Kiek reikia dirbti norint nusipirkti 16GB iPhone 6s

Pasaulyje prasidėjo prekyba naujais Apple iPhone 6s modeliais. Nors Lietuvoje jais dar neprekiaujama, tačiau daug Apple technikos mylėtojų laukia kada galės prie širdies priglausti šį naują telefoną.

Rugsėjo 25 dieną 12-oje pasaulio šalių Apple pradėjo prekybą naujais iPhone 6s modeliais. Džiaugdamiesi tuo, kad pirmasis pirkėjas, Niujorko 5-toje aveniu įsikūrusioje „Apple Store“, įsigijęs iPhone 6s buvo Lietuvos atstovė, ne vienas laukiame, kada šiais iPhone modeliais bus pradėta prekiauti Lietuvoje[1].

Neretai užduodame sau klausimą, kodėl mūsų tarpe yra tiek daug „Android“ vartotojų ar net žmonių, kurie nenaudoja ir nėra turėję išmanaus telefono. Manau, atsakymas gana akivaizdus - menkas uždarbis.

Statista pateikė grafiką, kuriame atvaizduota kiek valandų jos pasirinktuose pasaulio miestuose reikia dirbti norint įsigyti pigiausią, 16GB iPhone 6s telefoną.

„Lietuvos statistikos departamento“ pateikiamoje statistinėje informacijoje neradau atlyginimo duomenų suskirstytų pagal Lietuvos miestus (gal blogai ieškojau), tačiau tai neturėtų tapti kliūtimi turimus Lietuvos duomenis palyginti su „Statista“ lentelėje patektais pasaulio miestų duomenimis, ypač turint omenyje, kad daugelio minimų miestų, išskyrus Ciurichą, gyventojų skaičius lenkia gyvenančių Lietuvoje skaičių.

Beliko tik paskaičiuoti:

 1. Paėmęs 2015 metų antro ketvirčio atlyginimų (po mokesčių - Neto) duomenis - paskaičiavau skirtingų sektorių vidurkį ir gavau, kad Lietuvoje 2015 metų 2-ą ketvirtį vidutiniškai žmogus į „namus parsinešdavo“ po 556,56 € į mėnesį. Vilniuje gal kiek daugiau, kituose mietuose ir miesteliuose - mažiau, tačiau visos Lietuvos vidurkis 556,56 €. Lietuvos statistikos departamento duomenys apie Lietuvos gyventojų pajamas 2015 metų 1-2 ketvirčio laikotarpiais.
 2. Remdamasis „Lietuvos sveikatos apsaugos darbuotojų profesinės sąjungos“ duomenimis paskaičiavau, kad antrą 2015 metų ketvirtį mėnuo vidutiniškai turėjo 164,66 darbo valandos (dirbant 5 dienas per savaitę). Padalinęs statistinį mėnesio darbo užmokestį (556,56 €) iš darbo valandų per mėnesį vidurkio (164,66 val.) gavau liūdną vaizdelį - Lietuvoje per valandą vidutiniškai uždirbama 3,38 € (po mokesčių - tai, kas daugeliui darbuotojų ir rūpi).
 3. Turėdamas aukščiau padarytų paskaičiavimų duomenis apskaičiavau kiek valandų Lietuvoje vidutiniškai reikia dirbti norint įsigyti 749 € kainuojantį (kaina spėjama, remiantis „Apple Store“ kainomis Europoje) 16GB iPhone 6s: 749 padalinau iš 3,38 ir gavau, kad statistinį vidurkį atitinkantį atlyginimą gaunančiam Lietuvos gyventojui. Norint įsigyti pigiausią, 16GB iPhone 6s - Lietuvoje reikia dirbti 222 valandas arba beveik pusantro mėnesio (1,35 mėnesio).

Kai pasirodė iPhone 5s, Lietuvos gamyklų darbuotojams norintiems uždirbti pinigų sumą reikalingą įsigyti tada naujausią iPhone 5s modelį, dirbti reikėjo 196,6 valandas arba apie vieną mėnesį.

Reikia turėti omenyje, kad tuos 1,35 mėnesio (222 darbo valandas), kol tautietis kala €urus naujam 16GB iPhone 6s - jis turi negerti, nevalgyti, nemokėti už komunalines paslaugas ir apskritai nieko nepirkti bei nenorėdamas atsidurti baltais chalatais vilkinčių žmonių globoje - sugalvoti gerą, įtikinamą paaiškinimą šeimos nariams ar bičiuliams, kodėl „nei pats valgo, nei šeimą maitina“.

Kiek valandų reikia dirbti norint nusipirkti 16GB iPhone 6s,14-oje pasaulio miestų. Duomenys: Statista/Business Insider
Duomenys: Statista/Business Insider

Rezultatas gal ne toks liūdnas kaip Ukrainos sostinėje Kijeve, bet pakankamai aiškus - esame tarp Pekino Kinijoje ir Indijos miesto Mumbajaus, kad suvoktume kodėl aplinkui tiek daug, akivaizdžiai prastesniais telefonais besinaudojančių ir forumuose savo pasirinkimą bandančių ginti visokiais nesąmoningais skaičiukais (techniniais parametrais) ir taip save raminančių piliečių.


 1. Manau logiška manyti, kad Lietuvoje, iDeal, iDream ir iShop parduotuvėse iPhone 6s ir iPhone 6s Plus modeliai pasirodys antrojoje lapkričio pusėje, o prekyba jais susinormalizuos, kai bus galima tiesiog bet kada ateiti ir nusipirkti norimą modelį, tik apie sekančių metų vasarį.  ↩

Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Komentarų: 4 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

 1. Teoriniai skaiciukai visada graziai atrodo. Kazkas arciau teisybes butu, 6 menesiai.

 2. Noriu pasakyt jog nuo 500± euru reikia dar ir pavalgyti :) mokescius susimoketi ir t.t... Aisku galima is algos ar dvieju ir 6s nusipirkti....

  Po 2 menesiu 6s, po 10 menesiu mercedes, po pusantru metu gal buteli. Iki to laiko prie kontiko pagyventi galima bus :D

  P.s i marsa kiek zinau jau atrinko zmones be bilieto atgal

  • Rašydamas minėjau, kad tai paskaičiavimai yra „kiek reikia dirbti“, o ne kiek „nepirkti batų“ norint įsigyti iPhone 6s.
   Jei pradėti skaičiuoti ir išlaidas - tai kiekvieno poreikiai ar išlaidavimo įpročiai gali būti skirtingi. Aš gal per mėnesį galiu uždirbti tiek, kiek kitas per metus, tačiau negalėsiu įsigyti iPhone, nes mėgsiu skraidyti kasdien vakarieniauti į Paryžių ne pačiame pigiausiame restorane ir tai daryti man bus svarbiau nei koks nors iPhone ar naujesnis lėktuvas.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų