Kiek reikia dirbti norint įsigyti 16GB iPhone 5s

Apple iPhone yra didžiai geidžiamas įrenginys, tačiau realybė tokia, kad nežiūrint to, kiek stipriai jo norima, daug žmonių renkasi pigesnius ir labiau įperkamus bei kitų operacinių sistemų pagrindu veikiančius įrenginius.

Kiekvienoje šalyje žmonių atlyginimai skiriasi ir todėl iPhone kaina žmogui nėra vienoda visame pasaulyje.

JAV gamyklų darbininkai vidutiniškai per valandą uždirba 24$ ir norėdami įsigyti 707$ kainuojantį iPhone 5s turi dirbti 30 val. Panašiai tiek pat valandų užsidirbti 16GB iPhone 5s trunka ir Šveicarijos, Danijos ir Australijos darbininkams.

Kitose šalyse padėtis kiek skiriasi. Pavyzdžiui, Brazilijos gamyklų darbuotojai uždirbantys 5,95$/val. atlyginimą, norėdami nusipirkti 16GB iPhone 5s šioje šalyje kainuojantį 1196$, turi dirbti 201 valandą. Kinijoje, kurioje iPhone gaminami, darbininkai gauna 1,74$/val. atlyginimą ir norint įsigyti 868$ kainuojantį 16GB iPhone 5s jiems reikia dirbti 499 valandas (kiek daugiau nei 62 dienas).

Kalbant apie mums artimesnes Europos šalis, tai gamyklų darbuotojams norintiems įsigyti geidžiamą bent 16GB talpos iPhone 5s reikia dirbti: Vengrijoje 198, Lenkijoje 189, Slovakijoje 152, Portugalijoje 130, Čekijoje 120, 0 Rusijoje, kur vidutinis gamyklos darbuotojo atlyginimas yra apie 4$ - 215 valandų.

Lietuvoje gamyklų darbuotojai trokštantys įsigyti 16GB iPhone 5s turi dirbti 196,6 valandas (apie vieną mėnesį)[1].

Be abejo, gamyklų darbuotojų atlyginimai nėra patys mažiausi ir turint omenyje, kad iPhone - koks geidžiamas jis bebūtų - tėra telefonas ir gyvenime yra daug svarbesnių dalykų, nemažai Lietuvos ar kitų šalių, kuriose atlyginimai nėra dideli, gyventojų, renkasi pigesnius, ne tokius patikimus, gražius ar saugius, bet užtat įperkamus kitų gamintojų įrenginius.


  1. Lietuvos gamyklų darbuotojų valandinis darbo užmokestis paskaičiuotas pagal LT Statistikos departamento pateiktus 2013 metų duomenis „Vidutinis mėnesinis darbo užmokestis pagal ekonominės veiklos rūšis ir sektorius“ skaičiuojant 8 darbo valandas per dieną ir 20 darbo dienų per mėnesį.  ↩

Taip pat skaitykite: • iPhone 5s greitai bus 1 iš 5 aktyvių iPhone
Stebėtinai didelis iPad ir Mac vartotojų skaičius naudoja Android telefonus
Geriausių pasaulyje išmaniųjų telefonų TOP’as (2014 birželis)
Kainų skirtumas tarp iPhone ir Android telefonų toliau auga
Android vartotojai renkasi autobusą, o dažnai skraidantys – iPhone
iPhone populiaresnis tarp paauglių nei kada nors buvo iki šiol
iPhone 5s trečioje, 2013 metų Google paieškos, vietoje

Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Komentarų: 2 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

  1. Žodelis "kad" su bendratimi nevartojamas, galėtų būti taip: kiek reikia dirbti, kad įsigytumėte 16GB iPhone 5s :)

    • Ačiū, pataisiau. Keistos tos lietuvių kalbos taisyklės: „įsigytumėte“ skamba asmeniškai ir taip, lyg būtų teigiama: „kiek Jums reikia dirbti, kad Jūs įsigytumėte...“, nors šiuo atveju, reikia dirbti nebūtinai „Jums“ (konkrečiam skaitytojui), nes „Jūs“ gal net nedirbate gamykloje ir kiekvieno konkretaus individo atveju tas „kiek“ yra skirtingas.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų