Kaip naudoti iPhone nepalaikančio 3D Touch klaviatūrą kaip touchpad`ą

Kaip „iPhone“ su įdiegta „iOS 12“ ir nepalaikančiuose „3D Touch“, teksto žymeklio perkėlimo ir teksto žymėjimo funkcija naudotis patogiau.

iOS 9“ ir „iPhone 6s“ mobiliems įrenginiams skirtoje „iOS“ operacinėje sistemoje „Apple“ įdiegė galybę funkcijų, kurios išnaudojo „3D Touch“ galimybes. Viena tų galimybių — žymeklio (kursoriaus) judinimas, stipriau paspaudus virtualios klaviatūros lauke. Deja, bet įrenginiai nepalaikantys „3D Touch“ tokios galimybės neturėjo.

Planuodama išleisti „iPhone XR“, kuris nepalaikys „3D Touch“ (labai keistas sprendimas), kompanija nutarė bent dalinai kompensuoti šį trūkumą ir „iOS 12“ įdiegti galimybę valdyti žymeklį ir „3D Touch“ nepalaikančiuose įrenginiuose. Žinoma, pilnaverčio „3D Touch“ palaikymo tokiuose įrenginiuose neatsiras ir juose įdiegus „iOS 12“, tačiau bent jau teksto redagavimo aplikacijose bus galima patogiai perkelti žymeklį į norimą teksto vietą neslenkant jo raidė po raidės tektu.

Kaip naudotis žymeklio perstūmimo funkcija įrenginiuose nepalaikančiuose „3D Touch“ su įdiegta „iOS 12“.

Kai įrenginio ekrane rodoma klaviatūra, reikia nestipriai paspausti ant tarpo klavišo ir laikyti jį nuspaudus. Kai klaviatūroje nebus rodomos raidės ar skaičiai — vedžiojant ja pirštu galima patogiai perkelti žymeklį į norimą teksto vietą.

Kaip aktyvuoti ir naudoti teksto žymeklio perkėlimo į kitą teksto vietą funkciją iPhone su įdiegta iOS 12 ir nepalaikančiuose 3D Touch

„Apple“ taip pat įdiegė galimybę ir pažymėti tekstą. Norint pažymėti teksto dalį reikia aukščiau aprašytu būdu nuvesti žymeklį į pageidaujamą teksto vietą ir nepakeliant jo nuo ekrano kitu pirštu lengvai, trumpam paliesti ekraną (paliesti ir pakelti antrą pirštą), tada pirmuoju (kuris visą tą laiką nebuvo pakeltas nuo ekrano) perkelti žymeklį į kitą teksto vietą. Tekstas nuo pirminės žymeklio pozicijos iki naujos žymeklio pozicijos tekste bus pažymėtas.

Kaip aktyvuoti ir naudoti teksto žymėjimo funkciją iPhone su įdiegta iOS 12 ir nepalaikančiuose 3D Touch
Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Komentarų: 12 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

 1. Toks jausmas, kad Apple tikrai stengiasi to 3D atsiskaityti, nes jau dabar 12 iOS'e viską ko nebuvo galima padaryti telefonu be 3D touch, jau galima, notification centre manipuliuoti, notifications visus vienu metu ištrinti. :)

  • Taip yra tokių kalbų. Tačiau Apple norėdama atsisakyti 3D Touch, turėtų gerokai permąstyti naudotojo sąsają. Ne prie kiekvienos piktogramos ar funkcijos prilipdysi po papildomą mygtuką. Nesu labai aktyvus 3D Touch naudotojas, bet yra funkcijų kur stipresnio paspaudimo aktyvuojamą funkcionalumą man prarasti būtų gaila. Vienas dažniausiai mano naudojamų yra stipresnis paspaudimas ant skambinimo mygtuko, leidžiantis greitai ir patogiai paskambinti iš anksto nustatytiems žmonėms. Tačiau kas ten žino, gal Apple nutars, kaip senais gerais laikais, leisti priskirti telefono numerį prie skaičiaus telefono numerio rinkimo klaviatūroje ir tada greito skambinimo numerių bus dar daugiau - dabar jų taip iškviečiamų tik 4.

   • Bet tada vistiek turėtum ieiti i klaviaturos laukeli,kad galetum padaryti greito rinkimo skambuti,nebūtu paprasciausiai tikslo juos kelti i skaičių klaviatūra... kai “Favorite“ meniu yra tie patys greito rinkimo kontaktai,tik dar paprasciau ir patogiau,nes matai ir varda ir dar foto 🙂 geriau jau tegul būna tas 3D ir nieko jie nekoreguoja...čia as kalbu apie ta vieta,jeigu taip atsitiktu ir nebeliktu tu keturių kontaktų apačioje🤓

 2. Pagyvensim pamatysim, premium klasės modeliuose galėtų palikti.
  Nors irgi, įdomu kuriuo keliu Apple pasuks su tais modeliais, ar tas Xr vienintelis ar ir toliau diferencijuos iPhone į premium ir ne premium modelius.

 3. Premium nepremium. Net juokinga.

  Tai tik telefonas. Nieko daugiau. Po dviejų metų visi jų tampa atgyvena ir būna pakeičiami kitais.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų