„iMac G3“ jau 18 metų

„iMac G3“ buvo pirmasis vartotojams skirtas „Apple“ produktas išleistas po Steve sugrįžimo į „Apple“, tačiau jis kompanijai svarbus ne tik tuo.

iMac G3“ asmeniniai „Apple“ kompiuteriai buvo gaminami ir parduodami nuo 1998 iki 2003 buvo metų. Šiais kompiuterių modeliais „Apple“ prekiauti pradėjo 1998 metų rugpjūčio 18 dieną. Lyginant su tuo metu rinkoje parduodamais nuobodžiais ir nykaus dizaino kompiuteriais, šis ryškių spalvų, permatomo plastiko korpusą turintis kompiuteris buvo lyg meno kūrinys. Šis „iMac“ buvo pirmasis vartotojams skirtas „Apple“ įrenginys išleistas po 1996 metais įvykusio Steve Jobs grįžimo į kompaniją.

Be visa kita, „iMac G3“ buvo tas produktas, kurio atneštos pajamos 1990 metais ištraukė „Apple“ kompaniją iš finansinės duobės. Bėgant metams jis buvo tobulinamas, išleidžiami naujų spalvų modeliai iki jį pakeitė „iMac G4“ ir „eMac“ kompiuteriai.

iMac G3“, nežiūrint to, kad buvo nepaprastai populiarus ir geidžiamas kompiuteris, susilaukė nemažai kritikos ir pagrinde dėl to, kad jame nebuvo naudojami tuo metu populiarūs technologiniai standartai tokie kaip „floppy“ diskeliai ir „Apple Desktop Bus“ jungtis buvo pakeičiama USB.

Kompiuteryje buvo diegiami nuo 233 iki 700MGz IBM „PowerPC 750“ procesorius, jame buvo diagiama nuo 32 iki 512MB (100MHz SDRAM) operatyvinės atminties, o neoficialiai buvo galima įdiegti „net“ iki 1GB. Kompiuterio ekranas buvo 15 colių CRT tipo, o jo skiriamoji geba 1024x768 taškų. Galima buvo rinktis „iMac G3“ modifikaciją su net 128GB talpos 5400-rpm ATA–3 kietuoju diesku.

Kadangi nuo pat pradžių „Apple“ šį kompiuterį pristatinėjo kaip „namų multimedija centrą“, „iMac G3“ buvo diegiama „ATI Rage 128 Ultra“ vaizdo plokštė su 16MB SDRAM atminties bei buvo galima rinktis kompiuterį arba su CD-ROM (24x) prievadu ar DVD-ROM (4x). Kompiuterio šonuose buvo įmontuoti du „Harman Kardon“ garsiakalbiai.

iMac G3“ turėjo dvi USB 1.1 jungtis, dvi jungtis ausinėms, 10/100 BASE-T Ethernet tinklo plokštę, 56k V.90 modemą bei jame įdiegus adapterį buvo galima pajungti 11 Mbit „AirPort 802.11b“ Wi-Fi.

Iki prasidedant „iMac G3“ pradavimams kompanija jau turėjo užsakymų 150 000 šių kompiuterių vienetų, o „Apple“ akcijos (AAPL) šoktelėjo iki 40 USD už akciją.

1998 metais „iMac G3“ buvo parduodamas su iš anksto įdiegta „Mac OS 8.1“ operacine sistema. 2003 metų kovą, „Apple“ nutarė nutraukti populiaraus monobloko gamybą, tačiau ir šiandien šis senukas puikiai veikia su jame įdiegta, prieš beveik devynis metus (2007 metų spalio 26 dieną) išleista „OS X 10.5 Leopard“.

Žinoma, dabar šis kompiuteris yra jau istorija ir ilsisi nenorinčiomis juo atsikratyti kompanijų nenaudojamos technikos sandėlių lentynose arba išdidžiai puikuojasi „Apple“ technikos fanų privačiose kolekcijose.

Nėra abejonės, kad būtent šis kompiuteris tapo vienu atpažįstamiausių „Apple“ kompiuterių ir įrodė, kad ir kompiuteris gali turėti sielą, ir ji yra labai ryški ir spalvota.

Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Komentarų: 3 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

  1. kaip greit metai prabėgo, o metams bėgant kaip ir pasikeitė viskas, koks buvo prieš 18 metų ir dabartinis iMac

  2. Daug ką pakeitė LCD ekranai. Jie turėjo labai daug reikšmės įrenginių išvaizdai.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų