2-os 2018 metų savaitės naujienų ir gandų apžvalga

2-os 2018 metų savaitės naujienos ir gandai, o taip pat laikinai nemokamai ar pigiau platinamų „iOS“ įrenginiams, „Mac“ kompiuteriams, „Apple Watch“ ir „Apple TV“ skirtų aplikacijų savaitės rinkinys.

 • Investicijų valdytoja ir viena iš „Apple“ akcininkių (turinti 1,5 mlrd. JAV dolerių vertės kompanijos akcijų) „Jana Partners“ ir Kalifornijos valstijos mokytojų pensijų fondas bendrovei išsiuntė laišką, kuriame prašoma apsvarstyti galimybes į išmaniuosius telefonus „iPhone“ įdiegti programinę įrangą, kuri tėvams leistų limituoti savo vaikų praleidžiamą laiką naudojantis šiais įrenginiais. Taip kompanijos skatina spręsti augančios vaikų priklausomybės nuo jos išmaniųjų telefonų problemą.
 • CES 2018 parodoje vykstančioje Las Vegase „Bellus3D“ pademonstravo veido skenavimo specialių priedą „Bellus3D Face Camera Pro“, kuris teigiama tiksliau, nei „Face ID“ naudojama „iPhone X“ atskiria žmogaus veidą. „Bellus3D Face Camera Pro“ kaina 499 JAV. dol. Pagrindinė šio priedo paskirtis veido 3D skenavimas ir tos informacijos paruošimas 3D spausdintuvui.
 • Pirmadienį vakare „Apple“ išleido „macOS 10.13.2“ ir „iOS 11.2.2“ atnaujinimus. „macOS High Sierra“ atnaujinime: pagerintas suderinamumas su tam tikrais trečių šalių USB įrenginiais; patobulinta VoiceOver navigacija PDF dokumentuose ir pagerintas „Mail“ suderinamumas su Brailio ekranais. „macOS High Sierra“ ir „iOS“ atnaujinimai įdiegia tam tikrus „Safari“ ir „WebKit“ patobulinimus sumažinančius „Spectre“ pažeidžiamumą. „Spectre“ pažeidžiamumas greičiau geležies nei programinės įrangos klaida, tačiau taisyti jį tenka programinės įrangos pagalba.
 • Gandų nešiotojai skelbia, kad sekančios kartos „iPhone SE“ turės stiklinę nugarėlę, kokią turi „iPhone X“. Tai leidžia manyti, kad „iPhone SE 2“ turės belaidžio įkrovimo galimybę.
 • Las Vegas’e vykstančioje 2018 CES (Consumer Electronics Show) mugėje paskelbta, kad tam tikri „Whirlpool“ 2018 metais pasirodysiantys modeliai turės galimybę būti valdomais iš „Apple Watch“. Suderinamuose „Whirlpool“ įrengimuose iš išmanaus „Apple“ laikrodžio bus galima pakeisti plytelės temperatūrą kepimo metu, pakeisti skalbimo tipą veikiant skalbyklei ar pažiūrėti kiek laiko liko iki nustatyto ciklo pabaigos. Kaip suderinami su „Apple Watch“ minimi „Smart Cabrio“ ir „Smart Front Load “ skalbyklės ir džiovyklės. Kokios orkaitės veiks su „Apple Watch“ kol kas nedetalizuojama.
 • Kinijos išmanių telefonų gamintoja „Doogee“ nuarė išleisti savo „iPhone X“, tačiau veikiantį „Android“ operacinės sistemos pagrindu. 6,2 colio ekrano įstrižainę turinčio „Doogee V“ priekis nepaprastai panašus su „iPhone X“. Žinoma, veidų skenavimo galimybės šis kinų telefonas neturi ir naudoja pirštų atspaudų skenerį, kuris beje įdiegtas po ekranu. Šis kinų kūrinys dar nepasirodė rinkoje ir jo nuotraukos tėra „nutekėjusi“ informacija, tačiau su „Samsung“ susiję šaltiniai tvirtina, kad kinai eilinį kartą nukopijavo Pietų Korėjos kompanijos dizainą.
 • 2007 metų sausio 9 dieną, prieš 11 metų Steve Jobs pristatė revoliucinį įrenginį, kuris savyje apjungė tris skirtingus įrenginius: lietimui jautų ekraną turintį mobilų telefoną, muzikos grotuvą ir interneto prietaisą — pirmąjį „iPhone“. Norintiems prisiminti Steve ir tą renginį — jo įrašas žemiau. Taip pat sausio 9 dieną, tik 2001 metais, prieš 17 metų „Apple“ pristatė „iTunes“.
 • „Kantar“ praneša, kad didžiausi „iPhone X“ pardavimai vyko Japonijoje, kur šiam telefonui tenka 18,2 proc. visų šalyje parduotų telefonų. Antroje vietoje pagal populiarumą Japonijoje yra „iPhone 8“ — 17,2 proc. Didžiojoje Britanijoje „iPhone X“ sudaro 14,4 proc. ir tai geriausias rezultatas per tris metus. Bendras Britanijoje „iPhone“ skaičius yra 49,4 proc. Kinijoje kompanijos „iPhone“ sudaro 6 procentus, tačiau to pakako, kad aplenkti tokius konkurentus kaip „Huawei“ ir „Xiaomi“. „iPhone“ tėvynėje Jungtinėse Valstijose „iPhone X“ aplenkė „iPhone 8“ ir „iPhone 8 Plus“. Pagrindinė kompanijos konkurentė „Samsung“, šalyje yra šeštoje vietoje. Europoje (penkiose didžiausiose senojo žemyno valstybėse) „iOS“ rinka susitraukė 0,6 proc. ir dabar yra 23,9 proc.
 • Dėl perkaitusios ir ėmusios rūkti mobiliojo telefono „iPhone“ baterijos antradienį Ciuriche teko evakuoti apie 50 žmonių iš „Apple“ parduotuvės, kur šiek tiek nukentėjo vienas darbuotojas, pranešė policija. Parduotuvės netoli Ciuricho geležinkelio stoties darbuotojai iškvietė policiją, pastebėję dūmus; nedelsdami bateriją jie apibarstė kvarco smėliu, sakoma šio Šveicarijos miesto policijos pranešime. „Personalas reagavo gerai ir tinkamai“, – nurodė policija. „Vienas pardavėjų šiek tiek nudegė išimdamas pernelyg įkaitusią bateriją“, – sakoma pranešime, kuriame pridurta, kad dar septynis asmenis apžiūrėjo medikai, bet į ligoninę jų vežti nereikėjo.
 • „Apple“ išleido programuotojams skirtas „iOS 11.2.5“, „watchOS 4.2.2“, „tvOS 11.2.5“ ir „macOS High Sierra 10.13.3“ ketvirtas beta versijas. Ketvirtadienį kompanija išleido programuotojams ir viešiems testuotojams skirtą penktą „iOS 11.2.5“ beta versiją bei programuotojams skirtą „tvOS 11.2.5“ beta 5.
 • Visame pasaulyje populiarų žaidimą „Pokémon Go“ kurianti „Niantic Labs“ pranešė, kad nuo vasario 28 dienos jų žaidimas nebeveiks ne „iOS 11“. Vadinasi „iPhone 5“ naudotojai, kurie neturi galimybės savo telefonuose įdiegti šios operacinės sistemos, tačiau taip pat mėgsta šį žaidimą, liks ant ledo.
 • 2018 metai „Apple“ startavo prastai. Be eilės bylų susijusių su „iPhone“ lėtinimu, jau dvi šalys tiria galimai planuotą įrenginių nusidėvėjimo teoriją. JAV Senatas ir Prancūzija pradėjo tyrimus, kurių metu bus stengiamasi nustatyti ar dirbtinis „iPhone“ lėtinimas nėra dirbtinis suplanuotas įrenginių nukaršinimas (planned obsolescence).
 • „Apple“ išleido 47-tą „Safari Technology Preview“ versiją.
 • Ketvirtadienį, „Apple“ per klaidą trumpam buvo įgalinusi grįžimą į įvairias senesnes „iOS“ versijas, net į „iOS 6“. Spėjusių tai padaryti matyt buvo nedaug, nes laikotarpis kai tai buvo įmanoma padaryti buvo labai trumpas.
 • JAV teisingumo departamentas pateikė kaltinimus programuotojui iš Ohajo, kuris kaltinimas per daugiau nei 13 metų į tūkstančius kompiuterių įdiegęs šnipinėjimo programinę įrangą (spyware). Kaltinamajame akte nurodoma, kad 28 metų Phillip R. Durachinsky tariamai yra „FruitFly“ kenkėjiško kodo, kuris yra nutaikytas į „Mac“ kompiuterių naudotojus ir plitęs pernai, autorius.
  Phillip R. Durachinsky
 • „iPhone“ ir jame esanti „Health“ aplikacijoje esantys duomenys tapo pagrindiniu įrodymu vienoje Vokietijos 19-metės studentės išprievartavimo ir nužudymo byloje. Neįvardinama Miuncheno kompanija teismo prašymu, po to kai nusikaltėlis atsisakė pasakyti slaptažodį, nulaužė neminimo modelio nusikaltėliui priklausantį „iPhone“. Aplikacijoje saugomi duomenys leido tyrėjams išsiaiškinti trūkstamas (nusikaltėlio buvimo vietas ir judėjimus).
 • Kai kurių „iPhone“ modelių savininkai pastebi ženklų telefono sulėtėjimą po to kai jame buvo įdiegta „iOS 11.2.2“. Savo oficialiame pareiškime „Apple“ nerašo apie našumo sumažėjimą. Tačiau „iPhone 6“ testai rodo, kad šio modelio telefonas įdiegus atnaujinimą pradėjo veikti iki 41 proc. lėčiau vieno procesoriaus režime ir 39 proc. lėčiau multiprocesoriniame režime.
 • „Apple“ atnaujino „iOS 11“ saugumo informacijos dokumentą, papildydama jį informacija apie „Face ID“ ir „Apple Pay Cash“.
 • Jailbreak'o entuziastai inicijavo peticiją, kurioje reikalauja, kad „Apple“ leistų grįžti prie ankstesnių „iOS“ versijų. Akstinu šiai peticijai atsirasti pasitarnavo trumpam per klaidą „Apple“ įgalinta galimybė grįžti net prie „iOS 6“, kurią kompanija greitai vėl eliminavo.
 • „Apple“ išleido naują reklamą, kurioje populiarina „iPhone X“ ir portretų fotografavimo galimybes „Camera“ aplikacijoje.
 • „Apple taip pat išleido ir dvi „iPad Pro“ reklamas.

Laikinai pigiau ir nemokamai platinamų aplikacijų rinkinys

Dėl „Apple“ taikomo USD-EUR kainų kurso koeficiento, kai kurių aplikacijų kainos didesnės nei 0,00 gali šiek tiek skirtis nuo tų kurias pamatysite App Store. Nors stengiausi stengiausi sužiūrėti visas, gali būti, kad kokios aplikacijos kaina praslydo pro mano akis.

Taip pat turėkite omenyje, kad pigiau ar nemokamai žemiau paminėtos aplikacijos platinamos laikinai. Kiek tas „laikinai“ priklauso nuo aplikacijos autoriaus ir kaina grįžti į įprastinę ar kaip nors kitaip pakisti gali bet kurią akimirką.

iOS žaidimai

iOS aplikacijos

macOS aplikacijos

watchOS aplikacijos

tvOS aplikacija

Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas, didelę savo laisvalaikio dalį skiriantis straipsnių „Mac Arena“ rašymui.

Komentarų: 2 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

 1. Ramūnai, gerbiu jūsų darbą ir nuolat skaitau šį blogą, bet nesinorėtų skaityti bele ko.
  Žinutė apie Ciūricho iPhone bateriją yra švelniai tariant netiksli :)
  Kaip jie tą bateriją apibarstė smėliu? Kaip "nudegė išimdamas pernelyg įkaitusią bateriją"?

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų