iPhone 4S ir iOS 9

Mažas iPhone 4S ekranas tampa nebepatogus naudotis naujausiomis „iOS“ operacinėmis sistemomis.

„S“ raidė išleidus „iPhone 4S“ reiškė „speed“ (greitis) bet tai buvo tiesa prieš kelis metus. „iOS 8“ nebuvo gailestinga seniausiam palaikomam iPhone modeliui ir birželio mėnesį „Apple“ paskelbus, kad šis iPhone modelis bus palaikomas ir išleidus „iOS 9“, tiesą sakant, nustebino.

Tai, kad „Apple“ dar metams pratęsė keturių metų senumo iPhone modelio, kuriuo „Apple“ prekiavo iki pat 2014 metų pabaigos, palaikymą - gera žinia šių iPhone savininkams. „iOS 9“ „iPhone 4S“ negavo pilno funkcionalumo ir jo darbo greitis nė iš tolo neprilygsta „iPhone 6“ ar „iPhone 6s“, tačiau „iPhone 4S“ palyginus su 2011 metais išleistais „Android“ telefonais - jie liko tolimoje užmarštyje ir vargu ar tokius dar kas nors naudoja ir ar jie apskritai išgyveno iki šių dienų.

„iPhone 4S“ yra ilgiausiai „Apple“ palaikomas iPhone modelis ir „iOS 9“ jame veikia beveik taip pat gerai, kaip veikė „iOS 8“.

Tai kas „iPhone 4S“ savininkus liūdino pasirodžius „iOS 8“ - liūdina ir įdiegus „iOS 9“. Apple plečia savo mobiliems įrenginiams skirtos operacinės sistemos galimybes, papildo ją nauju funkcionalumu ir visa tai puikiai atrodo didesnius ekranus turinčių „iPhone“ ekranuose, tačiau „4S“ ekrane vaizdas neretai atrodo sugrūstas ir vartotojo sąsajos elementai rodomi vienu metu, vos telpa palikdami vietos vieni kitiems. Įdiegus „iOS 9“, „iPhone 4S“ našumas taip pat toli gražu nėra toks, koks buvo „iOS 7“ ir yra labai panašus į tą, kurį šio „iPhone“ modelio vartotojai turėjo „iOS 8“. „iOS 9“ nėra blogas atnaujinimas, tačiau jis panašesnis į nuosprendį nei atjauninimą.

Ko nėra ir mažo ekrano problemos

iPhone 4S“ nėra visos eilės „iOS 9“ funkcijų. Didelės dalies tokių funkcijų „iPhone 4S“ nėra, nes jų nepalaiko „geležis“, kitų nėra nes jų veikimas būtų per daug lėtas, kad būtų galima normaliai jomis naudotis. Žemiau nėra pilnas funkcijų sąrašas, kurių pasiges „iPhone 4S“ vartotojai savo telefonus atnaujinę į „iOS 9“.

  • Naujas „Spotlight“ ekranas, nuspėti galinti „Siri“, trečių šalių „Spotlight“ paieška.
  • „AirDrop“
  • „TouchID“
  • „Handoff“ nors skambučių peradresavimas į kitus įrenginius veikia puikiai
  • „OpenGL ES 3.0“ palaikymas, „Metal graphics API“ išnaudojimas aplikacijose, „64-bit ARMv8“ aplikacijos bei „TouchID/Apple Pay“.

Reikia turėti omenyje, kad „iPhone 4S“ veikia daug lėčiau už bet kurį, dabar „Apple“ parduodamą „iPhone“ modelį. Jame įdiegtas tik 2.4GHz A5 procesorius, 802.11n Wi-Fi ir nėra LTE. A5 yra gerokai lėtesnis nei „Apple A9“ įdiegti „iPhone 6s“ ir „iPhone 6s Plus“. Net 2012 metų „iPhone 5“ yra daugiau nei dvigubai greitesnis už „iPhone 4S“.

Aš esu už mažą ekraną, tačiau labiau už ne itin spartų „iPhone 4S“ veikimo greitį į neviltį varo tai, kaip viskas atrodo mažame „iPhone 4S“ ekrane. Kai kurie vartotojo sąsajos elementai, jau nebetinkami naudoti 3,5 colio ekrane, nervina nuo „iOS 8“ laikų. Naudojant klaviatūrą su rekomenduojamų žodžių juosta, kuri užima nemažai vietos ekrane, rašomam tekstui lieka vos siaurutė juostelė. „iOS 9“ atsirado nauja problema - daugiau laisvos vietos aplink save reikalaujantys mygtukai ir naujausioje „iOS“ versijoje, kai kur, jie gali net tapti viso vaizdo ekrane netilpimo priežastimi (tas pats vaizdas „iOS 8“ į ekraną tilpdavo puikiai).

Našumas

Kalbant apie „iPhone 4S“, su įdiegta „iOS 9“, našumą - čia reikalai nėra labai blogi. Kai kurie dalykai veikia kiek lėčiau nei „iOS 8“, tačiau ne tiek daug, kad tai pastebėti ar pradėti jausti didesnį diskomfortą, nei jis buvo aštuntoje „iOS“ versijoje. „iPhone 4S“ sulėtėjimas gerokai stipriau jautėsi atnaujinus „iOS 7“ į „iOS 8“, nei „iOS 8“ į „iOS 9“.

Vartotojo patyrimai naudojantis „iPhone 4S“, kuriame įdiegta „iOS 9“, neturėtų tapt blogesni nei buvo su „iOS 8“. Beviltiškai lėtai nėra, tačiau paleidus aplikaciją luktelėti kol ši atsidarys - reikės. Kitaip tariant nujausi „iOS“ versija iš „iPhone 4S“ nepadarys „iPhone 6“. Kalbant apie „iPhone 5“ - šio telefono „geležis“ senstelėjo ne taip stipriai ir naujoji operacinė sistema juose veikia sklandžiai.

Paskaičiavimai: ars

Reikia padėkoti „Apple“, kad ji nepasidavė ir optimizavo „iPhone 4S“, taip pat kaip ir kitų „iĮrenginių“ darbą nepablogindama akumuliatorių tarnavimo laiko.

Baterijos tarnavimo laikas iOS 8.4.1 ir iOS 9 naršant per Wi-Fi iOS 8.4.1 ir iOS 9 Kraken testas iOS 8.4.1 ir iOS 9 Sunspider testas

Ar verta diegti naują iOS 9?

Jei savo „iPhone 4S“ esate įdiegę „iOS 8“ - atnaujinkite operacinę sistemą. Nors „iOS 9“ mažuose ekranuose atrodo kiek klaustrofobiškai, tačiau našumas yra beveik toks pats ir nežiūrint visos eilės naujos operacinės sistemos funkcijų, kurių neturėsite - „Apple“ šį tą leido naudoti ir seniausiuose jos palaikomuose „iPhone“ modeliuose.

Net jei naudojate „iOS 7“ vertėtų pagalvoti apie atnaujinimą, nes daugelis programuotojų nutraukia „iOS 7“ palaikymą. Programuotojams metai prabėga labai greitai ir, kaip taisyklė, jie palaiko naujausią bei prieš tai buvusią operacinę sistemą, senesnes palikdami užmarštyje.

„Apple“, žinoma, gali nustebinti, tačiau panašu, kad „iOS 9“ reiškia sekančiais metais ateisiančią „iPhone 4S“ gyvavimo pabaigą. „iPhone 6“ ir naujausių „iPhone 6s“ ekranai gerokai didesni už 3,5 colio „iPhone 4S“ ekranus ir jei esate nepalaužiamas mažesnių ekranų fanas - „iPhone 5s“ dabar kainuoja pigiau nei kainavo kada nors iki šiol.

iPhone 4S“ vis dar yra puikus, kaip atsarginis arba telefonas, kurį galima atiduoti mažiau reikliam šeimos nariui, tačiau jei išmaniuoju telefonu naudojatės aktyviai - verta pamąstyti apie naujesnio modelio „iPhone“.

Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Komentarų: 2 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

  1. Išties stogą raunantis palaikymo ilgaamžiškumas :)

  2. ant 5s ar ilgiau laiko baterija?

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų