Kaip „vaizdo vaizde“ video žiūrėti ankstesnėse OS X versijose

„macOS Sierra“ atsiradusi galimybė, tokia patik kaip dar anksčiau atsiradusi „iPad“, žiūrėti video atskirame naršyklės lange yra patogi. O ką daryti ankstesnių „OS X“ versijų naudotojams?

iPad“ įrenginiuose žiūrėti PIP (Picture-In-Picture arba vaizdo vaizde) video galima nuo „iOS 9“ versijos. „Mac“ kompiuteriuose šią galimybę „Apple“ įdiegė tik „macOS Sierra“, tačiau ne „Apple“ sprendimas egzistavo jau metus iki Kupertino kompanija įdiegė ją į savo kompiuteriams skirtą sistemą. Jei dėl kokių nors priežasčių vis dar naudojate ankstesnės kartos, nei „macOS Sierra“ operacinę sistemą – galimybę žiūrėti internetinius video PIP režimu galite ir jūs.

„Helium“ aplikacijos pagalba galite žiūrėti internetinį video atskirame lange kai dirbate (arba apsimetate jog dirbate) kitus darbus. Nesvarbu ar tai „YouTube“, ar „Vimeo“, ar kokia nors „Hulu“, „Netflix“ ar „Amazon“ – jei tas video turi savo internetinį adresą – nemokamos aplikacijos „Helium“ pagalba tą video galite žiūrėti PIP režimu.

Aplikacija naudoja „Safari“ webkit’ą todėl visi įskiepiai, kuriuos esate įdiegę šioje naršyklėje bus pritaikyti ir „Helium“ grotuvui.

Naudotis aplikacija labai paprasta. Po to kai ją atsisiuntėte ir įdiegėte (aplikaciją atsisiųsti galite ir iš „Mac App Store“, ir iš „GitHub“ svetainės) – palieskite ją ir pateikite internetinį video adresą. Paspaudus „Load“ mygtuką „Helium“ video patalpins lange, kurį galite perkelti į bet kurią ekrano vietą[1], kad jis netrukdytų užsiiminėti pagrindine veikla, nesvarbu ar tvarkote dokumentą, rašote laišką, programuojate „Xcode“ ar žaidžiate žaidimą.

„Xcode“ ir „Helium“ aplikacija su „Fmily guy“ video.

  1. Į bet kurią ekrano vietą galima perkelti ir „macOS Sierra“ PIP video langą. Kaip tai padaryti skaitykite straipsnyje Vaizdas-vaizde (PIP) bet kurioje ekrano vietoje. Informaciją kaip „macOS Sierra“ žiūrėti PIP režimu - rasite čia.  ↩

Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Komentarų: 15 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

  1. Na, ką gi, panašu, kad eilinį kartą Ramūno patarimas pasirodė visai naudingas. Like'as ;)

  2. Tiesa, Ramūnai, primink kaip pasikeisti avatarą Tavo svetainėje?

  3. Gravatar.com O per kur geriausia jungtis? Na, iš patirties?

  4. OK. Sorry, už kakojimą komentaruose ...

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų