai kurie dalykai yra patentuoti, kitų kompanijos tiesiog nemato reikalo diegti. Asmeniškai man kokio nors laiko rodymas išjungtame telefono ekrane yra niekinės vertės ir jei net toks būtų — manau laikyčiau šią funkciją išjungtą (jei tokia galimybė būtų).

    • Pamirsai pamineti kad marketingas ir reklamos brukimas i musu smegenekes padaro didele itaka. Jei ta mesa reklamuotu tu ja tikriausiai ir pirktum. O kaip tu suzinai kuri mesa gera o kuri bloga, pagal kaina?
     Tai kas brangiau kainuoja tai dar nereikia kad bus geresnis. Ne visiems reikalinga eko sistema kuri 2000€ kainuoja Iphone + Apple Watch.
     Tai ne tik rodo laikrodi isjungtame ekrane, bet ir papildoma informacija. Jei tau Ramunai nereikia tai nereiskia kad ir kitiems to nereikia. Manau kad apple po kazkurio laiko tikrai tai padarys :) Zinoma tai nera butina funkcija, bet ji man kai kuriais atvejais padeda. As uzprogramuoju kuriuo laiku man tai rodytu, na kad ir ryte pries atsikeliant as pramerkiu viena aki ir matau kiek laiko ir t.t.

     • Kaip sužinau? Na tikriausiai nusiperku pradžioje tą, kurią reklamuoja, jei nepatinka — perku kitą, paklausiu kur ir ką perka kiti ar be patarimo bandau pirkti kitą, kitur kol randu tai kas (pa)tinka.
      Taip, brangiai nebūtinai geriau, bet kalba apie geriau, o ne apie brangiai ir rodos nesakiau, kad taip visiems. Mano galva yra žmonių, kurie tikrai perka, nes pigiau. Tačiau, manau jog dauguma tokių žmonių net nesvarsto galimybės pirkti 300+€ kainuojantį telefoną.
      Kas link netinka — rašiau, kad „man“, o ne „visiems“. Yra kas gyvena kitoje eksosistemoje ir jiems gal „Apple“ laikrodis ar koks kitas prietaisas būtų taip pat ne į temą, kaip man koks nors „Android“ įrenginys.

 3. Tai nesiginčinu, savo nuomonę turit vyrai. :D Bet aš kaip sakau iš savo perspektyvos taip žiūriu ir tas skaičiavimas toks niekinis išeina, nes tada apskritai reikia miške gyvent, nes viskas brangu. Rūkyt kaip mano pvz irgi atrodo brangu. nes apie 1,2k eur išeina. Ne Lietuvoj gyvenu. Tai va ir iPhonas. Bet viską, kavą ką beskaičiuosi metų gale ar dviejų išeina kosmosas. Tai jei taip matematiškai skaičiuojant iPhone kainuoja parai 1,7eur. Daug? :)) Imant 2 metų kontraktą. Kava statoile brangiau iseina. Aišku požiūrio reikalas. Bet kaip ir minėjau, esu daug daug kartų nudegęs ir skūpas moka du kart. Kol kas kaip gan didelę Apple šeimyną turiu, nesiskudžiu. Viskas puikiai veikia, kokybiška ir tarnauja sklandžiai.

  Kaip sakė Ramūnas, neatitaiko poreikių. Kam imt telefoną, kai žinai kad nesugebėsi už tai mėnesio gale susimokėti ir dar iš paskos smaugia automobilio lizingas ir dar namo paskola. :) Nuo durnumo vaistų nėra. Reikia protingai daryti, o ne impulsyviai. Šiek tiek tas perspaustas atlyginimo skaičiavimas, nes ne nuo pinigų kiekio viskas priklauso, o ar galvoj ne riešutą turi. Plius imant samsungo pvz, jis kainuoja praktiskai tiek pat, bet jo vertė po 2 metų krenta ženkliai.

  Mantai, jei uždirbtum tuos 10k niekas nepasikeis. Pirksi tiesiog brangesnius daiktus, žmonėm tas įprasta. Tie kas uždirba tokius pinigus irgi verkšlena, kad pinigų neturi, nes pas juos poreikiai žymiai didesni, nei pas eilinius žmones. Ir vėl toks užburtas ratas išeina.

  Aš kaip tik prieš tai 7 pliusą turėjau, bet ekraną sukūliau, paskui į SE perėjau. Bet anas šiek tiek per mažas ir baterija labai prastai laiko. Tai išėjus XS, nutariau atsinaujinti.

 4. kalbant apie patobulintą failų sistemą files.app hmm kažin apple pritaikys files app patobulinimą tik iPad'am ? ar ir iPhonam ? būtų liūdna ,kad išleistų patobulintą file managerį tik iPad kaip jūs manot?

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų