Ko tikėtis iš iOS 9 ir sekančio iPhone modelio (Gandai)

Temos: iOS, iPhone

Nors iki Apple WWDC 2015, kurios metu bus paskelbtos sekančių Apple operacinių sistemų naujienos bei pasaulis supažindintas su sekančios kartos iPhone liko kiek mažiau nei pusė metų - analitikai ir gandų skleidėjai jau pradėjo savo orakulišką darbą.

Apple tikriausiai viena labiausiai gandais ir paslaptimis apipintų technologinių kompanijų, kurios ateities produktams egzistuoja ištisa orakulų industrija bandanti nuspėti, kuria kryptimi judės ši, brangiausia planetoje kompanija.

iPhone 6s arba iPhone 7

Nežiūrint to, kad internete sklando iPhone vartotojų viltys jog Apple išleisdama sekančios kartos iPhone nepaliks užmarštyje ne gigantiškas rankas turinčius vartotojus, gerą orakulišką reputaciją turintis analitikas Ming-Chi Kuo sako, jog vargu ar šiais metais Apple išleis 4″ iPhone modelį.

Kuo sako, kad išleidusi sekančios kartos iPhone modelius, Apple savo dar visiškai funkcionalų iPhone 5s modelį, kuriam trūksta tik NFC paliks prekyboje kaip pigesnį variantą ir jis atitinkamai užpildys mažesnį ekraną turinčių telefonų poreikį taip priversdama nusiminti tuos, kam iPhone 6 ar iPhone 6 Plus gigantai yra per dideli. Galimas dalykas, kad palikdama iPhone 5s kaip pigesnę bei mažesnį ekraną turinčią alternatyvą, kiek modifikuos šį telefono modelį jį papildydama NFC galimybėmis.

iPhone 6 vs iPhone 6c korpusas - gandai

Tuo pačiu Kuo pranašauja, kad Apple nėra visiškai atsisakiusi minties leisti 4″ iPhone ir nauji, mažesnį - 4″ ekraną turintys iPhone modeliai pasirodys 2016 metais.

Anksčiau internete buvo pasirodžiusios, neva būsimo iPhone 6c korpuso nuotraukos ir anot jų, galimas iPhone 6c variantas būtų panašus į dabartinį iPhone 5c.

Jau kelis metus iš eilės Apple visiškai naujus iPhone modelius išleidžia tik kas antri metai, o jiems pasirodžius, sekančiais metais išleidžia tik šiek tiek patobulintas „s“ versijas (iPhone 3G (2008) → iPhone 3GS (2009), iPhone 4 (2010) → iPhone 4S (2011) , iPhone 5 (2012)→ iPhone 5s (2013), iPhone 6 (2014)→ iPhone 6s??)

iOS 9

Nors iki iOS 9 pasirodymo dar nemažai laiko - šios Apple mobiliems įrenginiams skirtos operacinės sistemos pasirodymo tikimasi šių metų rugsėjį - interneto loguose jau galima aptikti apsilankymų iš įrenginių, kurie naudoja iOS 9. Tiesa, šių apsilankymų iš iOS 9 (iOS 9.0, iOS 9.2 ir iOS 9.0.9) skaičius labai mažas, o ir šiaip keista, kad Apple su šiomis versijomis, taip anksti pasirodo internete - įprastai, naujos operacinės sistemos testavimai tokiose ankstyvose stadijose neiškeliauja iš už Apple vidinio tinklo ribų.

Kaskart, išleisdama naują savo operacinės sistemos versiją Apple stengiasi, kad joje būtų bent viena funkcija, kuri Apple fanų armiją priverstų džiūgauti ir ploti katučių: iOS 8 Apple pristatė Health, Continuity ir Apple Pay, iOS 7 - Control Centre, Touch ID ir kiek vėliau CarPlay, iOS 6 - Maps ir Do Not Disturb. Ko tikėtis iš iOS 9?

Kontakto pasiekiamumo būsena

Neseniai buvo patvirtintas Apple patentas, kuriame aprašoma technologija leidžia iOS vartotojams matyti ar jų adresų knygutėje esantys kontaktai yra prieinami bendravimui - jų iPhone nėra „Do Not Disturb“ ar „Airplain“ režimuose.

Jei manote, kad tai gali pažeisti jūsų privatumą - taip, gali, bet ne daugiau nei „Find My Friends“ funkcija, nes norint rodyti savo būseną - reikia suteikti sistemai leidimą šią informaciją rodyti.

Korporatyvinės aplikacijos

Ilgus metus Apple ignoravo korporatyvinių vartotojų segmentą, pagrindinį dėmesį sutelkdama į plačiųjų masių poreikius, tačiau paskutiniu metu Apple vis labiau atsisuka veidu ir į kompanijas bei atsižvelgia į jų poreikius.

Vis daugiau kompanijų pereina prie iOS platformos ir natūralu tikėtis, kad iOS 9 bus daugiau patogumų iOS įrenginius naudojantiems korporatyviniuose tinkluose bei juos administruojantiems.

Dėmesys Apple Watch

Tada kai Apple pristatys iOS 9 daugelis tų, kas troško turėti pirmuosius Apple Watch jau bus juos įsigiję ir juos išbandę, o Apple turės sukaupusi pakankamą arsenalą duomenų apie tai kaip ir kam daugiausiai vartotojai juos naudoja bei naujoje iOS įdiegusi sekančios kartos Apple Watch funkcijų palaikymą.

Car Play

Nežiūrint to, kad CarPlay palaikymas jau įdiegtas iOS 8 - Apple planuoja naują prasiveržimą šioje srityje ir tikėtina, kad Apple inžinieriai pluša su šios funkcijos patobulinimais glaudžiai bendradarbiaudami su automobilių ir jiems skirtos elektronikos gamintojais.

Pagerintas sistemos darbo stabilumas ir patikimumas

Sistemos darbo stabilumo, našumo bei patikimumo patobulinimai vargu ar ką nors nustebintų, greičiau priešingai - nustebtume jei Apple jų nepaminėtų. Tačiau, įvairių šaltinių duomenimis, Apple gana rimtai susigriebė ir šiems patobulinimams naujojoje iOS versijos skiria išskirtinai daug dėmesio.

Ką norėtumėm išvysti iOS 9

Yra patarlė „Kiek vilko nemaitink, jis vistiek į mišką žiūri“, taip ir su iOS vartotojais - niekada naujų funkcijų nėra gana. Pageidavimų sąrašas to, ką naujoje iOS versijoje nori matyti iPhone ir iPad vartotojai gali būti begalinis, žemiau išvardinsiu kelis populiariausius.

 • Funkcionalesnės „Parental Control“ funkcijos, kuri leistu daug detaliau nurodyti muzikos kategorijas ar aplikacijas, kurias leidžiama naudoti ar leistinas interneto svetaines. Microsoft savo „Kid’s Corner“ tai organizavo kur kas geriau.
 • Daugiavartotojiška sąsaja. Tai seniai geidžiama iOS funkcija ir jei iPhone vartotojams ji nėra labai aktuali, tai iPad, kuriais neretai šeimoje yra dalinamasi, ši funkcija išties būtų labai naudinga.
 • FaceTime video žinutės. Gyvenimo tempas vis didėja ir yra natūralu, kad ne kiekvieną kartą sulaukę video skambučio galime į jį atsakyti, net jei ir skambina žmogus, pokalbis su kuriuo yra labai laukiamas. Galimybė palikti video žinutę, kurią galima būtų peržiūrėti vėliau ir atsakyti tokiu pat būdu padarytų FaceTime aplikaciją gerokai funkcionalesnę.
 • Grupiniai FaceTime skambučiai. Tai dar viena laukiama FaceTime funkcija, kuri nėra joks technologinis stebuklas ir Apple tikrai nereikėtų išrasti dviračio norint ją įdiegti.
 • Galimybė matyti kelias aplikacijas ekrane vienu metu. Ši galimybė tiek laukiama, kad gandai apie ją buvo pasirodę dar prieš iOS 8 pasirodymą, deja - laukiančius šios funkcijos, daugiausia iPad vartotojus Apple nuvylė.
 • Galimybė pasirinkti numatytąsias aplikacijas. Daugeliu atveju Apple numatytosios aplikacijos yra pačios geriausios, tačiau nebūtinai jos tinka kiekvienam planetos gyventojui turinčiam iPhone, iPad ar iPod touch. Galimybė pasirinkti savo mėgstamą numatytą aplikaciją naršymui internete, elektroninio pašto skaitymui ar rašymui tik dar labiau pagerintų ir taip gerą, rūpinimosi savo vartotojais, Apple reputaciją.
 • Galimybė paslėpti numatytąsias aplikacijas. Yra žmonių, kurie nenaudoja visiškai visų Apple paslaugų ir aplikacijos, kurios į iOS įrenginį patenka diegiant operacinę sistemą, kurių neįmanoma ištrinti dažnai tik bereikalingai užima vietą įrenginyje ar ekrane. Galimybė tokias aplikacijas bent jau paslėpti (nenukišant jų į specialiai susikurtą aplanką „Šlamštas“) būtų sveikintinas iOS 9 priedas.
 • Baterijos saugojimo režimas. Jei paklausit iPhone vartotojų, kokios vienos funkcijos jie norėtų iš sekančio iPhone, didesnė dauguma atsakytų, kad ilgiau „laikančios“ baterijos, neretas net sutiktų pastorinti savo iPhone, kad tik galėtų ilgiau naudotis savo įrenginiu negalvodamas apie rozetę. Galimybė nurodyti iPhone, kad šis pereitų į specialų baterijos saugojimo režimą kai baterijoje lieka tam tikras elektros energijos kiekis būtų nepaprastai džiugi naujiena iOS 9 vartotojams.
 • Applikacijos „Control Center“. Galimybė „Control Center“ panelėje patalpinti bet kokias aplikacijas, daugelio vartotojų minima kaip labai geidžiama funkcija.
 • Lokali Siri. Neretai, bandymas pasinaudoti Siri, kur prastas ryšys baigiasi nusivylimu, nes ji atsiprašo ir pareiškia, kad dabar jos paslaugomis pasinaudoti nepavyks. Žinoma, nereikia norėti, kad Apple visą balso atpažinimo technologijos serverį sukištų į iPhone - tokio iPhone mes nešiotis nenorėtumėme, tačiau jei galimybei balsu patalpinti įrašą kalendoriuje, paskambinti ar įjungti priminimą užtektų vidinių resursų - Siri mylėtumėm dar labiau.

Yra vartotojų, kurie nori „widget’sų“ iPhone Home ekrane, man atrodo, kad tai visiška nesąmonė, kiti nori paprastos galimybės kurti aplankus aplankuose (matyt tie kas siunčiasi viską kas veltui), soc. tinklų gyventojai nori geresnės soc. tinklų integracijos į sistemą ir susiejimo su tokiomis paslaugomis kaip adresų knygutė.

Žinoma, Lietuvos gyventojai norėtų dar daugiau: lietuviškos vartotojo sąsajos ir lietuviškai kalbančios Siri, geresnių lokalių žemėlapių ir t.t.

Baigiamasis žodis

Žinoma, tai nėra visos naujovės, kuriomis (tikimasi) Apple nudžiugins naujojoje iOS 9 ir artėjant šios operacinės sistemos pasirodymui dar ne kartą išgirsime apie papildomas naujoves.

Labai tikėtina, kad naujoji iOS 9 pasirodys kartu su naujais iPhone (ar nauja iPhone serija) ir bus su jais suderinama. Pasirodžius iPhone, po mėnesio gali pasirodyti nauji iPad modeliai. iOS 9, tikimasi, bus suderinama su šiais iOS įrenginiais:

* - žvaigždute pažymėti modeliai gali vadintis kitaip arba gali būti taip, kad Apple tokių neišleis niekada - pavyzdžiui iPhone 7 gali vadintis iPhone 6c/6s, o jei Apple nutars išleisti 4″ iPhone - ji jį pavadinti gali, kad ir iPhone mini ar kaip nors dar kitaip.

Ko norėtumėte iš iOS 9 Jūs?

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Komentarų: 6 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

 1. Apple pradėjo visokį šūdą kišt į OS, kai tuo tarpu Android naikina. Kalbu apie aplikacijas tokias kaip Tips, Apple Watch, Podcasts, iBooks ir t.t. Galėtų su iOS 9 padaryti daugelį aplikacijų neintegruotomis, t.y. galima būtų atsisiųsti iš Apple store. Privalumas vartotojams, nes nebus telefone įdiegta nereikalingų aplikacijų ir privalumas Applui, nes galės aplikacijas atnaujinti dažniau...

  Taipogi, reikėtų atnaujinti Mail aplikaciją, nes šiuo metu jos funkcionalumas yra itin prastas, galėtų lygiuotis į Outlook iOS aplikaciją.

Parašykite komentarą

Į viršų