Kodėl 2016 metų „MacBook Pro“ nėra kai kurių jungčių

Kalbėdamas su „The Independant“, „Apple“ vyriausias pasaulinės rinkodaros viceprezidentas Philip W. Schiller paaiškino kodėl kompanija atsisakė kai kurių jungčių naujuose „MacBook Pro“ kompiuteriuose.

016 metų „MacBook Pro“ su „Touch Bar“ video redagavimas „Final Cut Pro“ aplikacijoje

„Apple“ pristačius naujuosius „MacBook Pro“ internete pasigirdo nepatenkintų balsų ūžesys ir pagrindinė to priežastis yra jungtys, kurių naujuose kompanijos kompiuteriuose nebeliko. Tiesa, panašu jog didelė dalis nerimaujančių triukšmą kelia tik dėl bendro fono, nes paklausti ar pirktų naują „MacBook Pro“ jei jame būtų tos jungtys atsako jog ne, nes ir dabar turimas modelis dar geras ar pažeria seriją kitų priežasčių. Nežiūrint viso bendro nepasitenkinimo fono, panašu, kad šie „MacBook Pro“ modeliai yra realūs pretendentai tapti geriausiai kompanijos parduodamais kompiuteriais.

Bet grįžkime prie nepasitenkinimo, jungčių ir šių pakeitimų priežasčių. Žinoma, kad „Apple“ girdi visą tą nepasitenkinimo ir priekaištų šurmulį susitelkusį aplink naujus, prieštaringai vertinamus „MacBook Pro“ kompiuterius.

SD kortelių skaitytuvas

Kalbėdamas su „The Independant“ Phil Schiller sakė, kad SD kortelių skaitytuvas buvo panaikintas dėl poros priežasčių. Pirma: „tai buvo kiek gremėzdiška jungtis į kurią įstačius kortelę ši styrodavo pusiau išlindusi“, - sakė „Apple“ rinkodaros vadas. „Yra puikių ir labai greitų kortelių skaitytuvų, naudojant kuriuos galima duomenis nuskaityti ne tik iš SD tipo kortelių, bet “CompactFlash”. Pasirenkant SD korteles buvo šioks toks kompromisas, nes didelė dalis mėgėjiškų fotoaparatų naudoja šio tipo korteles.“ Tačiau „MacBook Pro“ yra profesionalams skirtas kompiuteris ir profesionalūs fotoaparatai naudoja CF korteles. Atsisakydama įdiegto kortelių skaitytuvų „Apple“ stengiasi pagreitinti Wi-Fi diegimo fotoaparatuose procesą, kurį beje jau kai kurie gamintojai ir taip pradėjo naudoti.

Man pirmoji Schiller paminėta priežastis pasirodė kiek keista ypač turint omenyje kaip įkraunamos naujos kompanijos antros kartos „Magic Mouse“ žiurkės ir kaip styro į „iPad Pro“ krautis įkištas stebuklingas „Apple Pencil“.

3,5 mm audio jungtis

Paklaustas apie tai kodėl „iPhone 7“ kompanija panaikino 3,5 mm audio jungtį, o naujuose „MacBook Pro“ paliko, Schiller’is sakė, kad nešiojamų kompiuterių naudotojams ši jungtis vis dar reikalinga. „Jei ši jungtis būtų skirta tik muzikos klausymui – jos nereikėtų. Tačiau daug naudotojų turi stiprintuvus, studijinius monitorius ir kitą audio techniką, kuri nėra pritaikyta veikti per Wi-Fi. Kadangi ši profesionalams skirta technika vis dar reikalauja 3,5 mm audio jungties – “Apple” nutarė ją palikti.

Naujuose „MacBook Pro“ kompiuteriuose iš 3,5 mm audio jungties „Apple“ pašalino optinį išėjimą. „Apple“ tai paaiškina tuo, kad šis sujungimo metodas nebuvo populiarus ir paplitęs tarp „MacBook Pro“ naudotojų ir dėl to kompanija nutarė jo atsisakyti. Tiesa, tiems kam reikalingas optinis audio išėjimas, „Apple“ paminėjo vėlinimo neturinčius USB-C profesionalius periferinius įrenginius, kurie turėtų netrukus pasirodyti ar jau yra rinkoje ir pastarieji palaiko „optical audio out“.

Ne daugiau nei 16GB RAM

Daugeliui „Pro“ vartotojų, RAM ribojimas iki 16GB pasirodė labai keistas. „Tikroji 32GB RAM ar DDR4 nebuvimo priežastis naujuose nešiojamuose kompanijos kompiuteriuose yra “Intel”. “Skylake” nepalaiko LPDDR4 (LP - low power) RAM. “Kabylake” turėtų tai palaikyti, tačiau tik U kategorijos procesoriuose. Taigi jokio LPDDR4 palaikymo nešiojamuose kompiuteriuose iki 2018 metų, aš manau“, - kalbėjo Phil Schiller.

Tiesa, daugiau nei 16GB RAM pageidauja išskirtinai tik su video redagavimu dirbantys „MacBook Pro“ naudotojai, o tokių nėra labai daug, nes daugelis dirbantys su video naudoja „Mac Pro“. Gal atsižvelgdama į tą palyginus nedidelį kontingentą, „Apple“ nutarė neaukoti efektyvumo ir nekurti specialiai jiems skirto 15″ „MacBook Pro“ modelio su 32GB RAM.

Žinoma, kiekvienas mūsų turėdamas galimybę užduotų daugiau klausimų Phil Schiller, pavyzdžiui: Kodėl bazinis 13 colių „MacBook Pro“ turi tik dvi USB-C jungtis? Ar jie tikisi jog greitesnė SSD architektūra, atminties kompresija ir „swappingas“ pakankamai kompensuos LPDDR4 nebuvimą. Kodėl nauji „iPhone 7“ yra dėl naujų USB jungčių nesuderinami su naujais „MacBook Pro“ ir ar jie planuoja nemokamai dalinti adapterius šių įrenginių savininkams?

Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Komentarų: 23 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

 1. Nusipirksiu adapterius ir telefonui, ir visiems savo thunderbolt 2, pikta bet bala nematė, manykim kad vardan progreso. Bet safemag nukilinimas, man verkti norisi, kol dar kraunam daiktus laidais - tai yra žingsnis atgal.

  • Dėl kitų Thunderbolt įrenginių reikėtų pasidomėti pas jų gamintojus ar šie yra suderinami su naujais MacBook Pro, nes pasirodo net Thunderbolt 3 ne visi suderinami, pavyzdžiui tie kuriuose naudojamas Texas Instruments kontroleris.
   Dėl MagSafe tai vienas iš sprendimų bus paminėtas šį vidurnaktį pasirodysiančioje Savaitės naujienų apžvalgoje.

 2. As tai ziuriu pesiistiskai. Kol nusipirksiu si nauja macbook pro, bus kokie 2021 metai. Tai iki to laiko ir nebebus tu usb. Tai kaip ir saunuoliai apple kad taip pamaste apie mane :D

 3. Tai tik dar karta parodo kad nezino kas yra profesionali foto technika, didzioji dalis pro fotografu naudoja butent SD ir turbut visi pro sisteminiai fotoaparatai isleidziami tik su SD kortelemis, Fuji pro technika naudoja net UHS-II SD korteles.
  O Schilleriui reiktu turbut pasimokyti is fotoaparatu gamintoju ten jokios SD kortele nebuna pusiau išlindusios :))))))))))))))))
  Pasiteisinimai juokingi ir vaikiski del SD korteliu.

  Gal applei laikas islysti is savo pastato ir paziureti i paprastus vartotojus.
  Mano atveju paprastas usb reikalingas, vien del to kad dauguma mano klientu dar ilgai netures naujos USB jungties, o as jiem darbus atiduodu usb flesiuke.
  Progresas turi buti ir as uz tai, bet ne taip kaip dabar padare, viena jungti usb turejo palikti.

  • Aišku visokie Fuji, Sony ir Leica gal ir bando taikyti į pro segmentą, bet taip jau nutiko, kad šį segmentą užėmė ir laiko dvi kompanijos Canon ir Nikon, na studijinėje fotografijoje dar Hasselblad ir Phase One. Visuose juose naudojamos CF kortelės ir tik kai kuriuose modeliuose SD tik kaip backup'as, na jei kartais CF'e vieta staiga baigtųsi. Tai nereškia, kad Leica fotikų neturi profesionalai - turi, bet juos naudoja tik backupams arba šiaip - pažaidimui, panašiai kaip kokius Smena, Kiev ir panašiai, bet ne tikram darbui. Tad SD kortelių rimtame Pro segmente, kaip pagrindinių nėra.

   • Problema buvo ta kad ankciau SD korteles buvo letesnes nei CF, dabar situacija jau senai pasikeite ir SD gal net aplenke CF korteles. Dabar SD gali irasineti 300MB/s. o CF kiek pamenu tik iki 150MB/s pasiekia greiti.
    Tai koks CF korteliu privalumas?
    Canon ir Nikon su savo veidrodiniu rinka uzmigo, pats tiuriu veidrodini Nikon ir daug metu su juo dirbau, bet siais metais teko labai daug dirbti su sisteminiu. Tai dabar net nebenoriu i rankas imti veidrodini, vienas malonumas fotografuoti su sisteminiu.
    Nuo kitu metu i studijine fotografija ir Fuji bus irasomas su savo nauju vidutinio formatu fotiku.
    http://www.fujirumors.com/fujifilm-gfx-16-bit-color-depth-available-spring-fuji-swiss-manager/

    • Užmigo/neužmigo, bet yra kaip yra. Pro naudoja CF.
     Kai fuji studijoje naudos bent penktadalis Pro fotografų, tada gal ir bus įrašomas, kuo aš labai abejoju.

     • Gali rasti visa kalna Pro fotografu kurie naudoja SD korteles, CF korteles Pro fotografu nepadaro. Pro fotografas negali pasirinkti kokias korteles naudoti, yra tai ka gamintojas idejo.
      O kas yra Pro fotografas? Schilleris turbut to net nezino, geriausias jo atsakymas, kad Pro fotografas naudoja CF korteles :)))))))))

      • Manau, kad viską jis žino labai puikiai. Taip, fotografas pro ar ne pro nusako ne tai kokias korteles jis naudoja, nes taip fotografas kortelių nesirenka ir naudoja tai ko reikalauja gamintojas, bet... taip jau nutiko, kad daugelio Pro fotografų naudojamų fotoaparatų gamintojai savo fotoaparatus pritaikę dirbti būtent su CF kortelėmis.

       O tu žinai kas yra Profesionalus fotografas?

      • Kaip negali pasirinkti kokias korteles naudoti ?
       PRO kameros turi CF lizdus ir CANON ir NIKON

       p.s. D800 nėra pro camera

       • :)))))))
        O tai kas pagal tave pro Kamera
        Tas kuris turi didziausia kamera ir ilgiausia objektyva uzsideja :)))))))))

        • d4, d5 pas nikona
         canon nzn
         senai pripažinta kad profú card - CF
         kame replés ? :)

        • Pro kamera tai ta pas kurią:
         - pilno ar didesnio nei pilno kadro matrica
         - apsaugota nuo dulkių ir drėgmės
         - norint pakeisti ISO ir kitus nustatymus nereikia varinėti po meniu ekrane
         - blykstės sinchronizacija 1/250 ir greičiau

         Tikri „Pro“ klasės fotoaparatai yra: Nikon D1, D2, D3, D4, D4s serijų ir Canon 1D serijos.
         Prie Pro priskiriami, tačiau sakyčiau tokie semi-pro arba entry-level-pro, nes stipresni už skirtus mėgėjams, bet turi vienokių ar kitokių Pro fotoaparatams keliamų reikalavimų neatitikimų, yra: Nikon D810 ar D810A (800 serijos) bei Canon EOS 5D serijos fotoaparatai. Matyt tai, kad ir Pro grade Nikon fotoaparatai neatitinka 100% reikalavimų keliamų Pro fototechnikai, daugelis profesionalų renkasi Canon, bent jau darbui sudėtingesnėmis „karo lauko“ sąlygomis.

         Tikri Pro fotoapratai neturi įmonuotos blykstės, profesionalams netinka ir jie nenaudoja baisias nuotraukas darančių įmontuotų blyksčių, tačiau pagrindinė to priežastis - nes tai papildomos skylės vandeniui ir dulkėms, ir įmontuotas blykstes turintys fotoaparatai nėra atsparūs dulkėms ir vandeniui. Profesionalas, priešingai nei mėgėjas, žino ar jam reikia blykstės ar ne ir jei reikia tai naudoja jo lygį atitinkančią papildomo šviesos šaltinio techniką ir įmontuota blykstė tikrai nėra tai ko reikia profui.

         Semi-Pro fotoaparatai (Nikon:800 serijos ir Canon D5 serijos) kiekvienas savaip geras ir priklauso nuo darbo pobūdžio. Pavyzdžiui Nikon sinchronizuojasi su blykste 1/250 (surogatinis Nikon FP sync'as nesiskaito), o Canon tik 1/200. Todėl Nikon labiau tinka kai naudojama blykstė judesio fotografavimui. Tačiau, Canon'ai apsaugoti nuo vandens ir dulkių, todėl labiau tinka fotografuojant sudėtingose sąlygose kur daugiau drėgmės, purvo ir dulkių. Dėl šios priežasties Nikon'ai labiau parketiniai, o Canon'ai darbo arkliai tinkantys ir kare, ir dykumoje ir vestuvėse kai nežinai kokį orą pasiųs Šulija.

         P.S. Visi šie, aukščiau paminėti, fotoaparatai kaip pagrindines laikmenas naudoja CF korteles. Taip, kad gal ne toks jau ir nieko neišmanantis yra tas Schiller'is. ;)

         Bet straipsnis kaip ir ne apie fotografiją... :)

         • tikra tiesa

          Nikon D1, D2, D3, D4s, visus šituos turėjęs po ne mažiau kaip metus.
          turėjęs ir D810, kuriuo labai nusivyliau po D3s ;)

         • Tai kad jusu isvardyta technika visus pro fotofrafais nepadarys, jie yra skirti tam tikrom uzduotum. Pro fotografui nevisados butina turti tai kas isvardyta.
          Tai kad Nikon pagrindine laikmenos kortele naudoja XQD, nes CF per letas.
          O tai ka koks Sony A7S II ar Fuji x-t2 jau ne pro fotoaparatai.

          Schiller'iui kazkuom reikejo pasiteisinti, tad pasikonsultavo su kokiu Nikon "Pro" gerbeju, na tada reikejo CF skaitituva imontuoti.
          O tai kaip su islindusiom kortelem, fotikuose jos nera pusiau islindusios.

          • visad maniau, kad integruotas CF skaitytuvas būtų neblogas selling pointas fotografo laptopui. rimtai.

          • Canon EOS-1D X Mark II susitvarko su 14fps naudojant CF, tai kodėl tavo galva turėtų nesusitvarkyti Nikon D5 su 12fps (šaudant 14fps Nikon nepalaiko continuous AF)? Žinoma, jei neturi kur dėti pinigų gali pirkti gerokai brangesnę XQD, bet ką tai pakeis? Pridės 2 papildomas sekundes fotografavimo be continuous AF, kas sporto fotografavimo atveju yra visiškai beprasmis dalykas, nebent fotografuoji kokį karatistą spardantį kriaušę?
           Dėl to ko Schiller'iui reikėjo ar nereikėjo, manau, ne mums spręsti. Kita vertus tai nieko nepakeistų: išėmė SD - blogai, įdėtų CF - verktų tie, kas naudojo SD, o galutiniame rezultate, kiek procentaliai MacBook Pro tenka Pro fotografams (iš visų šiaip MPB naudojančių) ir kiek iš Pro fotografų MBP naudoja fotografijoms redaguoti?

           • beje, jei neklystu
            Nikon D5 yra modifikacijos su 2 CF lizdais
            visai be XQD

           • Nezinau kaip su Canon EOS-1D X Mark II susitvarko saudant, bet nemazai yra veidrodiniu kur saudant labai greitai prisipildo fotiko buferis ir sustoja fotografuoti, kol nesukisa visas nuotraukas i kortele, o jei kortele leta tada dar ilgiau uztrunka ir gali prarasti sverbius momentus.
            Nebutina sporto varzybas fotografuoti saudant yra momentu kur tu turi saudyti neatleides mygtuko pavz. vestuviu metu kai meto ryzius i jaunuosius, momentas truka vos minute, su kai kuriais Nikon fotikais net ne visu pajegumu saudant uzsipildo greitai buferis ir fotikas sustoja fotografuoti. Tokiais atvejais mene galbeja Fuji kuris saudo nors ir buferis uzsipildo tik suletoja saudymas, o jei idesi greitesne kortele tai greiciau saudys nors ir buferis bus uzsipildes
            Tai visa ir esme kad MacBook Pro naudoji nebutinai fotografijoms redeguoti, o sukelti nuotraukoms, perziureti, gal viena kita paredaguoti ir atiduoti kam nors ar isiusti ar koki SlideShow sukonstruoti ir atiduoti klientams ir t.t.

            • Rodos rašiau apie skirtumą, gal nelabai aiškiai.
             Canon 1DX Mark II: 14 fps RAW su continuous AF - 75-100 su paprasta CF, 178 su CFast 2.0 kortele.
             Nikon D5: 12 fps RAW su continuous AF - 200 su QXD kortele (su CF nematau info, bet manau bus apie 100)

             Manau jei vestuves fotografuojant burstinama po 7-8 sekundes 12-14fps greičiu, ko gero reikėtų pagalvoti apie kitokį užsiėmimą (pavyzdžiui vestuvių filmavimą) arba kaip nors patobulinti savo fotografavimo įgūdžius.

             …nors aišku vestuvių fotografijoje aš ne patarėjas…

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų