Savaitės naujienų apžvalga: 20-a 2017 metų savaitė

20-tos 2017 metų savaitės naujienos ir gandai, o taip pat laikinai nemokamai ar pigiau platinamų, „iOS“ įrenginiams ir „Mac“ kompiuteriams skirtų aplikacijų savaitės rinkinys.

 • „Heart Rhythm Society“ praėjusią savaitę pristatytuose rezultatuose teigiama, kad „Apple Watch“ gali su 97% tikslumu nustatyti širdies sutrikimus. Tai svarbu, kadangi prieširdžių virpėjimą yra sudėtinga stebėti ir diagnozuoti.
 • Visame pasaulyje siaučiantis, „Windows“ operacinės sistemos saugumo spragą išnaudojantis virusas „WannaCry“ tik pateisina Tim Cook sprendimą nepadėti FTB atrakinti „iPhone 5c“ priklausiusio „San Bernardino teroristui“. Tim Cook sakė, jog FTB reikalauja „Apple“ sukurti programinę įrangą, kurią galima pavadinti „programinės įrangos vėžiu“. Vykstanti „WannaCry“ ataka visame pasaulyje, tik dar kartą įrodo, kad Tim Cook buvo teisus priešinimasis „skylės“ „iOS“ sistemoje bei įsilaužimo į sistemą programinės įrangos sukūrimui ir jos atidavimui saugumiečiams. Jo principingumas ir užsispyrimas ginant „Apple“ kompanijos sukurtų įrenginių naudotojus verčia „nukelti prieš jį skrybėlę“.
 • „Apple“ planuoja atidaryti naują parduotuvę Milane, Italijoje. Parduotuvė vadinsis „Apple Piazza Liberty“ ir įsikurs Milano „Liberty“ aikštėje. Įėjime į parduotuvę pasitiks krentantis fontano vanduo. „Apple“ miestui sumokės 768 tūkstančius eurų aikštės rekonstrukcijai ir mokės 127 tūkstančių eurų metinę nuomą už teisę naudoti aikštę.

 • Internete pasirodė informacija-gandas, kad „Apple“ iki 2019 metų savo „iPhone“ pradės diegti eSIM korteles. Šiuo metu tokio tipo kortelės diegiamos tik „iPad“ ir nėra palaikomos visame pasaulyje. IHS duomenimis, eSIM kortelių skaičius išaugs nuo 108,9 milijono 2016 metais iki 986 milijonų 2021.
 • Nauja „iPhone 7“ reklama – „Kirpėjai“.
 • Nuo birželio 15 dienos, „Apple“ pradės reikalauti unikalių aplikacijos slaptažodžių, kai prisijungimui prie „iCloud“ paslaugų naudojamos trečių šalių (ne „Apple“) sukurtos aplikacijos.
 • „Beats By Dre“ išleido naują reklaminį klipą, kuriame nusifilmavo LeBron James, Kevin Durant, Draymond Green ir James Harden.
 • Pasirodė gandų, kad „Apple“ planuoja nutraukti „iPad mini“ gamybą. Kalbama, kad WWDC 2017 kompanija planuoja pristatyti naują, 10,5 colio ekrano įstrižainę turintį „iPad Pro“.
 • Vienas keistesnių „Apple“ patentų - Picos dėžutė skirta tik picai „Apple“ darbuotojams. Apple stebina dėmesiu net pačioms mažiausioms detalėms ir atrodytų tokiame paprastame dalyke, kaip dėžutė picai.
 • „Bloomberg“ remdamasi „partikimais šaltiniais“ teigia, WWDC 2017 „Apple“ išleis du naujus „MacBook Pro“ ir vieną „MacBook Air“, nors ko gero tiksliau būtų pasakyti ne naujus, o greitesnius. Kalbama, kad „MacBook Pro“ bus įdiegti „Intel’io“ „Kaby Lake“ procesoriai.
 • Balandžio mėnesį „Apple“ paskelbė, kad visame pasaulyje, savo „Apple Store“ parduotuvėse pradeda puikią iniciatyvą pavadintą „Today at Apple“. „Today at Apple“ sesijų metu, „Apple“ darbuotojai, pasaulinio lygio muzikantai, fotografai ir t.t. moko nuo paprastų iki profesionalaus lygio dalykų: fotografuoti, piešti, redaguoti video ir muziką… , žinoma naudojant „Apple“ įrenginius ir aplikacijas. Kadangi Lietuvoje „Apple Store“ nėra - nėra ir tokios iniciatyvos, tad tobulėjam savarankiškai. :) Žemiau video leidžiančių suvokti ko neturim ir kaip ten kas vyksta.
 • „Apple“ išleido programuotojams ir viešiems testuotojams skirtų „tvOS 10.2.2“, „watchOS 3.2.3“, „iOS 10.3.3“ ir „macOS 10.12.6“ beta 1 versijas.
 • „Apple“ išleido seriją „Designed for“ video, kuriuose galima matyti kaip „iPhone“ ar „Apple Watch“ padeda įvairias negalias turintiems žmonėms. Pavyzdžiui nekalbančiai mergaitei ar aklam muzikantui:

  Daugiau video rasite „Apple“ „YouTube“ kanale.
 • „Apple“ baigė „iPhone“ surinkimų linijos testavimą Bangalore, Indija ir jau pradėjo gaminti „tikrus“ „iPhone SE“.
 • Google“ išleido „Assistant“ aplikaciją skirtą „iOS“. Tiesa, Lietuviškoje „App Store“ jos nėra, bet mano galva ji nelabai ir reikalinga.
 • iPhone“ naudotojų lojalumas 92%. Būtent tiek apklaustųjų pasakė, kad „greičiausiai“ arba „tikrai“ jų sekantis telefonas bus „iPhone“ ir dabartinį „iPhone“ jie atnaujins 12 mėnesių bėgyje.
 • Kalbama, kad Tim Cook testuoja cukraus kiekį kraujyje matuojančio įrenginio prototipą sujungtą su „Apple Watch“.
 • Keleivė mieganti lėktuve skrydžio iš Pekino į Melburną metu staiga pabudo nuo sprogimo garso ir deginančio skausmo. Jos veidas, rankos ir plaukai buvo apdeginti. Pasirodo sprogo „Beats“ ausinės. „Apple“ tyrimas parodė, kad sprogimo priežastis, trečių šalių baterijos. Moteris pripažino, kad AAA tipo baterijas pirko Australijoje, tokias kokias rado. „Ausinės neveikia be baterijų, o niekur nei ant jų, nei ant įpakavimo nėra nurodyta kokio gamintojo baterijas reikia naudoti“, – sakė moteris.

Laikinai pigiau ar nemokamai platinamos iOS ir macOS aplikacijos

iOS žaidimai

taikomosios iOS aplikacijos

macOS aplikacijos

Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Komentarų: 3 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

 1. Jei tureciau bent kiek pinigu, Ramunui nereiktu sukti galvos del kavos del macarena :)

 2. a rimtai.... dar atnaujins macbook air? galvojau pasiliks tik prie macbook ir macbook pro...:)

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų