Kaip produktyviai panaudoti Finder aplikacijos įrankių juostą

Modifikavus „Finder“ aplikacijos įrankių juostą taip, kad joje esančios papildomos, net ir nesančios parinktyse piktogramos, labiau atitiktų poreikius – galima gerokai paspartinti darbo našumą ir sutaupyti laiko.

Žemiau aprašomą būdą galima naudoti ir senesnėse „OS X“ versijose.

Daugelis aplikacijų turi įrankių juostą (toolbar) – kai ji nėra ir tai patogus būdas prieiti prie tam tikrų aplikacijos funkcijų. Patalpinant papildomas piktogramas įrankių juostoje, naudojimą aplikacija galima padaryti dar patogesne ir dar labiau atitinkančia poreikius.

„OS X Finder“ aplikacijos įrankių juosta

Kalbant apie „Finder“ aplikaciją, papildomai prie jau numatytų piktogramų – galima patalpinti piktogramas į bet kurį failą (tame tarpe ir aplikacijas) bei aplankus. Patalpinant aplikacijų piktogramas „Finder“ įrankių juostoje galima greitai ir patogiai failą atidaryti tam tikroje aplikacijoje. Tai gali būti patogu kai tam tikro tipo failai yra susieti su viena aplikacija (du kartus spustelėjus pelės žymekliu ant jų atidaroma tam tikra aplikacija), tačiau to tipo ar skirtingų tipų failus neretai tenka atidaryti ir kitoje aplikacijoje.

Norėdami patalpinti aplikacijos ar aplanko piktogramą – nuorodą „Finder“ įrankių juostoje:

  • atidarykite aplanką, kuriame yra norima „Finder“ įrankių juostoje patalpinti aplikacija ar aplankas
  • nuspauskite Cmd ⌘ klavišą ir laikydami klavišą nuspaustą pertempkite pageidaujamą aplikaciją ar aplanką į „Finder“ įrankių juostos pageidaujamą vietą.
Papildomos aplikacijų piktogramos-nuorodos „OS X Finder“ aplikacijos įrankių juostoje.

Patalpinus reikiamų aplikacijų ar aplankų nuorodas „Finder“ įrankių juostoje – norėdami atidaryti failą tam tikroje aplikacijoje (arba perkelti/nukopijuoti failą į kitą aplanką) – tiesiog tą failą pertempkite ant „Finder“ įrankių juostoje esančios atitinkamos piktogramos. Tai neretai gerokai greičiau nei pertempti failą ant piktogramos esančios „Dock“ juostoje ar paspaudus dešinį pelės klavišą iš kontekstinio meniu „Open With“ punkto pasirinkti reikiamą aplikaciją.

Pasinaudokite šia „Finder“ suteikiama galimybe ir pamatysite kaip darbo našumas pagerės.

Jei norite iš įrankių juostos patalpintos aplikacijos ar aplanko piktogramą/nuorodą ištrinti – nuspauskite Cmd ⌘ klavišą ir laikydami klavišą nuspaustą iš įrankių juostos pertempkite ją kur nors į šoną.
Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Vienas komentaras

  1. Sveiki, gal kas žinote, kaip Finder padaryti du langus kaip Total commander?

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų