Apple planuoja iPhone ir iPad įdiegti belaidžio įkrovimo funkciją

Apie tai, kad Apple gali išleisti iPhone su belaidžio įkrovimo funkcija kalbama jau seniai, tačiau dabar jau „pranešamos“ ir konkretesnės datos.

Kalbama, kad Apple kuria technologiją leidžiančią iPhone ir iPad savininkams šiuos įrenginius įkrauti „nepririšant“ jų laidu prie sienos. Nors šiais laikais tai nėra koks nors neįtikėtinas dalykas ir visa eilė įrenginių jau turi galimybę būti įkrauti juos padedant ant specialių, belaidžiam įkrovimui skirtų paviršių – Bloomberg praneša, kad Apple bendradarbiaudama su partneriais JAV ir Azijoje kuria technologiją leisiančią įrenginį įkrauti per atstumą nuo įkrovimo šaltinio (koks tas atstumas nėra nurodoma).

Dabartiniai, belaidžio įkrovimo galimybę turintys įrenginiai, norint įkrauti jų akumuliatorius turi būti padėti ant specialaus paviršiaus. 2012 metų rugsėjį, Apple marketingo vadas Phol Schiller sakė, kad „kompanija nėra tikra ar toks įrenginio įkrovimo būdas yra patogesnis, nes kaip ir daugelis įrenginių įkrovimo sistemų, belaidžio įkrovimo sistema vis tiek turi būti pajungta į elektros rozetę.“

Sausio pradžioje pasirodė informacija, kad Apple belaidžio įkrovimo sistemą įdiegs jau iPhone 7, tačiau labai galimas dalykas, kadangi ta technologija dar tik kuriama, ši galimybė bus perkelta į vėlesnes iPhone kartas.

Susidomėjimą belaidžiu įkrovimu Apple rodo jau nuo pat pirmo iPhone modelio išleidimo. Jos arsenale yra belaidžio įkrovimo stotelių ir „belaidės energijos panaudojimas vidiniame vidinėje įrenginio aplinkoje“ kur aprašomos artimo lauko magnetinio rezonanso panaudojimo galimybės. Apple taip pat rodė susidomėjimą ir 2011 metais susikūrusio Amerikos startup’o „WiTricity“, beisispecializuojančio elektros energijos perdavimu belaidžiu principu, tame tarpe ir rezonansinių transformatorių pagalba, adresu bei kuriančios „paslėptų įkroviklių“ technologijas leidžiančias magnetiniams laukams pasivyti akumuliatorius.

Pernai metų gale pasirodė informacija, kad iPhone 7 gali nebelikti tradicinės 3,5mm audio jungties ir Lightning jungtis taps „viskas-viename“ tipo jungtimi skirta tiek įrenginio akumuliatorių įkrovimui, tiek ir ausinių pajungimui. Nors ausinių lizdo panaikinimas Apple leistų išlošti papildomos vietos įrenginyje ir jį padaryti plonesniu, arba ją išnaudoti talpesnio akumuliatoriaus įdiegimui - turint vienintelę jungtį iOS įrenginyje nepavyktų ir klausytis muzikos naudojant laidines ausines ir įkrauti iOS įrenginio akumuliatorių tuo pačiu metu. Žinoma, tai nėra padėtis be išeitis – greičiausiai tokio sprendimo atveju iPhone būtų komplektuojami su belaidėmis Bluetooth ausinėmis, tačiau kitas galimas sprendimas yra belaidžio įkrovimo galimybės įdiegimas įrenginyje, kuris leistų naudoti laidines ausines tuo pat metu įrenginį ir įkraunant.

Jei Apple sukurtų ir pradėtų naudoti technologiją leidžiančią iOS įrenginį krauti belaidžiu būdu per atstumą – tai suteiktų papildomo patogumo vartotojams, nes nereikėtų pergyventi, kad stumtelėjus ant specialaus paviršiaus padėtą įrenginį, šio akumuliatoriaus įkrovimo procesas bus nutrauktas. Sumanus sprendimas leistų išvengti galvosūkio ieškant specialios vietos kur ant stalo, tarp klaviatūrų, kompiuterių bei kito darbinę aplinką sukuriančio rekvizito patalpinti belaidžio įkrovimo įrenginį taip, kad jis netrukdytų darbui bei ant jo patalpintas įrenginys nebūtų netyčia išstumtas iš jį kraunančios elektros energijos lauko ribų.

Ar laukiate belaidžio įkrovimo galimybės savo įrenginiams atsiradimo?

Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Komentarų: 6 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

  1. Cia tai butu kazkas tokio. nes tie laidai tai uzknisa. pavyzdziui macai apple yra idealus kroviklis uzkliudei laida ir atkimba nuo magneto. esu ne viena karta uzkabine ir visai pasiteisino. o ipad numeciau grynai nakti krovimo metu laida uzkabinau.butu magnetas buves butu jega.uztektu ipada padaryti magneto principu tai butu jau pasiekimas. o cia net belaidis tai is vis reikes laukti. megstu apple gaminius jau senai naudoju butu smagu jei jie pirmi pradetu ta tehnologija.

  2. Suprasciau technologija kad per metra spinduliu krauti irengini. O dabar kas karta noredamas atsiliepti ar sms atrasyti rinksi kovimo ciklus, nes tures but padetas iphone ant tam tikro blyno... Tad tai visiska nesamone.

    Vienintelis pliusas tai tiems kurie kliuna uz visko... Bet pats bevielio krovejo padas irgi reikalaus laidu ;) lad numesti galimybe bus ir ji pati.

  3. as nesuprantu tokiu kurie pergivena del tu krovimo ciklu. kazkoks idiotizmas ,,koks skirtumas tie jums ciklai nusipirkai gamini ir naudokis kai baterija nelaikys kita pakeisi ir tiek. apple gaminiai ne pigus jei radai babkiu ant gaminio rasi ir baterijai ka cia skaiciuoti neisikertu. kazkokie smulkmeniskumai...o del kliuvimu uz laidu tai tu turbut idealas niekad niekur neuzkliuni skaraidai kaip sakoma po namus su batais........ :))))))))))

  4. Kai pasibaigus naftai bus reabilituotas Nikolia Tesla, dar ne tokių technologijų pamatysim. Čia kol kas tik apgailėtini pirmi žingsneliai:)

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų