Apple išleido iOS 9.1, OS X 10.11.1 ir watchOS 2 atnaujinimus

Šiandien Apple išleido dviems savo pagrindinėms operacinėms sistemoms iOS ir OS X skirtus atnaujinimus bei atnaujino watchOS išleisdama laikrodžiui skirtą 2.0.1 versiją.

iOS 9.1

Apple išleido savo iOS 9 operacinei sistemai skirtą atnaujinimą iOS 9.1, kurį įdiegti gali visų, šią iOS versiją palaikančių, įrenginių savininkai.

Naujoje iOS 9.1 versijoje Apple pristatė daugiau nei 150 naujų Emoji ir iOS dabar pilnai palaiko Unicode 7.0 ir 8.0 emoji. Šis atnaujinimas taip pat pagerina „Live Photos“ funkcionalumą papildydama jį funkcionalumu, kai telefonas atskiria ar jūs jį laikote pakėlę ar nuleidę ir dabar „Gyvose nuotraukose“ turėtų būti mažiau batų vaizdų. Messages aplikacijoje dabar galima nustatyti rodyti ar nerodyti kontaktams priskirtas nuotraukas: Settings > Messages > Show Contact Photos - pagal nutylėjimą kontaktams priskirtos nuotraukos yra rodomos. Jungtinės Karalystės gyventojams Apple įjungė galimybę naudotis News apliacija. Na ir žinoma, klaidų pataisymai, našumo pagerinimai ir kiti pažadai.

Atnaujinti iOS versiją galite savo iPhone, iPad ar iPod touch atidarę Settings aplikaciją ir tada General > Software Update.

OS X 10.11.1 El Capitan

Apple taip pat atnaujino ir Apple kompiuteriams skirtos OS X El Capitan versiją į 10.11.1. Tai nėra didelis atnaujinimas ir jame pagrinde tik ištaisomos klaidos. Šiuo atveju pagerintas suderinamumas su Microsoft Office 2016 for Mac aplikacijomis, VoiceOver darbo patikimumas, ištaisyta klaida dėl kurios siunčiant el. laiškus iš Mail aplikacijos laiško informacijoje galėjo nebūti įrašų apie pašto išsiuntimo serverį, taip pat kaip ir klaida neleidusi kai kuriems el. pašto laiškams būti matomais Mail aplikacijoje ar suderinamumo su Audio Unit įskiepiais funkcionalumo klaidos. Ištaisyta ir Preview aplikacijos klaida dėl kurios kartais kai kurie JPEG failai būdavo rodomi kaip visiškai pilkos ar žalios spalvos paklodės. Atnaujinta ir Safari versija į Safari 9.0.1.

OS X 10.11.1 Apple įdiegė tik vieną naujovę - daugiau nei 150 naujų Emoji piktogramų. Poroje su šiuo atnaujinimu išleista ir iTunes 12.3.1 versija pagerinanti bendrą aplikacijos veikimo stabilumą ir darbo našumą.

Savo Mac kompiuteriuose įdiegti OS X E Capitan atnaujinimą 10.11.1 galite pasitelkę OS X sistemos atnaujinimo mechanizmą:  > App Store arba tiesiog atidarę App Store ir aktyvavę atnaujinimų skiltį „Updates“.

watchOS 2.0.1

Apple taip pat atnaujino ir watchOS 2 versiją išleisdama watchOS 2.0.1 versiją, kurioje įdiegė naujų Emoji piktogramų palaikymą, pataisė eilės jutiklių ir Siri darbą kai matuojamas širdies darbo ritmas, ištaisė klaidas:
• dėl kurių aplikacijų atnaujinimas galėjo užstrigti
• netobulai vyko Calendar duomenų sinchronizavimas su iPhone
• dėl kurių geolokacinė informacija galėjo nebūti atnaujinta
• ir t.t.

Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Komentarų: 9 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

 1. Labai noreciau, kad sekanciuose atnaujinimuose Apple jau pradetu tobulinti savo Music paslauga, labai jau ji dar "kreiva", kas vercia gristi prie Spotify.

 2. Gal tai tik sutapimas, tačiau po OSX 10.11.1 atnauninimo mano obuoliukas visai nublūdo. paleidžiant bet kokią Apple programą (Safari, Mail, Notes ir t.t.) iš karto nusivarto exception'ais, kurių kaltininkas jei gerai suprantu com.apple.JavaScriptCore biblioteka. Sfari naudotis galima nebent į Recovery režimą persikrovus. Gal kas iš labiau patyrusių obuoliautojų galit patarti, kaip pataisyti ?

  • Gal kešo failuose yra koruptintų duomenų. Pradžiai pabandyk iš ~/Library/Caches/com.apple.Safari išmesti Cache.db failą, prieš tai uždaręs Safari ir įsitikinęs kad nėra Safari pakibusių procesų.

   • Grįžus namo reiks pasibandyti, dėkui už mintį. Kiek bandžiau, tai visoms aplikacijoms krenta tas pats exceptionas:
    Exception Type: EXCEPTION_BAD_ACCESS (SIGSEGV)
    Exception Codes: EXC_I386_GPFLT
    Exception Note: EXC_CORPSE_NOTIFY

    Thread 0 Crashed:: Dispatch queue: com.apple.main-thread
    0 com.apple.JavaScriptCore ....
    1 com.apple.WebKitLegacy ....
    ir t.t.

    • O nenaudoji kokių nors švarinimosi aplikacijų tipo CleanMyMac ir panašiai, nes jei naudoji tai mesk jas lauk ir kuo greičiau.

     Jei padės Cache.db išmetimas - gali pabandyti išvalyti visą kompo kešą, palikdamas tik direktorijas. Nežinau kiek draugauji su Terminalu ir Shell'u bet, kad nereikėtų lesinėti kiekvienoje direktorijoje: dėl visa pikta nusikopijuok kur nors ~/Library/Caches ir /Library/Caches aplankų turinį, tarkim į Downloads ir tada uždaręs visas aplikacijas, Terminal'e
     find ~/Library/Caches -type f -print0 | xargs -0 rm -f
     ir
     sudo find /Library/Caches -type f -print0 | xargs -0 rm -f
     perkrauk kompą.

     • Kodėl nenaudoti CleanMyMac? Kas su ja blogai?

      • CleanMyMac yra viena iš tų aplikacijų, kurių diegti ekspertai nerekomenduoja ir ne tik todėl, kad ji jiems nereikalinga, nes jie žino kaip apsieiti be jos, bet ir todėl, kad tokios aplikacijos neretai net ir leisdamos vartotojams pasirinkti ką trinti, o ko ne - nesuprantančiam sistemos subtilybių žmogui, jo sistemoje, padaro daugiau žalos nei atneša naudos. Neretai tenka matyti internete nusiskundimų, kai vartotojai įdiegę „valymo“, „sistemos optimizavimo“ ar „vietos diske padidinimo“ aplikacijas, tame tarpe ir CleanMyMac, skundžiasi sistemos darbo sulėtėjimu, besisukančiais „paplūdimio kamuoliais“ ar net visiškai neveikiančiomis ar „disablintomis“ aplikacijomis. Pavyzdžiui ištrynus aplikacijų kalbų failus gali sutaupyti diske maždaug tiek vietos kiek užima keletas nuotraukų failų, tačiau kai kurios aplikacijos be tų failų gali veikti neteisingai, veikti lėčiau, neatsinaujinti ar net neveikti visai, nepriklausomai nuo to ar tos ištrintos kalbos naudojamos ar ne. Jos taip pat ištrina nemažai ir sistemos ar aplikacijų naudojamų failų, kuriuose būna saugoma laikina aplikacijų informacija ir tada atidarant tas aplikacijas sistema ieško tų failų, neranda, pradeda striginėti, gaištamas laikas ir t.t. Jei neužtenka vietos kompiuterio diske ar RAM, matyt buvo pasirinktas netinkamas modelis ir reikia pagalvoti apie naujo kompiuterio atitinkančio poreikius įsigijimą, disko esančiame pakeitimą/ RAM praplėtimą arba pradėti aktyviau naudotis internetinių debesų paslaugomis duomenų saugojimui. Kaip taisyklė tokios aplikacijos nedaro nieko ko nebūtų galima padaryti be jų pagalbos, skirtumas tik tas, kad jų veiksmai yra mažai kontroliuojami.
       Tarp tokių daugiau žalos nei naudos atnešančių aplikacijų yra CleanMyMac, MacKeeper, CCLeaner ir t.t. pavyzdžiui daugelio saugumų ekspertų MacKeeper aplikacija priskiriama „highly invasive malware“ grupei galinčiai stipriai sutrikdyti sistemos darbo stabilumą.

 3. Švarinimosi softo nenaudoju. Padarius, kaip pasiūlyta kažkas galutinai sugriuvo ir kompas bandydavo krautis nežmoniškai ilgai, kol nesulaukdavau ir Powr mygtukų nutraukdavau tą kančią. Ilgiausiai laukiau apie valandą. Finale perinstaliavau švariai. Bet kokiu atveju dėkui už patarimus ir norą padėt :)

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų