Nauji 13 colių „MacBook Pro“ modeliai skiriasi daugiau nei tik „Touch Bar“ ir „Touch ID“

Ketvirtadienį „Apple“ pristatė naujus „MacBook Pro“ kompiuterius, kuriuose pagrindinė naujovė yra „Touch Bar“ - lietimui jautri juosta-ekranas, kuris užima funkcinių klavišų klaviatūroje vietą.

Spalio 27 dieną „Apple“ pristatė tris naujus „MacBook Pro“ kompiuterių modelius ir renginio „žvaigždė“buvo naujasis „Touch Bar“. Du iš pristatytų naujųjų „MacBook Pro“ modelių yra 13 colių ir vienas 15 colių. Jų konfigūraciją galima keisti didinant RAM kiekį, panaudoti geresnes grafines plokštes ar įdiegti didesnius SSD diskus. Tačiau šį kartą ne apie tai, o apie tai kuo skiriasi du naujieji 13 colių „MacBook Pro“ modeliai.

Į ką reikėtų atkreipti dėmesį svarstant kurį 13 colių „MacBook Pro“ kompiuterį įsigyti?

Viename iš dviejų 13 colių „MacBook Book“ kompiuterių nėra „Touch Bar“ juostos-ekrano ir „Touch ID“, bet tai nėra vieninteliai skirtumai. 13 colių modeliai skiriasi ir savo komponentais.

Procesoriai

„Touch Bar“ turinčių kompiuterių bazinėje konfigūracijoje naudojami dviejų branduolių 2,9GHz i5 procesoriai, o 13 colių „MacBook Book“ be „Touch Bar“ įdiegtas 2.0GHz dviejų branduolių i5 procesorius. Abiejų kompiuterių bazinių modelių procesoriai stipriai apkrauti gali padidinti savo taktinį dažnį iki 3,3GHz ir 3.1Ghz ir tokiu būdu skirtumas sumažėja, tačiau dirbant bazinės konfigūracijos „MacBook Pro“ su „Touch Bar“ – įprastomis sąlygomis jis veiks greičiau.

SSD

Abiejuose baziniuose 13 colių „MacBook Pro“ kompiuterių modeliuose diegiami 256GB SSD diskai, tačiau šių diskų greičių „Apple“ neskelbė (skelbti yra 512GB talpos SSD diskų greičiai), todėl sunku pasakyti kaip stipriai skiriasi 256GB SSD greitis nuo 512GB (o jis tikrai skiriasi ir ne mažesnės talpos disko naudai) ir ar skiriasi tos pačios talpos SSD diskų greičiai kompiuteryje su „Touch Bar“ ir be jo.

Lyginant 13 colių naują „MacBook Pro“ be „Touch Bar“ su 2015 metų „MacBook Pro“ ir „MacBook Air“ - disko darbo našumas skiriasi stipriai:

 • MacBook Pro“ 2016: 1345 MB/s (skaitymas), 2000 MB/s (rašymas)
 • MacBook Pro“ 2015: 650 MB/s (skaitymas), 1343 MB/s (rašymas)
 • MacBook Air“ 2015: 598 MB/s (skaitymas), 1388 MB/s (rašymas)

Naujo „MacBook Pro“ be „Touch Bar“ SSD darbo našumas, lyginant su pernai metų „MacBook Pro“ išaugo 70%.

OWC išardžiusi bazinės konfigūracijos 13 colių naują „MacBook Pro“ be „Touch Bar“ kompiuterį aptiko, kad jo SSD diskas nėra prilituotas, kaip tai buvo ankstesniuose modeliuose. Jis pritvirtintas labai stipria lipnia juosta, tačiau jį galima atjungti ir, matyt, esant reikalui paleisti kitu.

Tiesa, bent jau šiuo metu, iš to naudos nedaug, nes niekas negamina šiems „MacBook Pro“ tinkančių SSD diskų.

RAM

Abiejuose 13 colių „MacBook Pro“ kompiuteriuose naudojama skirtingo greičio RAM atmintis. Bazininių konfigūracijų „Touch Bar“ turinčiuose kompiuteriuose „Apple“ diegia 8GB 2133MHz LPDDR3, o „Touch Bar“ neturinčiuose - lėtesnę 8GB 1866MHz LPDDR3 atmintį.

Maksimalus RAM kiekis, nepriklausomai nuo jos greičio šiuose „MacBook Pro“ modeliuose apribotas iki 16GB. Daugelius profesionalų tikėjosi, kad bus galima įdiegti bent 32GB RAM. Vienas iš tokių nepatenkintų, 16GB RAM maksimalaus kiekio priežasties paklausė pas Phil Schiller ir šis atsakė, kad „norint įdėti daugiau nei 16GB RAM į nešiojamą kompiuterį, reikėtų tokios atminties valdymo sistemos, kuri sunaudotų daugiau elektros energijos ir nebūtų efektyvi nešiojamame kompiuteryje“.

Jungtys

13 colių 2016 metų „MacBook Pro“ kompiuterių jungtys: paprastas (kairėje) ir su „Touch Bar“ ir „Touch ID“ (dešinėje) Žiūrinėjant abiejų kompiuterių šonus galima pastebėti, kad turintis lietimui jautrią juostą „Touch Bar“ kompiuterio modelis turi keturias „Thunderbolt 3“ jungtis, tuo tarpu modelis be „Touch Bar“ – tik dvi, tad jei tuo pačiu metu kompiuteris pajungtas krautis – lieka tik viena su „USB Type-C“ suderinama „Thunderbolt“ jungtis pajungti periferinei įrangai. Aišku daugelio vartotojo poreikius tai pilnai patenkins, tačiau tikrai ne visų.

Nors „Touch Bar“ turintis 13 colių „MacBook Pro“ modelis turi keturias „Thunderbolt 3“ jungtis, kurios yra suderinamos su „Thunderbolt 3“, USB-C 3.1, HDMI, „DisplayPort“, VGA ir gali būti naudojamos kaip įrenginio įkrovimo jungtys, tačiau tik dvi (esančios kairėje) jungtys palaiko pilną „Thunderbolt 3“ greitį. Kitų dviejų (esančių dešinėje) nors funkcionalumas ir toks pats – PCI Express greitis yra sumažintas. „Touch Bar“ neturinčiame „MacBook Pro“ kompiuterio modelyje abiejų „Thunderbolt 3“ greitis yra normalus - iki 40 Gbps.

Grafinė plokštė

Grafinės plokštės bazinių 13 colių „MacBook Pro“ kompiuterių konfigūracijose taip pat naudojamos skirtingos. Paprastame, be „Touch Bar“ 13 colių kompiuteryje naudojama „Intel Iris Graphics 540“, o turinčiame „Touch Bar“ – „Intel Iris Graphics 550“. Ir vėl gi - „Apple“ pateiktame grafikos našumo grafike duomenys yra greitesnės – 550 modelio grafinės plokštės.

Atskiros GPU „MacBook Pro“ kompiuteriuose sukurtos AMD 14nm FinFet pagrindu ir yra ekonomiškos elektros energijos sunaudojime. Visose trijose grafinėse plokštėse įdiegta „Polaris“ architektūros video atmintis galinti perduoti duomenis 80GB per sekundę greičiu.

Pamąstymui dirbantiems su grafika:

13 colių modeliai
 • „Iris Graphics 540“ grafinės plokštės, diegiamos naujuose 13 colių „MacBook Pro“ kompiuteriuose, pikinis našumas 806 gigaflopai;
 • „Iris Graphics 550“ grafinės plokštės pikinis našumas – 845 gigaflopai;
15 colių modeliai
 • „Radeon Pro 450“ grafinės plokštės, diegiamos naujuose 15 colių „MacBook Pro“ kompiuteriuose, pikinis našumas yra 1 teraflopas su 10 paskaičiavimo sekcijų ir 640 srautinių procesorių;
 • „Radeon Pro 455“ grafinės plokštės, diegiamos naujuose 15 colių „MacBook Pro“ kompiuteriuose, pikinis našumas yra 1,3 teraflopų su 12 paskaičiavimo sekcijų ir 680 srautinių procesorių;
 • „High-end’inė“ „Radeon Pro 460“, kurią galima įdiegti tik 15 colių naujuose „MacBook Pro“ kompiuteriuose: pikinis našumas 1,86 teraflopų su 16 paskaičiavimo sekcijų ir 1024 srautiniai procesoriai;
13 ir 15 colių 2016 metų „MacBook Pro“ naudojamų grafinių plokščių našumas redaguojant video ir dirbant su 3D vaizdais
13 ir 15 colių 2016 metų „MacBook Pro“ naudojamų grafinių plokščių našumas redaguojant video ir dirbant su 3D vaizdais

Lyginant naujo „MacBook Pro“ be „Touch Bar“ ir 2015 metų „MacBook Air“ grafikos darbo našumą, skirtumas didelis:

Tuo tarpu 13 colių naujo „MacBook Pro“ be „Touch Bar“ ir tokio pat dydžio 2015 metų „MacBook Pro“ grafikos darbo greitis beveik toks pats.

Palyginimui

2013 metų „Mac Pro“ kompiuteryje diegiamos „D300 FirePro“ grafinės plokštės pikinis dažnis yra 2 teraflopai ir šiame kompiuteryje tokių plokščių yra dvi, o pasirinkus „Mac Pro“ su geresne – „D500 FirePro“ grafine plokšte - jos pikinis dažnis 2,2 teraflopai kiekvienoje iš plokščių.

Išoriniai monitoriai

Prie 13 colių „MacBook Pro“ kompiuterių galima pajungti vieną 5120x2880 arba du 4096x2304 skiriamosios gebos monitorius. Palyginimui: prie 13 colių „MacBook Pro“ kompiuterių galima pajungti du 5120x2880 arba keturis 4096x2304 skiriamosios gebos monitorius.

Kita

Sekantys du skirtumai sukelia daugiau smalsumo: „Touch Bar“ turinčiuose modeliuose įdiegti trys mikrofonai, tuo tarpu kaip „Touch Bar“ neturintis modelis juos turi tik du. Man neaišku kiek šis skirtumas realiame gyvenime ar situacijoje šiuos du „MacBook Pro“ modelius išskiria. Kitas mano akį patraukęs skirtumas yra tas, kad „Touch Bar“ neturinčiame „MacBook Pro“ modelyje baterijos talpa yra didesnė (54.5Wh), nei tame kuris tą stebuklingą, lietimui jautrų ekranėlį turi (49.2Wh). Tiesa, „Apple“ tvirtina, kad abiejų modelių baterija „laiko“ vienodai, tad matyt šis talpos skirtumas nėra esminis.

Tradicinio įrenginių darbo našumo testo „GeekBench“ rezultatai:

Skirtumą tarp naujo 13 colių „MacBook Pro“ be „Touch Bar“ ir 2015 metų „MacBook Pro“ procesorių našumo teste vargu ar galima pavadinti esminiu – jis yra vos 4%.

Beje, naujuose „MacBook Pro“ kompiuteriuose nebeliko gongo, kuris pasigirsta kaskart įjungiant senesnio modelio „Mac“ kompiuterį.

Pasvarstymai

Norint pakeisti bazinę 13 colių „MacBook Pro“ kompiuterių konfigūraciją - abiejuose modeliuose RAM galima praplėsti iki 16GB (tokios talpos reikia iš karto užsisakyti, nes vėliau to padaryti nepavyks). Tačiau jei „Touch Bar“ turinčiuose modeliuose galima rinktis dviejų branduolių 3,3GHz i7 procesorių, tai maksimalus galimas procesorius „Touch Bar“ neturinčiuose modeliuose yra dviejų branduolių 2.4GHz i7.

Žinoma, bazinis 13 colių „MacBook Pro“ modelis 350€ pigesnis nei „Touch Bar“ turintis jo brolis, bet man atrodo, kad verta išleisti šiek tiek daugiau ir paimti daugiau privalumų turintį „MacBook Pro“ modelį.

Asmeniškai aš, greičiausiai, net nesvarstyčiau 13 colių versijos ir rinkčiausi 15 colių modelį su keturių branduolių 2,9GHz i7 procesoriumi (kurio nėra galimybės įdiegti 13 colių modeliuose) ir „Radeon Pro 460“ grafine korta turinčia 4GB VRam (kurios taip pat nėra prie 13 colių „MacBook Pro“ skirtų modifikacijų). Kaina nuo bazinio 13 colių modelio su „Touch Bar“ tada skirtųsi 940€, bet turėčiau:

 • didesnį ekraną, o tai reiškia daugiau laisvės dirbant „on the go“ kai prie kompiuterio nepajungti normalaus dydžio monitoriai.
 • galingesnę ir daugiau atminties turinčią grafinę kortą (kas svarbu dirbant su grafine medžiaga)
 • galingesnį keturių branduolių i7 procesorių (13 colių modeliuose nėra galimybės įdiegti keturių branduolių procesoriaus) kas svarbu bendram komfortui naudojant kompiuterį daugiau nei naršymui internete ir elektroninių laiškų rašymui.

Dėl didesnio nei 256GB disko dar pasvarstyčiau, kadangi man nešiojamas kompiuteris nėra pagrindinė darbo priemonė, o naudojamas tik „išvykose“, manau galėčiau puikiai išsiversti ir su 256GB SSD.

Žinoma, daug keliaujantiems reikia pagalvoti ne tik apie patogumą dirbant didesnį ekraną turinčiu kompiuteriu, bet ir apie jo svorį: 13 colių „MacBook Pro“ sveria 1,37 kg (20 g daugiau nei 13 colių „MacBook Air“), o 15 colių jo broliai yra 460 gramų (beveik puse kilogramo) sunkesni. Naujieji 13 colių „MacBook Pro“ yra mažesni (30,41x21,24x1,49 cm) už tokią pačią ekrano įstrižainę turinčius „MacBook Air“ (32,5x22,7x0,3–1,7 cm), kas taip pat gali būti svarbu keliaujant, ypač į kalnus kur kiekvienas centimetras ir gramas yra labai svarbus.

Ką Jūs manote apie naujuosius „MacBook Pro“? Ar planuojate pirkti ir jei taip tai kurį modelį?

Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Komentarų: 24 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

 1. Naudoju darbui mbp 2012mid. Vis mastau apie mbp isigijima namuose, tad laukiau naujojo mako pristatymo. Realiai nepabandzius nezinau ant kiek naujasis touch baras yra patogus bei reikalingas (neretai tenka naudoti f mygtukus) bet galiausiai pamacius kaina tai tikrai nusprendziau kad man jo nereikia.taip pat Gaila, kad nebesviecia logo, kas budavo tikrai nice. Del naujos klaviaturos nezinau, nes nesu mb retina bandes. Dar idomu kaip naujas touchpadas, ar tokio dydzio nebus taip, kad netycia spaudinesis. Bet labiausiai man nepatiko tai, kad jei imsiu naujaji bazini modeli - teturesiu tik 2 jungtis. Is kuriu viena visada bus uzimta. Asmeniskai manau teks imti senesnes kartos mmp kol dar yra pardavime ir kuris pilnai patenkina poreikius.

 2. Laukiau naujų Mac'ų pasirodymo, nes dešimtmečiui sūnui planavau atiduoti savo turimą Mac'ą, o sau nusipirkti naują. Sūnus liks be Mac'o, nes po naujienų pasirodymo tikrai nekeisiu. Naujos jungtys nežavi visai- gal jos ir progresas, kurio aš, moteriškė, nesuprantu, bet perspektyva vaikščioti prisikrovus "tašę" laidų manęs nevilioja.

  • Sakykite prašau, o ką Jūs jungsite su tais papildomais laidais, kad Jums nusipirkus naują „MacBook Pro“ staiga teks nešioti daugiau laidų?

   • Jungs tą patį ką ir jungdavo prieš tai (nes iki šiol nautota periferija įvairiu jungčių, kurios pačios automatiškai nepavirto į USB-c) neapsimetinek Ramūnai. ir tam dabar reikia va tokio ar kitokio panašaus sprendimo: http://www.laptopmag.com/reviews/accessories/dell-wd15-docking-station.

    • Na į nevykusį dock'ą davei pavyzdį, bet ne tame esmė. Aš neapsimetinėju. Pažiūrėjau pavyzdžiui ką galėčiau neštis kartu su sulankstomu Mac'u (nors niekada, kai nešuosi jį nesinešu nieko papildomo, bet ne čia esmė).
     Tarkim, noriu pasiimti išorinį diską, Wacom'ą ir „flashiuką“. Tiek disko, tiek ir Wacom'o USB laidai nuo jų atsijungia, tad man tereikia įsigyti tinkamus laidus, mano atveju, vietoje mini USB<->USB tai būtų mini usb <-> USB-C laidas ir senojo nesineščiau, taigi laidų atveju tas pats ant to pačio. „Flashiuko“ atveju kiek sudėtingiau, bet kadangi vis tiek reikėtų pirkti USB-C laidus, tai tuo pačiu: arba įsigyčiau „flashiuką“ su USB-C (manau kol kas geriausia USB 3 dual interface), pavyzdžiui Lexar JumpDrive, arba adapterį iš USB (mama) <-> USB-C (tėtis).
     Priklausomai nuo to kurį sprendimą pasirinkčiau, „laidų padaugėtų“ arba vienu mažučiu adapteriu, arba nepadaugėtų visai.
     Manau reikia tiesiog lanksčiau žiūrėti į visą reikalą ir nenorėti, kad metų metais niekas nesikeistų ir netobulėtų. Taip, kartais kol progresas neapima visų gamintojų, tai gali sukelti laikinus nepatogumus. Lygiai taip pat, kai po eilės metų, būdamas visiškai patenkintas savo kompiuteriu su USB 3 jungtimis, norėsi įsigyti nešiojamą diską ir... nerasi su tokiomis jungtimis, nes visi jau bus su „USB Type-C“. Kaip ir dabar, manau, norint rasti audio kasetę – nebandžiau, bet manau, reikėtų gerai paieškoti.

     • Tai visgi pripažinai, kad reikia. Jau progresas. Tačiau ne vieno Ramunai, dapterio - pala pala. Va tau reali situacija: mano žmona jungiasi 2012 MBP prie išorinio monitoriaus mini DV ir naudoja ne Apple pelę (kurios bloetootho problemas jau pabodo kentėti ir nepradėk tik dainuot kokia ji puiki) o Logitech kuri jungiasi per radio2,4 USB receiveri. Jei ant jos stalo ryt padėsiu nauja MBP, tai vien šiam paprtastam net ne PRO lygio reikalui jau reikės vieno USB>USB-C dapterio pelei, kito adapterio monikui. Plius jei nupirksiu pati pigiausia nauja MBP kuris turi tik 2xUCB-C - tai sujungus du devaisus negalėsi tuo pat metu krauti batarkės kai ši išseks.
      Ir ką? - gerai? nieko tokio? turėčiau labai džiaugtis? ir dar už daug brangesnė kainą? Kuom tu mane laikai?

      Apie ka mes kalbam apskritai - kam knisti prota su palyginimais "norint rasti audio kasetę" - prieš menesi išėjo iPhone7, o dabar naujai MBP - TAIP?. ABU NAUJI NEPAKARTOJAMI TOS PAČIOS KOMPANIJOS PRODUKTAI - tačiau net JŲ NESUJUNGSI TARPUSAVY be papildomo adapterio. Sakysi kad nereikia jungti iPhono prie MBP???? kaip tada padaryt full backup ne į debesi o i kompą. Noriu į kompą, negalima????

      • Aš ir nesakiau, kad nereikės naujų laidų. Aš tik niekaip nesupratau kodėl kai kurie teigia, kad jų reikės daugiau, nei reikėjo iki šiol.
       Kai aš nusiperku naują automobilį ir atsikratau seno, tai pas mane garaže lieka visokių dar palyginus naujų padangų, ragai automobiliui vežioti dviračiams ir t.t. Ir ką - jei reikia naujam automobiliui perku naujus ragus, padangas, diskus žieminėms padangoms ir t.t. Ar man reikėtų pirkti naują seną automobilį vardan to, kad būtų suderinamas su turima periferija ar pergyventi, kad dar visai neblogos R18 Michelin padangos netelpa ant R19 ratų? C'mon...
       Dėl pelės čia jau kiekvieno skonio reikalas. Namie naudojame tris Apple Magic Mouse - visiems viskas gerai veikia. Jei kam tai netinka - visada galima pasirinkti tai kas tinka labiausiai nors ir PS/2 ar kokią prisukamą.
       Jei reikia jungti daugiau įrenginių - perki kompiuterį, kuris turi daugiau jungčių. Man atrodo tai paprasta, nes dabar atrodo nori nusipirkti pigiausią, turintį mažiausiai ir pajungti daugiau devaisų. Pirkti reikia tokį kuris atitinka poreikius, o ne tą, kuris kainuoja pigiausiai. Beje nepagalvojai, kad USB-C leidžia per tą pačią jungtį ir krauti kompą ir perduoti duomenis, tad jei žmonos naudojamas monitorius pakankamai gudrus, mes matyt ne Apple ir turi visokių jungčių - tai visokią periferiją gali sujungti į monitorių per senus gerus USB ar kitas jungtis ir monitorius tarnaus kaip Docking station ar Hub'as (aš taip naudoju).
       Arba jei reikia pajunginėti krūvą įrenginių - nusipirk normalų dock'ą kompui, kuriame yra visos reikalingos jungtys ir dar porą kokių archainių jei kartais nutarsi ką nors senovinio pajungti ir žiūrėk užteks ir tų dviejų USB Type-C.
       Žodžiu nupirk žmonai tai kas atitiks jos poreikius, o ne tai kas kainuoja pigiausiai ir tada viskas bus tvarkoje. Ši taisyklė (pirkti tai ko reikia ir tokį kokio reikia) tinka ne tik kompiuteriams.

       • Su automobiliais labai senoviškai parašei:) Nei perkam jų nei atsikratyt po to jais reikia, nei lieka kas nors. Veiklos nuoma, kas tris metus keičiami naujais, jokių absoliučiai problemų. Ir žinai, gryžtant prie temos - niekada dar nebuvo atvejo - kad į naują automobilį pilant benzą, netiktų koks benzokolonkės pistoleto diametras bako skylei ir reiktų kas kartą su nauju automobiliu pvz ADAPTERIO KURO ISTOLETUI. Jau ir hibridus vairuojam, kas yra tikrai šioks toks progresas technologijose, bet tuom argumentuojant automobilių gamintojai nedaro tokio arogantiško pushingo kaip obuolio chebra. AČIŪ DIEVUI, kad apple negamina automobilių:))))))

        • Na asmeniškai perkami automobiliai, įprastai, nepatenka į veiklos nuomos principu turimus. Tad kartais tenka senaisiais atsikratyti ir nuo jų lieka visokių „reikalų“.
         Kas link „niekada dar nebuvo atvejo - kad į naują automobilį pilant benzą, netiktų koks benzokolonkės pistoleto diametras“ tai tikriausiai dar nevairavai, kai būdavo atvažiuoji į benzokolonėlę, o ten tik stori „pistoletai“, o tavo naujo automobilio bako skylė maža (tokia kaip dabartiniuose automobiliuose)...
         Dabar tokie stori likę tik pas dyzelius, bet galiu ir klysti, nes nemėgstu traktorių tai ir neturiu jų.

       • Man keisciausia tai kad iMacus leidzia su sena usb jungtim (nors pries metus visi galvojo kad jau bus nauju jungciu su atnaujintu iMac) o naujus MBP sukiso tik naujas jungtis. Tai dabar kas tures iMac ir MBP tures kriustis tarp dvieju jungciu, va kas keisciausia

 3. aš tai nepagaunu bajerio.
  man rodos, apple strategija būdavo išleisti naujus, tobulesnius modelius, bet tuo pačiu išlaikyti tas pačias kainas, kaip ir senų modelių... na gal iphone su 6 modelio atsiradimu kažkiek pabrango...
  bet šiaip būtent iphone kainodara ir diktuoja tokį supratimą, kad kasmet gauname vis tobulesnę techniką už tą pačią kainą (jei neskaičiuoti produkto gyvavimo ciklo pabaigos nuolaidų)...
  na šįkart kainos padidėjimas labai ryškus... kodėl? greičiau veikia ssd? kelios papildomos spalvos ekrane? that's it? o gal apple godumas?:)

 4. prieš metus įsigijau MacBook 12 (viena usb-c jungtis, na ir audio jungtis) - iš pradžių irgi buvo to streso ir tokios kritikos, bet dabar drąsiai sakau, viskas gerai su tomis jungtimis, ir išsiverti, ir visko pakanka - mažiau panikuokit. Ramūnas viską teisingai aprašė. Ir dar, dažnai būna, kad rodos Apple klysta, bet ilgainiui pastebi, kad klydai pats.

 5. Klausėte ką gi aš jungsiu. Dažnai naudoju kortelių skaitytuvą - irgi reikia adapterio... ar jis iš vis įmanomas? Taip pat man tenka dirbti su skaičiais, kadangi standartinėje klaviatūroje dirbti su tekstu ir tuo pat metu su skaičiais nepatogu- jungiu išorinę skaičių klaviatūrą. Kadangi mano kompas yra galutinai prisotintas duomenimis:), tai didesnės apimties darbus keliu į hardą, tuo tarpu apdorotinus duomenis dažniausiai gaunu fliašiuke, todėl šis irgi būna kompe. Žodžiu, visos skylės būna užimtos ir dar pritrūkstu :)
  Ramūnai, aš labai džiaugiuosi, kad Lietuvoje mes turime Jus - labai raštingą, kultūringą ir profesionalų žmogų, išmanantį šios kompanijos produktų subtilumus, sergantį už ją visu 100 proc. Ačiū, kad esate ir kad dalinatės savo žiniomis. Jei ne Jūs, mes matyt burbėtumėm kokiam Delfyj po paviršutininšku staipsniu ir nebūtų, kas appelius apgina, tačiau šį kartą jie tikrai prisifeilino ir vietoj gausybės susižavėjusių "wow", turite jiems advokatauti, o tai juk indikatorius vartotojų suvokiamos produktų kokybės...

  • Sigita,

   aš manau, kad Jūs kiek per jautriai reaguojate į situaciją. Pirmiausia turėtumėte pripažinti, kad viskas juda į priekį ir technologijos tame tarpe, todėl būtų keista norėti, kad viskas būtų taip kaip buvo kažkada. Aš pavyzdžiui turiu išorinių diskų, kurie naudoja FireWire jungtis - tikriausiai turėčiau jau seniai pradėti verkšlenti, kad šių jungčių nebenaudoja ne tik „Apple“, bet ir kiti gamintojai…
   Sakėte, kad ir dabar neužtenka jungčių, todėl šiai problemai spręsti, matyt, naudojate kokį nors HUB'ą ar Docking station - nupirkus jam adapterį ko gero išspręstumėte daugelį jungčių nesuderinamumo naujuose „MacBook Pro“ su turima įranga problemų.
   Kaip ir minėjau savo ankstesniame komentare – taip, kai kuriems įrenginiams reikės nupirkti arba adapterius arba, kas mano galva geriau, naujus laidus su tinkamomis jungtimis.
   Aš kortelių skaitytuvo nenaudoju jau seniai, kažkada turėtas sugedo, tinkamo greitai neradau ir nuotraukas dabar į kompiuterį persiunčiu tiesiog fotoaparatą pajungęs prie kompiuterio. Jei naudojate naują fotoaparato modelį - jis greičiausiai turi duomenų perdavimo per Wi-Fi galimybę.
   Tai, kad naudojate „archaines“ technologijas (pvz. duomenų perdavimą flashiukuose) tas matyt neprideda nei patogumo, nei greičio. Dabar yra pakankamai paslaugų leidžiančių persiųsti ar dalintis dideliais duomenų kiekiais niekam nieko nenešant – greitai ir paprastai. Aš neatsimenu kada kam nors nešiau failus ar juos gavau flashiuke, diske ar kokiame nors CD. Gal tiesiog reikėtų savo „workflow“ adaptuoti šiuolaikinėms technologijoms. Tad, turint naują „MacBook Pro“ su keturiomis „Thunderbolt 3“ jungtimis, be jokio HUB'o ar Docking station'o galite vienu metu: krauti kompiuterį, būti pajungusi išorinį diską (naudodama naujai įsigytą USB-C laidą), skaičių klaviatūros bloką (per adapterį jei jo laidas neatsijungia. Kaip supratau jis pas Jus nėra „Bluetooth“) ir flashiuką jei dar naudojate tokius (nors duomenų tampymas flashiukuose šiais laikais man primena paštininko atnešamą laišką, kuris keliauja gerokai ilgiau ir neretai kainuoja brangiau). Kita vertus ir flashiuką galima pajungti per adapterį ar įsigyti su dviem (USB-C ir USB) sąsajomis.
   Jei reikia perkelti nuotraukas, vargu ar Jums yra gyvybiškai svarbu tuo pačiu metu turėti visus tuos įrenginius sujungtus. Tikriausiai kokį vieną galima atjungti ir nuotraukas į kompiuterį perkelti naudojant adapterį, jei kortelių skaitytuvo laidas neatsijungia arba iš tiesiai iš fotoaparato, naudojant tinkamą laidą, jei fotoaparatas negali duomenų perduoti per WiFi.

   Optimizavus savo periferiją:
   - naudojant maršrutizatorių prie kurio galite pajungti išorinius diskus – nereikės jų jungti prie kompiuterio ir prie juose esančių duomenų galėsite prieiti ne tik iš savo „Mac“, bet ir iš kitų kompiuterių, o jei reikia net ir būdama kitame pasaulio krašte.
   (-1 jungtis)
   - jei skaičių blokas gyvybiškai svarbus - kodėl neįsigijus „Bluetooth“ varianto.
   (-1 jungtis)
   - „apdorotinų duomenų“ gavimą organizuoti taip, kad jis vyktų priemonėmis apie kurias ne gėda pasakyti XXI a. (Dropbox, iCloud/Mail Drop, Wetransfer, SkyDrive, Google Drive, Box, OneDrive, Amazon ir t.t.)
   (-1 jungtis)

   Taigi padarius tai ir įsigijus porą tinkamų laidų ir kokį vieną adapterį (dėl visa pikta) - galėtumėte visą laiką kompiuterį būti pajungus krautis ir turėtumėte dar 2-3 laisvas USB-C jungtis.

   Progresas visada kainuoja, tačiau mes turime teisę rinktis: ar likti kartu su dinozaurais, ar keliauti kartu su laiku. Vargu ar visą laiką pavyks naudoti mezozojinę periferiją su šiuolaikine technika.

   Štai toks vat atviras laiškas :)

   • Teisybes yra, bet:
    - Naudojant clouda yra butinas internetas. Kas jeigu jo neturi tuo metu?
    - kartais cloude ir vietos laisvos gali nebebuti. Negi dabar sedesi ir valysi dropboxe failus nes reik tiesiog kazkam permesti 5gb info.
    - mbp base turi tik 1 laisva jungti viskam.

    Cia pavyzdziu i viena ir i kita puse galima sugalvoti begale. Manau visa esme yra tame, kad pasalinama daug reikalingu jungciu ir tuo pat metu vartotojas yra paliekamas be jokio solutiono - multiport adaptorius komplektacijoje.

    Siaip as isviso nelabai suprantu kodel base nera 4 jungciu, nes techniskai speju niekas nesiskiria nuo brangesniu modeliu. Jeigu tai butu naujasis mb air tai niekas manau del sito nesupyktu.

    • Kodėl tik tiek jungčių negaliu pasakyti, bet pasikartosiu: pirkti reikia tą kompiuterį, kuris atitinka poreikius. Jei nepakanka 2-jų – perki su 4-omis, nepakanka 4 – perki Hub'ą/Dock'ą arba Mac Pro.
     Iki 5GB galima persiųsti ir elektroniniu paštu viename laiške ir 30-ties dienų bėgyje taip galima išsiųsti iki 1TB ir šitie GB niekaip neatsispindi iCloud vietoje. Daugiau apie Mail Drop. Manau tai daugiau nei daugeliui reikia net profesionaliems reikalams ir tai nieko nekainuoja.
     Tas pats ir su kitomis paslaugomis - reikia daugiau ir nepakanka nemokamos (tarkim DropBox) galima nemokamai turėti 22 su trupučiu GB - nusiperki daugiau. Man atrodo tai taip elementaru. Taip, interneto reikia, bet kaip dažnai sėdime kokiame nors bunkeryje saugančiame nuo branduolinio sprogimo ir neturime interneto?
     Jei tai yra darbo reikalai - reikia pasirūpinti tinkamais įrankiais, o jei hobis ir pinigų neatnešantis dalykas - vadinasi tai nėra labai skubu ir galima porą valandų atidėti viską iki bus internetas.

 6. jei jau paliesta duomenų perkėlimo tema - klausimas: Ramūnai, kaip būtų galima perkelti 500 Gb duomenų iš nešiojamo kietojo disko (WD), į Apple Time Capsule?

  Sujungus WD kietą diską su Time Capsule tiesiogiai laidu, kaip ir tokios galimybės nėra. O keliant per WiFi - pats procesas labai lėtas.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų