Populiari iOS klaviatūra „Swype“ laikinai tapo nemokama
Populiari iOS 8 skirta Nuance Communications sukurta klaviatūros aplikacija „Swype“, tapusi Apple iTunes App Store savaitės aplikacija, dabar laikinai platinama nemokamai.
„Swype“ klaviatūra, leidžianti rašyti braukiant pirštu per virtualius klavišus (nepakeliant pirštų nuo klavišų) Android įrenginiuose buvo prieinama jau ne vienerius metus. Apple išleidus iOS 8, galimybė naudoti trečių šalių programuotojų sukurtas klaviatūras atsirado ir iOS įrenginiuose.
„Swype“ nėra vienintelė aplikacija leidžianti taip rašyti, tačiau lyginant su jos konkurentų sukurtomis, šią funkciją turinčiomis aplikacijomis ji veikia daug tiksliau. Papildomai naudojant „Swype“, nepakeliant piršto nuo klaviatūros galima dėti tarpus ar skyrybos ženklus.
Vienas didesnių tokio rašymo privalumų yra tas, kad galima greitai ir patogiai rašyti vienu pirštu ir kas nemažiau svarbu, jai nereikia suteikti „full access“ teisių, kad ji veiktų iPad ar iPhone.
„Swype“ trūkumas tas, kad ji nepalaiko lietuvių kalbos. Tačiau „viltis miršta paskutinė“ ir atsisiuntus aplikaciją dabar, kol ji nemokama (įprasta aplikacijos kaina 0,89€), galima laukti vėliau pasirodysiančio atnaujinimo, kuris įdiegs ir lietuvių kalbos palaikymą.
Laikinai nemokamai platinamą „Swype“ klaviatūrą skirtą iOS 8 įrenginiams atsisiųsti galite paspaudę ant šios nuorodos.
iš tikro Androide (SONY) default įdiegta tokia galimybė... ir ji mokosi iš to, kaip rašau... neįsivaizduoju, kaip be jos reiktų gyvent :)
tad iOS vartotojai - siųskitės.
na o iPad'ui nesiųsiu - nemanau, kad verta tokiam milžiniškam ekrane swypint... ;)
Man patogesne SwiftKey Androide, pabandyk.
Ten protingesni zodynai geriau pasiulo rasomus zodius ir t.t.
Kad stabdo, tos 3rd klaviatūros, ypač per Spotlight, Safari . Išbandžiau visas tas klaviatūros ir visos stabdo...Ar čia Apple patyliukais kiša pagalius kūrėjams į ratus, ar patys API bugovi. :)
Cia apple pakisti pagaliai. Jau rase kazkokie programeriai, kad jiems mazai galimybiu suteikia apple.
Na ant android jokiu stabdymu nera del kitu klaviaturu, ios kazkokios kastruotos versijos eina. Androide tie patys klaviaturu kurejai sudeja daugiau galimybiu nei ios turi.
Gal todėl, kad Android leidžiama viskas ji ir yra pati nesaugiausia mobiliems įrenginiams skirta operacinė sistema.
Is kur tokia paranoja pas ios vartotojus. Jie taip visi serga ir susidaro ispudys kad juos visus seka. Paskutiniu metu ios su savo paranoja atsilieka nuo android.
Prie ko čia paranoja? Žinoma kai vaikštai po mestą nuogas (naudoji Android) tai nėra ko pergyventi, kad kas nors ant sėdimosios pamatys spuogą, nes jau vis tiek viskas vienodai piešia...
Pvz. iOS vartotojams nepatinka, kad klaviatūrų aplikacijos visą informaciją siunčia aplikacijų kūrėjams, tame tarpe ir slaptažodžius ar vedamus kreditinių kortelių numerius. Nežinau keista ar ne, bet Android vartotojams tai vienodai „prešia“ ir daugelyje forumų galima rasti Android vartotojų pasisakymų kur jie teigia, kad jiems vienodai, nes tą info vis tiek jau visi žino, pradedant Google ir baigiant kitų aplikacijų kūrėjais... todėl jie „kenčiantiem nuo paranojos“ (suprask nenoro dalintis kreditinių kortelių informacija, pin kodais ir slaptažodžiais) rekomenduoja niekada nevesti jokių kreditinių kortelių informacijos telefonuose :-D
Čia šiaip... apie paranoją, saugumą ir požiūrius.
Nesu dar niekados telefone vedes korteliu duomenu ar pin kodu, nors esu ne karta mokejimus dares. Gal turi atveju kas nukentejo?
O tai kad ios vaikai be tevu zinios isleidinejo pinigelius tai visiems vienodai, pats net nukentejau, gerai kad tik 4€, o ne kokie tukstanciai. Dabar net apple store jokiu korteliu nebalaikau, ivedu tik tada kei perku.
Gal galima pavyzdziu kokios programos praso korteliu duomenu, as tokiu dar neuztikau.
Prieš perkant reikia įvesti paskyros slaptažodį... tai čia jau tėvų problemos, kad negali pasirūpinti. Tas pats galioja ir Google store, ten irgi vaikai gali prisipirkti, jei tėvai neturi "galvos".
Seniau nebuvo jokiu apsaugu, net i app store nereigdavo ieti jei pacioje programoje pirkimai budavo. Dabar po visu skandalu pasikeite situacija.
Žmonės veda įvairią informaciją, jungiasi prie įvairiausių sistemų, tame tarpe turinčių jų ar net begalės kitų žmonių informaciją. Sistemų, kurių slaptažodžių nurodo naršyklėms neatsiminti dėl saugumo. Taip ne savo pikta valia, galima pridaryti rūpesčių ir sau ir kitiems.
Tai, kad tu nevedi nereiškia, kad visi kiti sistemų vartotojai nesijungia nei prie paypal, Amazon ar kitų pardavimo sistemų, kuriose jau yra įvesta ta informacija, nesijungia prie brokerinių sistemų, kuriose yra daugybės žmonių informacija, tame tarpe apie jų turimą turtą ir t.t.
As turiu paypal ir amazone, programos nesaugo jokiu korteliu duomenu ir nepraso ivedineti, jos saugomos ju serveriuose.
Na tai gal duosit pavydziu kas nukentejo, o tai mes cia galim visokiu ereziju priskleisti.
O prisijungti, taip pat neprašo? Nes jei prašo (net ir pirmą kartą, nes ne visi gi jas jau turi iš karto tas aplikacijas), tai jokio skirtumo kur tie kortelių duomenys saugomi.
Tu gali ir nežinoti, kad jau esi nukentėjęs ir tavo duomenis turi tie kam nereikia.