Savaitės naujienų apžvalga: 32-a 2016 metų savaitė

32-os 2016 metų savaitės naujienos ir gandai, kuriems nebuvo dedikuoti atskiri straipsniai „Mac Arena“ svetainėje, o taip pat nemokamai ar pigiau platinamų ir naujų „iOS“ bei „OS X“ aplikacijų rinkinys.

 • Nespėjo „Apple“ išleisti „iOS 9.3.4“ atnaujinimo kaip programišius ir „iOS“ programuotojas Luca Todesco Twitter paskelbė, kad rado spragą ir naujoje versijoje leidžiančią jailbreak’inti „iPhone“. Tiesa neaišku ar jis išleis tą jailbreak’ą, nes niekada to nėra daręs, tačiau jam niekas netrukdo savo atradimo detalėmis pasidalinti, kad ir su „Pangu“ komanda.
 • Neva trijų naujų „Phone 7“ arba „iPhone 6 SE“ video.
 • Amerikiečio Thomas Kim negąsdina tai, kad turistaujant išseks jo telefono baterija – jis sugeba „iPhone“ pakrauti plastikinių butelių ir upeliuko pagalba.
 • „KGI“ analitikas Ming-Chi Kuo teigia, kad „Apple“ antroje 2016 metų pusėje išleis „Apple Watch 2“, kuris bus geriau apsaugotas nuo drėgmės ir dulkių, veiks našiau, turės GPS ir barometrą, turės talpesnį akumuliatorių, tačiau jo išvaizda išliks tokia pati.
 • Tikriausiai ne vienas yra matęs, bet tikiuosi savo kailiu nepatyręs, iš kokio vieno metro iškritusį ir susitikimą su žeme suskilusiu ekranu baigusį „iPhone“. Kanadietei pasisekė kur kas labiau. Skrisdama „Cessna“ lėktuvu 2 500 pėdų (~760 metrų) aukštyje Jeannine Buck fotografavo ir jai iš rankų išslydo „iPhone“. Ji mintimis jau atsisveikino su savo telefonu, tačiau nepraradusi vilties, po poros valandų apsilankė „Stanley Park“, kur pasinaudojusi draugo telefonu ir „Find my iPhone“ paslauga, viduryje girios rado savo telefoną sveikut sveikutėlį.
 • Google“ reklamuodama savo „Google Photos“ pasišaipo iš 16GB „iPhone“.
 • Kiniečių „Weibo“ pasirodė informacija, kad „iPhone 7“ skiriamoji ekrano geba bus 2560x1440 arba 2K.
 • „Apple“ išleido programuotojams skirtas „macOS Sierra“, „iOS 10“, „tvOS 10“ ir „watchOS 3“ beta 5 bei viešam testavimui skirtas „iOS 10“ ir „macOS Sierra“ ketvirtas beta versijas.
 • Google“ oficialiai paskelbė, kad nuo 53 „Chrome“ naršyklės versijos nuo rugsėjo mėnesio pradės pagal nutylėjimą blokuoti „Flash“ turinį ir aukštesnį prioritetą suteiks HTML5, kuris yra greitesnis ir reikalauja mažiau kompiuterio resursų.
 • Vos „Apple“ paskelbė 200 000 USD premiją programišiams atradusiems saugumo skyles jos produktuose, ją tuojau pat perspjovė Teksase įsikūrusi kibernetinio saugumo kompanija „Exodus Intelligence“ pasiūlydama už iki šiol nežinomas (zero-day) „iOS 9.3“ ar naujesnėje versijoje esančią saugumo spragą nuo 5 000 iki 500 000 USD premiją. Žemiau „Exodus Inteligence“ kainininkas už atrastas saugumo spragas programinėje įrangoje.

  „Exodus Intelligence“ nėra vienintelė kompanija perkanti programinės įrangos klaidas. Pernai metais „Zerodium“, už būdą naršyklės pagalba įsilaužti į „iOS“ siūlė 1 mln. USD premiją.
 • „Apple“ už maždaug 200 mln. USD įsigijo jauną Sietlo mieste (JAV) įsikūrusią bendrovę „Turi“, plėtojančią dirbtinio intelekto technologijas. „Turi“ kuria sprendimus, kurie leidžia valdyti ir plėtoti programinę įrangą, analizuoti naudotojų elgseną bei aptikti naujus vartotojus, skelbia „Bloomberg“.
 • Rugpjūčio 16 dieną numatytas naujos „Apple Store“ atidarymas įspūdingo atvertos akies formos, 4 milijardų JAV dolerių vertės, Santiago Calatrava architekto sukurtame „World Trade Center“ pastate Manhetene.
  Pasaulio prekybos centas Manhetene (World trade Center). Architektas: Santiago Calatrava
  Pasaulio prekybos centas Manhetene (World trade Center). Architektas: Santiago Calatrava
  Pasaulio prekybos centas Manhetene (World trade Center). Architektas: Santiago Calatrava
 • Panašu, kad „Apple“ darbuotojams patinka „Tesla“ automobiliai. Nuotraukoje matoma pirmoji išleista „Tesla Roadster“, keli „Tesla Model S“ automobiliai ir net „Tesla Model X“ visureigis išleistas kiek anksčiau šiais metais. Dauguma „Apple“ biurų Silicio Slėnyje turi automobilių įkrovimo stoteles ir žinant, kad „Tesla“ įkvėpimo sėmėsi iš „Apple“ tai jog „Apple“ darbuotojams patinka „Tesla“ automobiliai atrodo nė kiek ne keista.
 • Pagaliau buvo uždegta žalia šviesa „Apple“ 197 hektaro ploto duomenų centro statybai Airijoje.

„iOS“ ir „OS X“ aplikacijos

„iOS“ žaidimai

taikomosios „iOS“ aplikacijos

naujos „iOS“ aplikacijos

„OS X“ aplikacijos ir žaidimai

naujas „OS X“ žaidimas

Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Vienas komentaras

 1. Chrome 53 nebelaukiu, nes su 52 pasirodymu negaliu dizaino naujo pakest :) Nuo siandien oficialiai pradedu naudoti tik Safari. Kol kas patenkintas, kai viska susikofiguravau pagal save, nes anksciau tiesiog buvo nepatogi narsykle, nes kitokia.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų