Apple išleido macOS High Sierra 10.13.5. Kaip Mac kompiuteryje įjungti Messages in iCloud

macOS High Sierra atnaujinimas

Pasirodė „macOS High Sierra“ atnaujinimas 10.13.5 leidžiantis naudoti „Messages in iCloud“ paslaugą ir „Mac“ kompiuterių naudotojams.

Praėjus porai dienų po „iOS 11.4“ atnaujinimo, „Apple“ išleido ir „Mac“ kompiuteriams skirtos operacinės sistemos „macOS High Sierra“ atnaujinimą 10.13.5. Sunku pasakyti kodėl šis atnaujinimas nepasirodė kartu su kitomis atnaujintomis „Apple“ operacinėmis sistemomis.

Anot kompanijos šis atnaujinimas pagerina sistemos darbo stabilumą, našumą ir saugumą ir jį įdiegti „Apple“ rekomenduoja visiems „Mac“ kompiuterių naudotojams.

Šiame atnaujinime, taip pat kaip ir „iOS 11.4“, įdiegtas „Messages in iCloud“ palaikymas leidžiantis saugoti „iMessages“ ir SMS žinutes „iCloud“ debesyje ir taip ne tik atlaisvinti vietą kompiuteryje, bet ir konfigūruojant naują „Apple“ įrenginį lengvai susigrąžinti žinutes į „Messages“ aplikaciją.

macOS 11.13.5“ yra pora atnaujinimų skirtų „Mac“ kompiuterius naudojantiems įmonėse. Anot „Apple“ atnaujintoje „macOS High Sierra“ versijoje:

 • Kintamieji naudojami SCEP (Simple Certificate Enrollment Protocol) dabar veikia tvarkingai
 • Konfigūraciniai profiliai, kuriuose yra nurodyti Wi-Fi ir SCEP žymos įdiegiami taip kaip ir turėtų kai SCEP KeyIsExtractable rakto reikšmė nustatyta į false.

Kaip atnaujinti macOS

Įdiegti atnaujinimą savo „Mac“ kompiuteriuose galite:

 • atidarę App Store aplikaciją
 • aktyvavę Updates skiltį
 • paspaudę Update mygtuką šalia „macOS High Sierra 10.13.5 Update“ atnaujinimo.
macOS High Sierra atnaujinimas 10.13.5

Mokantys naudotis „Terminal“ aplikacija ir norintys turėti galimybę naudotis kompiuteriu kol diegiamas atnaujinimas — gali pasinaudoti softwareupdate -i -a komanda. Šis būdas leis išvengti ilgesnio laukimo ir žiūrėjimo į atnaujinimo progreso juostą lėtai slenkančią kompiuterio ekranu.

Kaip visada prieš atnaujindami operacinę sistemą:

 • įsitikinkite, kad turite išorinėje laikmenoje išsaugoję naujausių kompiuteryje esančių duomenų atsarginę kopiją.
 • jei dirbate svarbų darbą — gal susilaikykite nuo atnaujinimo iki darbas bus baigtas
 • susilaikykite nuo atnaujinimo jei šiuo metu keliaujate
 • atsargesni naudotojai bijantys klaidų — luktelėkite ką pasakys šią versiją jau įdiegę.

Kaip įjungti Messages in iCloud paslaugą Mac kompiuteryje

Norėdami įgalinti „Messages in iCloud“, savo „Mac“ kompiuteriuose įdiegę „macOS 10.13.5“:

 • atidarykite Messages aplikaciją
 • iš jos meniu pasirinkite Preferences
 • aktyvuokite Accounts skiltį
 • varnele pažymėkite Enable Messages in iCloud
Messages in iCloud įgalinimas macOS 11.13.5

Prieš atliekant šiuos veiksmus rekomenduočiau apsivalyti žinučių turinį atsikratant didelių prie jų prisegtų failų, kurių nereikia, nes priešingu atveju jie nusės „iCloud“ ir užims brangią vietą.

Įgalinus „Messages in iCloud“ funkciją prasidės žinučių sinchronizavimas. Jei jau šią funkciją esate įgalinę kitame įrenginyje, pradžioje bus atsiunčiamos žinutės iš „iCloud“ ir tada sinchronizuojamos esančios „Mac'e“ su „iCloud“. Šis procesas gali kiek užtrukti, priklausomai nuo to kiek žinučių, pokalbių ir failų esate prikaupę „Messages“ aplikacijoje.

Žinučių sinchronizavimas su iCloud įgalinus macOS 10.13.5 startavusią Messages in iCloud paslaugą.
Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas, didelę savo laisvalaikio dalį skiriantis straipsnių „Mac Arena“ rašymui.

Komentarų: 15 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

 1. Dar yra zmoniu kurie SMS žinutes siuntineja :)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

  • Yra, pavyzdžiui aš, jei pasitaiko žmogus nenaudojantis iPhone.

   • Pas mus Ispanijoje nerasi zmogaus kuris Whatsapp neturi, mociutes ir tos whatsapina dar geriau nei jaunimas :))))))))))))))))))))))) :)))))))))))))))))
    Cia jau kaip ir standatu Whatsapp tape zinuciu siuntimui, radio, televizija, imoniu puslapiai, skelbimai nurodomi jau su Whatsapp.
    Na ir atslike iPhone fanai Lietuveleje. Keista kaip zmones naudoja iMessages tai kas uzdara savam rate.
    Isisudamas zmogui SMS net nezinosiu ar jis gavo zinute ar perskaite.

    • Tiesą sakant Ispanijoje vargsta naudotojai su tais Android'ais, naudoja visokius WhatsApp'us ir t.t. :-D Ten retai ką su iPhone pamatysi, o jei kas ir turi iPhone, tai 50 jo pažįstamų vaikšto su Androidais ir Whatsapp’ais. Tai ir taikosi žmogus prie jų.
     Aš dabar pažįstu jau du žmones, kurie turi WhatsApp. Vienas WhatsApp'ą naudoja susirašinėjimui su konkrečiu žmogumi, o kitas įsidiegė pabandyti, bet jam neprilipo.
     Žmonės su kuriais aš bendrauju puikiausiai moka naudotis Messages aplikacija. Blogiausiu atveju jei kas naudoja Android — ir negali paskambinti — gali man parašyti SMS. Nematau nei mažiausio reikalo diegtis WhatsApp, Snapchat, Telegram, Signal ar dar kokių nors panašių aplikacijų ir paskui sukti galvą per kurią jų kam rašyti. Net jei per Facebook Messenger'į man kas parašo (išskyrus iš Mac Arena puslapio) tai atsakymo gali lengvai sulaukti ir po kokios savaitės, nes esu atsijungęs pranešimus. Kas nori su manimi susisiekti — tas randa kaip tai padaryti ir be visokių Slack, WhatsApp, WeChat, HipChat ir t.t.

     • Prie ko cia Androidai ir tas vargas. Ramunai tu pries 20 metu turejai adroida tai ir dabar galvoju kad tas pats. Pilna iphonininku ir fanatiku ispanijoje.
      Tai jus Lietuvoje vargstate, neturedami vieno bendro zinuciu rasymo programos, pamenu dar tuos laikus kai Skaipa naudoju ir buvo lietuvoje populiarus, Ispanoje jau tada Whatsapp igavo pagreicius, nors tuo laiku buvo mokamas Whatsapp.

      Dabar uztat zmones gali susisiekti su bet kuo kas turi telefona ir nereikia sukti galvos per kur siusti. Whatsapp turi 99,9% zmoniu.

      Buna atveju kada skabmbinti zmogui nebutina, o tuo labiau nenori ji trukdyti, nes buna atveju reikia kokiam klientui informacija nususti, turedamas telefono numeri ji rasi Whatsappe, isiunti ir tikrai matai kad gavo ir perskaite ir tau galbut iskato atraso, nes tu matai whatsappe kad kazka raso. Ir greita ir patogu. O SMS ne tik kad ribota teksta gali sisuti bet dar nezinosi ar gavo ar perskaite.

      Jums tai sunku suprasti nes Lietuvoje neturite bendro zinuciu rasymo programos. SMS jau preaitis. Tam ir yra ismanieji telefonai kad tau palengvintu.

    • “Isisudamas zmogui SMS net nezinosiu ar jis gavo zinute”. Būk garantuotas, kad per SMS siųstą žinutę tai jau tikrai gaus, nes SMS palaiko VISI telefonai. SMS minusas tik kad tinka tik tekstui ir brangu siusti į užsienį ir būnant užsienyje. Tas whatsapas yra tik viena iš N žinučių paslaugų kuri populiari tarp ispanijos močiučių ir nepopuliari tarp kitų močiučių. Pvz Azijoje labai populiaru yra Line. Girdėjote apie tokią?

     • SMS tai gaus bet ar jis peskaitys ja, gal po kokios savaites tik perskaitys, o gal niekada, o gal .......
      Ne tik ispanijoje, bet ir kituose salyse, man ateina kartais whatspapp zinutes ir is prancuzijos arba anglijos, tik nezinau kokia app ten populeriari.

      Zmogau as apie visas imanomas app esu girdejas ir nesu atsilikes, as kalbu apie tai kokia populiari kazkokioj sali. Rusijoje galbut populiari Telegram, kitoj dar, o Lietuva neturi jokios, todel SMS ir siuntineja :)

      Beje Ipsnijoje net bande zmonems berots Line iskiepiti kazkas, net reklamas rode per TV, bet taip ir liko uz borto.
      Man tai jokio skirtumo kokia app naudoti, tik kad butu patogu.

      • Asmeniškai man informacija apie tai, kad žinutė perskaityta nesuteikia jokios pridėtinės vertės. Jei išsiunčiau žinutę ir ją žmogus gavo — perskaitys kada galės, turės ūpo, o nenorės — neperskaitys. Jei matys reikalą ir žinutė bus su klausimu — atsakys, o jei ne — nebus atsakymo. Tai, kad žmogėnas žinutę perskaitė tik gavęs, po 5 ar 50 minučių — manęs nė kiek nejaudina — aš judu savo ritmu, o jis — savo.

       Dėl žinučių neskaitymo — yra tokių, kurių ir neskaitau ar net blacklistinu siuntėją.
       Jei informacijos man reikia greitai, man ji svarbi — aš žmogui skambinu. Kitais atvejais rašau žinutę ar jei ilgesnis tekstas — el.laišką į kurį beje nesitikiu gauti momentinio atsakymo, o net jei ir gaunu atsakymą iš karto — galiu jo nepamatyti, o jei ir pamatau… „paštininkas pas mane įprastai beldžiasi“ du kartus dienoje — tada ir skaitau el.laiškus ir jei yra reikalas į juos atsakau.

       Stengiuosi nepasikrauti atsakinėjimais į įvairius „ką tu?“ :) ir sėdėti tik atsakinėdamas į žinutes.

 2. Man whatsapp labai praverčia,kai reikia išsiųsti didesnės apimties muzikinį failą,kurį įrašiau grodama,ko negaliu padaryti nei msn,nei el.paštu.Whatsapp ir atsirado pas mane tada ,kai paprašė žmonės ,kurie norėjo man atsiųsti jų padarytus įrašus ir jų apimtis buvo apie 20 min. (matuoju laiku,ne megabaitais...esu paprasta vartotoja ).

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų