Apple kovoja su vagiančiais originalias iPhone dalis

Temos: Apple, iPhone
Išardytas iPhone 6. Nuotrauka: ifixit

„The Information“ duomenimis, per sukčius veikiančius visame pasaulyje „Apple“ praranda milijardus dolerių.

Sukčių yra kiekvienoje šalyje ir kiekvienas jų turi savo sukčiavimo metodus. Su „Apple“ telefonais ir jų komponentais piktnaudžiaudami garantijos sąlygomis sukčiai pagarsėjo Kinijoje. Kinijoje pradėtas ir dabar po pasaulį plintantis sukčiavimo būdas gana paprastas: perkamas „iPhone“ iš „Apple Store“, iš jo išimami vertingi komponentai (ekranai, plokštės, procesorius ir panašiai), jie pakeičiami neoriginaliomis ir tada telefonas nešamas į parduotuvę ir kaip prastai veikiantis keičiamas į naują. Originalūs komponentai parduodami „iPhone“ remontu užsiimančioms serviso dirbtuvėlėms.

Prieš penkerius metus „Apple“ net buvo priversta laikinai uždaryti, tada dar vienintelę, savo parduotuvę Kinijoje (Shenzhen’e), nes prie jos išsirikiavo šimtų norinčių pakeisti „sugedusius“ kompanijos telefonus į naujus eilė. 2013 metų gegužę Shenzhen’o „Apple Store“ buvo užregistruota daugiau nei po 2000 garantinių pretenzijų per savaitę. Tai daugiau nei bet kurioje kitoje pasaulio šalyje įsikūrusioje kompanijos parduotuvėje.

Pradėjus tyrimą, „Apple“ išsiaiškino, kad šitaip šoktelėjęs „iPhone“ keitimų poreikis atsirado dėl gerai organizuotos apgaulės schemos. „Apple“ paskaičiavimu maždaug 60 proc. visų kreipimųsi dėl garantinio remonto (keitimo) Kinijoje ir Honkonge buvo neteisėti. Tais metais kompanija garantinio remonto išlaidoms savo biudžete numatė 1,6 milijardo JAV dolerių sumą, tačiau šią sumą teko padidinti iki 3,7 milijardo JAV dolerių. Didžioji šių pinigų dalis buvo „suvalgyta“ Kinijoje keičiant „iPhone“.

„Apple“ įnirtingai kovoja su tokio pobūdžio sukčiavimu Kinijoje, tačiau šis sukčiavimo modelis, nors ir ne sparčiai, tačiau plečiasi ir į kitas šalis. „Apple“ serviso centruose, pasitelkus specialią įrangą, yra tikrinama ar „iPhone“ komponetai yra originalūs. Tačiau gudručiai padaro taip, kad telefonas neįsijungtų ir taip sumažina galimybę nustatyti detalių originalumą.

Neseniai „Apple“ pradėjo naudoti nematomas plombas, kuris padeda nustatyti ar telefono korpusas buvo ardytas ir keisti įrenginio komponentai. Ši priemonė padėjo stipriai sumažinti keičiamų „iPhone“ kiekį, bet vis tiek kas penktas pakeistas „iPhone“ dar vis patenka į sukčių rankas.

Tokio pobūdžio klastojimai nėra vieninteliai su kuriais tenka susidurti „Apple“ serviso centrams. Kai kuriais atvejais sukčiai bando parduotuvėse į naujus pakeisti vogtus „iPhone“. Jie išmoko padirbinėti įsigijimo dokumentus bei pačio įrenginio duomenis taip, kad kompanijos atstovams būna labai sudėtinga atpažinti sukčiavimo atvejį. Juodojoje rinkoje galima įsigyti nesukompromituotų „iPhone“ modelių ir jų serijinių numerių įrašų duomenų bazę.

Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas, didelę savo laisvalaikio dalį skiriantis straipsnių „Mac Arena“ rašymui.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų