Savaitės naujienų apžvalga: 5-a 2017 metų savaitė

5-os 2017 metų savaitės naujienos ir gandai, o taip pat laikinai nemokamai ar pigiau platinamų bei naujų „iOS“ įrenginiams ir „Mac“ kompiuteriams skirtų aplikacijų savaitės rinkinys.

 • Dėl nežinomų priežasčių, „iOS“ įrenginių „Activation Lock“ patikrinimo puslapis savaitgalį nustojo veikti. Anksčiau šioje svetainėje buvo galima patikrinti ar iš rankų perkamame „iOS“ įrenginyje yra įjungta „Activation Lock“ funkcija. Jei ji įjungta - naujam savininkui gali kilti keblumų naudojantis įsigytu telefonu.
 • „Apple“ pristatė naują „Shot on iPhone“ kampanijos dalį „One Night on iPhone 7“, kurios nuotraukos bus rodomos 25 šalyse. Nuotraukas peržiūrėti ar atsisiųsti galite kampanijos svetainėje.
 • „Apple“ nutraukė „iOS 10.2“ versijos pasirašymą, todėl jei kenčiate nuo „iOS 10.2.1“ problemų prie ankstesnės „iOS“ versijos grįžti jau nebegalite.
 • Greičiausiai girdėjote ar skaitėte šioje svetainėje ar kitose, kad „Apple“ pašalino svetainę, kurioje buvo galima patikrinti ar įrenginys yra užrakintas „Activation Lock“ funkcija (pagrinde patikra reikalinga perkant „iOS“ įrenginį iš rankų). Panašu, kad svetainės pašalinimo priežastis yra ta, kad ja naudojosi programišiai atrakinantys užrakintus „iPad“ ir „iPhone“. Jei įdomu kaip atrodo „Activation Lock“ užrakinto (pamesto/pavogto) „iPad“ atrakinimas - procesas video žemiau.
 • Šiaurės Karolinos advokatų egzaminatorių taryba paskelbė, kad visi laikantys advokatų egzaminus nuo 2017 metų vasario, prieš įeidami į organizacijos teritoriją privalo atjungti savo „MacBook Pro“ kompiuterių „Touch Bar“. Advokatų organizacija nepaaiškina kokiu tikslu keliamas šis reikalavimas, bet reikia manyti, kad „Touch Bar“ gali tapti sukčiavimo/nusirašinėjimo įrankiu. Matyt, kažką iš būsimų teisininkų jau pričiupo sukčiaujant.
 • „Apple“ sekančioje 11-toje „iOS“ versijoje nebepalaikys senų 32-bitų aplikacijų.
 • „Apple“ išleido aparatinės „AirPods“ ausinėms skirtos įrangos atnaujinimą 3.5.1. Atnaujinimas įdiegiamas automatiškai, kai ausinės yra patalpintos jų įkrovimo dėžutėje įjungtoje krautis ir su ausinėmis susietas prie Wi-Fi pajungtas „iPhone“ yra netoli nuo ausinių.
 • „Brand Finance“ 2017 metų suvestinės duomenimis, „Google“ išstūmė „Apple“ iš pirmaujančios pozicijos brangiausių prekės ženklų lentelėje. Visą lentelę rasite čia.
  „Brand Finance“ 2017 metų lentelė.
 • Kalbama, kad „Apple“ kuria ARM koprocesorius, kurie galės bus panaudoti ateityje pasirodysiančiuose „MacBook Pro“ kompiuteriuose. Šie itin mažai elektros energijos sunaudojantys procesoriai gali būti specialiai sukurti dirbti su „macOS“ operacines sistema. „Bloomberg“ rašo, kad šių koprocesorių kodinis pavadinimas „T310“.
 • Sakoma, kad planuojamas inžinerijos „stebuklo“ 5-toje aveniu Niujorke esančios „Apple Store“ rekonstrukcija, o būtent jos ploto padidinimas. Įdomu kaip vyks procesas, nes parduotuvė miesto centre po žeme.
 • Apple Music“ ir „Spotify“ yra didelės konkurentės, nors „Apple“ gali dar daug ko pasimokyti iš „Spotify“. Ką matyt ji ir planuoja padaryti, nes pasamdė vieną buvusį „Spotify“ vadovų - „Spotify“ turinio viceprezidentą Steve Savoca.
 • Nežiūrint krentančių „iPad“ pardavimų, „Apple“ planšetinis kompiuteris išlieka lyderiu rinkoje.
 • Kalbama, kad „Apple“ jau balandžio mėnesį planuoja pradėti „iPhone“ gamybą Indijoje.
 • Kaskart „Apple“ išleidus naują „iOS“ versiją pasigirsta konspiracijos teorijų mėgėjų balsai teigiantys, kad kompanija specialiai pablogina senų „iOS“ versijų veikimą, kad žmonės pirktų naujus telefonus. Dabar teismo rūmus pasiekė dar viena kolektyvinė byla - šį kartą kiek rimtesnė, nes joje „Apple“ kaltinama pabloginusi „FaceTime“ veikimą „iOS 6“, tik ne tam, kad žmonės pirktų naujus telefonus, o tam, kad sutaupytų pinigų. „iOS 7“ kompanija perėjo prie pigesnio vaizdo perdavimo modelio pasitelkdama „Akamai“ technologijas ir paslaugas. Papildomai, „iOS 6“ ir ankstesnėse „iOS“ versijose vaizdo perdavimo metoduose naudota technologija, dėl kurios „Apple“ į teismą padavę patentų trolis „VirnetX“ nubaudęs kompaniją 368 mln. USD ir teismo sprendimu nurodęs kompanijai nutraukti patentuotų technologijų naudojimą.

Laikinai pigiau platinamos ir naujos iOS bei Mac aplikacijos

iOS žaidimai

taikomosios iOS aplikacijos

naujos iOS aplikacijos

Mac aplikacijos

Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Komentarų: 5 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

 1. apple ir toliau matyt kris... tuoj ir amazon aplenks :)

  vogtų/pamestų iOS įrenginių "taisymas" atrodo biški Sizifo darbas ;)

  CleanUp Pro kažkokio ruso kurta, tipo tvarkys kontaktus... o kita to paties leidėjo programa siūlosi patvarkyti slaptažodžius :D
  gal ačiū ne

 2. p.s. o ar yra koks būdas patikrinti, kurios mano naudojamos aplikacijos yra tik 32 bitų?

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų