Savaitės naujienų apžvalga: 35-a 2015 metų savaitė

Tema: Naujienos

35-os metų savaitės naujienos ir gandai, kuriems nebuvo dedikuoti atskiri straipsniai Mac Arena svetainėje bei laikinai nemokamai ar pigiau platinamos ir naujos iOS bei OS X aplikacijos.

 • Panašu, kad Swatch jaučia slaptą pavydą Apple įkėlusiai koją į laikrodžių verslą, nes kaip dar pavadinti tai kad Swatch privertė Apple atsisakyti iWatch pavadinimo, nes jis matot per daug panašus į iSwatch, kuris priklauso šveicarų kompanijai, paskui Swatch užpatentavo garsią Steve Jobs frazę „One more thing“ ir jie toliau nerimsta, nes Swatch Group CEO Nick Hayek Apple Watch pavadino žaisliuku.
 • Pirmadienį Apple akcijų (AAPL) kaina smuktelėjo žemiau 100 USD už akciją ir buvo pasiekusi net 92 USD ribą. Tiesa, uždarant biržą AAPL kainavo jau 103,15 USD taip grąžindamos apie 64 milijardus JAV dolerių kompanijos vertės.
 • Microsoft planuoja rugsėjo 22 išleisti Windows operacinei sistemai skirtą Office 2016 versiją, kurią Mac kompiuteriams išleido birželio mėnesį. Rugsėjo 22 nėra oficiali data, tačiau Microsoft darbuotojai jau testuoja galutinę Microsoft Office 2016 versiją ir labai panašu, kad debiutas gali įvykti būtent šią dieną.
 • Apple išleido programuotojams skirtos Xcode 7 beta 6 versiją.
 • Šiais metais Apple renginys, kurio metu tikimasi naujų iPhone pristatymo, o gal ir „dar vieno dalyko“ įvyks Bill Graham Civic Auditorium, kurioje Steve Jobs ir Wozniak pirmą kartą pristatė Apple II. Bill Graham Civic Auditorium gali sutalpinti 7 000-ų žmonių auditoriją. Flint Center ir Yerba Buena Center, kuriose Apple anksčiau organizavo savo renginius talpina po 2 400 ir 1 470 žmonių. Bill Graham Civic Auditorium, rugsėjo 13 dieną planuojamas renginys, kuriam bus pradedama ruoštis rugsėjo 4 dieną. Sutartyje numatytas 4 pastato langų konstrukcijų pakeitimas arba sutvirtinimas reikalingas 4,5 metrų dydžio, deformuotos žvaigždės logotipams pritvirtinti.
 • Verslo žinios rašo, kad „AVAD Baltic“ tapusios oficialia iPhone platintoja Lietuvoje apyvarta išaugo 167,9% ir pasiekė 46 mln. € be PVM. Iki tapdama iPhone platintoju Lietuvoje, Latvijoje bei Estijoje - „AVAD Baltic“ atstovavo visus Apple produktus išskyrus iPhone.
 • Vokietijos aukščiausiasis teismas nagrinėjantis patentinius ginčus anuliavo Vokietijoje Apple iOS „slide-to-unlock“ patentą ir dabar jis tapo bendro naudojimo ir nėra tik Apple.
 • 2-branduolių, 1GB RAM turintis beveik metų senumo iPhone 6 prieš 4-branduolių, 4GB RAM turintį Samsung Galaxy Note 5 arba kokybė prieš kiekybę.
 • Universal Pictures paskelbė oficialų filmo „steve jobs|“ palaktą.
  Oficialus Universal Pictures filmo „steve jobs|“ plakatas
  Jei dar neteko matyti oficialaus šio filmo pristatymo video:
 • Prieš trisdešimt metų tapęs Apple CEO, o 1993 - po serijos klaidų priverstas kompaniją palikti John Sculley, kartu su Ammunition - San Francisco dizaino kompanija kūrusia Beats ausinių išvaizdą, sukūrė trečioms šalims skirtą pigų Android telefoną, kuris anot Sculley įrodo jog pigus taip pat gali būti nepriekaištingos išvaizdos bei turėti aukštos klasės komponentus.
  obi worldphone SD1 įpakavimas
 • Anksčiau, daugumos Apple renginių tiesioginė transliacija būdavo prieinama tik iOS ir OS X vartotojams. Panašu, kad Apple pakeitė savo nusistatymą Windows vartotojų klausimu ir ketvirtadienį paskelbė, kad „Norint stebėti Apple rugsėjo 9 dienos renginio tiesioginę transliaciją reikia iPhone, iPad ar iPod touch su Safari ir iOS 7.0 ar naujesne iOS versija, Mac su Safari 6.0.5 ar naujesne versija įdiegta OS X v10.8.5 ar naujesnėje OS X versijoje arba PC su Edge Windows 10. Norint renginį tiesiogiai stebėti per Apple TV reikia antros ar trečios kartos Apple TV su programine įranga 6.2 ar naujesne“.
 • Internete pasirodė keli neva iPhone 6 įpakavimo elementai. Vienas jų leidžia manyti, kad Apple ir toliau leis mažutėlaitės - 16GB talpos iPhone modelius.

  Internete pasklidusio, neva iPhone 6s, įpakavimo dokumento nuotrauka.
 • Praėjus nepilniems porai mėnesių po Apple srautinės muzikos paslaugos debiuto, Apple Music vadovas, buvęs Beats Music CEO Ian Rogers paliko Apple. Šią informaciją Apple patvirtino Financial Times.

 • Reuters rašo, kad penktadienį Pentagon'as paskelbė apie bendradarbiavimą su 162 kompanijomis ir universitetais, tame tarpe Apple, Boeing ir Harvard. Šio bendradarbiavimo tikslas sukurti high-tech dėvimą karinę įrangą, pakankamai lanksčią, kad tiktų ne tik kareiviams dėvėti, bet būti pritvirtinai net ir lėktuvų išorėje.

iOS aplikacijos

iOS žaidimai

taikomosios iOS aplikacijos

naujas iOS žaidimas

 • Populiaraus TV serialo „The Walking Dead“ kūrėjas Robert Kirkman pristatė naują iOS žaidimą „The Walking Dead: Road to Survival“. Šio RPG žaidimo siužetas paremtas nauja „The Walking Dead“ rašytojo Jay Bonansinga sukurta istorija. Iš iTunes App Store šį žaidimą galima atsisiųsti nemokamai.

OS X aplikacijos

taikomosios OS X aplikacijos

 • Jei manote, kad Jums naršant internete prisijungimas prie svetainės yra vienintelis prisijungimai prie internete esančių serverių - stipriai klystate. Kompiuteris periodiškai jungiasi prie skirtingų serverių, prie interneto dažnai jungiasi net ir tos aplikacijos, kurios Jūsų manymu yra uždarytos ir tuo metu neveiksnios. Jei norite realiame laike pamatyti kiek, kokių prisijungimų iš Jūsų Mac vyksta prie interneto, koks duomenų atsisiuntimo ir išsiuntimo greitis bei suprasti su kuo „bendrauja“ jūsų kompiuteris - tai padaryti galite Graphical Network Monitor“ aplikacijos pagalba. Ši puiki aplikacija parodanti žemėlapyje į kur vykdomi prisijungimai iš kompiuterio kainuoja viso labo 4,99 €.
 • Jei nepatinka standartinė OS X Mail - Mail Pilot 2 turi unikalius įrankius leidžiančius priminti apie elektroninį laišką bei greitai ir patogiai tvarkyti savo korespondenciją. Aplikacija yra gavusi „Geriausios naujos aplikacijos“ vardą ir 50-tyje šalių užima pirmą vietą tarp populiariausių mokamų aplikacijų. „Mail Pilot 2“ palaiko Google, iCloud, Yahoo!, Outlook.com, AOL, standartinį IMAP ar IMAP-palaikančias Exchange paskyras, bet nepalaiko POP paskyrų. Naujos „Mail Pilot 2“ versijos debiuto proga aplikacija platinama 50% pigiau. Įprasta aplikacijos kaina 19,99 €, dabar ją galima įsigyti už 9,99 €.
Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Vienas komentaras

 1. Silpnoka ta Mail Pilot, cia daugiau ispustas marketinis burbulas, galimybiu tikrai mazokai turi, nors keleta yra idomiu funkciju. Kol kas uz Airmail gerenes pasto programos neradau

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų