Ar „iOS“ naudojamą aplikacijų diegimo kontrolę „Apple“ nori įdiegti ir „macOS“?

Vienur atleisdama aplikacijų kontrolės vadžias ir leisdama „nepajudinamas“ aplikacijas ištrinti, kitur „Apple“ sugriežtino jų diegimo kontrolę.

WWDC16 atidarymo vykusios prezentacijos metu „Apple“ paminėjo daugybę naujose jos operacinėse sistemose atsirasiančių naujovių: stipriai patobulintą „Siri“ asistentą veikiantį ne tik su eile aplikacijų „iOS“, bet taip pat ir „Mac“ kompiuteriuose, pakeistą „watchOS“ bei patobulintą „tvOS“ programinę įrangą, bei ištisą eilę „iOS 10“ naujovių. Tačiau tai nebuvo visos, naudotojų laukiančios naujovės.

„Apple“ nepaminėjo poros dalykų ir abu juos pastebėjo naujų operacinių sistemų beta versijas įdiegę registruoti programuotojai.

iOS 10

Vienas jų , daugelį „iPhone“ ir „iPad“ vartotojų turėtų nudžiuginti – „iOS 10“ galima ištrinti aplikacijas, kurios yra įdiegiamos kartu su operacine sistema. Iki šiol, daugelis šią problemą sprendė, nenaudojamas aplikacijas sudėdami į kokį vieną aplanką pavadintą „Šlamštas“ ir tą aplanką nugrūsdami į patį tolimiausią „iOS“ įrenginio vartotojo sąsajos langą.

Šiuo metu „iOS“ yra apie 18 aplikacijų, kurios įrenginyje yra įdiegiamos kartu su sistema ir jų nėra galimybės ištrinti. Tai tokios aplikacijos kaip „Tips“, „Stocks“ jei nesidomite akcijų kainomis, „Compass“ ar „Watch“ ir „Health“ jei neturite „Apple Watch“ ar jūsų nedomina tai kiek žingsnių kada padarėte ir kaip aukštai užsiropštėte. Žinoma yra ir tokių aplikacijų kaip „Phone“, „Mail“ ar „Messages“, kurias vargu ar daug kas nori ištrinti.

Norint ištrinti aplikaciją „iOS“ tereikia „Home“ lange palaikyti nuspaudus kokios nors aplikacijos piktogramą ir šioms pradėjus purtytis iš baimės, paspausti ant „x“ esančio norimos pašalinti aplikacijos viršutiniame-kairiame kampe. Iki „iOS 10“ išganingasis „x“ atsirasdavo ne prie visų aplikacijų piktogramų, tačiau naujoje „iOS“ versijoje tai pasikeitė.

„iOS 10“ beta galima ištrinti, ankstesnėse versijose neištrinamas „Apple“ aplikacijas
iOS 10“ beta galima ištrinti, ankstesnėse versijose neištrinamas „Apple“ aplikacijas

Reikia paminėti, kad „ištrinant“ tokią aplikaciją, iš tiesų ji nėra ištrinama, nes yra sistemos dalis ir pašalinama tik jos piktograma nuo ekrano, bei įrašas profilyje nurodantis leisti ją vartotojui naudoti. Dėl šios priežasties, jei tas aplikacijas trinsite norėdami sutaupyti vietos įrenginyje - taip jos sutaupyti nepavyks.

Tiesa, nors aplikacijos ir nėra pilnai pašalinamos iš įrenginiokai, kurių aplikacijų atveju toks „ištrynimas“ gali būti labai nepatogus. Pavyzdžiui ištrynus „Mail“ aplikaciją ir kitoje vietoje paspaudus ant elektroninio pašto adreso – „iOS 10“ pasirodo pranešimas, kad „šiai nuorodai atidaryti reikalinga"Mail" aplikacija, kurios sistemoje nebėra“ ir pasiūloma ją atsisiųsti iš „App Store“.

Kokias „iOS“ aplikacijas trintumėte/trinsite iš sistemos?

macOS Sierra

Kitas WWDC16 metu nepaminėta ir beta versiją įdiegusių pastebėta, bei nemažai šurmulio sukėlusi, naujovė yra mažiau džiaugsmo daugeliui „Mac“ vartotojų kelianti nei aprašytoji aukščiau. „macOS Sierra“, panašu, „Apple“ gali planuoti leisti diegti tik žinomų (registruotų) programuotojų sukurtas ar per „App Store“ platinamas aplikacijas.

Reikia paminėti, kad galimybė diegti aplikacijas iš bet kur „dingo“ ne pas visus „macOS Sierra“ beta versiją įdiegusius. Neaišku dėl kokių priežasčių, tačiau galimybė diegti aplikacijas iš „Anywhere“ pas vienus yra, o pas kitus - ne.

Jei esate vienas tų, kas įdiegėte „macOS Sierra“ ir „System Preferences“ → „Security & Privacy“ skiltyje „General“ nematote „Allow downloads form: Anywhere“ galimybės – paspauskite Cmd ⌘ klavišą ir tada norimos, ne iš „Mac App Store“ atsisiųstos aplikacijos piktogramą ir pasirinkite „atidaryti bet kuriuo atveju“.

Tai tik „beta“ versija ir gali būti, kad šios galimybės buvimas priklauso nuo kompiuterio tipo ar kokių kitų sistemos naudotojo naudojamų ar nenaudojamų apsaugos priemonių. Kaip ten bebūtų, jei „Apple“ nutartų į „Mac“ kompiuterius leisti diegti tik aplikacijas iš „Mac App Store“ ar žinomų programuotojų – tragedijos tikriausiai nebūtų, bet kai kurios populiarios aplikacijos, matyt, natūraliai išnyktų iš mūsų naudojamų aplikacijų sąrašo. Mano arsenale tai būtų kokios 2, nereikšmingos aplikacijos, dėl kurių nebuvimo tikai nesiraučiau kelių likusių ant galvos plaukų.

Jei tai nėra „beta“ versijos klaida ir „Apple“ tikrai nuspręs į „Mac“ kompiuterius leisti diegti tik žinomų ar per „Mac App Store“ savo aplikacijas platinančių programuotojų aplikacijas, kiek nepatogumų Jums toks „Apple“ sprendimas sukeltų?

Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Komentarų: 7 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

  1. Tai kad dauguma programuotoju pabego is AppStore del cenzuros, kam reikalinga programa kuri negali padaryti savo funkcijos, nes apple jiems to neleidzia.

  2. Na jei appple skaito kad "Ignore system settings for F1-F12" jau lenda i sistema tada as programuotojus uzjauciu ir suprantu kodel is app store bega
    Butu tada ir su Photoshop liudnos dienos, negaletum naudoti klaviaturos F1-F12

    • Tavo paminėtas F1-F12 yra sistemos šiems klavišamas priskirtų funkcijų ignoravimo įjungimas, taip pat „App Store“ platinama aplikacijos versija negali kill'inti procesų bei veikti root'o teisėmis. Ar tau atrodo kad tai nėra pakankamas kišimasis į sistemos darbą?
      Aš labai suprantu „Apple“, nes paskui visokie „dundukai“ pridiegia aplikacijų iš nežinia kur, nustatymuose privaro visokių nesąmonių nesuprasdami ką jos daro ir forumuose gieda, kad Mac šūdas, nes blogai veikia, arba rašinėja laiškus - „nieko nedariu, bet Mac staiga pradėjo blogai veikti“.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų