Savaitės naujienų apžvalga: 8-a 2017 metų savaitė

8-os 2017 metų savaitės naujienos ir gandai, o taip pat laikinai nemokamai ar pigiau platinamų bei naujų „iOS“ įrenginiams ir „Mac“ kompiuteriams skirtų aplikacijų savaitės rinkinys.

 • Kasmetinėje JAV vartotojų apklausoje, kurią vykdo „Harris Polls“ renkančioje geriausią reputaciją turinčias kompanijas iš 100 populiariausių, šiemet „Apple“ užėmė 5-tą vietą. Šių metų apklausoje dalyvavo 30 000 žmonių. „Apple“ surinko 82,07, nedaug mažiau nei pirmą vietą užėmusi ir 86.27 balus surinkusi „Amazon“. Didžiausia „Apple“ konkurentė „Samsung“ smuktelėjo kaip reikiant – iš 2015 metais užimtos trečios, o pernai 7-tos vietos į 49-tą šiemet.
 • „Times of Israel“ praneša, kad „Apple“ įsigijo kibernetinio saugumo startup’ą besispecializuojantį veido atpažinimo technologijose „RealFace“.
 • Šį savaitgalį baigėsi „Apple“ programuotojams išduoto prieigai prie „iCloud“ skirto sertifikato galiojimas. „Apple“ išleidus naują ne visos aplikacijos jį pripažino. Dėl šios priežasties sutriko kai kurių aplikacijų, tokių kaip „1Password“, „PDFPen“, „Soulver“ ir t.t. darbas.
 • „Apple“ paskelbė keturis naujus „One Night“ „iPhone 7“ reklaminės kampanijos video, kuriuose nuotraukos iš Šanchajaus, Niujorko, Johanesburgo ir Tokio padarytos riboto apšvietimo sąlygomis.
 • „Apple“ išleido programuotojams skirtas „macOS Sierra 10.12.4“, „iOS 10.3“ ir „watchOS 3.2“ beta 3 bei viešą „macOS Sierra 10.12.4“ beta 3 versiją.
 • „Apple“ akcijos vėl pasiekė rekordines aukštumas. Praėjusią savaitę AAPL kaina buvo 136,27 USD, o šį antradienį biržos uždarymo metu pasiekė 136,75 USD.
 • Pamirškite „Campus 2“, „Skraidančią lėkštę“ ar „Spurgmiestį“ – balandžio mėnesį atsidarysiantis naujas „Apple“ biuras-miestelis vadinsis „Apple Park“. Per pusmetį į šį naują kompanijos biurą persikels 12 000 „Apple“ darbuotojų.
 • Indianos universiteto mokslininkų tyrimas rodo, kad tiek vyrai, tiek ir moterys mieliau renkasi moteriško balso virtualius aistentus Siri ar Alexa. Tuo tarpu Standfordo universiteto mokslininkų grupė nustatė, kad priimtinesnis virtualaus asistento balsas (vyriškas ar moteriškas) priklauso nuo temos. Tarp populiariausių balsu asistuojančių virtualių asistentų tik „Apple“ leidžia rinktis ir vyrišką balsą, o „Amazon“ Alexa, „Google Assistant“ ir „Microsoft“ Cortana turi tik moteriškus balsus. Daugeliu atvejų Siri numatytas moteriškas balsas, tačiau arabų, prancūzų, olandų ir britų anglų kalbomis kalbanti siri, pasirinkus šią įrenginio kalbą, pagal nutylėjimą prabylą vyrišku balsu.
 • Apple paviešino kelias AirPods reklamas.
 • „Apple“ galiausiai nusipirko ir icloud.net domeną — vieną iš paskutinių su iCloud susijusių domenų, kurių dar neturėjo. Socialinio tinklo veikusio icloud.net adresu svetainėje teigiama, kad jis bus uždarytas vasario pabaigoje, o visi jo duomenys sunaikinti kovo 1 dieną.
 • „Apple“ išleido „Safari Technology Preview“ 24 atnaujinimą.
 • Per penkis mėnesius nuo „iOS 10“ išleidimo, ši „Apple“ mobiliems įrenginiams skirta operacinė sistema įdegta jau 79% „iOS“ įrenginių.
 • Vidutiniškai vienas „iPhone“ naudotojas JAV, savo įrenginio turiniui (aplikacijoms, muzikai ir t.t.) išleidžia 40 USD per metus.
 • „Reuters“ rašo, kad „Apple“ turi net penkias grupes užsiimančias belaidžio įkrovimo klausimais.
 • Brianna Olivas teigia, kad trečiadienį jos rausvo aukso spalvos „iPhone 7 Plus“ pradėjus rūkti, jos vaikinas savo telefonu pradėjo tai filmuoti. Šiuo video, Brianna pasidalino savo Twitter paskyroje. Video peržiūrėtas jau daugiau nei 1,26 milijono kartų. Olivas teigia, kad problemos prasidėjo dieną prieš šį įvykį. Telefonas, kurį ji įsigijo sausio mėnesį neįsijungė, nuėjus į „Apple Store“ ir telefoną patikrinus – jai buvo pasakyta, kad su telefonu viskas tvarkoje. Sekantį rytą, pajungtas krautis ant stalelio šalia jos lovos telefonas pradėjo rūkti.
 • Sausio 23 dieną išleistame „iOS 10.2.1“ atnaujinime „Apple“ patyliukais užtaisė „iPhone 6“ ir „iPhone 6s“ išsijunginėjimus, kai telefonas staiga išsijungdavo pasiekęs apie 40% baterijos įkrovimo lygio. Nors programinė įranga visiškai neišsprendė problemos, anot „Apple“ taip, staiga išsijunginėjančių „iPhone 6“ sumažėjo 80%, o „iPhone 6s“ — 70%. Žemiau „Apple“ pareiškimas šiuo klausimu:

  With iOS 10.2.1, Apple made improvements to reduce occurrences of unexpected shutdowns that a small number of users were experiencing with their iPhone. iOS 10.2.1 already has over 50% of active iOS devices upgraded and the diagnostic data we’ve received from upgraders shows that for this small percentage of users experiencing the issue, we’re seeing a more than 80% reduction in iPhone 6s and over 70% reduction on iPhone 6 of devices unexpectedly shutting down.

  We also added the ability for the phone to restart without needing to connect to power, if a user still encounters an unexpected shutdown. It is important to note that these unexpected shutdowns are not a safety issue, but we understand it can be an inconvenience and wanted to fix the issue as quickly as possible. If a customer has any issues with their device they can contact AppleCare.

 • Aptiktas naujas, mėgėjiškai „Swift“ programavimo kalba parašytas kenkėjas nusitaikęs į „macOS“ piratinės įrangą naudotojus. Daugiau apie tai skaitykite pirmadienį „Mac Arena“ svetainėje pasirodysiančiame straipsnyje.
 • „MacRumors“ rašo, kad „Apple“ pratęsė remonto programą skirtą 12 colių „MacBook“ ir „MacBook Pro“ su „Retina“ ekranu kompiuteriams, kurių apsauginis ekranų antireflektinis sluoksnis pradėjo luptis. Šioje programoje dalyvauja kompiuteriai įsigyti nuo 2012 metų birželio. Programa pratęsta iki 2017 metų spalio. Jei turite tokį, programos reikalavimus atitinkantį kompiuterį — „Apple“ žada sutvarkyti jį nemokamai. Priešingai nei eilės kitų remonto ar keitimo programų — šios „Apple“ neplanuoja skelbti viešai.

Laikinai nemokamos, pigesnės ir naujos iOS ir macOS aplikacijos

iOS žaidimai

taikomosios iOS aplikacijos

naujos iOS aplikacijos

macOS aplikacijos

Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Komentarų: 8 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

 1. Kad ten tas iPhone ne aliuminis, o plastikinis turbut. Nes visas susiraite kaip popierius... fake

 2. ForkLift turbut viena is geriausiu programu, esu visa kalna isbandes ir nieko geresnio neradau
  ForkLift dalina nemokamai, nes jau isejo ForkLift 3 versija, o ji dar gerene tapo. Dabar akcija uz puse kainos galima nusipirkti http://www.binarynights.com/forklift/

  O su tuo sertifikato galiojimu apple visiskai nesamone padare, galvoau kad man programa sustreikavo, kiek praradau laiko kol issiaiskinau kad reikia nauja versija instaliuoti.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų