Nauji „MacBook Pro“ su „Touch Bar“ yra beveik neremontuojami
Daug vartotojų planuojančių įsigyti naujuosius „MacBook Pro“ su „Touch Bar“ laukė momento kada galės sužinoti, o kas gi slepiasi jo korpuso viduje ir ką galima patobulinti patiems.
Prieš porą savaičių išardžius „MacBook Pro“ be „Touch Bar“ paaiškėjo, kad esant norui ir jei kas pradėtų gaminti tokius diskus – yra galimybė 13 colių naujajame „MacBook Pro“ SSD diską pakeisti kitu. Dabar, kai „iFixit“ vyrukų rankos, ant kurių vietoje pirštų atsuktuvai, pačiupo naują „MacBook Pro“ su „Touch Bar“ – paaiškėjo, kad šiuose modeliuose situacija visai kitokia: taip 13, taip ir 15 colių modeliuose su „Touch Bar“ SSD diskas įlituotas į pagrindinę kompiuterio plokštę.
Su RAM situacija lygiai tokia pati – jokios galimybės savarankiškai kompiuteriui suteikti daugiau atminties, nes RAM kaulai mirtinai pritvirtinti prie pagrindinės plokštės. Taigi renkantis šiuos kompiuterių modelius tai daryti reikėtų labai atsakingai, nes ką nusipirkite – tą ir turėsite, o kaip žinia didesnis diskas ir daugiau visada geriau, bet ir brangiau.
Su pirštų atspaudų skeneriu „Touch ID“ situacija nė kiek ne linksmesnė. „iFixit“ specialistai tvirtina, kad jei suges T1 lustas atsakingas už jutiklio darbą - teks keisti visą pagrindinę plokštę. Šis žingsnis gali būti itin brangus pasibaigus garantiniam aptarnavimo laikotarpiui ir ko gero labiau apsimokės pirkti naują kompiuterį nei taisyti seną (spėjimas).
„Apple“ naujuose „MacBook Pro“ kompiuteriuose išsaugojo tradiciją garsui skleidimui naudoti perforuotą kompiuterio korpusą. Tačiau, jei manote, kad garsiakalbiai yra būtent po tomis skylutėmis kompiuterio korpuse – stipriai klystate. Po korpuse esančia perforuota dalimi - nieko nėra, o garsiakalbius „Apple“ inžinieriai įtaisė prie akumuliatorių, taip atimdami šiek tiek talpos iš kompiuteryje baterijų. Tiesa, kadangi kompiuteryje naudojami efektyviai elektros energiją naudojantys komponentai - kompiuterio darbui tai neigiamo poveikio neturi.
„iFixit“ verdiktas negailestingas: taisomumas 1 iš 10. Tai reiškia, kad jei naujame „MacBook Pro“ su „Touch Bar“ kas nors suges – brangus remontas ir visiškas komplektuojančių dalių pakeitimas.
Naujiena:))))
Tendencija ta pati kaip ir su automobilių gamintojais kurie dabar praktiškai orientuojasi tik į ~100K ridą. Tas pats matau ir su makais - pirkti tikrai nebeapsimokės, jau laikas kam nors apsiimti ir tiekti verslui veiklos nuomą o fiziniams asmenims lizingą su atpirkimu, tam, kad ramiai keisti kas metus arba kas du mokant mėnesinę įmoką.
O tai su 2013 pro ne tas pats ? 1 is 10 balu taisymas.
Geriausi Mac Pro mano akimis yra 2010~2012 metu...
Jo, tie buvo geri, abu vaikai naudoja iki šiol, abiejuose HDD pakeičiau i SSD, vieame tiesiog pakeičiau, o kitame vietoij CDromo dar papildomai idėjau, turėjo manevro laisvės, ir RAM kiek nori galėjai bet kada dasidurt, ir batarkė nesunkiai keičiama. Tuoj sulauksiu R komentaro turbut is serijos "kam to reikia?" nebekreipiu demesio...
Nežinau ką pasakys savo komentare R, bet man kilo klausimas: kokia baterija „nesunkiai“ keičiama Mac Pro? Ar ta, maža apvali kur yra tarp PCIe slotų, šalia RTC Reset mygtuko?
Pasitaisau:) kadangi tuos makus tikrai beveik visus turėjau tai susipainiojau truputį. Tavo tiesa Ramūnai, 2010-2012 MBP jau batarkė nebebuvo labai lengvai keičiama. O supainiojau su Macbook Aluminum Late 2008 (http://www.apple-history.com/mb_late_08) - tame dar buvo sprendimas - ant dugno net eiliniam useriui be jokio atsuktuvo prieinamas stalčius su paprasčiausia rankenėle-spyna, kurį atidarius galėdavai ir batarkę ir net HDD pakeist keliais nesudėtingais judesiais. Bet po to jie atsisakė to sprendimo, to stalčiaus saskaita padidindami batarkės plotą. Tai buvo paskutinis ju laptopas apskritai kur batarkę galėjo pasikeisti pats useris. Lazda su dviem galais - batarkės laikas išaugo tuomet ženkliai, tačiu nukentėjo ardomumo rodikliai. Taip, kiek suklydau, bet mano komentaro esmės tai nekeičia:)
Aš apie tai, kad DNABUG rašo „Mac Pro“, o tu rašai „MacBook Pro“ - „Mac Pro“ ir „MacBook Pro“ yra labai skirtingi kompiuteriai ir „Mac Pro“ nėra jokių akumuliatorių, jei neskaityti nedidelės, apvalios, „CR2032“ tipo CMOS baterijos.
As turejau omeny MBP
Jei prisiminsi, tai Macbook Aluminum Late 2008 buvo vienintelis toks jų aliumininio unibodzio pabandymas - po to išleido plastikini unibody. O tas aliumininis macbook nuo po to išejusiu aluminum unibody MBP ir skyresi tik tuo kad uzrasas kitas ir tas stalčius dugne, nes 2010-2012 MBP jau visas dugnas vientisa plokštė buvo.
Kazkas neturi savo nuomuones.
Tiesiog Ramunas suklydo:) mes kalbamės apie laptopus, MBP, o jis pamanė, kad apie stacionarius MacPro. Viskas gerai, pasitaiko:)
Aš nesuklydau, aš tiesiog perskaičiau tai ką parašė, o ne ne mintis (minčių skaitymo galios neturiu) :)
Kas link baterijos tai 2010 mid bateriją pakeisti taip pat nesudėtinga - nuimi dangtį, atsuki viduje tris bateriją laikančius varžtus ir viskas, bent jau 17″ MBP mid 2010 (MacBook Pro 6,1), taip pat kaip ir 2009 MacBook Pro unibody early ir mid 2009.
Taip, jau viską išsiaiškinome juk, teisus tu, teisus:)
Nu šlovė dievams... galiu dabar save pavaišinti kokiu teisuolių pyragu, ką manau ir padarysiu, nes jau valgyti noriu :) Einu senamiesčiu prasibėgsiu gal rasiu kokį obuolių pyragą :)
Ai, tai ir tu kalbėjai apie MBP, o parasei MP, matau, nu zodziu, vistiek visi suprantam apie ka kalba eina, nereikia kabinėtis:)