Kaip Touch Bar išmokyti dirbti su visomis Mac aplikacijomis

„Touch Bar“

Naujų „MacBook Pro“ kompiuterių „Touch Bar“ juosta daugeliui yra mįslė.

2016 metais „Apple“ išleido naujus „MacBook Pro“, kuriuose didžiausia naujiena buvo funkcijų klaviatūros klavišų vietoje įsitaisiusi „Touch Bar“ juosta. Daugeliui tai šiokia tokia mįslė. Atrodo kietai, turi naudingų funkcijų ir naudojimąsi kai kuriomis aplikacijomis padaranti gerokai patogesnį „Touch Bar“ juosta neturi labai robotą nustatymo parinkčių kiekį ir nėra suderinama su daugeliu aplikacijų.

Jei esate laimingas tokio naujo „MacBook Pro“ kompiuterio su „Touch Bar“ naudotojas, tikriausiai nudžiugsite sužinoję, kad galimybė priversti „Touch Bar“ dirbti taip kaip norite su bet kokiomis aplikacijomis vis tik egzistuoja. Tiesa, tam teks, bent jau kol kas, pasitelkti ne sistemoje esančias „Touch Bat“ nustatymo galimybes, o atskirą aplikaciją.

Andreas Hegenberg sukurtos „BetterTouchTool“ (BTT) aplikacijos nerasite „Mac App Store“ aplikacijų parduotuvėje, tačiau ją galite atsiųsti iš interneto svetainės. Reikia pasakyti jog šita aplikacija nėra kokia nors tik ką atsiradusi – ji egzistuoja jau kurį laiką ir gali gerokai daugiau nei tik „Touch Bar“ padaryti dar naudingesniu. BTT pagalba galite savo poreikiams pritaikyti ir „Magic Mouse“, „MacBook“ trackpad’ą, „Magic Trackpad“ ir net paprastą kompiuterinę pelę.

Kaip naudoti „Touch Bar“ su bet kokia aplikacija

Pasitelkę „BetterTouchTool“ galite į „Touch Bar“ juostą patalpinti mygtuką paspaudus kurį bus atidaryta nurodyta aplikacija - nesvarbu ar tai „Apple“ aplikacija, ar sukurta kitų programuotojų. Papildomai, „Touch Bar“ juostoje, galite išdėlioti eilę aplikacijos funkcijų, kurios aktyvuosis kai ta aplikacija bus atidaryta.

Jei sudomino šios aplikacijos galimybės - atsisiųskite „BetterTouchTool“ aplikaciją ir patalpinę ją Applications aplanke pradėkite savo „Mac“ paversti dar patogesniu įrankiu. Tirėsite leisti aplikacijai kontroliuoti kompiuterį per „Security & Privacy“ nustatymų „Accessibility“ dalį. Rekomenduočiau pradėti nuo jau aplikacijoje esančių veiksmų ir susipažinti su tuo ką galite atlikti šios aplikacijos pagalba.

Kaip ir minėjau, šios aplikacijos nerasite „Mac App Store“, nes ji lenda į sistemą gerokai giliau nei tai leidžia „Apple“ nustatytos taisyklės aplikacijoms platinamoms per „App Store“. Net neturintys „MacBook Pro“ su „Touch Bar“, šioje aplikacijoje gali rasti daug naudingų funkcijų, kuriomis pastaroji praturtins jų sistemą. Beje, aplikacija leidžia geriau savo poreikiams pritaikyti ir „Siri Remote“ bei turi „iOS“ seserį, kuri leidžia iš „iOS“ įrenginį valdyti „Mac“.

Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Komentarų: 4 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

  1. sveiki, ar su touch bar galima pasidaryti LT raides word appse? kad nereiktu perjungineti is skaiciu. Kokie atsiliepimai del touch bar po ilgesnio naudojimo? daug kur raso kad praktiskai nenaudojamas daiktas ir mygtukai patogesni?

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų