Kaip macOS Mojave įdiegti švariai ir sukurti įkraunamą sistemos diegimo diską

Kai kurie „Mac“ kompiuterių vartotojai mėgsta kiekvienos naujos operacinės sistemos erą pradėti nuo švaraus jos įdiegimo (įdiegimo į tuščią diską), kitus tai padaryti priverčia gyvenimas. Kaip įdiegti „macOS Mojave“ švariai?

macOS
Mojave

Yra „Mac“ vartotojų mėgstančių turėti įkraunamą sistemos įdiegimo USB, kad esant reikalui galėtų nesunkiai reikiamą operacinės sistemos versiją kompiuteryje įdiegti „švariai“. To gali prireikti arba norint apsivalyti nuo metų metais kompiuteryje prisikaupusių šiukšlių, arba nesprendus į „Mac“ įdiegti naują SSD ir išvengti būtinybės viską siųstis iš interneto ir t.t.

Suprantu, kad jau nusibodau su to pačio „kalimu“ - bet kaip rodo kai kurių „Mac“ naudotojų karti patirtis, atsarginių duomenų kopijas svarbą akcentuoju nepakankamai. Prieš diegdami sistemą švariai, ar ją atnaujindami – visada pasidarykite atsarginę duomenų kopiją išorinėje laikmenoje.

Jei jau esate įdiegę „macOS Mojave“

Jei į Mac jau įdiegėte „macOS Mojave“, tačiau dėl vienų ar kitų priežasčių nesate patenkinti sistemos darbu ir norite „macOS“ įdiegti „švariai“, taip lyg „Mac“ būtų tik ką parneštas iš parduotuvės - kurti įkraunamo „macOS“ diegimo USB nėra būtina, ypač jei nesate išsaugoję „macOS Mojave“ diegimo paketo, nes jo atsisiųsti iš „App Store“, kai kompiuteryje jau įdiegta „Mojave“, panašu, nėra galimybės.

 1. Perkraukite kompiuterį ir vos tik išgirsite „Mac“ įsijungimo signalą - nuspauskite Cmd ⌘-R klavišų kombinaciją ir laikykite šiuos klavišus nuspaudę iki ekrane pamatysite „Apple“ logo ir po juo atsiradusią progreso juostą.
 2. Kai ekrane pasirodys langas su parinktimis leidžiančiomis atstatyti „macOS“ ar pasinaudoti „Disk Utility“ aplikacija - pasirinkite „Disk Utility“.
 3. Suformatuokite „Mac“ kietąjį diską „OS X Extended (Journaled)“ formatu. Turėkite omenyje, kad formatuodami diską ištrinsite visus jame esančius duomenis… bet gi tai nebaisu – atsarginė duomenų kopija padaryta ir saugiai užrakinta nedegančioje, neskęstančioje ir gerai paslėptoje spintoje.
  Įsitikinkite, kad formatuojate tą diską.
 4. Baigę formatuoti uždarykite „Disk Utility“ aplikaciją
 5. Pasirinkite „Reinstall macOS“

Atlikus šiuos veiksmus bus pradėtas „macOS“ sistemos diegimas, kurios pabaigoje atsakę į kelis klausimus turėsite „Mac“ kompiuterį su „švariai“ jame įdiegta „macOS Mojave“.

„macOS Mojave“ diegimo USB kūrimas

„Apple“ pakeitė „macOS Sierra“ ir „macOS Mojave“ susiejimo su „Apple ID“ politiką. Šių operacinių sistemų nerasite įsigytų aplikacijų sąraše („OS X El Capitan“ ir ankstesnes operacines sistemas, jei esate jas diegę, įsigytų aplikacijų sąraše rasite). Dėl šios priežasties, jei prieš diegdami „macOS Sierra“ ar „macOS Mojave“ neišsaugojote šių operacinių sistemų diegimo paketų, paprasto būdo nesisiunčiant jų iš abejotino patikimumo šaltinių, bent jau kol kas, nėra.

Ko reikės:

 • 8GB ar didesnės USB laikmenos
 • macOS Mojave“ diegimo paketo
 • kompiuterio su „macOS Sierra“

 1. Atsisiųskite „macOS Mojave“ diegimo paketą iš „Mac App Store“.
 2. Kol paketas siunčiasi pajunkite prie kompiuterio USB laikmeną. Turėkite omenyje, kad USB laikmena bus suformatuota, tad įsitikinkite, kad joje nėra jokių svarbių duomenų.
 3. Atidarykite „Disk Utility“ aplikaciją
 4. Kairėje aplikacijos pusėje pažymėkite USB laikmeną ir spauskite „Erase“ piktogramą lango viršuje
 5. USB laikmeną pavadinkite „MojaveDiegimas“ (vienas žodis be kabučių). Formatą nurodykite „Mac OS Extended (Journaled)“ Spauskite „Delete“ mygtuką. Jei nutarsite laikmenai suteikti kitą vardą – atitinkamai pakeiskite ir komandą apačioje.
 6. Kai „macOS Mojave“ diegimo paketo siuntimas bus baigtas („macOS Mojave“ diegimo paketas bus patalpintas „Applications“ aplanke) — ekrane pamatysite langą siūlantį pradėti diegti „macOS Mojave“ – uždarykite jį Cmd ⌘-Q  klavišų kombinacijos pagalba. macOS Mojave diegimo pirmasis langas
 7. Atidarykite „Terminal“ aplikaciją
 8. Įsitikinę, kad USB laikmena pajungta prie kompiuterio „Terminal“ aplikacijos lange įveskite komandą (viena eilutė)
  sudo /Applications/Install\ macOS\ Mojave.app/Contents/Resources/createinstallmedia --volume /Volumes/MojaveDiegimas /Applications/Install\ macOS\ Mojave.app --nointeraction
  ir spauskite Enter ↲
 9. Jei reikia įveskite kompiuterio administratoriaus slaptažodį. Turėkite omenyje, kad vedant slaptažodį ekrane nematysite jog rašote, todėl veskite atidžiai. Įvedę slaptažodį spauskite Enter ↲
 10. Atlikę šiuos veiksmus „Terminal“ lange matysite informaciją atspindinčią atliekamus veiksmus
  Erasing Disk: 0%… 10%… 20%… 30%…100%…
  Copying installer files to disk…
  Copy complete.
  Making disk bootable…
  Copying boot files…
  Copy complete.
  Done.
  USB laikmenos paruošimas ir duomenų kopijavimas gali kiek užtrukti. Leiskite komandai vykdyti savo darbą jo nenutraukdami iki galiausiai „Terminal“ aplikacijos lange pamatysite užrašą „Done“. Ilgiausiai trunka „Copying installer files to disk…“ žingsnis.
 11. „Terminal“ aplikacijos lange pamatę užrašą „Done“, aplikacijos lange parašykite
  exit
  , spauskite Enter ↲ ir Cmd ⌘-Q.

Jei „macOS Mojave“ diegimo failą iš „Applications“ aplanko perkėlėte kitur - aukščiau nurodytoje komandoje reikės nurodyti kitą kelią į „Install macOS Mojave.app“ failą.

Viskas, „macOS Mojave“ diegimo diskas sukurtas. Jei „macOS Mojave“ ant esamos operacinės sistemos viršaus artimiausiu metu diegti neplanuojate, atsisiųstą diegimo failą „Install macOS Mojave.app“ galite ištrinti, kad šis neužimtų vietos kompiuterio diske.

macOS Mojave diegimo USB kūrimas pasitelkiant Disk Creator aplikaciją

Jei nenorite „žaisti“ su terminalu ir naudotojo sąsają turinti aplikacija jums atrodo tinkamesnis būdas sukurti „macOS Mojave“ diegimo USB:

 • Atsisiųskite Ben Slaney iš „MacDaddy“ sukurtą „Install Disk Creator“ aplikaciją. Yra ir daugiau tokią galimybę suteikiančių aplikacijų, tačiau ši yra pakankamai greita, aiški ir paprasta.
 • Atsisiųskite „macOS Mojave“ diegimo paketą. Jei jam atsisiuntus jis automatiškai pasileis – uždarykite jį.
 • Paruoškite 8GB ar didesnės USB laikmeną ir ją pajunkite prie kompiuterio.
 • Atidarykite Install Disk Creator aplikaciją.
 • Jei aplikacija neras diegimo paketo ar jį patalpinote ne standartinėje vietoje — paspaudę ant Choose a macOS installer… nurodykite kur patalpintas „macOS Mojave“ diegimo paketas. Jis įprastai patalpinamas /Applications aplanke. Disk Creator diegimo paketo ir disko pasirinkimų langas
 • Paspausdami ant parinkčių lango žemiau Select the volume to become the installer nurodykite USB diską, kuriame norite sukurti diegimo paketą.
 • Spauskite ant Create Installer.
 • Progreso juosta aplikacijoje rodys kiek veiksmo jau atlikta. USB 3.0 viskas vyks greičiau ir truks keletą minučių, tuo tarpu USB 2.0 reikės luktelėti ilgiau. Disk Creator

Kaip įdiegti „macOS Mojave“ švariai iš išorinės USB laikmenos

 1. Pajunkite USB laikmeną prie „Mac“ kompiuterio
 2. Perkraukite „Mac’ą“
 3. Išgirdę Mac įsijungimo garsą nuspauskite Alt ⌥ klavišą ir laikykite jį nuspaudę iki ekrane pamatysite diskų sąrašą iš kurių galite įkrauti sistemą.
 4. Pasirinkite USB laikmeną su „macOS Mojave“ diegimo paketu.
 5. Kai ekrane pasirodys langas su parinktimis leidžiančiomis atstatyti „macOS“ ar pasinaudoti „Disk Utility“ aplikacija - pasirinkite „Disk Utility“.
 6. Suformatuokite „Mac“ kietąjį diską „OS X Extended (Journaled)“ formatu.
  Atminkite, kad formatuodami diską ištrinsite visą jame esančią informaciją, todėl įsitikinkite, kad visų reikalingų duomenų esančių diske kopijas esate išsaugoję kituose diskuose.
 7. Uždarykite „Disk Utility“ aplikaciją
 8. Pasirinkite „Reinstall macOS“ arba „Install macOS“ priklausomai nuo to kurį variantą matysite ekrane.

Gero „macOS Mojave“ operacinės sistemos naudojimo.

Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas, didelę savo laisvalaikio dalį skiriantis straipsnių „Mac Arena“ rašymui.

Komentarų: 8 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

 1. "Suformatuokite „Mac“ kietąjį diską „OS X Extended (Journaled)“ formatu." Jeigu aš neklystu juk yra dabar naujas formatas (APFS) kuris lyg ir daug našesnis nei šis kurį nurodei. Arba aš kažką maišau ?

 2. Sveiki, paskubejau instaliuoti macOS Mojave, noriu gryzti prie ankstesnes operacines macOS High Sierra, bet nesigauna. Turiu install is app store, perkeliau i usb, bet perstartavus kompa installas is usb nepasileidzia. Bandziau ivesti Terminale komanda, kad startuotu is usb, nesigavo, nes komanda padaryta kada sistema padaryta anglu kalba, pas mane rusu. Kokie variantai galimi?

 3. pirmakart is catalinos paviko gristi i Mojave, po kurio laiko vel isidegiau catalina persigalvojau suformatavau hhd ir pabandziau gristi vel bet sikart ismete man error ir dabar kompas be os. Tiesiok meta gaubli ir error koda -1008f, nz ka darit kaip irasyti macos sistema.

 4. Aciu Ramunai tavo patarimas padejo, jau astatineju catalina, aciu labai uz pagalba

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų