Kuo Bedtime režimas skiriasi nuo Do Not Disturb iOS 12

Kartais būna atvejų, kai norisi žvilgtelėjus į telefono ekraną pamatyti tik tai ką norime pamatyti. Viena iš tokių situacijų yra kai naktį ar ryte paimame telefoną į rankas tam, kad pažiūrėtume kuri dabar valanda.

Tikriausiai daugeliui „iPhone“ naudotojų pažįstama situacija, kai naktį ar ryte paimame šalia lovos ant spintelės padėtą telefoną ir užmiegotomis, dar gerai „ryškumo nesuvedančiomis“ akimis bandome įžiūrėti kuri dabar valanda. Žinoma, esate įgalinę „Do Not Disturb“ režimą ir naktį jūsų telefoną pasiekiančios žinutės neskamba varpais sukeldamos ant kojų visus namus. Tačiau užsimiegotomis akimis žiūrint į „iPhone“, kuriame įgalintas „Do Not Disturb“ režimas, ekraną — į jas spigina ryškiai šviečiantis telefono ekranas, o dėmesį blaško ilga ekrane rodomų žinučių „dešra“.

Siekiant padėti tokiems, naktį į telefoną patikrinti laiko žvilgčiojančius, o ne „Apple Watch“ šalia lovos pasidėjusiems „iPhone“ naudotojams „iOS 12“ „Apple“ įdiegė naują „Bedtime“ (lovos) režimą. Jo nereikėtų maišyti su „iOS 10“ pristatyta „Bedtime“ funkcija laikrodžio („Clock“) aplikacijoje. „iOS 12“ pristatytas „Bedtime“ režimas yra naujas „Do Not Disturb“ priedas-patobulinimas.

Kaip Bedtime režimas veikia

Jei kaip ir daugelis „iPhone“ naudotojų, savo telefonuose prieš eidami miegoti įjungiate ar esate numatęs automatinį „Do Not Disturb“ režimo aktyvavimąsi, įdiegus „iOS 12“ turite galimybę laikui kai bus aktyvus „Do Not Disturb“ režimas aktyvuoti ir „Bedtime“.

Do Not Disturb“ režimas nutildo skambučius ir pranešimų ar elektroninių laiškų, kai šie pasiekia įrenginį, informavimo garsus nurodyto laiko tarpo metu. Pavyzdžiui nuo 20:00 iki 7:00. Esant aktyviam „Do Not Disturb“ režimui telefonas ne tik neskleidžia garsų, bet ir nevibruoja. Žinoma, nustatymuose galite nurodyti išimtis — kontaktus, kurie galės prisiskambinti net ir esant aktyviam šiam režimui ar įgalinti funkciją, kad jei bus skambinama pakartotinai 3 minučių bėgyje — telefonas skambės. Čia ekstra atvejams.

„Bedtime“ režimas nėra „Do Not Disturb“ pakaitalas — jis savarankiškai neveikia. „Bedtime“ papildo „Do Not Disturb“ dviem naujomis galimybėmis. Pirmoji: ekrano šviesumas yra stipriai sumažinamas. Tai patogu jei į telefono ekraną žiūrima tamsiame kambaryje. Esant aktyviam „Bedtime“ režimui “iPhone“ ekranas nespigina į akis versdamas užsimerkti. Antra: žinutės ir pranešimai keliauja tiesiai į pranešimų istoriją ir nerodomi užrakintame ekrane. Tai padeda, vienai atmerktai akiai neklaidžioti ekrano plotais bandant surasti kur gi šioje pranešimų gausybėje yra laikrodžio informacija.

„Bedtime“ režimas turi ir daugiau galimybių, pavyzdžiui galimybę įjungti orų prognozės rodymą užrakintame telefono ekrane. Apie tai skaitykite šiame straipsnyje.

Kaip įjungti Bedtime režimą

„Bedtime“ režimo įjungimas yra paprastas. Tereikia prisiminti, kad tai yra nebūtinas priedas patobulinantis „Do Not Disturb“ ir įjungus „Bedtime“ jis automatiškai aktyvuosis kartu su „Do Not Disturb“ režimu.

  1. Atidarykite Settings aplikaciją;
  2. jei nesate įjungę Do Not Disturb režimo — įjunkite 
  3. kai automatinis režimo pradžios ir pabaigos laikas nurodytas, žemiau pamatysite Bedtime jungiklį — įjunkite jį 

Dabar kai nurodytu laiku startavus „Do Not Disturb“ režimui, kartu bus aktyvuojamas ir „Bedtime“ bei aukščiau aprašytos šio režimo galimybės.

Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas, didelę savo laisvalaikio dalį skiriantis straipsnių „Mac Arena“ rašymui.

Komentarų: 2 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

  1. Ačiū, už rytines pamokėles ;)

  2. Dėkui! :) Labai pravers. Nežinojau apie tai...

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų