Kaip „macOS Sierra“ žiūrėti „YouTube“ video PIP (picture-in-picture) režimu

Rugsėjo 20 dieną „Apple“ išleido „macOS Sierra“ – „Mac“ kompiuteriams skirtą operacinę sistemą, kurioje viena iš naujovių yra galimybė video žiūrėti PIP (picture-in-picture) režimu.

Viena iš WWDC konferencijos, vykusios 2016 metų birželį, pristatytų „macOS Sierra“ naujovių buvo galimybė video žiūrėti PIP (picture-in-picturere) režimu. Toks „Safari“ ar „iTunes“ langas su video vaizdu visada išlieka viršuje kitų langų ir leidžia stebėti jame rodomą vaizdą tuo pačiu dirbant kitose aplikacijose ar tos aplikacijos languose (pvz. naršant kitas interneto svetaines). Lango dydį ir jo padėtį ekrane galima keisti.

Šios funkcijos aktyvavimas yra labai paprastas. Pavyzdžiui žiūrint „Vimeo“ svetainėje esančius video, video lango apačioje-dešinėje atsiranda speciali PIP piktograma PIP (picture-in-picture) piktograma leidžianti lengvai šį režimą aktyvuoti. Su „Vimeo“ viskas aišku, bet yra vartotojų, kuriems iškyla klausimas „kaip tai padaryti "YouTube" svetainėje?“

Nežinau ar „Google“ dar nėra oficialiai aktyvavusi šios funkcijos ar ji išlieka ištikima savo credo ir viską daro „Googliškai neintuityviai“, tačiau nors galimybė „YouTube“ video žiūrėti PIP režimu iš „macOS Sierra“ esančios „Safari“ naršyklės ir egzistuoja – aptikti ją nėra paprasta.

Kad nelaužytumėte galvų, pirštų ir klaviatūrų spręsdami šį galvosūkį:

  1. „macOS Sierra“ esančioje „Safari“ naršyklėje atidarykite „YouTube“ svetainę ir paleiskite bet kokį video
  2. paspauskite dešinį pelės klavišą video, kurį norite žiūrėti PIP režimu, lange – pasirodys dalinai permatomas kontekstinis paslaugų meniu (čia ne tas meniu kurio reikia)
  3. dar kartą paspauskite dešinį pelės klavišą video lange – pasirodys sistemos kontekstinis meniu - jame pasirinkite „Enter Picture in Picture“.

Atlikus šiuos veiksmus kompiuterio ekrane atsiras atskiras langas su video.

Norėdami naudoti PIP režimą kitose svetainėse esančiais video, pavyzdžiui „Apple“ svetainėje – paspauskite ant atitinkamos piktogramos PIP (picture-in-picture) piktograma video lange.

„Picture-in-picture“ režimo palaikymas sistemos lygmenyje yra įdiegtas „macOS Sierra“ ir senesnių „Mac“ kompiuteriams skirtų operacinių sistemų naudotojai, norėdami turėti galimybė naudoti PIP turėtų savo kompiuteriuose įdiegti trečių šalių aplikacijas, tokias kaip „Helium“ ar „Picture in Picture“.

Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Komentarų: 5 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

  1. Puikus patarimas, ačiū!

  2. Ačiū už šią gudrybę!

  3. O kodel Google turi begioti paskui apple ir sokti pagal jos dudele, manau kad pati apple kazko iki galo nedadare, narsykleje operoje viskas veikia.
    Kitas akmuo i apples darza, kazka dare ir iki galo nedadare arba as nezinau kaip padaryti, ziurint video negalima prasukti nei i prieki nei atgal, operoj tai viskas vel puikiai, dar nematai laiko kiek paziurejai ir kiek laiko video.

  4. Operoje senai yra ši funkcija ir nereikia šokti su būgnais, kad ją pasiekti

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų