Kaip į PDF įterpti kelis kitus PDF dokumentus ar tik kito PDF dalį macOS Preview aplikacijoje

macOS Preview PDF

PDF labai dažnai sutinkamas dokumentų formatas. Tokiame formate dokumentus neretai ne tik gauname, bet ir patys juos kuriame.

Džiugu, kad pastaruoju metu vis rečiau tinka pamatyti „Mac“ kompiuterių, kuriuose įdiegta „Adobe“ gamybos „Acrobat Reader“ aplikacija. Pagaliau, panašu, į protą atėjo ir iš „Windows“ pasaulio į „Apple“ ekosistemą persikraustantys naudotojai ir nebando į savo naujuosius „Mac“ pertįsti visko ką turėjo PC.

Jau ne kartą, tiesa seniai, esu rašęs apie ko gero vienos geriausių su „macOS“ sistema atkeliaujančią aplikaciją „Preview“ ir jos galimybes. Kadangi daugelis, net ir naujų „Mac“ naudotojų apie ją yra girdėję ir nebediegia „Acrobat’o“, natūralu, kad jiems kyla ir klausimų.

Šį kartą apie tai kaip sulieti kelis PDF dokumentus į vieną ar į vieną PDF dokumentą įterpti kito PDF’o dalį.

Kaip į vieną PDF dokumentą įterpti visą kitą PDF failą

  1. Preview aplikacijoje atidarykite vieną PDF failą. Įprastai tai padaryti galima tiesiog pelės žymekliu du kartus spragtelėjus per tą failą. Tačiau, jei taip failo „Preview“ aplikacijoje atidaryti nepavyksta — atidarę „Preview“ iš aplikacijos meniu pasirinkite FileOpen.
  2. Kai vienas PDF failas atidarytas — aplikacijos meniu pasirinkite ViewThumbnails arba pasinaudokite klavišų kombinacija Alt/Option ⌥-Cmd ⌘-2. Šis veiksmas leis matyti sumažintus dokumento puslapių vaizdus — miniatiūras (thumbnail′us) kairėje aplikacijos lango pusėje.
  3. Paslinkite puslapius iki tos vietos, kurioje norite įterpti kito PDF dokumento turinį ir pažymėkite tą atidaryto dokumento puslapį kairėje esančioje miniatiūrų juostoje. Kito PDF′o turinys bus įterptas po šio (pažymėto) puslapio.
  4. Iš aplikacijos meniu pasirinkite EditInsertPage from File, nurodykite failą, kurį norite įterpti ir spauskite Open. Jei norite įterpti iš karto kelis PDF failus einančius vienas po kito nurodydami failus, kuriuos norite įterpti laikykite nuspaustą klaviatūroje Cmd ⌘ mygtuką — tokiu būdu galite pažymėti kelis failus — žymėkite juos tokia tvarka, kokia norite juos įterpti.

Kaip įterpti į PDF tik dalį kito PDF dokumento

Jei į PDF dokumentą norite įterpti tik kito PDF’o dalį — puslapį ar kelis — tai taip pat galima padaryti „Preview“ aplikacijoje.

  1. Atidarykite abudu PDF failus skirtinguose „Preview“ aplikacijos languose. Langus išdėstykite taip, kad abudu vienu metu matytumėte ekrane.
  2. Įsitikinkite, kad abiejuose languose matote miniatiūrų (thumbnail′ų) juostas. Jei nematote kiekviename iš aplikacijos langų iš meniu pasirinkite ViewThumbnails arba pasinaudokite klavišų kombinacija Alt/Option ⌥-Cmd ⌘-2
  3. Paslinkite PDF dokumento puslapius taip, kad ekrane matytumėte tą miniatiūrų sąrašo vietą į kurią norite įterpti kito dokumento dalį.
  4. Kitame atidarytame dokumente miniatiūrų sąraše pažymėkite puslapius, kuriuos norite įterpti. Galite nuspaudę Cmd ⌘ klavišą pažymėti individualius puslapius arba jei norite įterpti kelis iš eilės einančius dokumento puslapius pažymėkite pirmąjį, nuspauskite Shift ⇧ ir tada paskutinį, įterpti norimą, puslapį.
  5. Pažymėję reikiamus puslapius pertempkite juos į to PDF dokumento kuriame juos norite įterpti pageidaujamą vietą miniatiūrų sąraše. Jei norite pakeisti puslapių vietą dokumente — paprasčiausiai pertempkite juos miniatiūrų sąraše į ten kur jums reikia.

Jei įterpėte kokį nereikalingą puslapį — pažymėkite jį miniatiūrų sąraše ir iš aplikacijos meniu pasirinkite EditDelete

Baigę redaguoti nespauskite Save

Nors baigus redaguoti dokumentą gali norėtis paspausti Cmd ⌘-Sto nedarykite. Taip išsaugant dokumentą pakeitimai bus išsaugoti originaliame dokumente (tame į kurį įterpėte puslapius). Tokiu būdu išsaugoję dokumentą nepaliksite sau galimybės grįžti į išeitinę padėtį, jei kartais pastebėtumėte, kad ištrynėte per daug puslapių ar tiesiog reikalinga ir originali dokumento versija.

Vietoje to iš aplikacijos meniu pasirinkite FileExport as PDF… ir sukurkite visiškai naują dokumentą atsidariusiame lange nurodydami kur jį išsaugoti, suteikdami pavadinimą ir paspausdami Save.

Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas, didelę savo laisvalaikio dalį skiriantis straipsnių „Mac Arena“ rašymui.

Komentarų: 2 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

  1. Šiaip programa tikrai naudinga, tačiau ne kartą pasitaikė, kad norint pasukti paskutinį dokumento puslapį, tai nepavykdavo atlikti, nes bandant puslapį pasižymėti, programa neleisdavo.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų