Nauji „MacBook Pro“ su „Touch Bar“ yra beveik neremontuojami

Daug vartotojų planuojančių įsigyti naujuosius „MacBook Pro“ su „Touch Bar“ laukė momento kada galės sužinoti, o kas gi slepiasi jo korpuso viduje ir ką galima patobulinti patiems.

Prieš porą savaičių išardžius „MacBook Pro“ be „Touch Bar“ paaiškėjo, kad esant norui ir jei kas pradėtų gaminti tokius diskus – yra galimybė 13 colių naujajame „MacBook Pro“ SSD diską pakeisti kitu. Dabar, kai „iFixit“ vyrukų rankos, ant kurių vietoje pirštų atsuktuvai, pačiupo naują „MacBook Pro“ su „Touch Bar“ – paaiškėjo, kad šiuose modeliuose situacija visai kitokia: taip 13, taip ir 15 colių modeliuose su „Touch Bar“ SSD diskas įlituotas į pagrindinę kompiuterio plokštę.

Nauji „MacBook Pro“ su „Touch Bar“. Nuotrauka: „iFixit“

Su RAM situacija lygiai tokia pati – jokios galimybės savarankiškai kompiuteriui suteikti daugiau atminties, nes RAM kaulai mirtinai pritvirtinti prie pagrindinės plokštės. Taigi renkantis šiuos kompiuterių modelius tai daryti reikėtų labai atsakingai, nes ką nusipirkite – tą ir turėsite, o kaip žinia didesnis diskas ir daugiau visada geriau, bet ir brangiau.

Ardant naują „MacBook Pro“ su „Touch Bar“ net labai patyrę gali sulaužyti jo komponentus. Nuotrauka: „iFixit“

Su pirštų atspaudų skeneriu „Touch ID“ situacija nė kiek ne linksmesnė. „iFixit“ specialistai tvirtina, kad jei suges T1 lustas atsakingas už jutiklio darbą - teks keisti visą pagrindinę plokštę. Šis žingsnis gali būti itin brangus pasibaigus garantiniam aptarnavimo laikotarpiui ir ko gero labiau apsimokės pirkti naują kompiuterį nei taisyti seną (spėjimas).

„Apple“ naujuose „MacBook Pro“ kompiuteriuose išsaugojo tradiciją garsui skleidimui naudoti perforuotą kompiuterio korpusą. Tačiau, jei manote, kad garsiakalbiai yra būtent po tomis skylutėmis kompiuterio korpuse – stipriai klystate. Po korpuse esančia perforuota dalimi - nieko nėra, o garsiakalbius „Apple“ inžinieriai įtaisė prie akumuliatorių, taip atimdami šiek tiek talpos iš kompiuteryje baterijų. Tiesa, kadangi kompiuteryje naudojami efektyviai elektros energiją naudojantys komponentai - kompiuterio darbui tai neigiamo poveikio neturi.

Naujų „MacBook Pro“ su „Touch Bar“ garsiakalbiai įmontuoti ant akumuliatorių. Nuotrauka: „iFixit“

„iFixit“ verdiktas negailestingas: taisomumas 1 iš 10. Tai reiškia, kad jei naujame „MacBook Pro“ su „Touch Bar“ kas nors suges – brangus remontas ir visiškas komplektuojančių dalių pakeitimas.

Išardytas naujas „MacBook Pro“ su „Touch Bar“. Nuotrauka: „iFixit“
Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Komentarų: 15 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

  1. Tendencija ta pati kaip ir su automobilių gamintojais kurie dabar praktiškai orientuojasi tik į ~100K ridą. Tas pats matau ir su makais - pirkti tikrai nebeapsimokės, jau laikas kam nors apsiimti ir tiekti verslui veiklos nuomą o fiziniams asmenims lizingą su atpirkimu, tam, kad ramiai keisti kas metus arba kas du mokant mėnesinę įmoką.

  2. O tai su 2013 pro ne tas pats ? 1 is 10 balu taisymas.

    Geriausi Mac Pro mano akimis yra 2010~2012 metu...

  3. Kazkas neturi savo nuomuones.

  4. Ai, tai ir tu kalbėjai apie MBP, o parasei MP, matau, nu zodziu, vistiek visi suprantam apie ka kalba eina, nereikia kabinėtis:)

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų