Vieniši iPhone naudotojai nenori susitikinėti su naudojančiais Android

Temos: Android, iPhone
Vieniša mergina kavinėje

Neseniai atliktas tyrimas parodė, kad 18-os metų ir vyresni poros neturintys „iPhone“ naudotojai neigiamai vertina „Android“ operacinės sistemos pagrindu veikiančius telefonus naudojančius žmones.

Pažinčių svetainės Match.com atliktas tyrimas, kurio metu buvo apklausta daugiau nei 5 500 aštuoniolikos metų sulaukusių ir vyresnių vienišų, parodė jog yra 21 kartą didesnė tikimybė, kad „iPhone“ naudotojai neigiamai įvertins žmones naudojančius „Android“ OS pagrindu veikiančius telefonus. Tuo tarpu tikimybė, kad „Android“ naudotojas neigiamai įvertins kitą žmogų todėl, kad šis naudoja „iPhone“ yra didesnė 15 kartų.

„Potencialių partnerių paieškoje mes stengiamės rasti galimų sąlyčio ar atitikimo taškų pačiose įvairiausiose sferose. Kodėl sąraše telefonai? Kur žmogus gyvena, kokį automobilį vairuoja, kuo užsiima — yra tai ką mes įvertiname prieš su žmogumi pradėdami bendrauti artimiau. Tai gali pasirodyti apgailėtina, tačiau mes taip pat ieškome suderinamumo ir ne materialinėje sferoje: politinėse pažiūrose, religiniuose įsitikinimuose ir fundamentaliose etikos vertybėse“, — sako Bostone praktikuojantis psichoterapeutas Abby Rodman.

Nors „iPhone“ ir „Android“ naudotojai labiau linkę susitikinėti su jų skonį atitinkančių įrenginių naudotojais — jie sutaria, kad yra dalykų, kurie išryškėja jau pirmojo pasimatymo metu. Abiejų stovyklų atstovai pirmoje vietoje — 39 proc., kaip labiausiai dėmesį atkreipiantį — „akis badantį“ bruožą mini prastą, netaisyklingą kalbą ar prastas gramatikos žinias. Antroje vietoje 37 proc. pageltę ar kreivi dantys. Trečioje — nemadingi ar tiesiog prasti drabužiai (35 proc.).

Vienas tyrimo metu išaiškėjęs aspektas man pasirodė labai įdomus: dauguma iš dabar jau su kuo nors susitikinėjančių suaugusiųjų gerai pagalvotų ar susitikti dar kartą su žmogumi, kurio telefono ekranas yra skilęs (omenyje turimi pirmieji susitikimai).

Įrašai socialiniuose tinkluose taip pat turi milžinišką reikšmę vienišiams renkantis partnerį. Du trečdaliai vienišių prieš eidami į pirmąjį pasimatymą, prieš tai patyrinėja žmogaus su kuriuo ruošiasi susitikti paskyras socialiniuose tinkluose. 77 procentai jų teigė, kad neitų į pasimatymą su žmogumi, kurio socialinių tinklų paskyroje rado ką nors jiems nepatinkančio.

Kartais gali pasirodyti, kad technologijos ir socialiniai tinklai per stipriai įsiskverbė į mūsų gyvenimą. Ir jei naudojamos technologijos iš tiesų tapo svarbiu kriterijumi pažinčių ir bendravimo sferoje — tada nieko keisto, kad aplink tiek daug pasimetusių, vienišų ir apskritai siaubingų žmonių.

Neretai tenka pastebėti, kad yra žmonių, kurie kiekvieną savo žingsnį dokumentuoja socialiniuose tinkluose: ką padarė ar nepadarė, ką nori padaryti, ką valgė, ką pasakė, kaip pasakė, ką matė ar išgirdo jie, jų vaikai, artimieji, draugai, pažįstami, nepažįstami ir t.t. Jei tai vienišas žmogus — man neatrodo keista, kad jis vienišas. Tokie, kiekvieną savo atodūsį trimituojantys „Facebook“ ar panašiuose tinkluose žmonės, daug kam atrodo nepakankamai patikimi ir netinkami pradėti su jais romantinius santykius, patikėti savo paslaptis, išgyvenimus bei jausmus.

Iš kitos pusės aš dalinai suprantu „iPhone“ naudotojus. Kokybę vertinantis žmogus norėtų bendrauti su panašius reikalavimus gyvenime keliančiu individu. Tačiau man atrodo bendravimui pradėti neturėtų trukdyti tai jog patinkantis ar dėmesį patraukęs žmogus naudoja „ne to gamintojo“ telefoną. Pradėjus bendrauti, jei santykiai vystosi teigiama linkme, draugui galima nupirkti „iPhone“ ir ištraukti jį iš to „Android“ liūno. Laimės nuo to abu :)

Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Komentarų: 4 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

  1. As ne medikas, bet rasantis tokius straipsnius, tikrai turi bedu :D

  2. Aloha, pagyvenkit štatuose ir dar ne tokių fintų pamatysit ;) Jiems tai normalu :D

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų