Greitai pokyčių banga gali aplankyti ir „MacBook Pro“ kompiuterių šeimą

Nuo pat 2012 metų, kai „Apple“ pradėjo leisti kompiuterius su „Retina“ ekranu – „MacBook Pro“ šeimos kompiuteriai praktiškai nepasikeitė, tačiau gali būti, kad stagnacinio periodo pabaiga jau visai čia pat.

Per pastaruosius kelis metus, „Apple“ kuriami nešiojami kompiuteriai beveik nepasikeitė. Taip, jie tapo kiek plonesni, juose įdiegti galingesni procesoriai, o baterijos leidžia apsisaugoti nuo desperatiško dairymosi ieškant rozetės, tačiau radikalių pokyčių nėra. Paėmus 2012 metais išleistą „MacBook Pro“ ir naujausią šios kategorijos „Apple“ kompiuterį - didesnių pokyčių nepastebėtumėme.

Jei tikėti gerą reputaciją „Apple“ gandų klausimu turinčio „KGI Securities“ analitiko Ming Chi-Kuo prognozėmis – „Apple“ dar šiais metais planuoja didelį „MacBook“ klasės kompiuterių atnaujinimą. Be to, kad šie kompiuteriai taps dar plonesni ir lengvesni, pagrinde dėl naujoviškų vyrių mechanizmo, kuris dabar naudojamas 12 colių „MacBook“ kompiuteriuose – naujas 13 ir 15 colių „MacBook Pro“ taip pat turės įdiegtą „Touch ID“ pirštų atspaudų jutiklį, USB Type-C ir su „Thunderbolt“ suderinamas jungtis.

Aukščiau išvardintos, galimai naujuose „MacBook Pro“ išvardintos naujovės nėra vienintelės ir didžiausios. Ming Chi-Kuo rašo, kad naujuose „Pro“ vartotojams skirtuose „MacBook“ kompiuteriuose, viršutinėje klaviatūros klavišų eilėje, ten kur įprastai yra funkcinių klavišų eilė, „Apple“ įdiegs lietimui jautrią OLED juostą-ekraną. Kol kas nėra informacijos apie tai kokio dydžio ši juosta-ekranas bus ir kokias funkcijas atliks, tačiau nereikia turėti nepaprastai išvystytos vaizduotės norint suvokti koks įvairiapusis gali būti tokio, lietimui jautraus, ekrano panaudojimas.

Šis pokytis gali būti gana reikšmingas „Apple“, kuri tradiciškai stengiasi savo nešiojamus kompiuterius kurti kiek įmanoma paprastesnius. Kai daugelis PC gamintojų pradėjo leisti lietimui jautrius ir besivartančius ekranus turinčius kompiuterius (pvz. „Yoga“ kompiuteriai sukurti „Lenovo“) - „Apple“ ir toliau „MacBook Pro“ ir net naujuosius 12 colių „MacBook“ kompiuterius kūrė atrodančius taip pat kaip ir jų „seneliai“ ir net išleidusi „iPad Pro“ nepozicionavo jo kaip planšetinio ir nešiojamo kompiuterio hibrido.

Manau daugelis „MacBook Pro“ vartotojų nenorėtų atsisakyti „senovinio“ tipo F-klavišų eilės, kuri turi daugiau funkcijų nei tik F1-F19, „Esc“ ir įrenginio į/išjungimo mygtuką. Žinoma, tokie gandai yra toli siekiantys ir juos būtų galima ignoruoti jei šie nebūtų mūsų pasiekę iš Ming-Chi Kuo lūpų, kuris be eilės išsipildžiusių prognozių dar 2013 metais teisingai numatė 12 colių „MacBook“ pasirodymą ir tik suklydo tik numatydamas šio kompiuterio debiuto laiką - analitikas manė, kad „MacBook“ pasirodys pusmečiu anksčiau nei tai įvyko iš tikro.

„Apple“ WWDC konferencija prasidės San Franciske kiek daugiau nei po trijų savaičių (vyks birželio 13-17) ir tikimasi, kad jos metu kompanija pristatys naują „iPhone“ bei kitus įrenginius. Ar konferencijos metu išvysime ir atnaujintą „MacBook Pro“ sunku pasakyti - įprastai šie kompiuteriai pardavime pasirodo netrukus po pristatymo ir dėl šios priežasties gali būti, kad aukščiau aprašytas naujoves turinčio „MacBook’o“ pristatymo reikės palaukti iki sekančio, vėlesnio „Apple“ renginio.

Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Komentarų: 2 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

  1. Tai kad iPhone pristato rugsejo menesi

  2. A rimtai jau birželį iPhone 7 ???

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų