Kaip macOS High Sierra įdiegti švariai ir sukurti įkraunamą diegimo diską

Kai kurie „Mac“ kompiuterių vartotojai mėgsta kiekvienos naujos operacinės sistemos erą pradėti nuo švaraus jos įdiegimo (įdiegimo į tuščią diską), kitus tai padaryti priverčia gyvenimas. Kaip įdiegti „macOS High Sierra“ švariai?

Yra „Mac“ vartotojų mėgstančių turėti įkraunamą sistemos įdiegimo USB, kad esant reikalui galėtų nesunkiai reikiamą operacinės sistemos versiją kompiuteryje įdiegti „švariai“. To gali prireikti arba norint apsivalyti nuo metų metais kompiuteryje prisikaupusių šiukšlių, arba nesprendus į „Mac“ įdiegti naują SSD ir išvengti būtinybės viską siųstis iš interneto ir t.t.

Suprantu, kad jau nusibodau su to pačio „kalimu“ - bet kaip rodo kai kurių „Mac“ naudotojų karti patirtis, atsarginių duomenų kopijas svarbą akcentuoju nepakankamai. Prieš diegdami sistemą švariai, ar ją atnaujindami – visada pasidarykite atsarginę duomenų kopiją išorinėje laikmenoje.

Jei jau esate įdiegę „macOS High Sierra“

Jei į Mac jau įdiegėte „macOS High Sierra“, tačiau dėl vienų ar kitų priežasčių nesate patenkinti sistemos darbu ir norite „macOS“ įdiegti „švariai“, taip lyg „Mac“ būtų tik ką parneštas iš parduotuvės - kurti įkraunamo „macOS“ diegimo USB nėra būtina, ypač jei nesate išsaugoję „macOS High Sierra“ diegimo paketo, nes jo atsisiųsti iš „App Store“, kai kompiuteryje jau įdiegta „High Sierra“, panašu, nėra galimybės.

 1. Perkraukite kompiuterį ir vos tik išgirsite „Mac“ įsijungimo signalą - nuspauskite Cmd ⌘-R klavišų kombinaciją ir laikykite šiuos klavišus nuspaudę iki ekrane pamatysite „Apple“ logo ir po juo atsiradusią progreso juostą.
 2. Kai ekrane pasirodys langas su parinktimis leidžiančiomis atstatyti „macOS“ ar pasinaudoti „Disk Utility“ aplikacija - pasirinkite „Disk Utility“.
 3. Suformatuokite „Mac“ kietąjį diską „OS X Extended (Journaled)“ formatu. Turėkite omenyje, kad formatuodami diską ištrinsite visus jame esančius duomenis… bet gi tai nebaisu – atsarginė duomenų kopija padaryta ir saugiai užrakinta nedegančioje, neskęstančioje ir gerai paslėptoje spintoje.
  Įsitikinkite, kad formatuojate tą diską.
 4. Baigę formatuoti uždarykite „Disk Utility“ aplikaciją
 5. Pasirinkite „Reinstall macOS“

Atlikus šiuos veiksmus bus pradėtas „macOS“ sistemos diegimas, kurios pabaigoje atsakę į kelis klausimus turėsite „Mac“ kompiuterį su „švariai“ jame įdiegta „macOS High Sierra“.

„macOS High Sierra“ diegimo USB kūrimas

„Apple“ pakeitė „macOS Sierra“ ir „macOS High Sierra“ susiejimo su „Apple ID“ politiką. Šių operacinių sistemų nerasite įsigytų aplikacijų sąraše („OS X El Capitan“ ir ankstesnes operacines sistemas, jei esate jas diegę, įsigytų aplikacijų sąraše rasite). Dėl šios priežasties, jei prieš diegdami „macOS Sierra“ ar „macOS High Sierra“ neišsaugojote šių operacinių sistemų diegimo paketų, paprasto būdo nesisiunčiant jų iš abejotino patikimumo šaltinių, bent jau kol kas, nėra.

Ko reikės:

 • 16GB ar didesnės USB laikmenos
 • macOS High Sierra“ diegimo paketo
 • kompiuterio su „macOS Sierra“
 1. Atsisiųskite „macOS High Sierra“ diegimo paketą iš „Mac App Store“.
 2. Kol paketas siunčiasi pajunkite prie kompiuterio USB laikmeną. Turėkite omenyje, kad USB laikmena bus suformatuota, tad įsitikinkite, kad joje nėra jokių svarbių duomenų.
 3. Atidarykite „Disk Utility“ aplikaciją
 4. Kairėje aplikacijos pusėje pažymėkite USB laikmeną ir spauskite „Erase“ piktogramą lango viršuje
 5. USB laikmeną pavadinkite „HighSierraDiegimas“ (vienas žodis be kabučių). Formatą nurodykite „OS X Extended (Journaled)“ Spauskite „Delete“ mygtuką. Jei nutarsite laikmenai suteikti kitą vardą – atitinkamai pakeiskite ir komandą apačioje.
 6. Kai „macOS High Sierra“ diegimo paketo siuntimas bus baigtas („macOS High Sierra“ diegimo paketas bus patalpintas „Applications“ aplanke) — ekrane pamatysite langą siūlantį pradėti diegti „macOS High Sierra“ – uždarykite jį Cmd ⌘-Q  klavišų kombinacijos pagalba. Pradinis „macOS High Sierra“ diegimo langas
 7. Atidarykite „Terminal“ aplikaciją
 8. Įsitikinę, kad USB laikmena pajungta prie kompiuterio „Terminal“ aplikacijos lange įveskite komandą (viena eilutė)
  sudo /Applications/Install\\ macOS\\ High\\ Sierra.app/Contents/Resources/createinstallmedia --volume /Volumes/HighSierraDiegimas --applicationpath /Applications/Install\\ macOS\\ High\\ Sierra.app --nointeraction
  ir spauskite Enter ↲
 9. Jei reikia įveskite kompiuterio administratoriaus slaptažodį. Turėkite omenyje, kad vedant slaptažodį ekrane nematysite jog rašote, todėl veskite atidžiai. Įvedę slaptažodį spauskite Enter ↲
 10. Atlikę šiuos veiksmus „Terminal“ lange matysite informaciją atspindinčią atliekamus veiksmus
  Erasing Disk: 0%… 10%… 20%… 30%…100%…
  Copying installer files to disk…
  Copy complete.
  Making disk bootable…
  Copying boot files…
  Copy complete.
  Done.

  USB laikmenos paruošimas ir duomenų kopijavimas gali kiek užtrukti. Leiskite komandai vykdyti savo darbą jo nenutraukdami iki galiausiai „Terminal“ aplikacijos lange pamatysite užrašą „Done“. Ilgiausiai trunka „Copying installer files to disk…“ žingsnis.
 11. „Terminal“ aplikacijos lange pamatę užrašą „Done“, aplikacijos lange parašykite
  exit
  , spauskite Enter ↲ ir Cmd ⌘-Q.
Jei „macOS High Sierra“ diegimo failą iš „Applications“ aplanko perkėlėte kitur - aukščiau nurodytoje komandoje reikės nurodyti kitą kelią į „Install macOS High Sierra.app“ failą.

Viskas, „macOS High Sierra“ diegimo diskas sukurtas. Jei „macOS High Sierra“ ant esamos operacinės sistemos viršaus artimiausiu metu diegti neplanuojate, atsisiųstą diegimo failą „Install macOS High Sierra.app“ galite ištrinti, kad šis neužimtų vietos kompiuterio diske.

Kaip įdiegti „macOS High Sierra“ švariai iš išorinės USB laikmenos

 1. Pajunkite USB laikmeną prie „Mac“ kompiuterio
 2. Perkraukite „Mac’ą“
 3. Išgirdę Mac įsijungimo garsą nuspauskite Alt ⌥ klavišą ir laikykite jį nuspaudę iki ekrane pamatysite diskų sąrašą iš kurių galite įkrauti sistemą.
 4. Pasirinkite USB laikmeną su „macOS High Sierra“ diegimo paketu.
 5. Kai ekrane pasirodys langas su parinktimis leidžiančiomis atstatyti „macOS“ ar pasinaudoti „Disk Utility“ aplikacija - pasirinkite „Disk Utility“.
 6. Suformatuokite „Mac“ kietąjį diską „OS X Extended (Journaled)“ formatu.
  Atminkite, kad formatuodami diską ištrinsite visą jame esančią informaciją, todėl įsitikinkite, kad visų reikalingų duomenų esančių diske kopijas esate išsaugoję kituose diskuose.
 7. Uždarykite „Disk Utility“ aplikaciją
 8. Pasirinkite „Reinstall macOS“ arba „Install macOS“ priklausomai nuo to kurį variantą matysite ekrane.

Gero „macOS High Sierra“ operacinės sistemos naudojimo.

Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Komentarų: 16 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

 1. O gal reiktų jau SSD diską su formatuoti naujuoju formatu ? :)

 2. "USB laikmeną pavadinkite „HighSierraDiegimas“ (vienas žodis be kabučių)." ir "/Volumes/SierraDiegimas", sakyčiau, nedera.

 3. Sveiki,
  Norėčiau švariai per(su)instaliuoti savo turima Macbook Pro iš USB laikmenos, tik nerandu iš kur gauti macOS High Sierra instaliavimo failą?

  • Paprasčiausias būdas būtų per internet recovery tai padaryti. Nereikėtų jokių USB.
   Apple pakeitė savo politiką ir dabar naujų macOS versijų (Sierra ir High Sierra) nebesusieja su Apple ID įsigijimais ir, panašu, nėra galimybės atsisiųsti jų iš App Store. Dėl šios priežasties, jei nesate išsaugojęs High Sierra diegimo paketo prieš šią macOS versiją diegdami - paprastu būdu sistemos diegimo USB nepasidarysite. Tačiau jei tiesiog norite įdiegti „macOS Highs Sierra“ švariai ir turite prieigą prie interneto — jums USB disko ir nereikia.

 4. Man neveike terminal si komanda usb kurimui kur parasei
  Teko rasyti taip
  sudo '/Applications/Install macOS High Sierra.app/Contents/Resources/createinstallmedia' --volume '/Volumes/HighSierraDiegimas

 5. Sveiki, ar idiegiant macOS high sierra mano visi failai laikomi kompiuteryje bus istrinti ar pasiliks?

 6. Ramūnai, kaip HighSierra įdieti švariai per internet recovery (be USB disko)? Ačiū

   • Perkraunate kompiuterį
   • Šiam tik įsijungus spaudžiate:
    • Cmd ⌘-R jei norite įdiegti macOS versiją, kuri paskutinė buvo įdiegta jūsų „Mac“
    • Alt/Option ⌥-R jei norite įdiegti naujausią „macOS“ versiją, kurią palaiko jūsų „Mac“.
    • Shift ⇧-Alt/Option ⌥-R, jei norite įdiegti operacinės sistemos versiją su kuria buvo įsigytas jūsų „Mac“ (arba jei ta versija nėra prieinama, tada artimiausią jai). Šiai funkcija reikalinga „macOS Sierra 10.12.4 ar naujesnė.
   • Kompiuteriui įkėlus specialią aplinką jei norite galite suformatuoti diską, kuriame buvo anksčiau įdiegta macOS ir įdiegti macOS iš interneto. Formatuokite tik tą diską, kuriame buvo „macOS“ ir nelieskite recovery particijos.
   • Pasirinkite Install arba Reinstall macOS ir vykdykite nurodymus rašomus ekrane
 7. Liuks!
  Dabar paaiškėjo, kad vartotojas turi 32 bitų programų, be kurių gyventi jam kol kas būtų sunku, tai nutariau daryti etapais.
  Dabar švariai suinstaliuosiu esamą El Capitan ir jeigu padės kompui atgyti, taip kol kas ir paliksiu.
  Jeigu vistik mac'as lūžinės ir veiks lėtai, instaliuosiu High Sierra.

  Taigi, vistik teks pasidaryti USB diegimo diską.
  Parsisiunčiau naujausią „Install macOS High Sierra.app“, pasiruošiau USB kaip aprašyta, jis įkištas į mac'ą. Terminale paleidžiu komandą (nukopijuotą iš šio posto) viena eilute:
  sudo /Applications/Install\ macOS\ High\ Sierra.app/Contents/Resources/createinstallmedia -volume /Volumes/HighSierraDiegimas -applicationpath /Applications/Install\ macOS\ High\ Sierra.app -nointeraction
  gaunu tokį klaidos pranešimą
  createinstallmedia: invalid option -- o

  Usage: createinstallmedia --volume

  Parašyk, prašau, tikslią komandą su visais parametrais.

 8. Ramūnai, viską padariau identiškai, kaip pats ir parašei. Pavadinimas identiškas, be kabučių. Tai keliai turi būti tokie pat, kaip ir pas tave.
  Vienintelis skirtumas 5 žingsnyje yra toks: rašai Spauskite „Delete“ mygtuką, o El Capitan Disk Utility yra Erase.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų