„iOS 10“ yra naujovė pradžiuginsianti ir fotografijos profesionalus bei entuziastus

„Apple“ žengė svarbų žingsnį, padarydama „iPhone“ ir kitus „iOS“ įrenginius dar „rimtesniu“ profesionalams skirtu fotoaparatu.

Pirmadienį vykusios „World Wide Developer Conference“ metu, „Apple“ savo prezentacijos skaidrėje buvo paminėjusi faktą, kurio daugelis galėjo ir nepastebėti. „iOS 10“ palaikys RAW formatą nuotraukoms.

WWDC16 - naujos „iOS 10“ galimybės

RAW failų formatas išsaugo maksimalų informacijos kiekį nuotraukos faile nenaudojant suspaudimo ar kito informacijos modifikavimo. Ne fotografijos profesionalai ar entuziastai RAW failų paminėjimus galėjo matyti „Apple“ sistemos atnaujinimuose kai įdiegiami suderinamumai su naujais skaitmeninių fotoaparatų RAW failais.

Profesionaliai užsiimantiems fotografija RAW failai yra svarbūs, nes jie suteikia galimybę redaguojant nuotraukas dirbti su maksimaliu įmanomu vaizdo informacijos kiekiu. Faile yra kiekvienas užfiksuotas pikselis ir nei vienos taškelis nėra pašalintas stengiantis failą padaryti mažesniu, kaip kad daroma JPEG failuose kai pašalinami „nereikalingi pikseliai“. Pavyzdžiui 3-5MB užimantis JPEG failas, nufotografuotas ir išsaugotas RAW formatu užimtų apie 30-40MB. Taigi 16GB talpos iPhone tai gali tapti nelabai priimtinu pasirinkimu.

iPhone“ jau kuris laikas yra vienas populiariausių fotoaparatų pasaulyje, o pastaraisiais metais šis telefonas dažnai naudojamas ir profesionaliai fotografijai. Tai nereiškia, kad profesionalūs skaitmeniniai fotoaparatai galintys naudoti profesionalius objektyvus nukeliaus į antrą planą, tačiau RAW palaikymo atsiradimas „iPhone“ jį dar labiau priartins prie profesionalų naudojamos fototechnikos kategorijos.

Šiai dienai dar nėra aišku, ar „Apple“ fotografijai skirta aplikacija palaikys RAW, tačiau būtų labai keista jei ji šio formato nepalaikytų. Kas link trečių šalių sukurtų fotografavimui skirtų aplikacijų, tai jų kūrėjai turės šia galimybe savo aplikacijas papildyti atskirai - savaime, tai jog aplikacija bus naudojama „iOS 10“ - RAW palaikymas neatsiras.

RAW failus palaikys „iPhone 6“, „iPhone 6s“, „iPhone 6 Plus“, „iPhone 6s Plus“, „iPhone SE“, „iPad Pro“ (9,7″) ir žinoma nauji rudenį pasirodysiantys „iPhone“ telefonai. Adobe’s Digital Negative (DNG) RAW fotofailus bus galima kurti tik nugarinėje „iOS“ įrenginio dalyje esančios kameros pagalba. Taip pat, kaip ir daugelyje profesionalių fotoaparatų, bus galimybė tuo pačiu metu išsaugoti kadrą RAW ir JPEG formatų failuose.

Teisybės dėlei reikia paminėti, kad RAW failų palaikymo atsiradimas „iOS 10“ nėra joks revoliucinis dalykas. RAW failus jau palaiko „Android“ operacinė sistema ir juos išsaugoti galima tam tikruose „Windows Phone 8“ ir „Windows 10“ operacinių sistemų pagrindu veikiančiuose išmaniuose telefonuose.

Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Komentarų: 3 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

  1. O kam reikia mobilkom RAW, turbut neturi zmones ka veikti. Kai kuri pro technika eina jau prie to kad darytu gerus jpg ir profesionalams tai patinka.

  2. Straipsnyje rašoma, kad RAW formatą palaikys ir iPhone 6/6 Plus. Reikėtų patikslint, kad RAW fotografavimas bus palaikomas tik su telefonais kurie turi 12 ir daugiau megapixel'ių sensorius. RAW nuotraukų redagavimas gali būti, kad ir su iPhone 6/6 Plius.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų