Savaitės naujienų apžvalga: 11-a 2015 metų savaitė

Kelios 11-os šių metų savaitės naujienos ir gandai, kuriems nebuvo dedikuoti straipsniai Mac Arena svetainėje bei kelios nemokamos, atpigusios ir naujos iOS ir OS X aplikacijos.

 • Tik Tim Cook, pasibaigus Apple Watch renginiui nulipo nuo scenos, Google pradėjo transliuoti savo „nepamirškite Android wear“ reklamą, kuri po Apple laikrodukų atrodo skurdžiai, lyg vaikų darželio kontingentui skirti žaislai. Net reklamoje besifilmuojantis jaunimas atrodo nelaimingas, kad reklamuoja ne Apple Watch.
 • „Apple” distributorius Baltijos šalyse „AVAD Baltic” kovo pradžioje tapo autorizuotu iPhone išmaniųjų telefonų platintoju Lietuvoje, Latvijoje bei Estijoje. „AVAD Baltic” iki šiol atstovavo visus „Apple” produktus išskyrus iPhone. Reikia tikėtis, kad dabar kainos bus žmoniškesnės, pristatymas padoresnis ir, kad nebus taip, kaip nutiko Omnitel, kai šie būdami oficialūs iPhone pardavėjai negalėjo pardavinėti iPhone Lietuvoje, nes Apple nedavė komandos, tuo tarpu kiti prekybininkai jau naujais iPhone modeliais prekiavo (tiesa atsivežę kas iš kur ir brangiau).
 • Apple teigia, kad Apple Watch bateriją bus galima pakeisti (ne patiems žinoma) ir kad jos tarnavimo laikas normaliomis sąlygomis turi būti apie 3 metus.
 • Apple Watch turės 8GB „disko vietos“, tačiau tik 2GB bus prieinami muzikos failams ir 75MB nuotraukoms. Dalis likusių 6GB yra užimta laikrodžio operacinės sistemos, o likusi dalis laikoma tuščia, kad būtų galima atlikti sistemos atnaujinimus.
 • Apple logo yra nesudėtingas. Jis taip pat vienas labiausiai atpažįstamų prekinių ženklų pasaulyje. Nežiūrint to, apklausos rezultatai rodo, kad net 53% žmonių iš pateiktų variantų pasirenka klaidingai.
 • Naujas „The Intercept“ pranešimas teigia, kad tiek CŽA, tiek ir Britų žvalgyba dešimtmetį plušo besistengdamos nulaužti šifravimo sluoksnį, kurį Apple įdiegė iPhone vartotojų duomenų apsaugai. Iš Snowden’o pametėtos informacijos galima spręsti, kad žvalgybos galėjo naudotis tik nedideliu kiekiu saugumo spragų, kurios greitai tapdavo viešai žinomos ir greitai būdavo užtaisomos Apple.
 • College Humor filmukas paaiškinantis, kodėl auksinis Apple Watch kainuoja 10 000 USD.
 • Apple iš savo parduotuvių pašalino kitų gamintojų dėvimos elektronikos gaminius, tokius kaip Jawbone Up, Nike+ FuelBand ar Mio širdies darbo monitorių, kuriais prekiavo ir taip ruošia vietą savo išmaniems laikrodžiams, kurie prekyboje atsiras balandžio 24 dieną.
 • Kovo 11 dieną, kaip Apple paaiškino dėl klaidos DNS serveriuose neveikė iTunes ir Mac App Store parduotuvės bei kelios kitos tarnybos. Beveik 12 valandų trukęs sutrikimas buvo pašalintas, tačiau toks ilgas iTunes ir Mac App Store nedarbo laikas kompanijai kainavo milijonus dolerių (turint omenyje, kad per dieną šios parduotuvės Apple uždirba apie 200 mln. USD).
 • Labai galimas dalykas, kad naujasis MacBook kompiuteris paskelbė ne tik apie atsinaujinusią šios klasės Mac kompiuterių šeimą, bet ir apie šviečiančio Apple logo eros pabaigą.
 • Jei praleidote Apple Watch renginio transliaciją - galite pažiūrėti jos įrašą.
 • Trumpas, bet labai rimtas Apple inžinieriaus pasakojimas apie tai, kaip jie kūrė naują MacBook kompiuterį, kaip reagavo Tim Cook jį pirmą kartą pamatęs ir t.t.
 • Naujoje technologijų temomis rašančio žurnalisto veterano Brent Schlender ir Fast Company redaktoriaus Rick Tetzeli parašytoje Steve Jobs biografinėje knygoje „Becoming Steve Jobs: The Evolution of a Reckless Upstart Into a Visionary Leader“ atskleidžiami nauji biografiniai faktai apie tai kokie artimi buvo Steve ir dabartinis Apple CEO Tim Cook - Tim sužinojęs, kad jo kaip ir Steve yra ta pati reta kraujo grupė pasiūlė Jobs’ui dalį savo kepenų, tačiau Steve šį pasiūlymą atmetė.
 • Registrų centro duomenimis, „Google“ ketvirtadienį įsteigė įmonę Lietuvoje „Google Lithuania“, jai vadovauja „Google“ finansų direktorius Europos, Vidurio Rytų ir Afrikos regionui Grahamas Law, įmonės įstatinis kapitalas - 100 tūkst. eurų. Apie „Google“ planus Lietuvoje iki šiol buvo kalbėta nemažai jau eilę metų, tačiau konkrečių detalių nebūta. Lietuvoje „Google“ dar 2008 m. planavo steigti duomenų centrą, tačiau vėliau tam buvo pasirinkta Suomija. Į biurą Lietuvoje, „Google“ ketina perkelti dalį savo darbuotojų, dirbančių su stambiais klientais ir partneriais Baltijos šalyse.
 • Nauji pranešimai internete teigia, kad Apple naudoja vieną savo šešėlinių kompanijų „SixtyEight Research“ turinčią nedidelį biurą Sunnyvale (Kalifrornija) savo „Project Titan“ - elektromobilių projektui. Sakoma, kad Apple elektrinį automobilį, kurio projektą vysto slapta, norėtų turėti iki 2020 m.
 • Jei jus domina Microsoft Cortana, tačiau neturite Windows įrenginių - ne bėda, Microsoft planuoja išleisti savarankiškas Cortana aplikacijas skirtas iOS ir Android.
 • Po 100 metų trukusio vaikščiojimo su popieriaus lapeliu ir pieštuku, Anglijos policininkai pagaliau gaus iPad. Pradžioje jie bus įteikti 500 pirmosiose linijose stovinčių pareigūnų, o vėliau ir visiems kitiems. Viso šis projektas kainuos apie 200 mln. £.
 • Jei kartais prireikia nufotografuoti kokį baikštų paukštį,kaimynę ar nusikaltėlę, o gal šiaip esate prie tinginio ir nemėgstate vaikščioti - atrodo pardavime yra visai neblogas objektyvas tinkantis iPhone. Šis 80x teleobjektyvas, priklausomai nuo to kokį telefoną naudosite, gali atitikti 35mm ekvivalente 2500mm–3000mm zoom’ą. Gamintojai teigia, kad ir už 100m esančių žmonių veidai yra ryškūs fotografuojant su šiuo objektyvu. Neturiu pavyzdžio su šiuo objektyvu, bet kaip „traukia“ 65x optinis zoom’as užmaukšlintas ant naujojo Canon SX60 galite pažiūrėti žemiau esančiame video.

  Įsigyti šį stiklą galite arba gamintojo svetainėje arba iš Amazon
 • iOS 8.3 iš tikro bus didesnis atnaujinimas nei buvo koks nors 8.2. Vienas iš iOS 8.3 pasirodysiančių pakeitimų, kurių laukia daugelis yra sumažėsiantis taško klavišas klaviatūroje.
 • Apple atnaujino 13″ MacBook Pro ir MacBook Air kompiuterius pagreitindama procesorius, flash diskus ir papildydama pora naujų funkcionalumų, tačiau tai nėra didelis atnaujinimas ką rodo ir spartos patikrinimo testai. 13″ MacBook Pro ir MacBook Air greičio testų rezultatų palyginimas

iOS aplikacijos

 • Check Check: iOS, su iCloud bendraujanti aplikacija skirta užduočių, priminimų, pirkinių ar į kelionę reikalingų pasiimti daiktų užrašų (ar bet kokio kito tipo sąrašų) tvarkymui: 0,99 € → 0,00 €
 • Essential Anatomy 5: iPad skirta aplikacija turinti virš 8000 struktūrų leidžiančių 3D viduose apžiūrėti žmogaus kūno struktūrą. Ši aplikacija tinka tiek medikams ar medicinos studentams tiek ir bendram išsilavinimui bei žinioms apie žmogaus kūno sandarą plėsti: 24,99 € → 12,99 €
 • Off Remote: aplikacija leidžianti išjungti, užmigdyti, perkrauti užrakinti jūsų Mac ar PC tiesiai iš iOS įrenginio ir net numatyti tą veiksmą 24 valandų bėgyje ir taip automatizuoti: 2,99 € → 0,00 €
 • Media Player PRO: jei iOS įrenginyje tenka susidurti su video ar audio formatais, kurių negali teisingai atpažinti turimi grotuvai - išbandykite šį. Jis suparanata: divx, avi, xvid, flv, mov (quicktime), mkv (matroska), wmv, rmvb (realmedia), ram, rm, mpg, mpeg, mpeg1, mpeg2, mpeg4, mp4, m4v, mpv, vob, ts, ogv, ogm, dv, asf, asx, 3gp, 3g2, 3gp2, 3gpp, 3gpp2, amv, d2v, dat, m2p, m2ts, m2v, drc, dsm, dsv, ivf, m1v, m4b, m4p, mp2v, mpe, mpegts, mpv2, qt, roq, rpm, rv, wm, wmp, webm, H.264, VC1/WMV3, VP6/7/8, RealVideo1/2/3/4, H.263, Sorenson, Theora, MJPEG, Indeo video formatus bei m4a, mp3, ra, wma, ogg, wav, AAC, AMR, ape, FLAC, WMA, pcm, aif, aifc, aiff, cda, dsa, dss, flc, fli, flic, m1a, m2a, midi, mka, mp2, mpa, mpc, pss, pva, swf, tpr, wv, RealAudio, Monkey’s Audio, Musepack, Shorten, Speex, Vorbis, WavPack audio formatus : 1,99 € → 0,00 €

naujos iOS aplikacijos

 • Five Nights at Freddy’s 3: universali iOS aplikacija - žaidimas. Turėkite omenyje, kad jam reikia bent 512MB RAM tad tokie įrenginiai kaip 3 ir 4-os kartos iPod jo nepaveš: 2,99 €

OS X aplikacijos

 • Icon 3x Free: aplikacija galinti tapti geru draugu programuotojams nes leidžia greitai ir patogiai sukurti x1, x2 ir x3 piktogramas: 0,99 € → 0,00 €

naujos OS X aplikacijos

 • Command & Conquer™: Generals Deluxe Edition: saldainiukas karinių žaidimų mėgėjams dabar Apple Store. Prieš įsigydami įsitikinkite, kad jūsų Mac kompiuteris atitinka žaidimo kūrėjų keliamus techninius reikalavimus: 19,99 €
Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Komentarų: 5 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

 1. Naujas macbook be USB? Ir vel prisipirkti adaptoriu, kad pasijungti TV ar USB ir t.t. Ir siaip pieva jei pvz ka nors pumpuoji is USB ir issikrovineja kompas, o viskas eina per ta pacia jungti. Be to kiekvienam mygtukui atskiras LED, pieva :) Prades sproginet per laika po viena ;) Gerai ir taip apsviecia...arba vibruojantis touchpad'as isvis nesamone :) aisku tai gales atsjungti tikiuosi ;) Dar nznau ar is tikro patiktu man klaviaturos mygtukai patalpinti prie pat kompo krasto...Bei nebesvieciantis logo yra blogai :) Va del baterijos tai geras...dabar isvis laikis 20 val :)

 2. Kiekvienas kompas turi savo paskirtį ir MacBook nėra profesionaliam naudojimui. Tai „entry level“ kompiuteris turintiems kuklius poreikius, tačiau jau gyvenantiems XXIa. ir nesidraikantiems su laidais. Mano MacBook Pro kompai turi po 3 USB jungtis + dar 3-4 kitokias (neskaitant ausinių, mikrofinų ir t.t.). Nepamenu, kad būčiau naudojęs 2 jungtis vienu metu, o ir šiaip diskus buvau pajungęs gal kokius 3 kartus per N metų (kai dariau pilnus backupus ir patikrinau jų veikimą). Visa kita, jei reikia - duomenys tinkliniuose diskuose.
  Gal kam ir turi reikšmės ar kiekvienas klavišas turi po atskirą LED ar visiems vienas bendras - man tas pats kaip tai padaryta, svarbu šviečia kai to reikia ir visi apšviesti vienodai. Nebandau nuspėti ateities, genda viskas, tačiau man nei vienas LED dar nebuvo nusprogęs Apple kompuose, todėl negaliu teigti, kad su šiais bus kitaip.
  Trackpad'o vibravimas yra skirtas dabar esančių trakcpadų „kliktelėjimui“ pakeisti, kadangi naujieji yra visiškai nejudantys. Atjungti galima per System Preferences → Trackpad ten taip pat galima nurodyti koks paspaudimas yra stiprus, o koks - ne.
  MacBook trackpad stipraus paspaudimo ir vibravimo nustatymai System Preferences aplikacijoje.
  Ar logo šviečia man visiškai paskutinėje vietoje, o jei dabar ten nebus skylės ir sėdint prieš langą nepersišvies ekrane ta vieta tai tik geriau, kad to šviečiančio logo ten nėra.

 3. Del vieno sutinku, apple teisingai padare kad perejo ant naujos jungties, nes visi kiti gamintojai tikrai to nebutu dare, o dabar privers visus pasitemti. Man asmeniskai jau atsibodo ta kvaila usb jungtis nevisados pataikau
  Tik va truputi keista kad tik viena jungti idejo, na galejo bent dvi

 4. Visas internetas jau juokasi is Apple del tos vienos jungties pasirinkimo...

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų