Kaip įdiegti „macOS Sierra“ sistemą PC tipo kompiuteryje

„Hackintosh“ - the missing piece / trūkstamas gabelėlis

„Mac“ kompiuteriams skirtų operacinių sistemų diegimas PC kompiuteriuose (Hackintosh) yra sudėtingas procesas reikalaujantis techninių žinių ir dažnai pasibaigiantis nesėkme. Tačiau kodėl gi nepabandžius, jei nėra galimybės įsigyti tikrą „Mac“.

Kai 2005 metų birželio 6 dieną, WWDC konferencijos metu „Apple“ paskelbė apie planus atsisakyti „PowerPC“ ir pradėti naudoti x86 architektūros „Intel“ procesorius, daugelio entuziastų akyse sužibo vilties švieselės, kad ir jie galės diegti „OS X“ operacinę sistemą PC tipo kompiuteriuose. Tačiau, nors teoriškai tokia galimybė egzistuoja „Hackintosh[1] kūrimas[2] – sudėtingas, techninių žinių reikalaujantis ir neretai nesėkme pasibaigiantis procesas.

„Hackintosh“ kompiuteris. Nuotrauka: Killian Bell

Atsiradus „Hackintosh“ entuziastų grupelėms šių kompiuterių entuziastai vis tobulina diegimo procesą darydami jį ne tokiu sudėtingu ir prieinamu mažiau techninę terminologiją suprantantiems kompiuterių naudotojams.

Žemiau pateiksiu informaciją, kuri padės norintiems susikurti savo „Hackintosh“ kompiuterį su „macOS Sierra“ operacine sistema.

Reikalavimai

 • macOS Sierra“ diegimo paketas (jį galite atsisiųsti iš „Mac App Store“ arba rasti internete)
 • naujausios „UniBeast“ ir „MultiBeast“ programėlių versijos. Jas atsisiųsti galite iš šių programėlių kūrėjų svetainės.
 • ne mažesnis kaip 8GB išorinis USB diskas
 • PC, geriausia su maksimaliai artima „Mac“ kompiuteriams palaikantiems „macOS Sierra“ geležies konfigūracija.
 • Laikinai reikalingas „Mac“ kompiuteris su jame įdiegta „OS X“ ar „macOS

Kaip įdiegti „macOS Sierra“ PC tipo kompiuteryje

macOS Sierra“ diegimo PC procesas susideda iš dviejų etapų. Pirmasis diegimo laikmenos paruošimas ir šiam procesui reikės „Mac“ arba kito „Hackintosh“ kompiuterio.

1. Diegimo laikmenos praruošimas

 1. Atsisiųskite „macOS Sierra“ iš „Mac App Store“ (reikalingas „Mac“) arba iš torrent’ų
 2. Atsisiųskitenaujausią „UniBeast“ versiją.
 3. Pajunkite išorinę, ne mažesnę kaip 8GB, USB laikmeną prie „Mac“ kompiuterio.
 4. „Mac“ kompiuteryje atidarykite „Disk Utility“ aplikaciją ir kairėje pusėje esančiame diskų sąraše pažymėkite pajungtą išorinę USB laikmeną.
 5. „Disk Utility“ aplikacijos lango viršuje paspauskite ant „Erase“ piktogramos
 6. Atsidariusiame langelyje suteikite išorinei USB laikmenai vardą ir įsitikinkite, kad formato tipas yra „OS X Extended (Journaled)“ ir spauskite „Delete“.
 7. Paleiskite atsisiųstą „UniBeast“ aplikaciją „Continue“ ir sutikite su sąlygomis paspausdami „Agree“.
 8. „Destination Select“ žingsnyje nurodykite suformatuotą išorinę USB laikmeną ir spauskite „Continue“.

  Gali būti, kad atlikus šiuos veiksmus ekrane pamatysite pranešimą apie klaidą.
 9. Nurodykite „macOS Sierra“ diegimo paketo vietą kompiuteryje ir spauskite „Continue“.
 10. Ekrane pasirodys „Bootloader Configuration“ langas. Jei naudojate sistemą su „Socket 1156“ – pasirinkite „Legacy Boot Mode“ ir spauskite „Continue“.
  „UniBeast“ aplikacijos „Bootloader Configuration“ langas
 11. Sekantis žingsnis nėra būtinas, tačiau jei norite galite pasirinkti grafikos nustatymus geresniam suderinamumui ir našumui.
  „UniBeast“ aplikacijos „Graphic Configuration“ langas
 12. Įveskite administratoriaus slaptažodį ir spauskite „Install“. Šis procesas, priklausomai nuo kompiuterio ir USB laikmenos bei prievado greičio gali užtrukti nuo 10 iki 20 minučių.
  „UniBeast“ aplikacijos „Verify Installation options“ langas
 13. Atsisiųskite naujausią „MultiBeast“ aplikaciją.
 14. Perkelkite atsisiųstą „MultiBeast“ aplikacijos failą į USB laikmeną.

Toliau „macOS Sierra“ diegimas toks pats kaip ir įprastas operacinės sistemos diegimas.

2. „macOS Sierra“ diegimas PC iš išorinės USB laikmenos

 1. Atjungę USB laikmeną nuo „Mac“ kompiuterio pajunkite ją prie PC, kuriame planuojate diegti „macOS Sierra“.
 2. PC kompiuterio BIOS nustatymuose nurodykite USB laikmeną kaip diską iš kurio galima įkrauti sistemą.
 3. Perkraukite PC
 4. Kai kompiuterio ekrane pamatysite sistemų pasirinkimo ekraną, pasirinkite „Boot Mac OS X from USB“ ir spauskite Enter ↲.
 5. Kai ekrane pamatysite „macOS“ diegimo langą iš ekrano viršuje esančio meniu pasirinkite „Utilities“ → Disk Utility
 6. Atsidariusiame „Disk Utility“ aplikacijos lange:
  1. kairėje pusėje pažymėkite PC diską, kuriame diegsite „macOS Sierra“
  2. paspauskite ant lango viršuje esančios „Erase“ piktogramos
  3. „Name“ lauke įrašykite „Macintosh HD“ (be kabučių)
  4. „Format“ lauke nurodykite „Mac OS Extended (Journaled)“ formatą
  5. Spauskite „Erase“ mygtuką ir patvirtinkite pasirinkimą
 7. Kai disko formatavimas bus baigtas – uždarykite „Disk Utility“ aplikaciją.
 8. Sistemos diegimo lange pasirinkite „Install macOS“ ir spauskite „Continue“.
 9. Nurodykite PC kietąjį diską, kurį suformatavote 6-tame žingsnyje kaip tą, kuriame diegsite „macOS Sierra“ ir spauskite „Continue“.
 10. Po to kai „macOS Sierra“ sistemos diegimas baigtas – kompiuteris automatiškai persikraus.
 11. Pasirinkite USB ir tada Sierra ir baikite “macOS Sierra“ diegimą.
 12. Ekrane pamatysite „macOS Sierra“ sistemą. Paleiskite „MultiBeast“ aplikaciją ir įdiekite reikiamas tinklo, garso, vaizdo plokštės ir t.t. tvarkykles.
  „MultiBeast“ aplikacijos langas

Viskas! Po to kai bus įdiegtos reikalingos tvarkyklės - galite naudoti „macOS Sierra“ savo „Hackintosh“ kompiuteryje. Priklausomai nuo tvarkyklių bei geležinės PC dalies patirtis naudojant šį kompiuterį gali būti nuo prastos iki visai neblogos. Žinoma, jei nėra galimybės įsigyti „Mac“ kompiuterį – „Hackintosh“ yra puikus būdas susipažinti su „Apple“ operacine sistema skirta kompiuteriams, tik ją naudojant reikėtų turėti omenyje, kad jei kas neveikia – tai greičiausiai nėra „Apple“ ar „macOS“ kaltė, greičiausiai tai suderinamumo problemos primenančios jog naudojate ne tikrą „Mac“ kompiuterį.

Tikri „Hackintosh“ fanai patys surenka kompiuterius parinkdami jiems specialius komponentus, kurie maksimaliai PC priartina „Mac“ konfigūracijai. Daugiau informacijos apie „geležies“ suderinamumą rasite osx86project.org svetainėje.

Ar esate bandę „Hackintosh“, o gal tokį ir dabar naudojate? Pasidalinkite įspūdžiais ir mintimis apie tai.


 1. „Hackintosh“ - žodis sudarytas iš dviejų atskirų žodžių „hack“ ir „Macintosh“. Tai PC tipo kompiuteris (ne „Mac“), kuriame įdiegta „OS X“ ar „macOS“ operacinė sistema. Nežiojami PC su juose įdiegta „OS X“ ar „macOS“ operacine sistema dar vadinami „Hackbook’ais“.  ↩

 2. Norintiems susikurti savo „Hackintosh“ kompiuterį, apie „geležinę“ kompiuterio dalį, išsamesnės informacijos paieškas verta pradėti tokiose svetainėse kaip hackintosh.com ar „OSx86“, dėl papildomos programinės įrangos palengvinančios sistemos diegimą, gera pradžia būtų apsilankyti „tonymacx86“. ↩

Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Komentarų: 21 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

 1. Norint uzsiimti situo, reikia zinoti kompiuteriu sarasa ( laptop ) kurie veiks. Jie netgi dalinasi tiksliai modeliais PC kurie pilnai ar dalinai veiks :) Nes paimt ir instaliuoti i bet kuri, tai tik laiko gaisimas. Nes pasileisti pasileis. Bet neveiks wifi, lan, garsas ir t...

  Gelezis turi atitikti macbook.

  • Kartais ir fuksų pasitaiko:), asmeniškai prieš kelis metus mačiau kaip draugelis nusipirko naują tokį galingesnį DELL laptopą, ir atsitiktinai naršydamas užkliuvo už tokio listo internete - susiinstaliavo maveriksus kaip daina ir iki čiol naudojasi. "About this mac" galvoja, kad osas suinstaliuotas i MacbookPRO:) ir veikia sakė be problemų:)

    • Juokauji, tikrai brangiau, už 500 taigi šūdai biudžetiniai visokie tik. Manau apie 800-900.

     • Na tai nieko nelaimi. Uz tokius pinigus iseina tikras macbook.

      • Normalaus, naujo Mac'o už 800-900 nenusipirksi. Kokį paliegusį, nukainuotą - gali. Pirkti seną, na nebent pirmai pažinčiai su macOS ir tai, manau, bus išmesti pinigai - geriau pasitaupyti jei nėra laisvų ir iš karto nusipirkti naują, gerą, tikrą Mac.

       Vargu ar verta pirkti PC specialiai tam, kad diegti macOS. Jei jo geležis bus maksimaliai panaši į panaudotą Mac'uose – jo kaina bus labai panaši į Mac'o. Retai kada apsimoka net susirinkinėti sau kompą, kad jame diegti naują OS X/macOS versiją, nebent dirbate kokioje kompiuterinėmis detalėmis prekiaujančioje parduotuvėje ir galite jų gauti ir nusipirkti už savikainą, bet ir tada greičiausiai sistema neveiks taip sklandžiai kaip norėtųsi.
       Apsimokantys variantai yra, nebent:
       1. Pigiai parduodamas senesnis PC tipo kompas, kurio geležies konfigūracija panaši į kažkada gamintų Mac. Tada galima žiūrėti kokia OS X versija jam tiktų (matyt kokių 5 metų senumo).
       2. Turimo PC kompiuterio geležis atitinka kokio nors Mac geležies konfigūraciją.

       Kaip ir minėjo Mikas (komentaras žemiau) net ir esant maksimaliai artimai Mac kompiuteriams geležiai, susidursite su kokių nors tvarkyklių problemomis. Jų paieškos gali būti ilgos, kankinančios ir nebūtinai sėkmingos. Todėl nereikėtų iš PC daryti Hackintosh'o, jei šis būtų skirtas darbui ar veiklai, kuri Jums yra svarbi.

 2. Sveiki, noriu sužinoti ar verta bandyti, ar viskas veiktų suinstaliavus mac os sierra į Intel NUC 5i5ryh.Parametrai 1.6 GHz Intel Core i5-5250U Dual-Core,Intel HD Graphics 6000, DDR3 1.35V 1600MHz RAM, intel wireless AC-7265. Visi komponentai intelio.Jeigu veiktų, kaip su palaikymu, ar gaučiau atnaujinimus normaliai kaip macbooke?

 3. Iš patirties galiu pasakyti,kad neverta,ypatingai jei kompiuteris tra darbo įrankis.Pasižaidimui iš neturėjimo ką veikt galima,bet niekada nežinai,kada kompiuteris tiesiog neįsijungs vieną dieną.Aišku,vilioja galimybė turėti galingą kompiuterį už sąlyginai žemą kainą su macos,bet...

 4. Iš dalies pritariu Mantui. Bandžiau Snow Leopard atsiradimo laikais ant HP Pavilion dv2000(Intel). Kernelis panikuodavo, bet retai. Didžiausia bėda buvo su wi-fi. Nebuvo draiveriukų(kext'ų). Po ilgų bandymų pavyko paleist. Bet wi-fi ryšys turėjo būti be apsaugos. Per kabelį viskas ok. O šiaip galimo buvo naudoti kaip pilnavertę OS. Ilgai ir naudojau. Ir veikė žymiau geriau (užsikrovimo greitis, stabilesnė, greitesnė...). Taip kad rekomenduoju, jei kas nori išbandyti.

 5. Su Windows draugavau nuo 2000 metų. Bandžiau Linux, bet taip ir "neprilipo". Ir nutiko taip, kad 2016 pabandžiau įdiegti Yosemite Hackintosh į savo pc. Pirmi 3 kartai buvo nesėkmingi, nebuvo garso. pakui atėjo El Capitan ir viskas ėjo, kaip iš pypkės, nes jau buvo praktikos. Atsinaujinau į Sierra. Viskas veikia :) Taip, žinoma teko pavargti, bet rezultatas vertas to. Dabar į Windows net žiūrėti nenoriu.
  Informacija apie įdiegimą labai jau paviršutiniška, visai nepaminėta, kad labai svarbu atlikti BIOS nuostatų pakeitimus, jų neatlikus garantuotas fiasko. Taip pat labai svarbu padaryti "geležies" paruošimus diegimui - atjungti viską, paliekant tik HD į kurį bus diegiama OS. Yra labai geras puslapis su stepas po stepo aiškinimu kaip tą padaryti. Nuoroda: https://www.tonymacx86.com/
  Ten, taip pat galima atsisiųsti visus reikalingus failus. Paruošiant USB su OS X visai nebūtina turėti Mac kompą, galima tą padaryti ir esant Windows sistemai.

  • taip, straipsnis nėra visiškai detalus. Apie BIOS nustatymus galima parašyti visą atskirą straipsnį. Nedetalizavau jų, nes tai labai priklauso nuo to kokia „motina“ naudojama. Nuorodose, kurios minimos straipsnyje, ir žinoma Jūsų duotoje bei eilėje kitų, galima rasti pakankamai detalios informacijos jei kas kartais sugalvotų susitverti Hackintosh'ą.

   Kadangi svetainė nėra skirta Hackintosh'ams tai atitinkamai ir informacijos jose tik bendrai pažinčiai, nei detaliai šio fenomeno analizei. :)

 6. Jeigu finansai leistų, tai rytoj pat pirkčiau iMac :) Deja, tenka tenkintis kol kas tuo, ką turiu, bet į Windows jau negrįšiu.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų