Naujieji MacBook ir juose naudojamų technologijų nešami pokyčiai

MacBook

Apple pristatytame naujame MacBook klasės kompiuteryje yra kelios naujovės, kurios gali pakeisti įprastas ir eilę metų mūsų naudojamas.

Apple paskelbus apie naują MacBook kompiuterį atsirado dvi skirtingos stovyklos „žinovų“: viena, kurios atstovai teigia, kad kompiuteris su viena USB jungtimi yra nieko vertas ir kita, kurios atstovai teigia, kad tai naujos WiFi ir Bluetooth įrenginių naudojimo eros pradžia, o naujasis USB-C taps nauju industrijos standartu.

Ašaroti ką nors pristačius Apple tampa jau tradicija. Prisiminkime juoką, kai Apple pristatė iPhone, tuometinis Microsoft vadovas kvatojosi klausdamas „kas pirks telefoną be mygtukų už tokią sumą?“, kai Apple pradėjo leisti kompiuterius be CD/DVD skaitytuvų daugelis griebė sau tarp kojų kvatodami iš „vargšų“ Mac vartotojų (nesvarbu, kad daugelis patys neprisiminė kada paskutinį kartą naudojo kompiuteryje CD)... nereikėjo ilgai laukti ir PC jau leidžiami be CD/DVD. Dar daugelis prisimena, kaip ašarojo vartotojai kai iOS įrenginiuose Apple savo plačiąją jungtį pakeitė į Lightning, o dabar jau vargu ar rastumėme daug nepatenkintų Lightning jungtimi. Naujas MacBook kompiuteris turintis vieną USB-C jungtį netapo išimtimi ir vargšai PC vartotojai, kurie vis dar skendi laidų, dratų, kabelių, jungčių ir kitokių XXa. technologijų kakofonijoje garsiai šaiposi iš MacBook

Žvelgiant į MacBook specifikacijas aišku viena - šis kompiuteris nėra skirtas profesionaliam vartotojui, tačiau Apple ir neplanavo jo tokiu paversti. „Pro“ vartotojams truks tiek šiame kompiuteryje įdiegto Core M procesoriaus pajėgumų, tiek ir jungčių. Nors muzikantai jau daug metų naudoja Apple nešiojamus kompiuterius tiek dėl jų galimybių, dizaino (meno žmonės turi ir gerą skonį), tiek ir tokių aplikacijų kaip Garage Band, Logic ir t.t. šis MacBook kompiuteris visiškai netinka „muzikantams“, bent jau jų profesionaliai veiklai.

Apple USB-C Digital AV Multiport Adapter leidžiantis į vieną USB-C jungtį pajungti po vieną HDMI, USB 3.1 Gen 1 ir USB-C įrenginį.
Apple USB-C Digital AV Multiport Adapter'is

2015 metų MacBook kompiuteris yra plonutis, futuristinio, nubrėžiančio kitiems gamintojams dizaino ir techninių sprendimų gaires kūrinys. Tie, ką tenkina Core M procesorius (tokios aplikacijos kaip Garage Band neveiks sklandžiai kompiuteryje varomame tokios „širdies“), kurio pajėgumai yra kažkur tarp MacBook Pro/Air ir Atom procesorių, kuriuos galima aptikti Windows planšetiniuose kompiuteriuose, gali įsigyti 89 € kainuojantį USB-C Digital AV Multiport Adapter, kuris leis vienu metu pajungti HDMI, USB 3.1 Gen 1 ir USB-C kitaip tariant pajungti HDMI, vieną USB ir tuo pačiu metu krauti kompiuterį. Tačiau tai papildomos išlaidos, papildomas įrenginys, kurį reikia nešiotis, nepamesti, saugoti ir t.t.

Paprastam, ne „Pro“ vartotojui šio kompiuterio galimybių užteks su kaupu. Naujų akumuliatorių dėka prailgintas naudojimosi „nesijungiant prie sienos“ laikas leis tikslingai išnaudoti vienintelę USB-C jungtį jei kartais vartotojas nespėja koja-kojon su belaidėmis technologijomis ir jam tektų pajungti išorinį diską per USB.

USB Type-C

2015 metų MacBook kompiuteris - pirmasis kompiuteris turintis Apple sukurtą USB-C jungtį, tačiau ateityje, reikia manyti, Apple šias jungtis diegs ir kituose savo kompiuteriuose. Vargu ar Apple iš karto visiškai atsisakys standartinių USB ir Thunderbolt jungčių kituose savo kompiuteriuose, tačiau greičiausiai judės jų atsisakymo linkme. Thunderbolt - Intel ir Apple stumiamas standartas sunkiai skinasi sau kelią. Nors Thunderbolt dėl gebėjimo perduoti didelius duomenų kiekius yra naudingas „Pro“ vartotojams, paprastiems vartotojams, pagrinde dėl aukštos suderinamos įrangos kainų, iš jo naudos nedaug.

Pagrindinis USB-C privalumas - universalumas. Prie greito duomenų perdavimo prisidėjo ir galimybė perduoti elektros energiją 100 W (20 V ir 5A), 5K (5120х2880) skiriamosios gebos vaizdą bei patogi dvipusė jungtis. Daugiau nebėra reikalo kompiuteryje diegti kelias skirtingas jungtis, pakanka įdiegti 2–3 USB-C jungtis ir visi vartotojo poreikiai pajungti išorinę įrangą gali būti patenkinti.

MacBook 2015 USB-C jungtis ir laidas

Nežiūrint to, kad Apple USB-C palaiko USB 3.1 standartą (Gen 1) duomenys pas Apple „teka“ 5Gb/s greičiu (standartas palaiko 10Gb/s), tačiau reikia tikėtis, kad Apple šį standartą vystys toliau. Palyginimuui Thunderbolt palaiko 20Gb/s.

Ši USB-C jungtis (panašaus dydžio, šiek tiek mažesnė už USB 2.0 Micro-B) pakeitė ir ilgus metus MacBook kompiuteriuose naudotas MagSafe jungtis. USB-C jungtimi galima paduoti 100 W (20 V ir 5A) srovę ir tai daugiau nei paduoda bet kuris Apple MagSafe adapteris. USB-C galėtų būti naudojama elektros energijai tiekti net į Mac mini (85W). Palyginimui MacPro - 450 W, iPad Air 12W.

Įdomu tai, kad USB-C srovės tiekimas yra dvipusis ir teoriškai iPad per USB-C pajungtas prie Mac galėtų tapti jo elektros energijos šaltiniu ir atvirkščiai.

USB-C yra pilnai suderinamas su milijardais (o gal trilijonais ar kvadrilijonais) USB, USB 2, USB 3 įrenginių esančių mūsų namuose, parduotuvėse…

Paspaudimo stiprumą skiriantis touchpad

Apple 2015 metų MacBook kompiuterio „Force Touch“ trackpado konstrikcija

Nors tai visiškai kitaip veikiantis įrenginys, tačiau mani galva tai ne itin svarbus atnaujinimas, tačiau jei galimybė skirti paspaudimo stiprumą įsisavins programuotojai kuriantys aplikacijas - jis gali prigyti ir tapti patogiu, ir taip labai funkcionalaus, Apple trackpado papildymu. Šią, paspaudimo stiprumą skiriančią technologiją, Apple naudoja ir Apple Watch ekranuose bei, anot gandų, ją žadama panaudoti ir sekančios kartos iPhone 6s ir iPhone 6s Plus telefonuose. Apie tai, ką OS X Yosemite galima padaryti stipraus paspaudimo pagalba, skaitykite straipsnyje: „Ką galima padaryti „Force Click“ pagalba naujuose MacBook“.

Baterijos

MacBook 2015 akumuliatoriai

Sumažinusi pagrindinę plokštę, panaudojusi naują energijai mažiau reiklų procesorių ir taip išlošusi daugiau vietos akumuliatoriams Apple čia nesustojo ir rado būdą efektyviai panaudodama naujas, 2012 metų Apple patente aprašytas baterijų technologijas visą laisvą vietą protingai užpildė akumuliatoriais, kurie leido net 35% padidinti kompiuteryje esančių akumuliatorių bendrą talpą.

MacBook kompiuteris naujos akumuliatorių išdėstymo technologijos dėka gali „atlaikyti“ iki 9 valandų naršymo internete arba 10 valandų iTunes video žiūrėjimo.

Naujuose akumuliatoriuose Apple panaudojo ne tik naują savo patentuotą technologiją, bet ir naują cheminę formulę leidžiančią akumuliatorius išnaudoti efektyviau nei tai buvo daroma ankstesniuose MacBook.

Naujos technologijos nesutrumpino ir MacBoom baterijų 1000 įkrovimų ciklo ir jis liko toks pats kaip ir kituose Apple nešiojamuose kompiuteriuose. Vienintelis trūkumas susijęs su baterijomis gali būti tas, kad šias baterijas gali būti sudėtinga pakeisti patiems.

Ateities prognozės

2015 12″ MacBook auksinis iš šono

Labiausiai stebėtinas technologinis sprendimas MacBook kompiuteryje yra už pagrindinė plokštė, kuri yra mažesnė už naudojamą MacBook Air motininę ar net Raspberry Pi plokštę. Core M procesoriaus naudojimas leido panaikinti aušintuvus, komponentus sudėlioti kompaktiškiau, o atsilaisvinusią vietą skirti naujoviškiems akumuliatoriams. Labai tikėtina, kad Apple pluša ir prie kitų produktų, tame tarpe prie iPhone ir iPad komponentų dizaino tam, kad atlaisvinti daugiau vietos, kurią būtų galima išnaudoti akumuliatoriams.

Reikia tikėtis, kad šis žingsnis leidžiantis sumaniau išnaudoti laisvą vietą įrenginio viduje, priklausomybės nuo rozetės mažinimui nesustos ties MacBook kompiuteriais. Apple turi patentus, kuruose aprašomos technologijos leidžiančios efektyviai išnaudoti papildomus energijos šaltinius, tokios: kaip saulės baterijų ląstelių įdiegimas ekranuose.

Nors savo „s“ iOS įrenginiuose Apple paprastai nediegia labai daug naujovių, tačiau galima tikėtis, kad iPhone 6s ir iPhone 6s Plus gali būti panaudotos naujos baterijų technologijos ir žinoma ši technologija bus taikoma naujuose MacBook Pro ir MacBook Air kompiuteriuose (jei tik MacBook netaps MacBook Air pakaitalu).

Baterijų technologijose, ateityje bus daugiau ir reikšmingesnių pasikeitimų, tačiau jiems dar ilgas kelias iki mes galėsime prie jų prisiliesti.

Kaip manote ar rasite panaudojimą naujajam MacBook kompiuteriui savo namuose/darbe? Ar planuojate pirkti ir ką manote? Pasidalinkite komentaruose.

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Komentarų: 4 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

  1. Pataisymas,googlės chromebookas irgi turi usb-c,ir netgi dvi. Šiaip būtų puiku jei visa tai išsirutuliotų iki standarto,kuris būtų naudojamas visur ir viskam.Nors manau,kad taip ir bus po poros metų.

  2. Asmeniškai aš, tikrai ketinu keisti air 13 į šį macbook. Minusas mano akimis tik vienas - mažesnis ekranas, tačiau tai, kad jis retina, ir baterijos veikimo trukmė, esminiai kriterijai. Aišku yra ir kitų pliusų, bet jie ne tokie svarbūs.

  3. turbūt nuostabus kompas žurnalistams / blogeriams ir pan. rašytojams ;)
    o aš pats kick old-fashioned, tad jungčių man trūkstų jame.

Parašykite komentarą

Į viršų