Ką daryti jei OS X Yosemite nebeveikia Safari

Kai kurie „Mac“ naudotojai savo kompiuteriuose įdiegę „iTunes 12.8.1“ atnaujinimą nebegali naudotis „Safari“ naršykle. Kaip spręsti šią problemą?.

Praėjusią savaitę „Apple“ išleido nuo OS X „Yosemite“ iki „High Sierra“ skirtą „iTunes“ aplikacijos atnaujinimą 12.8.1. Šis „iTunes“ atnaujinimas panaikino klaidas dėl kurių negalėjo muzika ar kita audio informacija būti siunčiama į trečių šalių garso kolonėles palaikančias „AirPlay“. Tačiau išsprendusi vieną problema, „Apple“ sukūrė kitą.

Savo „Mac“ kompiuteriuose, kuriuose įdiegta „OS X Yosemite“ operacinės sistemos versija, įdiegę naudotojai pastebėjo, kad nebeveikia „Safari“ naršyklė. Atidarant „Safari naršyklę“ ekrane parodomas pranešimas: „Safari cannot be opened because of a problem.“

Greičiausiai tokia problema atsirado „Apple“ atnaujinus MobileDevice.framework failą, kuris nėra suderinamas su „OS X Yosemite“ esančios „Safari“ naršyklės versija.

Kaip spręsti šią problemą iki „Apple“ išleis šią problemą panaikinantį atnaujinimą?

Šios problemos sprendimo būdai yra keli.

 1. Atnaujinti kompiuteryje esančią operacinę sistemą į naujesnę.
 2. Kol kas naudoti kitą naršyklę.
 3. Ištrinti MobileDevice.framework failą.

Jei pasirinkote trečią žingsnį:

 1. Atidarykite Finder aplikacijos langą;
 2. Spauskite Shift ⇧-Cmd ⌘-G klavišų kombinaciją arba iš aplikacijos Go meniu pasirinkite Go to Folder…;
 3. Atsidariusiame lange įveskite /System/Library/PrivateFrameworks/ ir spauskite Go mygtuką;
 4. Atsidariusiame lange raskite MobileDevice.framework failą ir jį ištrinkite. (jei norite būti visiškai saugūs galite prieš visiškai jį ištrindami suarchyvuoti ir padėti kur nors kitoje kompiuterio vietoje, kur prireikus galėtumėte jį rasti);
 5. Atidarykite Safari aplikaciją.
Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas, didelę savo laisvalaikio dalį skiriantis straipsnių „Mac Arena“ rašymui.

Komentarų: 3 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

 1. Off Topic:
  Ramūnai, ar jūs nerašėte straipsnio ar tai komentaruose po kažkuriuo straipsniu kažką pasakojote apie laikmenas nuotraukų ir failų saugojimui? Per paiešką nepavyksta rasti. Nusprogo mano HDD ieškau bet kokios info apie išorinį HDD kur būtų patikimiausia saugot, be elementariausio varianto 2 vnt. HDD.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų