iOS 10.2.1 problemos

Tema: iOS

Praėjus kiek daugiau nei savaitei po „iOS 10.2.1“ atnaujinimo, be saugesnės sistemos naudojimo, kai kurie „iPhone“ ir „iPad“ naudotojai vis tiek susiduria kai kuriomis senomis bei naujomis problemomis.

Kiek daugiau nei prieš savaitę, „Apple“ atnaujino savo operacines sistemas, tame tarpe ir kompanijos mobiliems įrenginiams skirtą „iOS 10“. Naujoji „iOS 10.2.1“ versija užlopo kai kurias sistemos saugumo spragas, tačiau „iOS“ įrenginių naudotojai praneša ir apie problemas su kuriomis jie susiduria naudodami „iPhone“ ir „iPad“ su naujausia „iOS“ versija.

1-a problema: Touch ID

Kai kurie „iOS“ įrenginių naudotojai, savo „iPhone“ įdiegę „iOS 10.2.1“ praneša apie tai, kad įrenginio „Touch ID“ nustojo atpažinti jų pirštų atspaudus. Tiesą sakant tokių nusiskundimų nemažai, kelis jų paskaitinėti galite čia, čia, čia, čia, čia, čia, čia, čia, čia ir kituose šaltiniuose.

Didžiąja dalimi ši problema kankina „iPhone 6“ ir „iPhone 6 Plus“ naudotojus. Atrodytų logiški problemos sprendimo būdai: panaikinti įrenginyje išsaugotą pirštų atspaudų informaciją ir ją įvesti iš naujo arba atstatyti įrenginio gamyklinius nustatymus - neveikia. Įdomu tai, kad grįžus prie ankstesnės – „iOS 10.2“ versijos problema dingsta, kas leidžia piktu pirštu durti „iOS 10.2.1“ pusėn.

2-a problema: ekrano šviesumo keitimasis

Kita problema, kuria į „iOS 10.2.1“ savo įrenginius atnaujinę naudotojai skundžiasi (šaltiniai: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ir t.t.) yra automatinis ekrano šviesumo pasikeitimas kai akumuliatoriaus įkrovimas pasiekia tam tikrą lygį:

Matyt „Apple“ tai padarė specialiai, nes būtent prie šių procentų ekrano ryškumas pasikeičia ir pas kitus sutrikusius „iOS 10.2.1“ įrenginių naudotojus. Kodėl „Apple“ taip padarė? Kadangi iš „Apple“ vargu ar išgirsime paaiškinimą – galime patys pasvarstyti. Tai gali būti, švelniai tariant, keistas būdas išspręsti „30% akumuliatoriaus klaidą“ sutinkamą kai kuriuose senesniuose „iPhone“ modeliuose (panašu, kad „iPhone 7“ ir „iPhone 7 Plus“ naudotojai šios problemos neturi).

Laikinas, šią problemą patiriantiems vartotojams, pasireiškus šiam ekrano pritemdymo fenomenui, sprendimas yra įrenginyje: SettingsDisplay and BrightnessDisplay Zoom skirsnyje paspauskite ant View įjunkite Zoomed ir vėl grįžkite prie Standard. Šis veiksmas atstatys ekrano ryškumą… iki įrenginio akumuliatorius vėl pasieks vieną iš tų kritinių ribų.

Jei tai tyčinis „Apple“ pakeitimas – jo, dėl kažkokių tai priežasčių, kompanija nepaminėjo atnaujinimo aprašyme.

3-a problema: Bluetooth patikimumas

Bluetooth yra technologija, kuri neretai „Apple“ įrenginiuose primena Don Kichoto kovą su vėjo malūnais ir ne todėl, kad ten nėra su kuo kovoti, o dėl to, kad piktieji Bluetooth milžinai vis atsiranda ir atsiranda „Apple“ kelyje. „iOS 8“ kompanija turėjo nemenką su Bluetooth susijusių problemų arsenalą ir, panašu, „iOS 10.2.1“ Bluetooth patikimumo problemos grįžo (šaltiniai: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ir t.t.). Problema pasireiškia prarandamu ryšiu su Bluetooth įrenginiais ir dideliu akumuliatoriaus energijos eikvojimu kai naudojami per Bluetooth susieti įrenginiai. Vėlgi, naudotojai bandė elementarius veiksmus šiai problemai spręsti, tokius kaip: įrenginių atsijimas ir susiejimas iš naujo bei gamyklinių parametrų atstatymas įrenginiuose, tačiau šie veiksmai problemos neišsprendė.

Kitos klaidos

Jei aukščiau paminėtų problemų atrodytų kaip ir gana vienam operacinės sistemos atnaujinimui – „Apple“ tuo neapsiribojo. Kai kurie „iOS“ įrenginių naudotojai skundžiasi ir kitomis, po šio atnaujinimo atsiradusiomis ar jo nepanaikintomis ankstesnėmis bėdomis:

Akumuliatoriaus sekimas - beveik su kiekvienu nauju „iOS“ atnaujinimu atsiranda besiskundžiančių pernelyg greitai senkančiu įrenginio akumuliatoriumi, tačiau „iOS 10.2.1“ atnaujinimas išsiskiria kiek didesne verkšlenančių grupe (šaltiniai: 1, 2, 3, 4, 5).

Garsas – kai kurių aplikacijų naudotojai, tiesa pasakius žinomas vienas kelių aplikacijų kūrėjas, kurio aplikacijos po atnaujinimo nelabai kokybiškai atkuria garsą. Gal čia ne „Apple“ problema…

Wi-Wi ryšys – ši problema nėra plačiai paplitusi. Yra vienas įrašas, kuriame skundžiamasi prastu Wi-Fi darbu po atnaujinimo, nors teigiama, kad tokių nukentėjusių yra daugiau, tačiau gausaus prastu Wi-Fi darbu „iOS 10.2.1“ besiskundžiančių „iOS“ įrenginių naudotojų būrio man aptikti nepavyko.

Ar verta diegti „iOS 10.2.1“

Manau, kad dauguma šį atnaujinimą savo įrenginiuose jau yra įdiegę, o jei dar ne, tai sprendžiant iš svarbių saugumo spragų užlopymo šioje „iOS“ versijoje, aš manyčiau, kad atnaujinimą įdiegti verta. Gal tik „iPhone 6“ ir „iPhone 6 Plus“ naudotojams reikėtų pasvarstyti apie šio atnaujinimo diegimo poreikį, nes jie gali prarasti „Touch ID“.

Kokia situacija susilaikantiems ar kenčiantiems nuo „iOS 10.2.1“ atsiradusių problemų. „Apple“ yra išleidusi „iOS 10.3“ beta, tačiau galutinės šio atnaujinimo versijos greičiausiai teks palaukti dar 3–4 savaites. Jei „10.2.1“ problemos stipriai kamuoja – dar galite pabandyti grįžti prie „iOS 10.2“ versijos arba savo įrenginiuose naudoti viešą „iOS 10.3“ beta versiją, kuri (nes yra „beta“) taip pat turi savo bėdų.

…o kol kas - kenčiantys nuo „30% akumuliatoriaus“ bėdos, laukia sustingę nekantrume. Manau „Apple“ šią problemą turėtų išspręsti dar iki „iOS 10.3“ atsiradimo – bent jau būtų gražu iš jos pusės.

Lėtinimas [papildyta 2018 sausis]

Vėliau, beveik praėjus metams po šio atnaujinimo išleidimo paaiškėjo, kad šiame atnaujinime „Apple“ yra paslėpusi bjaurų siurprizą: „iPhone“ su nusidėvėjusiu akumuliatoriumi, šiam praradus tam tikrą įkrovos dalį yra dirbtinai lėtinami. Priežastis to yra netikėti „iPhone“ išsijungimai. Dirbtinis „iPhone“ procesoriaus pajėgumų mažinimas padeda išvengti tokių staigių ir įrenginio naudotojui netikėtų išsijungimų.

Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas, didelę savo laisvalaikio dalį skiriantis straipsnių „Mac Arena“ rašymui.

Komentarų: 18 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

  1. „30% akumuliatoriaus“ beda yra ne iOS beda, o baterijos beda. Jau du 6s pasikeiciau i naujus del tokios baterijos. Keicia ideal ir nekalba apie ios klaidas.... Ir patys sako kad brokuotos baterijos cia.

  2. Bet klaida atsiradusi iOS kai Phone aplikacijoje rodo, kad yra Voicemail pranešimas, bet nieko ten nėra neišnyksta jau su kelintu atnaujinimu.

  3. Man irgi iPhone 6, 10.2.1 yra Voicemail bug

  4. Man naujo Voice Mail žymė įdiegus 10.2.1 dingo (6s)

  5. Galvojau, tik pas mane vieną tas balsapaščio bug'as yra :D

  6. Kaip padaryt, kad google maps atsirastu garsas.Po atnaujinimo jis dingo ir nekalba visiskai.Suvedus norima marsruta programa pradeda veikti, pasigirsta toks trumpas specifinas bumt garsas ir tyla.Iphono zemelapiai angliskai sneka kuo puikiausiai.

  7. Su balso pasto problema ir as susiduriau.Ji tai dingsta tai atsiranda.Po atnaujinimo nepasitaise.

  8. Sveiki, susiduriau tu tokia problema ir nezinau kaip ja istaisyti, nusipirkau deveta iphone 7, ir po kurio laiko pradejo dingti numeriai is adresatu knygos, susirasiau per nauja ir vel po kurio laiko tas pats, reset padariau, vel susivedziau ir vel dingsta, nezinau ka daryt.. gal ka ne taip dariau?

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų