Savaitės naujienų apžvalga: 46-a 2016 metų savaitė

46-os 2016 metų savaitės naujienos ir gandai, o taip pat laikinai nemokamai ar pigiau platinamų bei naujų „iOS“ įrenginiams ir „Mac“ kompiuteriams skirtų aplikacijų savaitės rinkinys.

 • Didelė dalis rinkoje esančių išmanių telefonų jau turi belaidžio įkrovimo galimybę. „Apple“ šioje srityje atsilieka, tačiau internete pasirodė gandų, kad kompanija planuoja naujuose „iPhone 8“ įdiegti belaidžio įkrovimo modulius, kurie skirsis nuo šiuo metu esančių rinkoje, man jie leis įkrauti įrenginį per maksimalų 4,5 metro atstumą nuo į rozetę įjungto įkrovėjo. Šiuo metu rinkoje esančius telefonus turinčius belaidžio įkrovimo funkciją įkrauti galima tik padėjus ant specialaus paviršiaus.
 • Šiemet „Google“ pagaliau ryžosi savo išmanių telefonų gamybai ir spalio pradžioje pristatė du savo naujus išmaniuosius telefonus: „Google Pixel“ ir „Google Pixel XL“. „Apple“ naujo „iPhone 7“ ir „iPhone 7 Plus“ (bazinių modelių kaina: 649$/769$) kainos panašios su šiais „Google“ telefonais (bazinių modelių kaina: 649$/869$), o kaip su jų veikimo greičiu? Žemiau „iPhone 7“ prieš „Google Pixel“ greičio testas.
 • „Samsung“ pranešė apie tai, kad už 8 mlrd. USD įsigyja automobiliams skirtos elektronikos gamintoją „Harman“. „Forbes“ rašo, kad pagrindinė tokio Pietų Korėjos kampanijos žingsnio priežastis yra jos troškimas automobilinių technologijų srityje konkuruoti su „Apple“.
 • „Apple“ grįžta į LACPUG (Los Angeles Creative Pro User Group) ir ten, spalio 30 dieną, tikimasi jos oficialaus „Final Cut Pro X“ 10.3 versijos pristatymo.
 • Australė tvirtina, kad gavo antro laipsnio nudegimą, kai užmigo su krautis įjungtu „iPhone 7“. Pabudusi nuo skausmo ji pamatė, kad įrenginys dega. Melanie tan Pelaez laukia galutinių išvadų ir tikisi kompensacijos iš „Apple“.
 • Nors dar nesibaigė pinigų rinkimo laikotarpis, pirmoji magnetinė „iPhone 7“ jungtis „MagBolt“ „Kickstarter“ svetainėje jau surinko 7 kartus daugiau pinigų nei buvo planuota.
 • „Apple“ išleido trečiąsias programuotojams skirtų „iOS 10.2“, „macOS 10.12.2“, „watchOS 3.1.1“ ir „tvOS 10.1“ beta versijas.
 • Apple išleido naują belaidžių „Beats Solo 3“ ausinių reklamą.
 • „PwnFest 2016“ metu gerai žinoma Kinijos „Pangu“ komanda per 20 sekundžių nulaužė „macOS Sierra“ naršyklę „Safari“ ir už tai gavo 80 000 USD. Kinijos IT „specialistai“ nulaužė ir „Microsoft“ naršyklę „Edge“, 64-bit’ų „Windows 10“ (update 1 „Red Stone“) už ką gavo 120 000 USD bei per 60 sekundžių naują, spalio mėnesį pasirodžiusį „Google Pixel“ telefoną. Niekam nepavyko nulaužti „iPhone 7“ su jame įdiegta „iOS 10“. Žemiau esančiame video kaip buvo nulaužtas „Google Pixel“.
 • Gerą būrimo „Apple“ ateities produktų iš kavos tirščių reputaciją turintis „KGI Securities“ analitikas Ming Chi-Kuo teigia, kad 2017 metais „Apple“ išleis tris naujų „iPhone“ versijas, tame tarpe ir 4,7 colio, tačiau tik viena iš jų turės OLED ekraną. Anot analitiko OLED ekranai bus diegiami tik į 5,5 colio įstrižainę turinčius „iPhone“.
 • Rugsėjo mėnesį „Apple“ paskelbė apie tai jog planuoja iš „App Store“ pašalinti pasenusias aplikacijas: tas kurios neveikia, nėra suderinamos su naujausia „iOS“ versija ir neatitinka naujausių reikalavimų. Analitikų kompanija „Sensor Tower“ praneša, kad „Apple“ savo pažadą įvykdė ir iš „App Store“ spalio mėnesį pašalino 47 300 aplikacijų. Tai 238% to, kiek „Apple“ aplikacijų vidutiniškai pašalina kiekvieną mėnesį. Kiekvieną mėnesį „Apple“ iš „App Store“ vidutiniškai pašalina po 14 000 aplikacijų.
 • „Apple“ viceprezidentas Phil Schiller kalbėdamas su „Backchannel“ pasakė kad kompiuteris liečiamu ekranu yra absurdas ir aš jam visiškai pritariu. Kas gali norėti dirbti pakėlęs rankas visą dieną arba žiūrėti į apčiupinėtą ekraną?
 • „Pixelmator“ atnaujino savo aplikaciją ir dabar ji yra pilnai suderinama su „macOS Sierra“ bei palaiko naujuose „MacBook Pro“ esančius „Touch Bar“ ir tai nėra vienintelės naujovės – jų iš ties nemažai. Visų „Pixelmator 3.6“ versijos naujovių sąrašą raiste čia.
 • Žaidimų mėgėjus tyrėtų nudžiuginti žinia, kad gruodžio 15 dieną „App Store“ debiutuos „Super Mario Run“. Tiesa, norint turėti pilną žaidimo versiją teks atsisveikinti su 10€.
 • „Apple“ išleido „Safari Technology Preview“ 18-tą versiją.
 • „Apple“ savo „Mac App Store“ išskyrė aplikacijų, kurios palaiko naujų „MacBook Pro“ „Touch Bar“ grupę.
 • iPhone 7“ ir išlydyto aukso testas.
 • Manhattan’o policijoje yra beveik 400 „iPhone“ prie kuriuose esančios informacijos policija negali prieiti, nes juose įdiegta „iOS 8“ ir naujesnė „Apple“ mobiliems įrenginiams skirtos operacinės sistemos versija. Tarp šių, kliūtimi ištirti bylas tapusių „iOS“ įrenginių yra:
  Manhattan'o policijoje yra beveik 400 „iPhone“ prie kuriuose esančios informacijos policija negali prieiti.
 • „Nikkei“ cituodamas informuotus šaltinius rašo, kad „Apple“ paprašė „Foxconn“ ir „Pegatron“ apsvarstyti galimybę perkelti „iPhone“ surinkimą iš pietryčių Azijos į JAV. „Nikkei“ šaltinių teigimu „iPhone“ gamybos perkėlimas į JAV produkto kainą gali daugiau nei padvigubinti. „Apple“, „Foxconn“ ir „Pegatron“ šios informacijos kol kas nekomentuoja.
 • „Apple“ išleido naują, naujų „MacBook Pro“ „Touch Bar’ų“ reklamą „Bulbs“. „Idėjos yra tai kas verčia pasaulį judėti pirmyn“,- reklamoje teigia „Apple“.
 • Anot kibernetiniame saugume besispecializuojančios Rusijos kompanijos „Elcomsoft“, „iPhone“ automatiškai siunčia skambučių istoriją, tame tarpe ir praleistų bei iš kitų aplikacijų, tokių kaip „WhatsApp“ į „iCloud“ paskyras ir prie šios informacijos gali prieiti „Apple“.
 • Stephen Colbert pašiepia naują „Apple“ „book’ą“.

laikinai pigiau ar nemokamai platinamos bei naujos iOS ir Mac aplikacijos

iOS žaidimai

taikomosios iOS aplikacijos

naujos iOS aplikacijos ir žaidimai

Mac aplikacijos

naujos Mac aplikacijos

Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Komentarų: 11 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

 1. Dėl liečiamo ekrano,tai net neabejoju,kad bus taip,kaip ir su didideliais iphone ekranais.Irgi sakė,kas čia per nesamonė,kas gali norėti didelio telefono.O dabar ką turim?Microsoftas ir kiti jau leidžia tokius pc,ir panašu,kad žmonės juos mėgsta.

  • Labai smalsu bus pačiupinėti gyvai ta nauja M studio pro. Dideliu iliuziju neturiu, jau iš youtubes pirmų apžvalgų matosi, kad nėra ten viskas taip 100 proc idealu kol kas, tačiau pats precedentas yra fantastiškas. Antra - trečia karta jei viskas bus gerai, bus tobuli įrankiai. Ir apskritai jei viskas vystysis tokia pačia linkme - galės Apple ir toliau sau kurti vis brangesnius ir brangesnius įrenginius, kurie jau ir dabar pradeda patekti labiau į prabangos prekių nei į vartojimo prekių kategoriją. Jų valia, negali pykti, yra gi ir tarp automobilių tiesiog geri praktiški, automobiliai, profesionalams skirti automobiliai ir visokie Bugati Veironai, Lamborghini Huracan bei McLaren P1. Tegu daro ką nori, tik akivaizdu, kad kurėjai iš profesionalų stovyklos jau nebesinaudos greitai technika su prakastu obuoliu:) bus kiti brandai. Panašu, kad "ledai pajudėjo gerbiami posėdžio dalyviai":)

  • Aha, "pats tobuliausias" ekrano dydis gi buvo 3.5. Tiesiog etalonas! Tai ko dabar kaži iPhonai ne tokie? Etalonas pavirto "Nesamone"? :))))))

 2. MagBolt - geriausias kol kas pavyzdys, kad apleista vieta tuščia ilgai nebūna, Tikiuosi greitai išleis ir tiems naujiems "iškastruotiems" book'ams ir vėl galėsime džiaugtis senu geru išradimu magsafe, kurį patys Apple ilgai diegė, o dabar sugalvojo, kad jau gana mums tuo gėriu naudotis.

 3. Jeigu kam reikia, tai nuo 2016.11.24 Pixelmator for Mac kainuoja 14,99EUR, o iPhone/iPad versija - 1,99EUR. RIbotas laikas, manau, tokioms kainoms :)

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų