Pamąstymai apie naują „iPhone SE“ modelį

„Space Gray“ spalvos „iPhone 6s“, „iPhone 6“ ir „iPhone SE“

„Apple“ kovo 21 dieną pristačius „iPhone SE“ modelį internete pasirodė visa eilė skeptiškų komentarų, bet ar tikrai šis „iPhone“ modelis yra toks prastas?

Prieš „Apple“ kovo mėnesio renginį internete buvo pasirodę nemažai gandų apie naują „iPhone“ ir didelė jų dalis buvo teisingi. Jei „Apple“ ir pavyksta suvaldyti informacijos nutekėjimą iš jos biuro, tai šį procesą valdyti gamintojų valdose yra gerokai sunkiau.

Eilės laukusiųjų naujo „iPhone“ modelio nusivylimo priežastimi tapo tai, kad naujasis „iPhone SE“ savo išore yra panašus į 3-jų metų senumo „iPhone 5s“ modelį. Man susidarė įspūdis, kad garsiai apie tai šaukia su nepasitenkinimo gaidele, pagrinde, tie kas ir taip neplanavo jo pirkti ir tokia naujo „iPhone“ išvaizda tiesiog lengva galimybė pabumbėti ar kitiems gyvenantiems iš „YouTube“ įrašų pasipelnyti. Skeptikai gali nurimti – „Apple“ nėra ta kompanija, kuri švaito pinigus vėjais – prieš išleisdama naują produktą ji detaliai ištiria tokio produkto paklausą rinkoje ir jei jau „iPhone SE“ pasirodė – vadinasi yra daugybė jo trokštančių vartotojų ir keli bambekliai „Apple“ nėra rodiklis ypač kai juos galima priskirti porai kategorijų: tie kuriems visada kas nors negerai ir oportunistai, kurie siekia naudos bet kokiomis priemonėmis šliedamiesi prie „Apple“ ir taip siekdami asmeninės naudos.

Naujojo „iPhone SE“ pasirodyme, asmeniškai aš, įžvelgiu daug teigiamų aspektų:

 • „Apple“ girdi ko nori vartotojai. Įvairių analitika užsiimančių ir reklamos kompanijų duomenimis 3,5 ir 4 colių ekranų įstrižaines turinčių „iPhone“ tenka 40–60% visų dabar naudojamų „iPhone“ telefonų. Žmonės neskuba keisti savo dabar turimų modelių ir ne vien todėl, kad „iPhone“ puikiai veikia metų metus, ko negali pasakyti apie konkurentų sukurtus mobilių telefonų modelius, bet ir todėl, kad jiems patinka jų mažesni „iPhone“.
 • Kalbant apie „iPhone SE“ išvaizdą. Tikriausiai sutiksite, kad klasikiniu tapęs „iPhonedizainas iš ties geras ir daugeliui jis patinka daug labiau nei naujos kartos prasidėjusios su „iPhone 6“ – bent jau man 4–5 kartos „iPhone“ yra labiau „iPhoniški“ nei dabartiniai. Prisimenant tą faktą, kad išleidusi naujus „iPhone“ modelius „Apple“ pigiau pardavinėja praeitų 1–2 kartų modelius – į „iPhone 5s“ panašaus telefono pasirodymas neturėtų stebinti, tačiau šį kartą tai ne visiškai tas pats – senas „iPhone“.
 • Tai, kad kuriant „iPhone SE“ kompanijai nereikėjo skirti daug pinigų ir resursų leidžia jį pardavinėti pigiau ir atrodyti labai konkurencingai šalia kitų kompanijų sukurtų mobilių telefonų. Tai, kad išoriškai telefonas, kai kuriems, gali pasirodyti pasenęs nereiškia, kad jo „geležis“ taip pat sena. Kuriant šį spendimą, „Apple“ nereikėjo eilės naujų sprendimų – ji panaudojo savo „know-how“ sukauptą kuriant tiek penktos, tiek ir šeštos kartos „iPhone“ modelius.
 • iPhone SE“ įdiegta nauja aparatinė įranga leidžia jam galimybėmis ir našumu lygiuotis į didžiuosius kompanijos flagmanus.
  Jei nematote visos lentelės — paverskite įrenginį šonu.
  iPhone
  6s Plus6s6 Plus6SE
  EkranasRetina HD + 3D
  5,5″
  1920x1080 @ 401 ppi
  Retina HD + 3D
  4,7″
  1334x750 @ 326 ppi
  Retina HD
  5,5″
  1920x1080 @ 401 ppi
  Retina HD
  4,7″
  1334x750 @ 326 ppi
  Retina
  4″
  1136x640 @ 326 ppi
  ProcesoriaiA9/M9A9/M9A8/M8A8/M8A9/M9
  Kamera12 mpx iSight 1,22µ
  ƒ/2.2
  Live Photos
  12 mpx iSight 1,22µ
  ƒ/2.2
  Live Photos
  8 mpx iSight 1,5µ
  ƒ/2.2
  8 mpx iSight 1,5µ
  ƒ/2.2
  12 mpx iSight 1,22µ
  ƒ/2.2
  Live Photos
  Video4K @ 30 fps
  1080p HD @ 30/60 fps
  4K @ 30 fps
  1080p HD @ 30/60 fps

  1080p HD @ 30/60 fps

  1080p HD @ 30/60 fps
  4K @ 30 fps
  1080p HD @ 30/60 fps
  Facetime5 mpx
  Retina Flash
  5 mpx
  Retina Flash
  1,2 mpx
  1,2 mpx
  1,2 mpx
  Retina Flash
  Jutikliai3jų ašių giroskopas
  Akselerometras
  Atstumo jutiklis
  Aplinkos šviesos jutiklis
  Barometras
  3jų ašių giroskopas
  Akselerometras
  Atstumo jutiklis
  Aplinkos šviesos jutiklis
  Barometras
  3jų ašių giroskopas
  Akselerometras
  Atstumo jutiklis
  Aplinkos šviesos jutiklis
  Barometras
  3jų ašių giroskopas
  Akselerometras
  Atstumo jutiklis
  Aplinkos šviesos jutiklis
  Barometras
  3jų ašių giroskopas
  Akselerometras
  Atstumo jutiklis
  Aplinkos šviesos jutiklis
  Talpa GB16/64/12816/64/12816/6416/6416/64
  SpalvosTamsiai pilka
  Pilka
  Geltono aukso
  Rausvo aukso
  Tamsiai pilka
  Pilka
  Geltono aukso
  Rausvo aukso
  Tamsiai pilka
  Pilka

  Tamsiai pilka
  Pilka

  Tamsiai pilka
  Pilka
  Geltono aukso
  Rausvo aukso
  Kaina 16GB869 €759 €759 €649 €499 €

  Pilną šių „iPhone“ modelių charakteristikų palyginimą rasite „Apple“ svetainėje.

 • iPhone SE“ kaina išties puiki – 499 € už 16GB modelį (palyginimui 16Gb „iPhone 5s“ kainavo 589 €). Tai neįtikėtinai žema naujo „iPhone“ kaina. Manau už tiek pardavinėdamas „iPhone SE“ modelis taps labiau prieinamas ir tiems, kurie jo troško, bet negalėjo įsigyti, o mintis jog „žmonės gyvena ir su vienu inkstu“ jų nežavėjo. Palyginus „iPhone SE“ ir „Android“ modelių kainas naujojo „Apple“ išleisto telefono kaina, net ir tiems kam kaina yra pagrindinis kriterijus renkantis mobilų telefoną, atrodo labai viliojančiai.

Žinoma „Android“ fanai ras eilę priežasčių tikindami kodėl nereikėtų pereiti prie „iOS“: galimybė vartotojo sąsają geriau pritaikyti savo poreikiams ir „Google Play“ turiniui išleisti pinigai, tačiau jei vienintelė priežastis kodėl renkatės „Android“ telefoną yra pinigai – tai dabar „Apple“ išleidus „iPhone SE“ ši kliūtis panaikinta.

Ką apie „iPhone SE“ rašo užsienio spauda

AppleInsider

Tai sumažintas „iPhone 6s“. „Apple“ neatsitiktinai jį sukūrė panašų į „5s“, tačiau pavadinime nedėjo skaičiaus – skaičiaus „5“ paminėjimas pavadinime iš kartų vartotojų galvose jį padarytų pasenusiu.

The Verge

iPhone SE“ – tai geriausias „Apple“ kompromisas: jame geriausia flagmanų „geležis“, tačiau jo dizainas ir dydis leido jį sukurti pigiau. Jei kompanija pasirinks agresyvų konkuravimo kelią, galima tikėtis, kad trečioms šalims bus išleistas ir 5GB talpos „iPhone SE“ modelis.

9to5Mac

„Apple“ savo dėmesį sutelkė į tai, kad rinkoje yra 30 milijonų naudojamų „iPhone“ 4 colių ekranu. Tai ko gero tapo pagrindine priežastimi paskatinusia kompanija sukurti naują, mažesnį ekraną turintį, „iPhone“ modelį. Daugelis labai vertina „iPhone 5s“ kaip už nedidelį jo ekraną, taip ir už neaukštą kainą.

CNET

Vos tik „SE“ pateko mums į rankas, mes supratome - pats mažiausias nuo „iPhone 5s“ laikų „iPhone“ veikia taip pat kaip ir naujausi „iPhone 6s“ ir „iPhone 6s Plus“. Jis iš tiesų veikia labai greitai. „iPhone SE“ net telpa į marškinių kišenę, kaip senais, gerais laikais.

Ką manote apire „iPhone SE“? Jei dabar „iPhone 6s“ naudojantiems tai būtų šioks toks, tačiau nedidelis, žingsnis atgal – naudojantiems senesnius „iPhone“ modelius ir ypač neatnaujinusiems savo telefonų dėl naujųjų „iPhone“ modelių dydžio – „iPhone SE“ yra puikus variantas. Jam jau yra sukurta visa eilė aksesuarų, nes tiks daugelis skirtų „iPhone 5s“ Pirksite?

Asmeniškai aš, jei savo „iPhone 4s“ nebūčiau pakeitęs „iPhone 6s“ modeliu, labai stipriai svarstyčiau „iPhone SE“ kandidatūrą, tiesa, tikrai ne 16GB talpos. Mano galva, kelios funkcijos, kurių lyginant su „iPhone 6s“ neturi „iPhone SE“: „3D Touch“, baromteras, prastesnė „FiceTime“ kamera tikrai nėra tai dėl ko 4″ fanams reikėtų atsisakyti minties pirkti naują „iPhone SE“ modelį.

Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Komentarų: 20 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

 1. Kaip ir 5s sis modelis patrauklus savo kompaktiskimu. Bet kai kazkada isigijau 5s, tai man jo ekranas buvo per mazas (po 4.5 androido) - teko keisti i pliusa sekanciais metais :)
  Idomu ar zada apple atsisakyti 16gb modelio? Neturint atminties prapletimo galimybes labai jau mazai vietos gali jame laikyt.

 2. 16GB išties labai geras pasirinkimas korporacijoms. Ten svarbiausias aspektas yra kaina ir kokybė. O talpa 36-toje vietoje. 16GB yra daugiau nei pakankama :-) Man SE atrodo labai smagus variantas (kurį būčiau pasirinkęs jei jis būtų išėjęs anksčiau :-) ) Bet dabar tikrai žinau koks bus kitas žmonos iphone :-)

 3. Nuo to laiko, kai Apple sumažino iCloud talpyklos kainas, 16 gb iPhone tapo 200gb vos už kelis € per mėn. O lietuviškai paskaičiavus, koks yra skirtumas €urais tarp 16 ir 64 /128 GB telefonų, ir kiek mėnesių iCloud abonimento skiria, tada supranti kad, neverta pirkti 128 GB, nes visvien po metų ar dviejų pakeisi į naują iPhone.

 4. Aš tai pasiimsiu,kai tik atsiras LT.....klasikinis dizainas,naujas vidus, 2GB atmintis ,ko daugiau reikia "mažiukų" telefonų mylėtojams :) 3D touch man nereikalingas. o 16GB užtenka tiems, kas naudoja "debesis" ;)

 5. Jei būtų rudenį išėjęs greta 6s, beveik neabejoju, jog būčiau pasirinkęs jį. Na tiesiog nepatinka man 6-to dydis kaip telefonas. Jis nėra praktiškas. Jei be 128GB talpos galėčiau verstis, tai be 3D Touch, kai dabar jau įpratau naudoti, būtų sunku. Labai tikiuosi, kad su laiku SE (ar kaip naujesni modeliai besivadins) pasivys einamąjį modelį parametrais ir nebebus, nors ir nedaug, iškastruotas. Tuomet, atėjus laikui keisti dabartinį, galvos sukti nereiks.

 6. Man tie " šeštokai" nepatinka ir dizainu, ir dydžiu, todėl buvau nusiteikęs savo 5S drožti iki paskutiniųjų, o jau tada žiūrėti ką daryti su "upgarde'u". O dabar jau ramu :) Man geriausias sprendimas būtų buvęs jei apple būtų sukryžminę "ketvirtoką" su "penktoku" ir padarę 4" ekraną su "ketvirtoko" dizainu. Nu bet ok, visiems neįtiksi 100% procentu, todė sakau ačiū apple už SE sprendimą, aš juo tikrai patenkintas :)

 7. is pradziu pasakysiu, kad man labai patinka iphone, turejau iphone 4 ir iphone 5s, zmona ir dabar 5s naudojasi. o dabar siektiek kritikos autoriui ir SE modeliui. dizainas nuvyle, 4 metu senumo, tik rose gold spalva kazkiek gelbeja. priekine kamera nuo iphone 5, prastesne nei 5s, siais asmenukiu laikais, didelis minusas. nera 3D touch, renkantis tarp 6s ir sio, tai yra didelis minusas. pirsto skaneris senasis, kaip 5s, bus letesnis nei 6s. kaina 500e uz 16gb varianta,mano nuomone irgi nera labai gera. manau 6s yra daug geresnis pasirinkimas ir kainos/kokybes santykis. labai linksmas pastebejimas is straipsnio apie taip kaip apple istiria vartotoju poreikius ir lukescius ir juos pateisina, prisiminus iphone 5c modeli, galima teigti, kad nevisada pasiseka :) su siuo gali irgi panasiai nutikti. manau SE yra tik tiems, kas jokiu budu nenori didesnio nei 4" ekrano.

  • „iPhone 6SE“ kaina tokia, nes kompanijai nereikėjo kurti naujo dizaino ir ji panaudojo jau sukurtą „iPhone“ modelį kaip pagrindą bei jo elementus. Jei „Apple“ būtų įdiegusi „3D Touch“ šiame modelyje ir taip 7.6 mm storio modelis būtų dar storesnis, be to norint „3D Touch“ veikimo logiką pritaikyti mažesnį nei 4,7 colio ekraną turinčiam įrenginiui reikėtų gerokai paplušėti ir kaina tada nebūtų tokia žema. Visiems įtikti neįmanoma. Porą metų buvo girdimas eilės vartotojų nepasitenkinimas nauju dizainu ir tuo, kad nėra 4 colių modelio. „Apple“ išleido pageidaujamo dizaino 4 colių modelį, padarė jo kainą mažesnę – vis tiek negerai. Visada bus tų, kuriems kas nors negerai.
   Labai galimas dalykas, kad „Apple“ išleidusi „iPhone SE“ neplanuoja tęsti šio modelio vystymo – SE = Special Edition.

 8. trukumai: prasta priekine kamera, is iphone5; 4metu senumo dizainas; nera 3d touch; senas ir letas pirsto skaneris.

  • Aš asmeniškai priekinės kameros beveik nenaudoju, nebent „FaceTime“ skambučiams tad man 1,2mpx per akis, tas 4 metų senumo dizainas man labiau privalumas nei trūkumas, nors ir turiu „iPhone 6s“ – „3D Touch“ naudoju itin retai. Lėtesnis piršto skeneris – taip, trūkumas, tačiau jei šie modeliai būtų pasirodę kartu su „iPhone 6s“ ar net su „iPhone 6“ – greičiausiai būčiau pasirinkęs „iPhone SE“.

  • Na,dar reikėjo paminėt, kad ekranas prastesnis (kontrastas 800:1) :) Pliusai: SE surenka daugiau balų už 6s :) Antutu bandymuose...ir kad baterija ilgiau laiko SE,o ne 6s :) , klasikinis dizainas,kurį pripažįsta dauguma ,o nepatinka mažumai :) jis patogus naudoti viena ranka, tiks senieji dėklai nuo penktuko ( nes ir aš turiu dėklą, kurio nenorečiau pasikeisti ) , telefonas skirtas neieskantiems " milžinų" :) ir kamera neišlendanti už korpuso... taip kad jis bus populiarus :)

 9. objektyvus zmogus mato ir pliusus, ir minusus, fanas tik pliusus.

  mano zmona jau tuoj bus 2 metai kaip su 5s, labai lauke sito maziuko pristatymo, pamaciusi, labai nusivyle, sake, kad tokio pacio telefono 4 metus naudot tikrai nenori.

  • Jei telefoną naudoji kaip aksesuarą, tada gal ir svarbu kaip jis atrodo, o ne tai ką gali ir kiek yra funkcionalus. Be to pirkti naują vien todėl, kad jis atrodo kitaip… na gal moterims ir stileivoms tai ir priežastis. Tiems, kas telefoną naudoja kaip mobilų telefoną, bendravimo ir informacijos gavimo priemonę, darbo įrankį – tai kaip jis atrodo yra 5 vietoje.

 10. Matau cia daugiausia fanboy renkasi, kuriems viskas ka daro apple yra cool. Del SE, tai pardavimai viska parodys, nera ka cia daugiau ir kalbet.
  atsisveikindamas paminesiu, kad as naudoju samsung s6 :)

 11. Tai telefonas kurio as laukiau

 12. Ramūnas labai konstruktyviai ir aiškiai aprašė kam ir kodėl išleistas iPhone SE. Turiu iP 6, tačiau jau užsisakiau SE. Turėjau 6 +, ir esu tokio pasirinkimo, kad telefonas turi būti optimalaus dydžio, o skaityti knygas, naršyti inetrnete naudoju iPad mini. Bet, aš turiu kitą problemą, vakar buvau oze samsung skyriuje, ir turėjau rankose S7, tai palyginus su iP 6, graudu :) jei ne visą apple įranga, tai pasakysiu atvirau, imčiau S7, bet labai tikiuosi, kad apple dar rudenį nustebins. Ir dar, gal kas žinote, samsungo darbuotoja aiškino, kad amolede yra kur tobulėt, ir samsas tai daro, o iP ekranas - tipo iš jo jau išspaustas maksimumas. Nesiginčijau, nes nelabai ką žinau.... gal turit kokios info ta tema?

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų