Kaip stebėti miego kokybę iPhone ar Apple Watch pagalba

Miego kokybės stebėjimo funkcija yra viena labiausiai pageidaujamų, tačiau kol „Apple“ dar tik žengia pirmuosius žingsnius šioje srityje – aplikacijų kūrėjai jau yra sukūrę šį poreikį tenkinančias aplikacijas ir paslaugas.

Viena populiariausių, miego kokybės stebėjimui skirtų aplikacijų yra „AutoSleep“. Ši aplikacija „Apple Watch“ pagalba leidžia stebėti miego ciklus dviem būdais. Pirmasis ir tiksliausias būdas leisti rinkti informaciją apie miego kokybę yra tas kai miegant dėvimas „Apple Watch“. Jei miegate su „Apple“ išmaniuoju laikrodžiu — viskas ko reikia tai atsisiųsti „AutoSleep“ aplikaciją ir pateikti jai bazinę informaciją apie save.

Miegant su išmaniuoju „Apple“ laikrodžiu aplikacija surenka visą virtinę miego kokybę atspindinčių rodiklių, kuriuos pabudę galite peržiūrėti grafikų pavidalu ir palyginti su ankstesniais miego ciklais. Papildomai, aplikacija pateikia ir tokią informaciją kaip: kiek ilgai išgulėjote lovoje ir kiek laiko pragulėjote nemiegodamas, kiek laiko praleidote gilaus miego fazėje ir koks buvo vidutinis pulsas miego metu.

Tiesa, didelė dalis „Apple Watch“ naudotojų nemiega su laikrodžiais, nes palieka juos krautis per naktį. Priklausomai nuo to kaip intensyviai ir kam naudojate „Apple Watch“ — tai gali būti visai nereikalinga ir pilnai pakaktų laikrodžio akumuliatorių pusvalandžiui „padėti krautis“ prieš einant gulti ir atsikėlus ryte, kol prausiatės ir ruošiatės prasidėjusiai dienai — vėl jį trumpam pajungti krautis.

Jei vis tik miegojimas su laikrodžiu nėra priimtinas dalykas, o gal paprasčiausiai jo neturite — dar nereiškia, kad sužinoti nieko apie savo miegą negalite. Ta pati „AutoSleep“ aplikacija leidžia sekti miego ciklą ir nedėvint „Apple Watch“, tiesa pateikiamos informacijos kiekis bus gerokai skurdesnis. Vos ryta pabudę paliesite savo „iPhone“ ar užsidėsite „Apple Watch“ – aplikacija supras, kad jau pabudote.

Jei norite detalesnės informacijos apie savo miegą, tačiau nenorite miegoti su „Apple Watch“, bet mieliau rinktumėtės „iPhone“ padėtą ant čiužinio — žemiau kelios aplikacijos, kurias galite išbandyti:

Reikia tikėtis, kad „Apple“ taip pat darys ką nors šiame fronte ir „iOS 10“ debiutavusi „Bed time“ funkcija tėra mažas žingsnis link pilnavertės migo ciklo sekimo, jo kontrolės ir miego kokybės gerinimo funkcijos sukūrimo ir įdiegimo kompanijos įrenginiuose.

Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Komentarų: 4 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

  1. O, ačiū už informaciją - išbandysiu, kol Apple sukurs savo ką nors informatyvesnio :)

  2. Virgilijus Bumbulis

    kur nupirkti laikrodį 2 ?
    apple.de parduoda į LT ?

    • Priklauso kokio ir už kieko norisi. Galima iš skelbiu.lt, iš Lenkijos (netoli sienos pirko vienas tautietis, dar čia buvo straipsnis), iš Vokietijos. Iš Vokietijos - kai kas nors parveža arba naudojantis platforma pirkde.lt (išbandyta ir rekomenduoju). Skelbiu.lt - greitai ir bragiau (apie 460EUR), pirkde.lt (pvz. Ebay) - pigiau (apie 410EUR) ir lėčiau (apie 2 savaites).

  3. Manau mano miegas nėra kokybiškas, norėčiau taip pat stebėti savo miego kokybę. Tik gal geriau programėlę atsisiųsti.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų