Kaip naudotis EKG funkcija Apple Watch

JAV įsigytuose „Apple Watch“ įdiegus „watchOS 5.1.2“ operacinės sistemos versiją atsirado nauja galimybė — EKG.

watchOS 5.1.2“ atsiradusi nauja EKG (angl. ECG) funkcija kol kas veikia tik JAV įsigytuose „Apple Watch Series 4“ išmaniuose laikrodžiuose. Tačiau, kadangi Lietuvoje oficialiai „Apple Watch“ neprekiaujama, nemažai tautiečių juos yra įsigiję JAV parduotuvėse tiesiogiai, per draugus ar pažįstamus, ar tokią galimybę suteikiančių kompanijų pagalba.

EKG — elektrokardiogramaelektrofiziologijos metodas, kai specialiu prietaisu užrašoma širdies ląstelių sukurto suminio elektros lauko potencialo kitimo kreivė, pagal kurios ypatumus sprendžiama apie širdies veiklą. Iš elektrokardiogramoje užrašomų duomenų gali būti diagnozuojami organizmo sutrikimai, potencialių ligų požymiai ir simptomai.

Kam prieinama EKG funkcija Apple Watch Series 4

Norint naudotis EKG funkcionalumu „Apple Watch“:

 • reikalingas „Apple Watch Series 4“ išmanaus laikrodžio modelis;
 • laikrodis turi būti įsigytas JAV ar skirtas JAV, Puerto Riko, JAV priklausančio Mergelių salų salyno ir Guamo rinkoms;
 • su „Apple Watch Series 4“ susietas „iPhone“ turi būti „iPhone 5s“ ar naujesnis ir jame turi būti įdiegta „iOS 12.1.2“, o „Apple Watch“ — „watchOS 5.1.2“ operacinės sistemos versijos;
 • norint naudotis EKG (ECG) funkcija „Apple Watch Series 4“ naudotojui turi būti ne mažiau kaip 22 metai. Jaunesni laikrodžio naudotojai aplikacijos konfigūravimo metu matys pranešimą: „The ECG app is not intended for use by people under 22 years old.“ Nors šis pranešimas ir leistų manyti, kad aplikaciją naudoti būtų galima vis tiek — tęsti aplikacijos konfigūravimo jaunesniems nei 22-ų metų laikrodžių savininkams nepavyks. (Žinoma, galima metus ir pameluoti, tačiau vėliau tai gali tapti tam tikrų problemų priežastimi).

Kaip paruošti ECG aplikaciją naudojimui

ECG aplikaciją (jei laikrodis atitinka aukščiau išvardintus kriterijus) rasite „Apple Watch“ tarp kitų laikrodyje įdiegtų aplikacijų, tačiau norint ją sukonfigūruoti reikės „iPhone“.

 1. Atidarykite Health aplikaciją „iPhone“;
 2. Atsidariusiame lange informuojančiame apie ECG aplikaciją „Apple Watch“, pasirinkite Set Up ECG App
 3. Sekančiame ekrane įveskite savo gimimo datą ir kitą reikalingą informaciją;
 4. Spauskite Continue;
 5. Sekančiame lange su ilgu ECG aplikacijos pateikiamų rezultatų sąrašu, paslinkite tekstą taip, kad matytumėte jo apačią ir spauskite Continue;
 6. Sekančiame puslapyje taip pat spauskite apačioje esantį Continue mygtuką;
 7. Atlikus aukščiau aprašytus veiksmus būsite paklausti ar nenorėtumėte atlikti matavimo pirmąjį kartą. Jei nutarsite širdies darbą patikrinti vėliau — spauskite Skip, priešingu atveju pereikite prie „Apple Watch“ ir:
  1. Paspauskite šoninę sukamą laikrodžio svirtelę;
  2. Aplikacijų sąraše paspauskite ant ECG aplikacijos;
  3. Paspauskite OK;
  4. Pridėkite pirštą prie sukamos svirtelės 30-ai sekundžių (svirtelės nuspausti nereikia). Laikrodžio ekrane pamatysite laiko skaitliuką;
  5. Paslinkite ekrano vaizdą žemyn ir spauskite Done
 8. Apple Watch“ ir ECG aplikacija paruošti naudojimui;

Kaip naudoti ECG aplikaciją

 1. Paspauskite šoninę sukamą laikrodžio svirtelę;
 2. Aplikacijų sąraše paspauskite ant ECG aplikacijos;
 3. Pridėkite pirštą prie sukamos laikrodžio svirtelės ir laikykite pridėję 30 sekundžių;
 4. Paslinkite ekrano vaizdą žemyn ir paspauskite Done.

Kai matavimai bus atlikti, laikrodžio ekrane matysite rezultatus: „AFib“ (arba prieširdžių virpėjimas), „Sinus Rhythm“ (normalus širdies ritmas) arba „Inconclusive“ — neleidžiantis daryti sprendimo. Visi aplikacijos nuskaitymai, rezultatai, išvados, klasifikavimai ir simptomai yra saugiai įrašomi „iPhone“ esančioje „Health“ aplikacijoje.

Kaip nustatyti ir naudotis nereguliaraus širdies ritmo pranešimais Apple Watch

Pirmą kartą po „watchOS 5.1.2“ įdiegimo atidarę „Health“ aplikaciją „iPhone“, jūsų bus pasiteirauta ar norėtumėte gauti pranešimus apie nereguliarius širdies dūžius.

 1. Paspauskite ant Set Up Notifications pasirodžiusiame lange;
 2. Pasirinkite Continue ir būsite perkelti į sakantį langą, kuriame rasite informaciją apie prieširdžių virpėjimą (angl. atrial fibrillation);
 3. Įveskite savo gimimo datą ir atsakykite į klausimą ar kada esate jutę/turėję prieširdžių virpėjimą;
 4. Spauskite Continue;
 5. Paskaitykite sekančiame lange pateiktą informaciją ir dar kartą spauskite Continue
 6. Spauskite Next;
 7. Spauskite Turn on Notifications;

Atlikę aukščiau aprašytus veiksmus įgalinote pranešimus apie sutrikusį širdies ritmą. Optiniai „Apple Watch“ jutikliai periodiškai tikrina širdies ritmą foniniame režime. Jei penkių patikrų metu per 65 minutes bus patiktas širdies ritmo sutrikimas — laikrodžio nešiotojas ir širdies savininkas apie tai bus informuotas. Gavus tokią informaciją, reikėtų ja pasidalinti su savo gydytoju, tai gali būti rimta.

Kaip peržiūrėti EKG duomenis Health aplikacijoje iPhone

Norėdami peržiūrėti grafinį širdies darbo atvaizdavimą (elektrokardiogramą) ar pasidalinti ja su gydytoju — ją rasite „Health“ aplikacijoje „iPhone“.

 1. Atidarykite Health aplikaciją „iPhone“;
 2. Aktyvuokite Health Data skirsnį lango apačioje;
 3. Paspauskite Heart;
 4. Šiandienos (Today) skyriuje paspauskite ant Electrocardiogram (ECG);
 5. Pasirinkite dataset ir peržiūrėkite informaciją. Galite rinktis All Data, Synus Rhytm, Atrial Fibrilation, Low and High Heart Rate ir Inconclusive.

Lango apačioje rasite nuorodas į „How Does the ECG App Work“ kur rasite paaiškinimus apie tai kaip veikia ECG aplikacija, „Results You May See“ kur aprašomi galimi aplikacijos pateikti rezukltatai bei „You Should Know“ ir „How to Take an ECG“.

Kaip peržiūrėti sutrikusio širdies ritmo pranešimus Health aplikacijoje iPhone

Jei „Apple Watch“ nustatė sutrikusį širdies ritmą — jums apie tai bus pranešta „Apple Watch“. Šiuos pranešimus taip pat galite peržvelgti ir „iPhone“.

 1. Atidarykite Health aplikaciją;
 2. Aktyvuokite Health Data skirsnį;
 3. Pasirinkite Heart;
 4. Paslinkite vaizdą ir paspauskite ant irregular rhythm notification;
 5. Pasirinkite Show All Data ir peržiūrėkite visus sukauptus širdies darbo įrašus.

Kaip pasidalinti širdies darbo įrašais su gydytoju

Norėdami su „Apple Watch“ užfiksuotais širdies darbo įrašų rezultatais pasidalinti su gydytoju — galite juos eksportuoti į PDF.

 1. Atidarykite Health aplikaciją;
 2. Aktyvuokite Health Data skirsnį;
 3. Pasirinkite Heart;
 4. Paspauskite ant Electrocardiogram (ECG);
 5. Pasirinkite ECG reading;
 6. Pasirinkite Export a PDF for Your Doctor žemiau pasirinkto širdies darbo įrašo;
 7. Paspauskite Share piktogramą esančią ekrano dešinėje-viršuje;
 8. Pasirinkite PDF failo bendrinimo būdą (el.paštas, žinutė, „Dropbox“, atspausdinti ir t.t.).
Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas, didelę savo laisvalaikio dalį skiriantis straipsnių „Mac Arena“ rašymui.

Vienas komentaras

 1. Sveiki, planuoju JAV įsigyti Apple Watch, bet grįžęs naudosiu Lietuvoje. Ar veiks EKG funkcija Lietuvoje? iDeal konsultantai pasakė neveiks. Lauksiu atsakymo. Ačiū

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų