Apple sukūrė įrankį buvusiems iPhone vartotojams negaunantiems SMS žinučių

Kai kurie vartotojai atsisakę iPhone ir padėję naudoti kitų gamintojų telefonus susidūrė su problema - jie negauna jiems iš Apple įrenginių siųstų trumpųjų žinučių. Apple sukūrė įrankį šiai, buvusių savo iPhone vartotojų, problemai spręsti, tačiau ne visiems Apple saulė šviečia vienodai skaisčiai.

iPhone vartotojai, dėl vienų ar kitų priežasčių nutarę „pakeisti religiją“ ir pradėję naudoti kitų gamintojų (Android, Windows phone ar BlackBerry) išmaniuosius telefonus, prieš tai neatjungę Apple iMessage paslaugos, naujoje platformoje gali patirti tam tikrų nepatogumų - negauti iš Apple įrenginių jų telefono numeriu išsiųstų žinučių.

Šiai, buvusių savo iPhone vartotojų, problemai spręsti Apple sukūrė specialų įrankį, tačiau kaip jau įprasta ne visiems Apple padangėje saulė šviečia vienodai skaisčiai.

Jei vis dar turite iPhone, tada bėda nedidelė - tereikia tas paslaugas atjungti, tačiau jei jo nebeturite (praradote, pardavėte ar panašiai), o jūsų telefono numeris lietuviškas - gali būti, kad nepatogumų sprendimo teks ieškoti susisiekiant su Apple, net ir po to, kai Apple paskelbė šiai problemai spręsti skirtą įrankį.

Ši, buvusių iPhone vartotojų problema, kai jie negauna jiems iš jų draugų, kolegų ar net nepažįstamų žmonių iPhone siųstų trumpųjų žinučių žinoma jau ne vienerius metus, ji egzistuoja nuo pat iMessage paslaugos atsiradimo[1]. Apple net turėjo kolektyvinę, su šia problema susijusią bylą. Problemos priežastis paprasta: iMessage paslauga yra Apple nuosavybė ir skirta išskirtinai tik Apple įrenginiams naudojantiems Apple platformas (OS X ir iOS). Vartotojui neišregistravus savo įrenginio iš iMessage paslaugos, tas įrenginys lieka užregistruotas Apple serveriuose kaip galintis gauti iMessage žinutes ir kitiems Apple įrenginių vartotojams rašant žinutę tam vartotojui, serveris automatiškai siunčia iMessage tipo žinutę, kurios ne Apple įrenginio vartotojas negali gauti. Anksčiau daugumai su šia problema susidūrusių vartotojų, problemos sprendimas buvo vienas - iš savo Apple paskyros pilnai išregistruoti anksčiau naudotą įrenginį.


  1. iMessage paslauga buvo pristatyta 2011 metų spalio 12, kartu su iOS 5. Šią iOS versiją palaikė iPhone 3GS, iPhone 4, iPhone 4S, 3-os ir 4-os kartos iPod Touch, iPad ir iPad 2.  ↩

Kaip naudotis Apple „Deregister iMessage“ įrankiu

Jei jau nebeturite savo senojo iPhone:

  • Apsilankykite Apple sukurtame iMessa ge paslaugos išregistravimo įrankio puslapyje adresu: selfsolve.apple.com/deregister-imessage
  • Įveskite savo telefono, kuris buvo naudojamas su iPhone, numerį ir spauskite „Send Code“
  • Gavę 6-ų skaičių kodą, įveskite jį „Confirmation Code“ lauke ir spauskite „Submit“

Apple Deregister iMessage paslauga

Reikia paminėti, kad bent jau kol kas, Lietuvos nėra šalių į kurias šis kodas gali būti išsiųstas sąraše, todėl lietuviškus telefono numerius naudojantiems, buvusiems iPhone vartotojams teks arba kreiptis pagalbos į Apple arba pilnai išregistruoti/atsieti savo buvusį iPhone nuo savo Apple paskyros, kas šiaip nėra bloga praktika, ypač įrenginį parduodant, nes jei įrenginys susietas su jūsų paskyra - naujasis įrenginio vartotojas su savąja jo susieti negalės.

Belieka tikėtis, kad Apple praplės šalių, kurių vartotojai gali naudotis šiuo įrankiu, sąrašą.

Kaip atjungti iMessage paslaugą prieš iPhone iškeičiant į kito gamintojo telefoną

Prieš pradėdami naudoti kito (ne Apple) gamintojo mobilių telefoną:

  • Įstatykite savo SIM kortelę į savo iPhone
  • Atidarykite Settings aplikaciją
  • Paspauskite ant Messages
  • Išjunkite iMessages

Atlikus šiuos veiksmus, jūsų iPhone bus išregistruotas iš iMessage serverių ir iš kitų iPhone siųstos trumposios žinutės jus pasieks kaip SMS.

Daugiau informacijos apie tai, ką turėtumėte padaryti prieš pereidami prie kito gamintojo mobilaus telefono, parduodami savo iPhone ar tokį įsigiję iš rankų - skaitykite straipsnyje „Ką daryti prieš parduodant iPhone, iPad ar iPod touch arba prieš įsigyjant jį ’iš rankų’“

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Komentarų: 3 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

  1. Kaip matau Lietuvai, šis dalykas negalioja, nesiunčia mums dar.. :-) Lauksim kada ir Lietuvai veiks.. :-)

Parašykite komentarą

Į viršų