Apple išleido „macOS Sierra“

Šiandien, kaip ir žadėjo, „Apple“ išleido visiems „Mac“ kompiuterių naudotojams skirtą operacinės sistemos „macOS Sierra“ versiją.

Kaip „Apple“ ir žadėjo, rugsėjo 20 dieną išleido visiems „Mac“ kompiuterių vartotojams skirtą „macOS Sierra“ versiją. Ką reikėtų žinoti ir kokius veiksmus atlikti prieš ją diegiant.

„macOS Sierra“ įdiegimo paketą nemokamai atsisiųsti galima iš „Mac App Store“.

Kas gali įdiegti macOS Sierra

Nauja „macOS Sierra“ gali būti įdiegta bet kuriame išleistame 2009 metų pabaigoje ir naujesniame „Mac“ kompiuteryje:

 • MacBook“ (Late 2009 ar naujesniame)
 • MacBook Pro“ (Mid 2010 ar naujesniame)
 • MacBook Air“ (Late 2010 ar naujesniame)
 • Mac mini“ (Mid 2010 ar naujesniame)
 • iMac“ (Late 2009 ar naujesniame)
 • Mac Pro“ (Mid 2010 ar naujesniame)

Kompiuteryje turi būti įdiegta „OS X“ 10.7.5 ar naujesnė „OS X“ versija. Kompiuteryje taip pat turi būti bent 2GB RAM (bet rekomenduočiau atsinaujinti bent iki 4GB) ir 8,8GB laisvos vietos diske.

Kompiuteriuose, kuriuose įdiegta „OS X“ 10.7.5 ar naujesnė „OS X“ versija, operacinės sistemos atnaujinimą į „macOS Sierra“ gali atlikti tiesiogiai.

Kompiuteriuose, kuriuose įdiegta „OS X Snow Leopard“ (10.6.8) ir kompiuteris palaiko „macOS Sierra“, norint atnaujinti operacinę sistemą į „macOS Sierra“, prieš tai reikės sistemą atnaujinti į „OS X El Capitan“.

Mac“ kompiuteriuose suderinamuose su „macOS Sierra“, kuriuose įdiegta „OS X Leopard“, norint sistemą atnaujinti į „macOS Sierra“ teks prieš tai įdiegti „OS X Snow Leopard“, kurią įsigyti galima iš „Apple Internetinės parduotuvės“ (19,99 €) ir tada įdiegus šią operacinę sistemą, įdiegti „OS X El Capitan“ ir tik tada „macOS Sierra“.

Ką reikėtų atlikti prieš diegiant macOS Sierra

Žinoma, prieš diegiant naują „Mac“ kompiuteriams skirtą operacinės sistemos versiją reikėtų įsitikinti, kad prisimenate visus savo „Apple“ ir „iCloud“ ID bei tų paskyrų slaptažodžius.

1. Backup

Operacinės sistemos atnaujinimas didelis pakitimas, todėl reikėtų sukurti atsarginę duomenų kopiją (backup) išorinėje laikmenoje. Jei kartais norėtumėte grįžti į situaciją kompiuteryje kokia ji buvo iki įdiegiant „macOS Sierra“ - susikurkite įkraunamą atsarginę duomenų kopiją - tai greičiausias ir patogiausias būdas atstatyti status quo.

Jei nutarsite tokios kopijos nekurti – nerašykite man ir neverkšlenkite žadėdami aukso kalnus už prarastų duomenų, tame tarpe 15 metų šeimos nuotraukų archyvo, sugrąžinimą.

2. Aplikacijų suderinamumas

Jei „Mac“ kompiuteris Jums yra ne tik interneto naršyklė ir elektroninis paštas, bet ir darbo įrankis – svarbu patikrinti ar visos svarbios aplikacijos atnaujintos ir veikia arba veikia taip kaip reikia naujoje operacinėje sistemoje.

Pats patikimiausias būdas tai padaryti yra išbandyti:

 • Jei turite antrą „Mac“ kompiuterį įdiekite „macOS Sierra“ jame (prieš tai padarę atsarginę duomenų kopiją, geriausia įkraunamą (bootable) ir patikrinkite. Nesidžiaukite aplikacijų veikimu paleidę jas kartą ar du – padirbkite su tuo kompiuteriu intensyviau bent kelias dienas.
 • Jei antro kompiuterio nėra ir dabar nėra svarbių darbų: padarykite bent vieną pilną atsarginę duomenų kopiją išorinėje laikmenoje, geriausia įkraunamą (bootable) ir įdiegę „macOS Sierra“ išbandykite visas aplikacijas ir jų funkcijas. Bandymų metu nekurkite svarbių dokumentų, nes gali būti, kad išsaugotos jų kopijos, jei kartais tektų grįžti prie ankstesnės operacinės sistemos versijos, bus nesuderinamos su senomis aplikacijų versijomis.

Informacijos apie aplikacijų suderinamumą su „macOS Sierra“ galima paieškoti ir internete. Geriausia tai daryti informacijos ieškant gamintojų svetainėse ar siunčiant užklausas jiems, tačiau galima iš dalies pasikliauti ir kitų internautų patirtimi, pavyzdžiui paieškojus svarbios aplikacijos suderinamumo informacijos RoaringApps svetainėje. Turėkite omenyje, kad kai kurie aplikacijų kūrėjai naujas versijas apmokestina, todėl ieškokite ne tik aplikacijos pavadinimo, bet ir informacijos susijusios su tos aplikacijos versija.

Ne viskas auksas kas auksu žiba

Daugelis senesnių „Mac“ kompiuterių naudotojų žino, o naujų „Mac’ų“ savininkams tai nėra aktualu, bet pakartosiu: ne visos naujos operacinės sistemos funkcijos veiks senesniuose „Mac“ kompiuteriuose.

Handoff, Instant Hotspot ir Universal Clipboard

„Handoff“, „Instant Hotspot“ ir „Universal Clipboard“ funkcijos veiks šiuose kompiuteriuose:

„Handoff“ funkcijai reikalingas „iPhone“, „iPad“ ar „iPod touch“ su „Lightning“ jungtimi ir įdiegta iOS 8 ar naujesne „iOS“ versija

„Instant Hotspot“ veikimui reikia „iPhone“ ar „iPad“ su mobilių duomenų ryšio galimybe ir „Lightning“ jungtimi bei įdiegta „iOS 8.1“ ar naujesne „iOS versija“

Automatinis atrakinimas

„Auto Unlock“ funkcija veiks 2013 metais ar vėliau išleistuose „Mac“ kompiuteriuose. Šiai funkcijai reikalingas „Apple Watch“ su „wtchOS 3“ ir „iPhone 5“ ar naujesnis.

AirPlay

„AirPlay Mirroring“ funkcijai reikalingas 2-os kartos ar naujesnis „Apple TV“. Ši funkcija palaikoma šiuose kompiuteriuose:

„Peer-to-peer AirPlay“ veiks 2012 metais ar vėliau išleistuose „Mac“ kompiuteriuose su įdiegta „OS X Yosemite“ ar naujesne „OS X“ versija kai tinkle yra 3-os kartos „Apple TV (rev A, A1469 modelis) su įdiegta 7.0 ar naujesne programinės įrangos versija.

Power Nap

„Power Nap“ funkcija palaikoma šiuose kompiuteriuose:

 • MacBook“ (Early 2015 ar naujesniame)
 • MacBook Pro“ Retina (Mid 2012 ar naujesniame)
 • MacBook Air“ (Late 2010 ar naujesniame)
 • Mac mini“ (Late 2012 ar naujesniame)
 • iMac“ (Late 2012 ar naujesniame)
 • Mac Pro“ (Late 2013)

Metal

„Metal“ technologija palaikoma šiuose kompiuterių modeliuose:

Boot Camp

macOS Sierra“ palaiko jau įdiegtas „Windows XP Service Pack 2“, „Windows Vista“, „Windows 7“, „Windows 8“ ir „Windows 10“. Palaikomos naujai diegiamos „Windows“ versijos yra: „Windows 8“ ar „Windows 10“.

Gero diegimo ir naudojimo. Pasidalinkite įspūdžiais jei jau įdiegėte ir jei nesiruošiate diegti - papasakokite kodėl.

Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Komentarų: 23 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

 1. Yra ir kitos naujienos Apple atnaujino programas Pages 6, Numbers 4......

 2. Sveiki, gal galit pasakyti kodėl kai "checking for updates" nerodo, kad yra MacOS update, atnaujino tik Digital Camera ir iTunes, modelis MacBook Pro (Retina, 13-inch, Early 2015)

 3. Kaip geriau? Ar diegti "ant El Capitan viršaus" ar daryti švarią instaliaciją?

 4. Po updeito mano diske 70GB vietos atsilaisvino.

 5. Kiek as suprantu, tai ant senesniu mac, tokiu kaip 2013 ir zemyn tas sierra veiks leciau... Tad pataria naujintis i sierra tik su 2013 ir auksciau...

  Tarkim su 2011 pro i7 panasu kad su ta sierra vercia putas CPU. Bei pastebimas akivaizdus lagas ir t.t... Siri isvis kazkoks apkarpytas.

  Tai nelabai ir matau prasmes naujinti i sierra is el capitano...

 6. Nerandu kaip galima youtube video ziureti ne per narsykle, rase kad safari tai jau moka

 7. Pastebejau kad nauja OS ilgiau kraunasi, vos ne dvigubai ilgiau

 8. o Sierra eina atrakint su iPhone, ar tik su Apple Watch? Arba aš kažką maišau, bet lyg buvau užfiksavęs kad Sierra bus tokia galimybė....

 9. Kaip kurti backup laikmeną ir ar būtina, jei pas mane aktyvuota funkcija time machine? Ačiū :)

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų