Spalio 30 dieną vykusio Apple renginio apžvalga

2018-10-30 Apple renginys

Daug „Apple“ entuziastų spalio 30 dienos laukė su dideliu nekantrumu, nes buvo tikimasi gausaus būrio atnaujintų kompanijos įrenginių pristatymo.

Tradiciškai spalio 30 dieną įvykusio „Apple“ renginio tiesioginę transliaciją buvo galima stebėti internetu. Ją pradėjo „Apple“ CEO Tim Cook. Renginys vyko Niujorke esančios Bruklino muzikos akademijoje, išleidusioje didelį būrį garsių menininkų.

Atnaujintų įrenginių pristatymą kompanija pradėjo nuo „Mac“ kompiuterių.

Mac“ — pirmasis kompiuteris sukurtas kūrybai ir kūrėjams. 51 proc. perkančių „Mac“ kompiuterius yra nauji „Mac“ naudotojai. Netrukus bus nupirktas 100 milijoninis „Mac“ kompiuteris.

Mac“ kompiuteriai garsėjantys savo puikiu dizainu, patikimu veikimu ir puikia „macOS“ operacine sistema nepralenkiamai užima pirmą vietą kompiuterių naudotojų pasitenkinimo indekso lentelėje.

MacBook Air

MacBook Air

Pradėdamas pristatinėti pirmąjį produktą, „Apple“ CEO Tim Cook prisiminė kaip Steve Jobs pasauliui pristatė tada ploniausią ir lengviausią nešiojamą kompiuterį jį ištraukdamas iš geltono voko.

Po kelių metų pertraukos, „Apple“ pagaliau atnaujino „MacBook Air“ klasės kompiuterius. 13,3 colių ekrano įstrižainę turintys nauji „MacBook Air“ dabar turės Retina ekranus talpinančius 4 mln. pikselių ir gebančių atkurti 48 proc. daugiau spalvų nei ankstesni „MacBook Air“ modeliai. Šiuose kompiuteriuose nebeliko ankstesniuose „Air“ modeliuose buvusių aliuminio juostelių supančių ekraną, o ekrano kraštai tapo 50 proc. siauresni.

Naujame „MacBook Air“ kompiuteryje kompanija įdiegė „Touch ID“. Šis pirštų atspaudų jutiklis — leidžiantis piršto palietimu prisijungti prie savo paskyros kompiuteryje, naudotis „Apple Pay“, ir trečių šalių aplikacijų, tokių kaip „1Password“ pagalba prisijungti prie interneto svetainių — priešingai nei tokį jutiklį turinčiuose „MacBook Pro“ kompiuteriuose yra įdiegtas dešiniame apatiniame kompiuterio kampe. Naujas paspaudimo stiprumą skiriantis „Touch Pad“ naujame „MacBook Air“ yra 20 proc. didesnis nei ankstesniuose „Air“ kompiuterių šeimos modeliuose.

Naujame „MacBook Air“ įdiegtos (tik) dvi Thunderbolt 3/USB-C jungtys. Nors prie šių jungčių galima pajungti galybę išorinių įrenginių: išorinių monitorių (vieną iki 5120x2880 60Hz arba du 4096x2304 60Hz), diskų, kortelių skaitytuvų, eGPU ir t.t.

Naujuose „MacBook Air“ kompiuteriuose diegiami 8-os kartos dviejų branduolių grafiniai Intel procesoriai, o renkantis kompiuterio modelį galima rinktis „MacBook Air“ su 8 arba 16GB atmintimi (RAM). SSD disko talpa naujuose „MacBook Air“ kompiuteriuose gali būti iki 1,5 TB.

Naujų „MacBook Air“ kaina prasideda nuo 1379 €, o už „MacBook Air“ su 1,6GHz dviejų branduolių 8 kartos procesoriumi galinčiu įsibėgėti iki 3,6GHz, 16GB 2133 MHz LPDDR3 RAM, Intel UHD Graphics 617 vaizdo plokšte ir 1,5 TB SSD disku, gali tekti pakloti 3119 €.

Šiuos kompiuterius galima rinktis iš trijų galimų spalvų: kosminės pilkos, pilkos ir auksinės.

Be dviejų Thunderbolt 3/USB-C jungčių, kompiuteryje išliko 3,5 mm audio jungtis. Naujuose „MacBook Air“ įdiegti trys mikrofonai ir stereo garsiakalbiai. Kompiuteryje įdiegtas 802.11ac Wi-Fi suderinamas su IEEE 802.11a/b/g/n ir 4,2 kartos Bluetooth modulis.

„Apple“ teigia, kad kompiuterio 50.3 WAh ličio polimerų akumuliatoriaus pakanka 12 valandų prisijungus prie Wi-Fi naršyti internete arba net 13 valandų klausytis muzikos naudojant „iTunes“.

Kompanijos teigimu, naujasis „MacBook Air“ yra 17 proc. mažesnis ir 10 proc. plonesnis nei ankstininkės kartos „Air“ kompiuterio modelis ir šiek tiek lengvesnis. Kompiuterio korpusas pagamintas iš 100 proc. perdirbto aliuminio. Tai „žaliausias“ kada nors kompanijos sukurtas „Mac’as“.

Mac mini

Mac mini kompiuterinėse spintose. Dierks Bentley to Neverland Mac Stadium

Mac mini“ ilgai daugelio „Apple“ entuziastų lauktas atnaujinimas. Šios klasės kompiuteriai nebuvo atnaujinti nuo 2014 metų.

Naujuosius „Mac mini“ kompiuterius galima rinktis su 4-ų ir 6-ų branduolių procesoriais. Pasirinkus 6-ų branduolių procesorių jie veiks iki 5 kartų greičiau nei ankstesni „Mac mini“ modeliai.

Mažiausia „Mac mini“ diegiamų SSD diskų talpa yra 128 GB, tačiau galima rinktis modelius su: 256GB, 512GB, 1TB ar 2TB SSD diskais.

Mac mini“ diegiami „Intel UHD Graphics 630“ grafiniai procesoriai, kurie leidžia 60 proc. greičiau apdoroti grafinius vaizdus, o video kodavimas vyksta net 30 kartų greičiau. Šiuose kompiuteriuose kompanija taip pat įdiegė ir saugumu besirūpinančius T2 lustus.

Naujuose „Mac mini“ įdiegtos: 1 Ethernet jungtis, kuri priklausomai nuo pasirinkimo gali būti 1 arba 10Gb pralaidumo, keturios Thunderbolt 3/USB-C (iki 40 Gbps/10 Gbps), viena HDMI 2.0 ir dvi USB 3 (iki 5 Gbps) jungtys bei 3,5 mm audio jungtis. Kompiuteryje įdiegtas Bluetooth 5.0 palaikantis ir 802.11ac Wi-Fi suderinamas su IEEE 802.11a/b/g/n moduliai.

Naujų „Mac mini“ kaina prasideda nuo 919 € už keturių branduolių 3,6 GHz aštuntos kartos procesorių, 8GB RAM, 128 GB talpos SSD ir 1 gigabito pralaidumo kompiuterinio tinklo jungtį turinį kompiuterio modelį.

Pasirinkus 6-ų branduolių 3,2 GHz aštuntos kartos procesorių, 64 GB RAM, 2Tb SSD diską ir 10 gigabitų pralaidumo „Ethernet“ jungtį turintį modelį — šis mažylis gali kišenę palengvinti 4869 €.

Mac mini

Apple Store

Toliau scenoje pasirodė „Apple Store“ parduotuvių ir mažmeninės prekybos vadovė Angela Ahrendts. Ji papasakojo apie „Today at Apple“ iniciatyvą. Tai puiki iniciatyva, kurios tikslas kaip galima daugiau žmonių išmokyti geriau naudotis „Apple“ prietaisais rengiant nemokamas paskaitas visame pasaulyje išsibarsčiusiose „Apple Store“ parduotuvėse.

Per pastaruosius aštuonis mėnesius „Apple Store“ parduotuvėse įvyko 18 000 paskaitų, kurių metu žmonės nemokamai buvo mokomi fotografuoti, filmuoti, redaguoti foto ir video medžiagą, kurti muziką, piešti, braižyti ir dar daug visokių dalykų, kuriuos galima atlikti „iPhone“, „iPad“ ir „Mac“. Angela pasakojo, kad tai dar ne pabaiga ir kompanija planuoja 60 naujų paskaitų temų, kuriose supažindins su dizaino, video, foto ir muzikos kūrimo bei redagavimo galimybėmis. Kai kurias paskaitas ves garsūs savo sferos atstovai surenkantis milijonus „laikų“ savo „YouTube“ paskyrose.

iPad Pro

iPad Pro

Atnaujintų produktų pristatymų pabaigai kompanija pasiliko naująjį „iPad Pro“.

iPad“ yra visame pasaulyje pripažintas planšetinis kompiuteris, jo vardas net tapo bendriniu apibūdinant planšetinius kompiuterius apskritai. Neretai tenka girdėti tokius oksimoronus kaip: „vakar žiūrėjau Samsung’o iPad’ą…“

Renginio metu „Apple“ pristatė du naujus „iPad Pro“ modelius: turinčius 11 ir 12,9 colių ekrano įstrižaines. Abiejuose modeliuose „Apple“ įdiegė „Liquid Retina“ ekranus. Susiaurėjo įrenginio kraštai prie ekrano, nes nebeliko „Home“ mygtuko, o autentikacijai kaip ir naujausiuose „iPhone“ modeliuose naudojama „Face ID“ technologija.

Naujieji „iPad Pro“ yra 25 proc. plonesni. Jie taip pat ir ženkliai mažesni, nors ekranų įstrižainė išliko tokia pati - vizualiai visas 12,9 colio ekrano įstrižainę turintis naujasis „iPad Pro“ yra tokio dydžio kaip 12,9 colio ekrano įstrižainę turinčio senojo „iPad Pro“ ekranas.

Naujuose „iPad Pro“ „plaka“ „A12X Bionic“ procesorius. Renkantis naują „iPad Pro“ bus galima rinktis ir 1TB talpą turintį įrenginį. Naujuose „iPad“, kaip ir buvo tikėtasi, nebeliko „Lightning“, o vietoje jos įdiegta USB-C jungtis. Šios jungties įdiegimas naujuosius „iPad Pro“ pradarys universalesnius, prie jų bus galima pajungti daugiau išorinių įrenginių ar net įkrauti kitus įrenginius, pavyzdžiui prie „iPad Pro“ pajungus „iPhone“ — jį įkrauti.

Be naujųjų „iPad Pro“ kompanija pristatė ir naujų galimybių turintį „Apple Pencil“, kuris gali būti magnetų pagalba laikytis prie „iPad Pro“ šono ir tuo pačiu metu belaidžiu būdu būti įkrautas. Daugiau nebereikės jungti į „Lightning“ jungtį „Apple Pencil“ ir šiam tandemui suteikti keistai atrodančio ant stalo gulinčio kastuvo įvaizdį.

Iš viso naujuose „iPad Pro“ kompanija įdiegė 102 magnetus, kurių pagalba prie šių „iPad’ų“ gali būti tvirtinami patys įvairiausi priedai, pavyzdžiui naujo dizaino „Smart Folio Keyboard“ klaviatūra paverčianti „iPad Pro“ planšetinį — nešiojamu kompiuteriu.

11 colių „iPad Pro“ ekrano skiriamoji geba yra 2388x1668 @264ppi, o 12,9 colio ekrano įstrižainę turinčio įrenginio — 2732x2048 @264ppi. Abu įrenginiai palaiko P3 spalvų gamą ir „True Tone“ technologiją.

11 colių ekrano įstrižainę turinčio „iPad Pro“ kaina prasideda nuo 909 € (64GB Wi-Fi) ir gali siekti 1909€ už 1TB talpos turintį Wi-Fi + LTE modelį.

12,9 colio ekrano įstrižainę turinčio „iPad Pro“ kaina prasideda nuo 1129 € (64GB Wi-Fi) ir gali siekti 2129 € už 1TB talpos Wi-Fi + LTE modelį.

iPad pardavimai lyginant su  kitų kompanijų nešiojamų kompiuterių pardavimais

Galiausiai, renginio pabaigoje susirinkusius Bruklino muzikos akademijoje ir „Apple“ renginį stebinčius internetu savo poros muzikinių kūrinių pasirodymu pradžiugino dainininkė Lana Del Rey.

Praleidusiems ar norintiems dar kartą pažiūrėti renginį

Nė žodžio apie „AirPower“.

Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Komentarų: 4 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

  1. AirPods tikėjausi atnaujintų, bet nėra...

  2. Nė žodžio apie „iMac“.

  3. MACmini visai patraukliai atrodo

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų